Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Neoriginálne batérie

Mire
Mire 2010-11-22 11:37:17+01
Zdravím, chcel by som si kúpiť batériu, avšak som vrazil teraz do toho dosť peňazí, tak by som chcel nejakú lacnejšiu variantu. Formou bazáru to riešiť nechcem. Potrebujem batériu LP-E8 (Canon 550D) a originál nie je práve najlacnejší. Preto som hľadal batérie od iných výrobcov. Našiel som toto: http://sk.vffoto.com/sk-detail-273318-bateria-pre-canon-lp-e8.html je tam super cena, oproti orignálu (43E). nemôže mi tá batéria nejak poškodiť zariadenie? stretli ste sa s tým výrobcom (Phottix) už niekto? ďaľšia vec, originál má kapacitu 1120mAh a táto náhrada má 1400mAh, nebude to robiť problém? ďakujem
 
Johnnny
2017-04-02 10:20:50+02
Mate nejaky tip na neoriginalnu bateriu pre 7D ? Ci od nas, alebo s Ciny je mi jedno. Podstatnejsia je pre mna nejaka kvalita a tiez vyrazne nizsia cena, kedze kvoli usetrenym nejakym 10 euram asi nema zmysel ist do neoriginalnej ...
 
Edino8
2019-09-12 20:52:53+02
Ahojte,

chcem oživiť túto tému, a opýtať sa, aké náhradné batérie používate, keď chcete niečo ušetriť oproti originálom, ktoré stoja ako autobatéria do auta
V poslednom fotoaparáte čo som mal, tak som to nejak neriešil, jednoducho som kupil, čo mi prišlo pod ruku, boli to batérie značky AVACOM.
Poznáte niečo lepšie? Existuje plno výrobcov, ktorý kopírujú originály, tak poraďte poprípade iného výrobcu s ktorým nemáte problém, resp. s batériami.
Našiel som aj Duracell, čo je známa značka na klasické batérie a aj cenovo je na tom dobre.

Riešim to hlavne kvôli tomu, že som našiel plno príspevkov, že sa batérie po čase "nadúvajú" pri neorigináloch.

Ďakujem za odpoveď
 
Tibor78
2019-09-12 21:10:16+02
príspevok od: Edino8
Ahojte,

chcem oživiť túto tému, a opýtať sa, aké náhradné batérie používate, keď chcete niečo ušetriť oproti originálom, ktoré stoja ako autobatéria do auta
V poslednom fotoaparáte čo som mal, tak som to nejak neriešil, jednoducho som kupil, čo mi prišlo pod ruku, boli to batérie značky AVACOM.
Poznáte niečo lepšie? Existuje plno výrobcov, ktorý kopírujú originály, tak poraďte poprípade iného výrobcu s ktorým nemáte problém, resp. s batériami.
Našiel som aj Duracell, čo je známa značka na klasické batérie a aj cenovo je na tom dobre.

Riešim to hlavne kvôli tomu, že som našiel plno príspevkov, že sa batérie po čase "nadúvajú" pri neorigináloch.

Ďakujem za odpoveď
Moja rada je, kupuj iba original.
 
fatality
2019-09-12 21:19:07+02
príspevok od: Edino8
Ahojte,

chcem oživiť túto tému, a opýtať sa, aké náhradné batérie používate, keď chcete niečo ušetriť oproti originálom, ktoré stoja ako autobatéria do auta
V poslednom fotoaparáte čo som mal, tak som to nejak neriešil, jednoducho som kupil, čo mi prišlo pod ruku, boli to batérie značky AVACOM.
Poznáte niečo lepšie? Existuje plno výrobcov, ktorý kopírujú originály, tak poraďte poprípade iného výrobcu s ktorým nemáte problém, resp. s batériami.
Našiel som aj Duracell, čo je známa značka na klasické batérie a aj cenovo je na tom dobre.

Riešim to hlavne kvôli tomu, že som našiel plno príspevkov, že sa batérie po čase "nadúvajú" pri neorigináloch.

Ďakujem za odpoveď
mozes natrafit aj na uplne no name,ktore budu fungovat perfektne,so slusnou kapacitou a
bez poskodenia(sa)..ale fotak je dost drahe zariadenie na to,aby si na nom robil pokusy s potencionalnymi smejdami..
ja osobne pouzivam "znackove neznackove" baterky,ktore presli testami kvality,su recenzovane a odporucane..jednymi z nich je aj nemecka Patona..
kapacita takmer ako original,spolahlivost,neprehrievanie sa..za tretinovu cenu originalu..
 
Deane
2019-09-12 21:28:00+02
Kamarát kupuje len na ali a hovorí že je spokojný.
https://www.aliexpress.com/category/410201/digital-batteries.html?ltype=wholesale&catName=digital-batteries&CatId=410201&trafficChannel=main&SortType=default&page=1&pvid=19081-349907%2C351-350338%2C521-350339&isrefine=y
 
blahoslav J B Art
2019-09-12 21:36:43+02
ja som kupoval na Canon, potom na Olympus, Panasonic a napokon na Fuji podla ceny ... vzdy tie najlacnejsie a boli bez problemov
 
blahoslav J B Art
2019-09-12 22:25:25+02
príspevok od: blahoslav J B Art
ja som kupoval na Canon, potom na Olympus, Panasonic a napokon na Fuji podla ceny ... vzdy tie najlacnejsie a boli bez problemov
na Ebay a Amazone
 
JanM
2019-09-12 23:03:12+02
Tiez mozem potvrdit zatial dobru skusenost s bateriami Patona, ktore vyssie spomina fatality. Tiez som ich kupil po kratkom prieskume na internete. Asi pred dvoma rokmi. Dve boli vyhodnejsie ako jedna, obe su fajn. Znacka Patona je registrovana v Nemecku, baterie su vyrobene v Cine. Moje su ekvivalent pre NP-W126 (Fuji). Uz sa nepamatam kde som ich kupil, bud na Amazone alebo eBay.
 
kamikzi
2019-09-13 06:37:18+02
vyskúšal som cez ebay kúpiť originál EN-EL15a pre moju d500 ..vyšla ma 22€ z číny a čuduj sa svete je to naozaj originál a mohol by som kľudne kúpiť 3 namiesto jednej na slovensku ..treba si ale prečítať recenzie obchodu pred kúpou a aj tak stále tu je riziko
 
landov
2019-09-13 06:56:02+02
To je zaujimave, zrejme bude naozaj original, kedze D500 vraj ine nepodporuje. Ja som neriskoval, pred casoom som kupil original EN-EL15 a tu teraz striedam medzi D500 a Z6.
 
Scout
2019-09-13 12:55:32+02
Ja som kúpil na Canon značku Ansmann typ LP-E6. Je to dobrá baterka a po dvoch rokoch neprofesionálneho používania jej nemám čo vytknúť. Oproti iným no name baterkám ktoré mám si vedie lepšie, čo sa týka výdrže. Každopádne tie no name baterky som kúpil z druhej ruky s foťákom, takže neviem koľko majú nalietané.
 
marianr
2019-09-13 14:06:53+02
príspevok od: milos
Svätá pravda.
Myslíte si že Nikon alebo Canon skutočne vyrába batérie?Ja o tom silne pochybujem.Objednať si niekde výrobu baterky s mojim logom je jedna vec,vyrábať ich v svojej fabrike,vec druhá.
Myslíte,že TESCO vyrába mlieko zn. TESCO?Nevyrába a pritom sa dá kúpiť.

Nie, ale robí svoju kontrolu.
 
Deane
2019-09-13 17:03:47+02
Všetky sú z jednej linky. A kde tá linka asi je? Južne od jedinej stavby ktorú je vidieť z orbitu.
 
francesco
2019-09-14 11:58:56+02
Urcite je rozdiel vo vydzi. Baterky z eBay funguju dobre, ale nemaju rovnaku vydrz ako tie co boli k fotaku. Kupoval som aj na Nikon en-el15 aj Sony fw50 aj Sony fz100, nie najlacnejsie, ale najlepsie hodnotene v baleni ako original a vraj 100% original.
 
Deane
2019-09-14 12:09:22+02
Do mesiaca je doma
 
kamikzi
2019-09-14 12:30:00+02
príspevok od: francesco
Urcite je rozdiel vo vydzi. Baterky z eBay funguju dobre, ale nemaju rovnaku vydrz ako tie co boli k fotaku. Kupoval som aj na Nikon en-el15 aj Sony fw50 aj Sony fz100, nie najlacnejsie, ale najlepsie hodnotene v baleni ako original a vraj 100% original.
tak som mal asi šťastie ale u mojej všetko sedí s originálom dokonca aj výdrž je rovnaká
 
Strana 5 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()