Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Poškodená SD card

enzo76
2013-03-17 20:36:36+01
Zdravím. Vedel by mi niekto poradiť ako dostanem fotky z ,,poškodenej" karty. Z ničoho nič mi počas oslavy narodenín mojej dcéry foťák vypísal -poškodená karta-.Mám NIKON D3000. Proste z ničoho nič sa neviem do tej karty dostať ,nič nedokáže ani len načítať jej existenciu. Čo s tým teraz? Volal som do jednej firmy, vraj to bude stáť okolo150€. No za 150€ by bolo rozumné urobiť ešte raz oslavu. Prosím poraďte. Dikes.
 
Marcel Rebro
2013-03-17 20:41:01+01
príspevok od: enzo76
Zdravím. Vedel by mi niekto poradiť ako dostanem fotky z ,,poškodenej" karty. Z ničoho nič mi počas oslavy narodenín mojej dcéry foťák vypísal -poškodená karta-.Mám NIKON D3000. Proste z ničoho nič sa neviem do tej karty dostať ,nič nedokáže ani len načítať jej existenciu. Čo s tým teraz? Volal som do jednej firmy, vraj to bude stáť okolo150€. No za 150€ by bolo rozumné urobiť ešte raz oslavu. Prosím poraďte. Dikes.
Skusal si len vo fotaku, alebo aj v nejakej citacke?
 
rk.
2013-03-17 20:48:38+01
príspevok od: enzo76
Zdravím. Vedel by mi niekto poradiť ako dostanem fotky z ,,poškodenej" karty. Z ničoho nič mi počas oslavy narodenín mojej dcéry foťák vypísal -poškodená karta-.Mám NIKON D3000. Proste z ničoho nič sa neviem do tej karty dostať ,nič nedokáže ani len načítať jej existenciu. Čo s tým teraz? Volal som do jednej firmy, vraj to bude stáť okolo150€. No za 150€ by bolo rozumné urobiť ešte raz oslavu. Prosím poraďte. Dikes.
 
bonifacko
2013-03-17 20:48:47+01
Ako píše mrco, treba čítačku a doporučujem to vydolovať nejakym softom na zachranu dat. Nie je jasne, čo sa presne stalo.
 
Paulie
2013-03-17 20:53:36+01
príspevok od: bonifacko
Ako píše mrco, treba čítačku a doporučujem to vydolovať nejakym softom na zachranu dat. Nie je jasne, čo sa presne stalo.
Kolega píše že "nič nedokáže ani len načítať jej existenciu".
 
Martin Kurka
2013-03-17 21:04:56+01
Priatelia nadviažem na temu poškodenej karty, odpadla mi zámka na sd karte a karta sa tvári ako zamknutá je to sdhc 8G extrem III tak ma trochu mrzí jej nefunkčnost. Dajú sa znej dostat aspon fotky?
 
Marcel Rebro
2013-03-17 21:07:47+01
príspevok od: Martin Kurka
Priatelia nadviažem na temu poškodenej karty, odpadla mi zámka na sd karte a karta sa tvári ako zamknutá je to sdhc 8G extrem III tak ma trochu mrzí jej nefunkčnost. Dajú sa znej dostat aspon fotky?
Ked je zamknuta, znamena to ze je Read Only ... cize neda sa zapisovat, ale obsah sa citat da ... teda ak Ti s tou zamkou neodpadlo aj nieco ine ...
 
Marcel Rebro
2013-03-17 21:08:19+01
príspevok od: Paulie
Kolega píše že "nič nedokáže ani len načítať jej existenciu".
Niekedy fotak neprecita, ale citacka ano. A naopak.
 
Paulie
2013-03-17 21:08:20+01
príspevok od: Martin Kurka
Priatelia nadviažem na temu poškodenej karty, odpadla mi zámka na sd karte a karta sa tvári ako zamknutá je to sdhc 8G extrem III tak ma trochu mrzí jej nefunkčnost. Dajú sa znej dostat aspon fotky?
Zámok je iba proti zápisu, zmazaniu či prepisu dát. Ak vidíš súbory na karte, skopírovať ich by nemal byť problém.
 
Paulie
2013-03-17 21:12:47+01
príspevok od: Marcel Rebro
Niekedy fotak neprecita, ale citacka ano. A naopak.
Já vím, já vím, z jeho textu mi vyplynulo, že ju už skúšal aj v inom zariadení a karta sa tvári že ona nič.
 
Martin Kurka
2013-03-17 21:13:02+01
Smola nečíta ju ani fotak ani čitčka v nb- karta je zablokovaná ,hlási...
 
Paulie
2013-03-17 21:24:14+01
príspevok od: Martin Kurka
Smola nečíta ju ani fotak ani čitčka v nb- karta je zablokovaná ,hlási...
Chybný PIN? Potom ti zostáva už len rozrezať kartu a vložiť späť poistku, prípadne prepojiť kontakty iným spôsobom, treba len vedieť, že ktoré.
 
Martin Kurka
2013-03-17 21:58:29+01
používaním-vyberaním z fotáku sa zámka uvolnila a vypadla. Stratil som ju pri výmene karty v zime v snehu .... no čo už pojde do zaslúženého dôchodku aj z obsahom . Vdaka všetkým za info.
 
Maroš Kešjar
2013-03-17 23:26:39+01
príspevok od: Martin Kurka
Priatelia nadviažem na temu poškodenej karty, odpadla mi zámka na sd karte a karta sa tvári ako zamknutá je to sdhc 8G extrem III tak ma trochu mrzí jej nefunkčnost. Dajú sa znej dostat aspon fotky?
Ja som ten bimbiš vylúpol z adaptéru na micro sd. Sralpelom treba opatrne roztvoriť kartu a nový cuplík tam vložiť. Tuším som to potom ani nemusel lepiť, lebo sa mi to podarilo neporušiť. Ale z vlastných skúseností ešte poradím, že to rozhodne neskúšať na koberci. Ten čudlíček ti iste miliónkrát vypadne, než to tam trafíš. Lupa a dobrá pinzeta sú správne "tools"
 
Paulie
2013-03-17 23:45:59+01
príspevok od: Maroš Kešjar
Ja som ten bimbiš vylúpol z adaptéru na micro sd. Sralpelom treba opatrne roztvoriť kartu a nový cuplík tam vložiť. Tuším som to potom ani nemusel lepiť, lebo sa mi to podarilo neporušiť. Ale z vlastných skúseností ešte poradím, že to rozhodne neskúšať na koberci. Ten čudlíček ti iste miliónkrát vypadne, než to tam trafíš. Lupa a dobrá pinzeta sú správne "tools"
Však vysávač nájde.
 
total empty
2013-03-18 09:06:18+01
Všetko o čom sa tu píše je cena za lacné karty.
Je na fotografoch, kedy si uvedomia,že data sú to najdôležitejšie čo majú.
 
JohnNewton
2013-03-18 09:19:25+01
príspevok od: total empty
Všetko o čom sa tu píše je cena za lacné karty.
Je na fotografoch, kedy si uvedomia,že data sú to najdôležitejšie čo majú.
A čo by si poradil, v živote som reklamoval 3 karty, všetky boli Sandisk
 
total empty
2013-03-18 09:27:11+01
príspevok od: JohnNewton
A čo by si poradil, v živote som reklamoval 3 karty, všetky boli Sandisk
Nič,podobným témam som sa už vyjadril. Lacné neni vždy spoľahlivé na veky. A sandisky. podľa toho čo som čítal, sú najobľubenejšie karty pre ephoťakov.
Ani tá naj karta ti navdrži ak z ňou zaobchádzaš ako zo smetím-prach,mech.poškodenie,striedanie teplôt atď.
Ja používam only panasonic.
 
Bruce
2013-03-18 09:45:57+01
Niekedy pomaha na zachranu aj rozobrat a hot-air stanicou ju trochu zohriat . Zohriat ide v pohode samotna pamat-pozor nie obal v ktorom je . Potom zlozit spat, alebo do citacky a precitat obsah. Mal som zo 10 pripadov , ked sa dalo podobnym sposobom obnovit data. Jedna karta dokonca doteraz funguje a deti si na nej prehravaju rozpravky v dvd prehravaci. Tazko povedat co sa stalo. Niektore micro sd karty sa vedia v inom zariadeni zablokovat a len malo sa da unlocknut bez straty dat. Hlavne sa jedna o vymenne pouzivanie medzi mobilom a fotakom-kamerou...
 
Martin Kurka
2013-03-18 12:37:28+01
Neslo o lacnu kartu. Sandisk extrem III 8G ked som ju kupoval bola pomerne draha. Ja ziadnu lacnu kartu no name nekupim, pretoze viem o co pridem jej poskodenim...
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()