Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Tamron 70-300 VC USD

Nautilus
Nautilus 2010-10-02 21:14:34+02
Nový Tamron 70-300 4 - 5,6 je skvelá voľba pre tých čo nepotrebujú vysokú sveteľnosť. Ostrý v celom rozsahu. Trochu hlučný stabilizátor. Odporúčam ... TIPA AWARD 2010...
 
Oki
2013-02-07 14:07:21+01
No tak dnes som mal len pár minút na oskúšanie v škole, ale podľa všetkého na 450D to je úplne v poriadku, minimálne teda neporovnateľne lepšie ako na mojom 40D... Manuálne som dal do nekonečna, namieril na objekt tak 2 m pred sebou a vmomente zaostrilo... :-X Je nejaké "poškodenie" AF bodov vo foťáku, ktoré sa takto prejavuje, že pri dlhých ohniskách neviem preostrovať vo väčšom rozsahu? alebo je to záhada aj pre vás? Prosím o pomoc...
 
drago999
2013-02-07 14:34:23+01
príspevok od: tommi18
Chcem sa spýtať a nechcem zakladať novú tému, mám tento tamron a pri nosení na b-gripe sa mi objektív ľahko vysúva, bojím sa aby nedošlo k jeho poškodeniu, je to normálne, robí to aj Vám alebo ho mám reklamovať? Ďakujem za odpovede
mal som ho a robil to aj mne je to normalne pri menej kvalitnych sklach...
 
drago999
2013-02-07 14:35:54+01
príspevok od: Laco315
V súvislosti s týmto objektívom sa chcem opýtať či niekto kto ho vlastní resp. prišiel sním do styku postrehol podobné správanie
Po prvých testoch som zistil vec ktorú si akosi neviem vysvetliť. Vždy po zaostrení a keď je zapnutý aj VC šklbne obraz do jednej strany. Deje sa to ak zaostrujem po zmene ohniskovej vzdialenosti. Ta zmena nemusí byť veľká. Neviem či to je v poriadku alebo je to vlastnosť stabilizátora alebo to je nejaká vada. Ak stabilizátor vypnem je všetko ok.
Za postrehy ďakujem.
to je vlastnost VC na tomto tamrone , jednoducho stabilizator skubne a obraz upne zmrazi , je to su per na tom to skle sa mi to pacilo ten stabilizator fungoval velmi dobre...
 
Oki
2013-02-07 14:39:14+01
Ach, vraj že nezakladať nové témy keď sú aj staré, no ako tak vidím by sa asi aj zišlo založiť, pretože už sa tu rieši úplne iný problém :-X Viď moje príspevky v tejto téme...
 
Rasty Gibel
2013-02-07 15:07:08+01
príspevok od: Oki
Ach, vraj že nezakladať nové témy keď sú aj staré, no ako tak vidím by sa asi aj zišlo založiť, pretože už sa tu rieši úplne iný problém :-X Viď moje príspevky v tejto téme...
mam presne tu istu zostavu ako ty, C 40d a tamrona, ostrenie funguje spolahlivo.
Inak moze to byt sposobene objektivom nie fotakom, ale ..... Ak mas problemi s ostrenim aj s inym sklom tak moze byt poskodeny aj fotak, ak taky problem nemas, je chyba v objektive. Tak ze ti ostava niekolko moznosti, vratit sklo a ziadat iny kus, vymenit telo, alebo sa zmierit s tymto problemom.
 
Oki
2013-02-07 15:15:31+01
príspevok od: Rasty Gibel
mam presne tu istu zostavu ako ty, C 40d a tamrona, ostrenie funguje spolahlivo.
Inak moze to byt sposobene objektivom nie fotakom, ale ..... Ak mas problemi s ostrenim aj s inym sklom tak moze byt poskodeny aj fotak, ak taky problem nemas, je chyba v objektive. Tak ze ti ostava niekolko moznosti, vratit sklo a ziadat iny kus, vymenit telo, alebo sa zmierit s tymto problemom.
No práveže som ten objektív dnes skášal na 450D a šlo to v pohode. 4ím väčšie ohnisko, na tým menší rozsah dokáže AF preostriť, snáď to je dosť zrozumiteľné. A keďže na 450D to nerobilo, vychádza mi z toho že to je foťákom. Keď namačknem spúšť, tak len preblikne AF bod, ale motorček sa ani nepohne. Keď manuálne preostrím, že to už to len torchu nezaostrené, tak sa už potom AF chytí. Ael ako som písal, záleží od ohniska, čím väčšie, tým viac sa to prejavuje.. na ohniskách menšich ako 130 som to snáď ani nepostrehol. Každopádne ďakujem za reakciu.
 
Rasty Gibel
2013-02-07 15:47:04+01
príspevok od: Oki
No práveže som ten objektív dnes skášal na 450D a šlo to v pohode. 4ím väčšie ohnisko, na tým menší rozsah dokáže AF preostriť, snáď to je dosť zrozumiteľné. A keďže na 450D to nerobilo, vychádza mi z toho že to je foťákom. Keď namačknem spúšť, tak len preblikne AF bod, ale motorček sa ani nepohne. Keď manuálne preostrím, že to už to len torchu nezaostrené, tak sa už potom AF chytí. Ael ako som písal, záleží od ohniska, čím väčšie, tým viac sa to prejavuje.. na ohniskách menšich ako 130 som to snáď ani nepostrehol. Každopádne ďakujem za reakciu.
to som pochopil, aky mas problem. Ale vacsina z nas sa zhodneme, ze kvalitativny rozdiel medzi znackami Tamron a Canon je, a je velky. Tak ze este raz, ak telo s inym sklom, s originalom nema problem s ostrenim, je chyba v Tamrone. Tym nechcem povedat, ze to sklo je pokazene, ale proste neviem z akeho dovodu nieje kompatybilne s tvojim telom. Ak mas moznost, zozen si iny C 40d na vyskusanie a uvidis. Ako som povedal, ja mam tu istu zostavu a ide vsetko OK. Este ked tak, tak skus precistit kontakty na tele, ale pochybujem, ze sa nieco zmeni
 
Oki
2013-02-07 15:52:09+01
príspevok od: Rasty Gibel
to som pochopil, aky mas problem. Ale vacsina z nas sa zhodneme, ze kvalitativny rozdiel medzi znackami Tamron a Canon je, a je velky. Tak ze este raz, ak telo s inym sklom, s originalom nema problem s ostrenim, je chyba v Tamrone. Tym nechcem povedat, ze to sklo je pokazene, ale proste neviem z akeho dovodu nieje kompatybilne s tvojim telom. Ak mas moznost, zozen si iny C 40d na vyskusanie a uvidis. Ako som povedal, ja mam tu istu zostavu a ide vsetko OK. Este ked tak, tak skus precistit kontakty na tele, ale pochybujem, ze sa nieco zmeni
Kontakty už som prečisťoval, to ma napadlo ako prvé, no nič. Len pri proste nejde do hlavy, že na inom canone to ide, keď tvrdíš že to je sklom. V okolí nepoznám nikoho kto má tiež 40D, ale písal som pánovi Matunákovi, čo si o tom myslí, som zvedavý na jeho názor, možno sa už s niečím podobným stretol.
 
Oki
2013-02-08 13:16:34+01
Tak dnes som to 40D preskúšal s požičaným canonom 75-300 - a rovnaký
problém! Na krátších ohniskách všetko v poriadku, no akonáhle som
zazoomoval, zaostril do nekonečno a potom na predmet 5 m odomňa, AF
bod len preblikol a nedokázal zaostriť, ani sa to nepohlo. Na
kamošovom foťáku ten objektív funguje normálne, takže je to 100%
problém foťáku. Ďakujem všetkým za pomoc
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()