Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Neoriginálne batérie

Mire
Mire 2010-11-22 11:37:17+01
Zdravím, chcel by som si kúpiť batériu, avšak som vrazil teraz do toho dosť peňazí, tak by som chcel nejakú lacnejšiu variantu. Formou bazáru to riešiť nechcem. Potrebujem batériu LP-E8 (Canon 550D) a originál nie je práve najlacnejší. Preto som hľadal batérie od iných výrobcov. Našiel som toto: http://sk.vffoto.com/sk-detail-273318-bateria-pre-canon-lp-e8.html je tam super cena, oproti orignálu (43E). nemôže mi tá batéria nejak poškodiť zariadenie? stretli ste sa s tým výrobcom (Phottix) už niekto? ďaľšia vec, originál má kapacitu 1120mAh a táto náhrada má 1400mAh, nebude to robiť problém? ďakujem
 
katjo
2013-03-09 00:56:41+01
príspevok od: lubomirzvolensky
jedine ze by to nebola pravda a po rozbaleni balicka a vrazeni do fotaku by ta cakalo velke prekvapenie. Ze to napriklad nebude fullcode, nech to uz znamena cokolvek - napriek tomu ze je to tam napisane.

Pretoze chapes, ustanovene vetne spojenie FULL CODE pri bateriach je zase len nejaka hongkongska donebavolajuca marketingova kravina. Uz nestacili tie doterajsie blbosti tak museli vymysliet nieco nove. Kde mas zarucene co to vlastne ten FULL CODE je ?! Co ked je to oznacenie toho ze ciarovy kod na baterke je vytetovany cely a nielen polovica z neho ? Je to full code ? Je. Cakal by si to ? Nie.

Neposudzuj akukolvek neoriginalnu bateriu podla toho co ma na sebe napisane. Jedina vec co mozes spravit je kupit baterku z Amazonu, BH Photo alebo podobne reputovaneho zdroja pretoze ked ti takato baterka skape pocas zarucnej doby (napriklad po siestich mesiacoch spravi len 10 fotiek a koniec), rozhodne sa doriesis reklamacie na rozdiel od nejakeho cinskeho predajcu na ebayi. Co na tom ze Amazon ma rovnakych cinskych predajcov - ich meno nieco znamena. Ano maju cenovku o dva dolare vyssiu a castokrat ani to nie, ale to je prave kvoli tymto realnym zarukam.

Rozmyslaj nad tym.
Objednaval som baterku z DX,myslim s vssou kapacitou 1600 vs. 1800 mAh,rozdiely ZIADNE!
Elektronika nabijacky aj fotaku ju rozpozna a korektne komunikuje stav.
Jedine naposledy som ju.nechal nabitu, po pripojeni skapala, nabijanie prebehlo rychlo,tak som ju nechal v nabijacke par dni a zda sa, ze je v povodnej forme.
Jednoducho vybitu treba nabit a odlozit, idealne v stave 50% Nej kapacity (V chlade).

U neoriginalu (aj s vysouu kapacitou) pozor na nabijanie -moze byt vybuch, ale taketo problemy mali aj znackove baterky.
 
Pospo
2013-05-12 18:39:31+02
Ozivim tuto temu. Chcem EN-EL4a do D700-vky a premyslam o neoriginaloch. Celkom som bol spokojny s Delta EN-EL4a bo mala vlastnu nabijacku. Zial zomrela a uz sa nepredava, tak kukam alternativy. Co sa mi pozdava je http://www.phottix.com/en/batteries/phottix-titan-li-on-rechargeable-battery-en-el4a.html ... na eBay je aj jej 2600mAh alternativa. Za polovicu ceny oproti Nikonu. Skusenosti, rady, postrehy?
 
cRot
2013-06-06 03:03:11+02
Zdravim,

mam canon 650D a objednal som si tieto dve neoriginalne baterie
http://www.ebay.co.uk/itm/400494702676?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

http://www.ebay.co.uk/itm/300902930445?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Budu funkcne, neposkodia mi fotak? Nevadi ze maju 7.4V?
Dakujem
 
photolubos
2013-06-06 08:30:12+02
Kupil som bat.grip + 2 baterie Delta do Canon EOS 500D a max spokojnost, vydrz min 1000 fotografii na jedno nabitie. Zatial max spokojnost !
 
photolubos
2013-06-06 08:35:48+02
Este som zabudol , kupoval som to v BA predajna MINI-MAX a max spokojnost
 
siska_cierna
2015-04-22 11:55:59+02
Ahojte, objednávali ste niekto už odtialto?? http://www.baterie.sk/baterie-pre/baterie-pre-dig-fotoaparaty/ rozmýšlam, že si odtiaľ zoberiem baterie do foťáku, ale nikto zo známych ešte ten e-shop neskúšal.... niekto skúsenosti? Ďakujem
 
Mamarcel
2015-04-22 12:44:02+02
Ja som tak kupil kedysi bat. CR123A a bezproblemov tak si myslim ze je to v poriadku obchod. BTW: Zvazoval som predtym aj LP-E5 do mojho vtedajseho C450D ale nasiel som aj lacnejsie ale uz neviem kde a v pohode funguju a komunikuju vsetky baterie NEoriginal co som zatial skuil aj pre Canon 6D a ziadny problem nikdy...
 
arpgdval
2015-04-22 13:25:20+02
Ja som tam kupoval Sanyo Eneloop-ky do bleskov, seriozny obchod. Asi na druhý deň som ich mal doma.
 
Horak Martin
2015-05-23 06:57:03+02
Ja som nedávno kúpil túto do Nikon D750: http://www.aliexpress.com/item/2550mah-Backup-Batteria-EN-EL15-EN-EL15-Camera-Battery-for-Nikon-V1-D600-D610-D600E-D800/32279099495.html. Síce deklarujú o 650mAh vyššiu kapacitu, ale je to hlúposť. Táto neoriginálna batéria nedosahuje ani len 1/3 výdrže oproti originálnej batérii. Naposledy som na nej spravil okolo 300 cvakov a bola vybavená. A pri nabíjaní sa kontrolka na nabíjačke po chvíľke strašne rýchlo rozbliká (čo by nemala) tak čakám kedy mi vybuchne
 
Jerry C.
2015-05-23 09:14:21+02
príspevok od: Horak Martin
Ja som nedávno kúpil túto do Nikon D750: http://www.aliexpress.com/item/2550mah-Backup-Batteria-EN-EL15-EN-EL15-Camera-Battery-for-Nikon-V1-D600-D610-D600E-D800/32279099495.html. Síce deklarujú o 650mAh vyššiu kapacitu, ale je to hlúposť. Táto neoriginálna batéria nedosahuje ani len 1/3 výdrže oproti originálnej batérii. Naposledy som na nej spravil okolo 300 cvakov a bola vybavená. A pri nabíjaní sa kontrolka na nabíjačke po chvíľke strašne rýchlo rozbliká (čo by nemala) tak čakám kedy mi vybuchne
Aliexpress je dosť lotéria ,niekedy to skrátka nevyjde.
Už mi tież nejaké vecičky odtiaľ prestali fungovať .Raz mi poslali nové a raz išla diskusia s obchodníkom do stratena ale za tých pár eúr ...čo by si čakal ?
Do Nikonu kupujem baterky na eloshope ,občas majú super ceny.
 
Obert.milos
2015-05-23 09:20:08+02
Mal som aj neoriginal batérie, mali vyššiu kapacitu, vydržali menej dokonca sa jedna brutálne nafúkla, (nevošla do fotoaparátu) mal som vtedy N D60, dnes by som sa do D800 neopovážil dať neoriginal. Original sú ozaj drahé ale zas nekupuješ to každý rok.
 
Horak Martin
2015-05-24 08:21:43+02
príspevok od: Obert.milos
Mal som aj neoriginal batérie, mali vyššiu kapacitu, vydržali menej dokonca sa jedna brutálne nafúkla, (nevošla do fotoaparátu) mal som vtedy N D60, dnes by som sa do D800 neopovážil dať neoriginal. Original sú ozaj drahé ale zas nekupuješ to každý rok.
videl som na youtube jeden dokument, kde opisovali falšovanie tovaru. Jednu časť venovali batériám do rôznej elektroniky. Nakoniec vyšlo najavo, že tieto falzifikáty sa vo veľmi vysokom percente dostávajú na pulty európskych obchodov kde sa predávajú ako originálne kusy s tým, že ani predajca netuší, že ide o falzifikáty. https://www.youtube.com/watch?v=rXfC2kc4EIA Zaujímavé je to cca od 19 minúty a potom od 23:30 minúty.
 
z80
2015-05-24 13:40:44+02
S neoriginalnymi bateriami, hlavne s BLS-5 do Olympusu (ale pouzivam aj neoriginalnu EN-EL14 do Nikonu a typ ktory ide do Canon compaktu) mam vynikajuce skusenosti. Maju vyssiu kapacitu, realne vyssiu vydrz ako originaly a zatial so spolahlivostou, za tych par rokov co ich pouzivam, nebol ziadny problem.
Je to samozrejme kazdeho osobne rozhodnutie, ale ja sa okradat vyrobcami originalov (kde original stoji aj 10x viac ako neoriginal) nenecham.
 
Mattus1990
2015-07-07 18:46:12+02
Ahojte máte niekto skúsenosti s neoriginálnymi batériami značky Avacom určených pre Sony? Rozmýšľam že by som si dokúpil jednu k môjmu Sony a6000. Jedná sa o náhradu modelu NP-FW50.

Ďakujem za pomoc
 
kasko
2015-07-07 20:52:11+02
príspevok od: Mattus1990
Ahojte máte niekto skúsenosti s neoriginálnymi batériami značky Avacom určených pre Sony? Rozmýšľam že by som si dokúpil jednu k môjmu Sony a6000. Jedná sa o náhradu modelu NP-FW50.

Ďakujem za pomoc
Odskusane mam len pre olympus. Maju asi 70-80% kapacity originalu, no pri cene cca 1/8 oproti orig sa to brutal oplati. Funguje uz zopar rokov
 
anton julény
2015-07-07 21:52:05+02
príspevok od: kasko
Odskusane mam len pre olympus. Maju asi 70-80% kapacity originalu, no pri cene cca 1/8 oproti orig sa to brutal oplati. Funguje uz zopar rokov
mám zopár batérií pre pre rôzne typy fotoaparátov (z ebay a aj z .sk/.cz obchodov, rôzny výrobcovia, dobré recenzie). radšej ich už nepoužívam - ich výdrž je skoro v priamej úmere k cene originálu. ak ti nezáleží na tom, že v ťa v dôležitom okamihu kľaknú, tak je to OK.
 
kasko
2015-07-07 22:29:36+02
príspevok od: anton julény
mám zopár batérií pre pre rôzne typy fotoaparátov (z ebay a aj z .sk/.cz obchodov, rôzny výrobcovia, dobré recenzie). radšej ich už nepoužívam - ich výdrž je skoro v priamej úmere k cene originálu. ak ti nezáleží na tom, že v ťa v dôležitom okamihu kľaknú, tak je to OK.
No vidis to. Ja som tiez vselico vyskusal a napisal som sem svoju skusenost, ktora je ina ako tvoja. Navyse pre moj stary Oly uz original bateria s napisom olympus sa neda zohnat a dokonca olympus baterky nikdy nevyrabal, takze co je original vyrobca netusim, mozno je to nejaky powermonster, ktory je stale v predaji, ale ty si to nekupis, lebo to neni dla teba original....
 
Cykloturista
2015-07-07 22:29:59+02
Moja skusenost OLYMPUS XZ1 + AVACOM nahradna bateria. Bateria sa uz po par tyzdnoch zacala vo fotoaparate prehrievat. Vzhladom na to ze hnad vedla je umiestnena SD karta, fotoaparat casto vykazoval chybu : nedokazal komunikovat s kartou.
AVACOM som vyhodil, v akcii kupil original Olympus bateriu za vypredajovu cenu a odvtedy karta funguje bez problemov, ziadne prehrievanie.
 
blahoslav J B Art
2015-07-07 23:05:20+02
príspevok od: Cykloturista
Moja skusenost OLYMPUS XZ1 + AVACOM nahradna bateria. Bateria sa uz po par tyzdnoch zacala vo fotoaparate prehrievat. Vzhladom na to ze hnad vedla je umiestnena SD karta, fotoaparat casto vykazoval chybu : nedokazal komunikovat s kartou.
AVACOM som vyhodil, v akcii kupil original Olympus bateriu za vypredajovu cenu a odvtedy karta funguje bez problemov, ziadne prehrievanie.
mal som na Oly XZ-1 nahradnu neoriginalnu bateriu (vyrobcu neviem, ale bola to najlacnejsia, aku som na nete nasiel) a fungovala bez problemov
momentalne na Oly OM-D M10 tiez pouzivam neoriginalnu najlacnejsiu a nema problema, vydrz neviem celkom presne posudit, striedam ju s originalnou, ale nijako zvlast mensia nebude
 
fatality
2015-07-08 00:12:56+02
príspevok od: blahoslav J B Art
mal som na Oly XZ-1 nahradnu neoriginalnu bateriu (vyrobcu neviem, ale bola to najlacnejsia, aku som na nete nasiel) a fungovala bez problemov
momentalne na Oly OM-D M10 tiez pouzivam neoriginalnu najlacnejsiu a nema problema, vydrz neviem celkom presne posudit, striedam ju s originalnou, ale nijako zvlast mensia nebude
pri neoriginal bateriach je to o stasti..kus od kusu..znacka od znacky..mozes natrafit na perfektnu kopiu s vacsou kapacitou,nez original za zlomkovu cenu a mozes natrafit na vec co sa ti prehreje alebo vybuchne pri dobijani..co pri niektorych fotakoch s dobijanim v ich vnutri=ich koniec..
bohuzial..plati to aj o niektorych originaloch..teda "originaloch"..videl som dokument o falsovani baterii,hologramov a cipov a mnohe sa nedali bez rozobrania rozoznat od origi originalov..dokonca sa dostali do znackovych obchodov s original elektronikou a prislusenstvom..
 
Strana 4 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()