Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Neoriginálne batérie

Mire
Mire 2010-11-22 11:37:17+01
Zdravím, chcel by som si kúpiť batériu, avšak som vrazil teraz do toho dosť peňazí, tak by som chcel nejakú lacnejšiu variantu. Formou bazáru to riešiť nechcem. Potrebujem batériu LP-E8 (Canon 550D) a originál nie je práve najlacnejší. Preto som hľadal batérie od iných výrobcov. Našiel som toto: http://sk.vffoto.com/sk-detail-273318-bateria-pre-canon-lp-e8.html je tam super cena, oproti orignálu (43E). nemôže mi tá batéria nejak poškodiť zariadenie? stretli ste sa s tým výrobcom (Phottix) už niekto? ďaľšia vec, originál má kapacitu 1120mAh a táto náhrada má 1400mAh, nebude to robiť problém? ďakujem
 
tomis.ales
2010-11-23 09:28:56+01
príspevok od: milos
Svätá pravda.
Myslíte si že Nikon alebo Canon skutočne vyrába batérie?Ja o tom silne pochybujem.Objednať si niekde výrobu baterky s mojim logom je jedna vec,vyrábať ich v svojej fabrike,vec druhá.
Myslíte,že TESCO vyrába mlieko zn. TESCO?Nevyrába a pritom sa dá kúpiť.

No este povedz ze tata neni moj tata a uz sa zblaznim :)
 
Dante
2011-01-18 10:55:00+01
tiež sa rozhodujem, či kúpiť jednu originálnu, alebo za tú cenu až 5 neoriginálnych...
 
Anup9
2011-01-18 11:34:23+01
príspevok od: Dante
tiež sa rozhodujem, či kúpiť jednu originálnu, alebo za tú cenu až 5 neoriginálnych...
Neviem ci ist az do takych \"extremov\", superlacnych bateriek. Skor daku baterku co stoji kus napr 15 €. Napr Hama. Nehovorim ze Hama je nejaka super znacka, ale predsa je to lepsie ako neoriginal baterka ktoru som raz videl Hama pri nej bola superkvalita
 
piggee
2011-01-18 14:08:42+01
ja som kupoval toto http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.35588
Funguje uplne v poradecku, cena je dobra, postovne zadara, akurat im to trochu trva, kym to dorazi...
 
piggee
2011-01-18 14:11:28+01
príspevok od: tomis.ales
No este povedz ze tata neni moj tata a uz sa zblaznim :)
Tak mozes byt predavany pod znackou tata, ale mama si to outsorceovala u firmy \"postak\"
 
pkleiner
2011-01-18 14:37:31+01
Můžu jen doporučit.
http://www.avacom.cz/baterie-do-fotoaparatu/nikon
 
werdza
2011-01-18 14:55:20+01
tak asi tretiu kupim neoriginalnu. dve originalne mi tak akurat vystacia na dvojdnovy festival s fotoakreditaciou a ak by som sla tento rok na trojdnovu pohodu, tak mi treba dalsiu.
 
pkleiner
2011-01-18 15:04:53+01
príspevok od: werdza
tak asi tretiu kupim neoriginalnu. dve originalne mi tak akurat vystacia na dvojdnovy festival s fotoakreditaciou a ak by som sla tento rok na trojdnovu pohodu, tak mi treba dalsiu.
Mě origoška vydrži úplně stejně jako avacom neoriginální. Rozdíl jsem našel jen jeden a to je cena...
 
Mire
2011-01-18 15:16:39+01
no zobral som si tu z dealextreme a zatial spokojnost. vydrzi dost
 
brki
2011-01-18 15:29:46+01
príspevok od: tomis.ales
No este povedz ze tata neni moj tata a uz sa zblaznim :)
mám vyskúšané v minulosti neoriginálne batérie pre Sony ultrazoom, DSLR Sony 200 A, Canon EOS 500D a Canon EOS 50D...jedinú zlú skúsenosť som mal u batérie na priateľkin Canon EOS 500D, keď sa nedala ani nabiť, bez problémov ju vymenili a nová je ok...Takže dokopy sme odskúšali 5 neoriginálnych batérií, až na tú jednu vadnú, ktorú nám vymenili všetky šlapú ako originál, nikdy neviem, ktorú mám vo foťáku. Predminulý týždeň sme mali možnosť náhrady na 500D a 50D vyskúšať v horách, keď fungovali niekoľko hodín denne pri -15 st. C...nepostrehol som rozdiel oproti originálnej. Obe mali pochopiteľne v tých mrazoch slabšiu výdrž. Takže ja odporúčam. Vyhodiť 30 € navyše za nápis CANON nevidím ako zmysluplné . Kupoval som cez www.pextra.sk
 
dusant
2011-01-18 15:41:48+01
príspevok od: werdza
tak asi tretiu kupim neoriginalnu. dve originalne mi tak akurat vystacia na dvojdnovy festival s fotoakreditaciou a ak by som sla tento rok na trojdnovu pohodu, tak mi treba dalsiu.
Čo ti bráni zobrať si na trojdňovú Pohodu nabíjačku? Keď si akreditovaná, tak si ju tam môžeš niekde aj uschovať, aby si ju nemusela celý čas nosiť so sebou.
 
brunko1981
2011-01-18 17:02:51+01
Moja skusenost: UNOMAT na D50 bez rozdielu od originalu.....uz niekolko rokov. CARAT na D700 uplna hroza........prvy kus som vratil lebo na nabitie vydrzal 30 zaberov a vymeneny kus mi pride skor ako barometer a neverim mu ani palicku.....inak samozrejme ficim na orig baterky.
Werza: S dvoma baterkami som nafotil 3mesacnu expediciu v divocine......myslim ze fest uplna POHODA s nabijackou
 
vili6
2011-01-18 17:33:54+01
Mam Canon EOS 1000 D a jednu originalnu a jednu neoriginalnu (Braun) bateriu. Ozaj medzi nimi nepoznam rozdiel....nijako som ich netestoval ale mam pocit ze \" su rovnake\" takze asi tolko... .
 
piggee
2011-01-18 18:10:49+01
príspevok od: dusant
Čo ti bráni zobrať si na trojdňovú Pohodu nabíjačku? Keď si akreditovaná, tak si ju tam môžeš niekde aj uschovať, aby si ju nemusela celý čas nosiť so sebou.
Este dokonca sa da kupit aj nabijacka na tieto baterky do auta, co som kupil tiez na dealextreme za nejakych 9 dolarovych chechtakov, takze ked vybuchas baterku, v aute dobijes...
 
total empty
2011-01-18 19:01:43+01
Neviem ako u iných značiek ale napr. u panasonic-lumix by som rozhodne odporúčal original batérie,mám to vyskúšané.Jednak original obsahuje nejaký čip pre komunikáciu z prístrojom,zobrazenie stavu,možnosti koľko ešte mám záberov atď.lacne náhrady to nezobrazujú alebo zobrazujú hlúposti,a výdrž batérie pri veľkých horúčavách alebo mrazoch je pri origináloch vyššia..Original nemá problém,náhrady su nevyspitaťeľné.To isté plati aj pre SD HC karty,original je lepší.
 
Bpali
2011-01-18 19:07:20+01
príspevok od: total empty
Neviem ako u iných značiek ale napr. u panasonic-lumix by som rozhodne odporúčal original batérie,mám to vyskúšané.Jednak original obsahuje nejaký čip pre komunikáciu z prístrojom,zobrazenie stavu,možnosti koľko ešte mám záberov atď.lacne náhrady to nezobrazujú alebo zobrazujú hlúposti,a výdrž batérie pri veľkých horúčavách alebo mrazoch je pri origináloch vyššia..Original nemá problém,náhrady su nevyspitaťeľné.To isté plati aj pre SD HC karty,original je lepší.
ja pouzivam uz dva roky neoriginal ako druhu baterku na Panasonicu G1, kupil som ju na ebay za 10 eur s dovozom(+/-),a original stal vtedy 50eur...a som uplne spokojny...nie je tam taka dlha zivotnost,ako pri originale,ale za tu cenu sa to oplati podla mna,este ma nesklamala,ako zalozna bateria...
 
Dante
2011-01-19 08:29:52+01
príspevok od: Anup9
Neviem ci ist az do takych \"extremov\", superlacnych bateriek. Skor daku baterku co stoji kus napr 15 €. Napr Hama. Nehovorim ze Hama je nejaka super znacka, ale predsa je to lepsie ako neoriginal baterka ktoru som raz videl Hama pri nej bola superkvalita
veď okolo 15€ som aj rozmýšľal našiel som zatiaľ len značku Delta, pričom orig. Canon je za 79€
 
Dante
2011-03-22 19:33:27+01
inak, taká otázka, neoriginálne batérie nabíjať v origoš nabíjačke, či nie?
 
Kaiman81
2011-03-22 20:09:52+01
na ebay som kúpi 2 origo canon do 5D,aj s cestou ma obe stáli 27,- E inak som už kúpil viac,neorigo na ebay po 7E kus aj s cestou a funguju ok, tuším to boli tie Phootix či ako sa to volá.
 
Kaiman81
2011-03-22 20:11:24+01
príspevok od: Dante
inak, taká otázka, neoriginálne batérie nabíjať v origoš nabíjačke, či nie?
Saď na to nechceš kupovať zvlášť nabíjačku. veď tie neorigo sú kópie originálu,takže použi tú nabíjačku ktorú máš.
 
Strana 2 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()