Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

FF objektiv na APS-C aparate

boby
boby 2008-06-30 15:48:38+02
ako je to s objektivom pre FullFrame na APS-C aparate ? mam Samsung GX10 a hladam si nahradu za setovy objektiv. Uvazoval som nad Sigmou 18-200 alebo 28-300, jeden je oznaceny DC http://www.sigma-photo.co.jp/english/lens/digital/18_200_35_63_os.htm a druhy DG http://www.sigma-photo.co.jp/english/lens/standard/28_300_35_63.htm rozumiem tomu spravne ze ten DG je FF ? a kedze sa udava pri prepoctoch ze 18 je cca 28mm a 200 je cca 300 mm takze vlastne su tie objektivy relativne rovnake ? v pripade ze dam DC na APS-CC a ten DG na FF telo tak vlastne obraz co odfotim na 18 je porovnatelny s tym druhym objektivom a fotakom FF na 28 ? Ako budu vyzerat fotky v pripade ze dam na APS-C ten objektiv DG 28-300 ? Predpokladam ze ked je objektiv vacsi ako snimac tak obmedzim vyskyt tmavych rohov pripadne rozostreni na kraji objektivu. Ale co s tym ohniskom ? A ako sa v tomto pripade prejavi svetelnost ?
 
Roman Point
2016-03-06 13:04:39+01
príspevok od: Neschopko
Nie je to ten, čo pred časom potreboval nejaké sklo na fotenie aktov v prírode? Aj ten stále písal o figúrach. Inak pri tých otázkach niekedy skutočne uvažujem, či si niekto narobí srandu a len ten humor proste nechápem ....
Práve preto som písal vyššie že si treba jeho komentáre prečítať.. A áno je to ten čo chcel z tele mať krásnu figúru v prírode s tým že všetko pred aj všetko za modelom bude ostré.. Ci ako to bolo
 
Roman Ď
2016-03-06 13:30:31+01
CANON EF-S 15-85 MM F/3.5-5.6 USM už som asi konečne natrafil po dlhom čase na toto čo povieš na tento rozsah? Ja totiž to vôbec som nevedel čo kúpiť a už mam pán colar zeiss 50mm 1,8f ale to nemá stabilizáciu a hľadám zo stabilizáciou lebo z ruky chcem fotiť. A chcem fakt kvalitne sklo. Budem vďačný za každý názor. A som si vedomý že moje otázky sú otravne ale už keď kúpim dám pokoj fakt.
 
Neschopko
2016-03-06 13:33:52+01
príspevok od: Roman Point
Práve preto som písal vyššie že si treba jeho komentáre prečítať.. A áno je to ten čo chcel z tele mať krásnu figúru v prírode s tým že všetko pred aj všetko za modelom bude ostré.. Ci ako to bolo
Možno by stálo zato, keby sem dal nejaké jeho fotky a povedal, čo na nich mu vadí a spôsobilo to sklo, ktoré má. Lebo z jeho otázok mám pocit, že za nepodarené fotky obviňuje svoju techniku, ktorú nevie použiť a očakáva, že kúpením nového skla, ktoré "pohlcuje všetky chyby" sa z neho stane fotograf. A možno sa mýlim, možno len nerozumiem tomu, čo sa pýta, lebo niekedy je to fakt náročné ...
 
Martin Školiak
2016-03-06 13:56:24+01
Zrejme nie sme všetci z jednej galacie.
 
Neschopko
2016-03-06 14:42:56+01
príspevok od: Roman Ď
CANON EF-S 15-85 MM F/3.5-5.6 USM už som asi konečne natrafil po dlhom čase na toto čo povieš na tento rozsah? Ja totiž to vôbec som nevedel čo kúpiť a už mam pán colar zeiss 50mm 1,8f ale to nemá stabilizáciu a hľadám zo stabilizáciou lebo z ruky chcem fotiť. A chcem fakt kvalitne sklo. Budem vďačný za každý názor. A som si vedomý že moje otázky sú otravne ale už keď kúpim dám pokoj fakt.
Neviem, či celkom rozumiem, na čo sa pýtaš. Ako už niekto skôr napísal, tvoje komenty pripomínajú výsledok translátora Google, tak možno som nepochopil správne tvoje myšlienkové pochody. No mám pár otázok
V čom ti chýba stabilizácia na 50mm ohnisku? (ak chceš fotiť z ruky dlhé časy, stabilizácia ti aj tak moc nepomôže)
Písal si že máš seťák 18-55mm ... aký rozsah ohnísk postrádaš? Na základe toho, čo ti tam chýba by si mohol aj sám usúdiť, či ti bude rozsah 15-85 vyhovovať.
A čo vlastne ti vadí na sklách, ktoré máš?
 
Roman Ď
2016-03-06 16:29:09+01
tak ja som spokojný s pan colar v prepočte je to 80mm čo sú najpresnejšie hodnoty vraj, nenastáva tam skreslenie také.......na moju 600d je skvelá ale vadí my ze si nemôžem priblížiť len o to tu ide celkovo..... a keď už mam mat zoom tak nech ma tie najkvalitnejšie šošovky aby nebola chromatická vada taká príznačná, alebo bárs aká chyba napr. vynetácia by my dosť vadila ....a môj seťak nepovažujem za kvalitný keď som tam našiel pri zveční chromatickú vadu dosť my to vadí....A prečo si úplne zavrhol ten canon 24-105mm f4 L? Je to FF to je pravda ale ma kvalitne šošovky vraj. A mne by vyhovovalo zväčšenie x 1,6 od 38,4-168mm svetelnosť vraj zostáva a bolo my povedané že lepšie ešte fungujú na ASP-C snímač........a druhu variantu zvažujem tento CANON EF-S 15-85 MM F/3.5-5.6 USM .......Ak máš skúsenosť s 24-105 L tak my napíš v čom je nevyhovujúci.....ja si to fakt nemám kde odskúšať.
 
PeCh
2016-03-07 12:44:17+01
príspevok od: Roman Ď
tak ja som spokojný s pan colar v prepočte je to 80mm čo sú najpresnejšie hodnoty vraj, nenastáva tam skreslenie také.......na moju 600d je skvelá ale vadí my ze si nemôžem priblížiť len o to tu ide celkovo..... a keď už mam mat zoom tak nech ma tie najkvalitnejšie šošovky aby nebola chromatická vada taká príznačná, alebo bárs aká chyba napr. vynetácia by my dosť vadila ....a môj seťak nepovažujem za kvalitný keď som tam našiel pri zveční chromatickú vadu dosť my to vadí....A prečo si úplne zavrhol ten canon 24-105mm f4 L? Je to FF to je pravda ale ma kvalitne šošovky vraj. A mne by vyhovovalo zväčšenie x 1,6 od 38,4-168mm svetelnosť vraj zostáva a bolo my povedané že lepšie ešte fungujú na ASP-C snímač........a druhu variantu zvažujem tento CANON EF-S 15-85 MM F/3.5-5.6 USM .......Ak máš skúsenosť s 24-105 L tak my napíš v čom je nevyhovujúci.....ja si to fakt nemám kde odskúšať.
Už neschopko ti písal, že píšeš ako Google translátor. Ak chceš aby ti niekto poradil, skús písať normálne (hrubky nie sú vo vyjadrovaní taký problém, ako úplne rozbitý slovosled. A ak nerozumieš po slovensky, tak treba ísť na také fórum, kde sa píše tvojim jazykom.

A k tomu, čo sa mi podarilo zachutiť v medzi tými písmenkami, čo si postláčal, tak sa bojíš optických vád a chceš zoom, preto chceš čo najkvalitnejší zoom. Tu ťa asi sklamem. Ani objektívy za rádovo tisíce eur nie sú bez chýb. Taký Canon 85/1.2L stojí rádovo 2K, napriek tomu má chromatickú vadu ako prasa a predsa ho profíci používajú ako výborný portrétny objektív. Ďalej zoom objektívy majú tých vád väčšinou viacej ako pevné sklá. 15-85 patrí k lepším objektívom. Či ti bude vyhovovať rozsah za teba nezistíme, no môžeme povedať, že pre tonto rozsah nemáš inú alternatívu .
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()