Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

baterie do blesku a ich nabijanie

horol
2010-07-28 09:49:48+02
Do nedavna som bol presvedceny, ze baterie (dvojicu, stvoricu) je spravne nabijat v serii (pouzivam nabijacku, ktora nevie nabijat clanky samostatne, ale len v serii 2/4). Pred casom som sa vsak docital (z podobnych zdrojov ako kedysi), ze je vhodnejsie nabijat baterie samostatne, aj v pripade, ze su pouzivane v serii. Kde je pravda? Poradte, ak mate osobnu skusenost, nejake rozumne AA NiMH baterie do externeho blesku (speedlite 580ex II). Zvazujem cosi od Sanyo - dobre referencie som dostal na Sanyo Eneloop.
 
bonifacko
2010-07-28 09:55:24+02
Bože, to je dalsie vlakno na AA nabijačky a zdroje!
http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/foto-skola/starostlivost-o-fotovybavu/energia/

A pozri konkurenciu na IPC-1L, tento model:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514008009Q000YZN
Vraj prekonava IPC-1L
 
kecal
2010-07-28 09:56:07+02
Eneloop je OK

ako nabíjaš baterky je jedno - či naraz 4, či po jednej. Dôležité je akú máš nabíjačku a ako umožňuje nabíjať..
 
bear
- moderator
2010-07-28 09:56:39+02
nabijacka ktora sleduje delta U pre kazdy clanok samostatne vzdy nabije clanky lepsie ako ta co sleduje len cely set. Medzi jednotlivymi clankami su drobne rozdiely v kapacite a ich nedobijanim na plnu kapacitu, alebo prebijanim sa tieto rozdiely este zvacsuju. Pre clanky je tiez lepsie pomalsie nabijanie, rychlonabijacky setria cas, ale skracuju zivotnost baterii.
 
kecal
2010-07-28 10:10:16+02
príspevok od: bear
nabijacka ktora sleduje delta U pre kazdy clanok samostatne vzdy nabije clanky lepsie ako ta co sleduje len cely set. Medzi jednotlivymi clankami su drobne rozdiely v kapacite a ich nedobijanim na plnu kapacitu, alebo prebijanim sa tieto rozdiely este zvacsuju. Pre clanky je tiez lepsie pomalsie nabijanie, rychlonabijacky setria cas, ale skracuju zivotnost baterii.
delta U - lol , jaké múdre, prečo nenapíšeš pre laikov ´ zmenu napätia ´ .-D
 
horol
2010-07-28 10:14:05+02
príspevok od: bear
nabijacka ktora sleduje delta U pre kazdy clanok samostatne vzdy nabije clanky lepsie ako ta co sleduje len cely set. Medzi jednotlivymi clankami su drobne rozdiely v kapacite a ich nedobijanim na plnu kapacitu, alebo prebijanim sa tieto rozdiely este zvacsuju. Pre clanky je tiez lepsie pomalsie nabijanie, rychlonabijacky setria cas, ale skracuju zivotnost baterii.
toto som chcel pocut. dik.
 
bear
- moderator
2010-07-28 10:14:49+02
ked si bude kupovat nabijacku, tak bude mat na krabici napisane 4x delta U a nie, ze nabijacka sleduje zmenu poklesu napatia na kazdom nabijanom clanku samostatne.
 
araf1
2010-07-28 20:02:49+02
Pozrel som si všetky reakcie. Tu je môj názor - ak chceš kvalitnú nabíjačku zožeň si kamaráta modelára. Tí používajú kvalitné nabíjačky od 10 000 SKK hore. Chceš toľko investovať ? Nemyslím si že treba takú nabíjačku do blesku. Bežné nabíjačky nabíjajú napríklad 2 alebo 4 články s 800 mA a potom sa prepnú napríklad na 60 mA. To je jednak udržovací nabíjací prúd a zároveň sa vyrovnajú rozdielne kapacity jednotlivých článkov. A ak by niekto oponoval tak za 200-800 korún kúpiš nové baterky. Ja po dvoch rokoch všetky baterky zahadzujem bez ohľadu na kapacitu.
 
tigi1
2012-11-04 22:39:33+01
ahojte
prosim moze mi niekto poradit a povedat ohladom baterii eneloop 2500 mah....chcem sa spytat...aku dlhu dobu vydrzia tieto baterky v blesku pocas staleho fotenia....mam totiz nabijacku volcraft IPC-1...a baterky mi vydrzali po plnom nabiti asi iba hodinu
 
duroslav
2012-11-04 22:44:57+01
príspevok od: tigi1
ahojte
prosim moze mi niekto poradit a povedat ohladom baterii eneloop 2500 mah....chcem sa spytat...aku dlhu dobu vydrzia tieto baterky v blesku pocas staleho fotenia....mam totiz nabijacku volcraft IPC-1...a baterky mi vydrzali po plnom nabiti asi iba hodinu
Čo znamená stále fotenie? Na aký výkon blesk ide? Koľko záberov za hodinu znamená stále fotenie?
 
tigi1
2012-11-05 19:46:10+01
tak asi tak 60 az 70 fotiek za hodinu a vykon blesku nastaveny na +1/2 az + 3/4.blesk som len pred nedavnom dostala,takze sa ucim s nim robit....a tiez je dolezite spomenut,ze som uplny zaciatocnik vo foteni.
 
Paulie
2012-11-05 20:13:11+01
príspevok od: tigi1
tak asi tak 60 az 70 fotiek za hodinu a vykon blesku nastaveny na +1/2 az + 3/4.blesk som len pred nedavnom dostala,takze sa ucim s nim robit....a tiez je dolezite spomenut,ze som uplny zaciatocnik vo foteni.
1/2 až 3/4 výkon je celkom dosť, hlavne niektoré lacné čínske blesky žerú jak svina. Mám Eneloop XX 2500mAh, blesk Metz 48, Fotil som asi pri 4 príležitostiach v TTL režime aj manuálnom na 1/2 výkonu, dohromady vyše 300 zábleskov a ešte stále fungovali.
 
Wlady
2012-11-05 20:59:14+01
V SB 910ke celu svadbu /kostol + zabava/ cca 700 zaberov...
 
blur
2012-11-05 21:03:08+01
príspevok od: horol
Do nedavna som bol presvedceny, ze baterie (dvojicu, stvoricu) je spravne nabijat v serii (pouzivam nabijacku, ktora nevie nabijat clanky samostatne, ale len v serii 2/4). Pred casom som sa vsak docital (z podobnych zdrojov ako kedysi), ze je vhodnejsie nabijat baterie samostatne, aj v pripade, ze su pouzivane v serii. Kde je pravda? Poradte, ak mate osobnu skusenost, nejake rozumne AA NiMH baterie do externeho blesku (speedlite 580ex II). Zvazujem cosi od Sanyo - dobre referencie som dostal na Sanyo Eneloop.
Také jsem řešil nabíječku a typ baterek... Koupil jsem Voltcraft IPC 1. Jsem spokojený. Předtím jsem měl nějakou obyčejnou nabíječku od Hamy. Také jsem byl spokojený. Pokud chceš baterky jen do blesku je "téměř úplně jedno" jakou nabíječku i baterky budeš používat. Blesk potřebuje okamžitý výkon, nějaká přesnost je mu jedno. Takže moje rada - pokud je to jen pro blesk - je zbytečné kupovat drahou nabíječku aby baterky byly nabíjeny co možná nejkvalitněji. Když baterky po cca 2 letech vyhodíš a koupíš jiné, tak jsi v pohodě. Dnes už tak drahé nejsou.
 
tigi1
2012-11-05 23:28:27+01
príspevok od: Paulie
1/2 až 3/4 výkon je celkom dosť, hlavne niektoré lacné čínske blesky žerú jak svina. Mám Eneloop XX 2500mAh, blesk Metz 48, Fotil som asi pri 4 príležitostiach v TTL režime aj manuálnom na 1/2 výkonu, dohromady vyše 300 zábleskov a ešte stále fungovali.
ja mam blesk canon 430 ex II .....dostala som ho ako darcek asi pred dvoma tyzdnami...tak zatial ho iba skusam a ucim sa s nim narabat....ja mam eneloop baterie 2400mah....objednavala som ich z internetu....ked mi prisli dala som ich hned do blesku a skusala fotit....v podstate vydrzali dlho....urobila som asi tak 200 zaberov a stale isli....ako nahle sa vybili...dala som ich do nabijacky voltcraft IPC-1 ...ked ukazala nabijacka ze su full nabite,tak som ich dala spat do blesku a isla som fotit jednu detsku narodeninovu party,tak mi vydrzali asi iba hodinu....nemoze byt chybna nabijacka????....fakt som bola z toho uplne zufala na tej oslave
 
Dushanco
2012-11-06 09:03:27+01
príspevok od: tigi1
ja mam blesk canon 430 ex II .....dostala som ho ako darcek asi pred dvoma tyzdnami...tak zatial ho iba skusam a ucim sa s nim narabat....ja mam eneloop baterie 2400mah....objednavala som ich z internetu....ked mi prisli dala som ich hned do blesku a skusala fotit....v podstate vydrzali dlho....urobila som asi tak 200 zaberov a stale isli....ako nahle sa vybili...dala som ich do nabijacky voltcraft IPC-1 ...ked ukazala nabijacka ze su full nabite,tak som ich dala spat do blesku a isla som fotit jednu detsku narodeninovu party,tak mi vydrzali asi iba hodinu....nemoze byt chybna nabijacka????....fakt som bola z toho uplne zufala na tej oslave
moja skusenost s NiMh akumulatormi znie, ze na plnu kapacitu sa dostanu az po cca tretom nabijacom cykle. prvy krat casto akumulatory nepojmu ani 50% svojej realnej kapacity. to ze vydrzali "celkom dlho" ako prednabite z vyroby nie je porovnavatelny udaj. nabite z vyroby neznamena, ze boli nabijane klasicky elektrickou cestou ako to robime doma. boli jednoducho chcemicky naplnene do stavu nabite.
 
calven
2012-11-06 09:17:45+01
Osobne mám eneloopy biele (2000mAh) staré viac ako dva a pol roka. Zatiaľ ma nikdy nesklamali. Na poslednej akcii som v priebehu 6 hodín nafotil cca 400 fotiek s bleskom. Bez najmenších problémov. Batérie neboli stále vybité. A nabíjam ich tak ako potrebujem - teda pred akciou ich strčím na 10hodín do nabíjačky. A ako nabíjačku používam originál. čo som dostal s akumulátormi.
 
Kaiman81
2012-11-06 09:44:29+01
V 580EX II pouzivam uz asi 4rok Sanyo Eneloop, k tomi ich origo nabijacku, mam ich 7 sad a max spokojnost....!
 
Kaiman81
2012-11-06 09:46:26+01
príspevok od: calven
Osobne mám eneloopy biele (2000mAh) staré viac ako dva a pol roka. Zatiaľ ma nikdy nesklamali. Na poslednej akcii som v priebehu 6 hodín nafotil cca 400 fotiek s bleskom. Bez najmenších problémov. Batérie neboli stále vybité. A nabíjam ich tak ako potrebujem - teda pred akciou ich strčím na 10hodín do nabíjačky. A ako nabíjačku používam originál. čo som dostal s akumulátormi.
Presne tak, naco spekulovat ked nam eneloop ponuka hotove riesenie....
 
Kaiman81
2012-11-06 09:48:32+01
príspevok od: Dushanco
moja skusenost s NiMh akumulatormi znie, ze na plnu kapacitu sa dostanu az po cca tretom nabijacom cykle. prvy krat casto akumulatory nepojmu ani 50% svojej realnej kapacity. to ze vydrzali "celkom dlho" ako prednabite z vyroby nie je porovnavatelny udaj. nabite z vyroby neznamena, ze boli nabijane klasicky elektrickou cestou ako to robime doma. boli jednoducho chcemicky naplnene do stavu nabite.
V tomto by som si povolil Ti oponovat, u Sanya toto neplat...
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()