Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Náhradne atramenty

KESKOSENI
2013-03-26 16:29:52+01
Poprosim ake nahradne atramenty mozete doporucit?Kupil som novu Canonku ip 4950-ku odisli mi tri atramenty origos som nasiel za 12-euri,odidu mi este dva cierne a mam novu tlaciaren....tak som sa rozhodol pre nahrady uvedomujuc si vsetky rizika....nechcem ale uplne smejdy lebo som nasiel aj za 1,2 eura...takze poprosim kto mate dobre skusenosti s nejakou znackou....diky...
 
WildSammy
2013-03-26 16:32:37+01
skus http://online.lomond.sk alebo www.inktec.sk alebo si to prerob na ciss http://www.cityinkexpress.co.uk/ciss/canon/ip4950/ip-series
 
durikus
2013-03-26 20:19:21+01
príspevok od: WildSammy
skus http://online.lomond.sk alebo www.inktec.sk alebo si to prerob na ciss http://www.cityinkexpress.co.uk/ciss/canon/ip4950/ip-series
To vyzerá ako dobrý nápad. Mám Canon Pixma Pro 9000MKII a tá cena farby je neúnosná...
 
KESKOSENI
2013-03-26 20:23:00+01
príspevok od: durikus
To vyzerá ako dobrý nápad. Mám Canon Pixma Pro 9000MKII a tá cena farby je neúnosná...
no neviem....do takej tlaciarne by som to neriskoval....
 
WildSammy
2013-03-26 20:43:34+01
príspevok od: durikus
To vyzerá ako dobrý nápad. Mám Canon Pixma Pro 9000MKII a tá cena farby je neúnosná...
Uvazujes spravne, mam prerobenu ix6550tku a Pro9000mkII bol moj dalsi adept.. nie je to o ziadnom riskovani, len o zdravom rozume.. problem vsak je, ze na SK, kde zijeme v stredoveku nezozenies do toho CISS farby pre Pro9000mkII a tym padom zo zahranicia sa objednavat neoplati
 
WildSammy
2013-03-26 20:44:35+01
príspevok od: KESKOSENI
no neviem....do takej tlaciarne by som to neriskoval....
co je na tom risk? Ja Ti poviem co je risk.. risk je to, ze tlacis s prazdnymi naplnami a tvoja hlava sa nechladi pretekajucim atramentom.. na tvojom mieste by som bud vymenil minute naplne alebo netlacil ak nechces aby Ti zhorela hlava.. vela zdaru
 
om1ci
2013-03-26 20:56:15+01
Už môj starý otec hovorieval...z hovna bič neupletieš...
profi tlačiareň - náhradné neznačkové náplne...a potom to aj tak vyzerá.
 
WildSammy
2013-03-26 21:02:23+01
vseobecne presvedcenie ludi je take, ze atrament zaschne v hlave.. schvalne som spravil test a nakvapkal atrament z kazdej farby na misku a nechal ho tak mesiac.. a vysledok? ani po mesiaci nebol zaschnuty, kvapocka vyzera tak isto.. suma sumarum, nechal som ho tak 3 mesiace a po 3och mesiacoch chybalo po okrajoch z kvapky a bola akoby hustsia, ale stale nebola sucha.. cize atrament neschne, je to len fama.. problem je ak obsahuje vela alkhoholu.. napr. canon hlavy su termalne a ak je v atramente alkohol, ten sa odpari skor a kvapka zablokuje trysku, vytvori sa krusta.. musel by to byt vsak atrament fakt shit alebo uzivatel don prilial lieh.. dalej vseobecna fama, ze atramentom cistit hlavu je max blbost.. hlava, aspon Canon sa cisti destilovanou vodou a to je asi tak vsekto co k tomu treba.. hlava neodide zaschnutym atramentom, ale tym, ze dakto tlaci nasucho a prehreje sa.. vyjadrujem sa teraz ku Canonkam... Ak je nejaky problem s printom, ze nieco vynehava, bude problem ine.. napr. zly cartridge, vzduch v systeme, speneny atrament, netresnoti, zdegradovana spongia v cartridgi po vela plneniach, cybajuci podtlak a pod.. Pri Epsone moze platit ine.. takze famy, ze neoriginalny atrament do drahych tlaciarni nie si nechajte pre seba.. ja osobne mam pocit, ze ten atrament je len marketing a +/- je to to iste.. jeden cas som mal chut naliat atrament Epson do Canonky a vyskusat to.. nakoniec som to nespravil, lebo Espon ma Pigment a Canon ma dye a Ta spongia v cartridgoch je ina pre pigment a ina pre die a by to nefungovalo, lebo by bol naruseny inkflow.. Co sa tyka farby, tak take teorie, ze to taha do zelena, cervena a pod. moze vyspustit len niekto, kto nevie ako tlacit, ma v tom bordel a nechava tlacove profily na automatike.. mam prerobenu ix6550 uz 1,5 roka a nezaznamenal som problem jednak s hlavou a jednak s farbou a ciernobiely print je ciernobiely aj v porovnani s chemickym labom. a mozem tlacit do sprosta.. vobec by som to sem nemusel pisat, ale uz ma tu tie reci vytacaju.. dakto sa spyta ako fotit portrety a rada pride, ze radsej ich nefotit.. to iste je s tlaciarnami, dakto sa spyta na atrament a rada bude je to risk, radsej original.. a to nehovorim o tom ako tu ma kazdy zmluvy s klientami a neviem co.. potom ja ked poviem klientovy, ze zmluvu netreba, staci objednavka a faktura,.. tak maju pocit, ze ich chcem vyrobit o peniaze.. no comment.. ludia sa zobudte uz toho sna peace
 
WildSammy
2013-03-26 21:04:35+01
hlavu cistit nie atramentom, ale liehom je blbost.. to bol preklep.. canon hlavy cistit destilkou.. naliat do misky malu hladinu, nechat nasiaknut do kapesniku a na kapesnik polozit hlavu.. ten rozotopi atrament a vzlinanim ho z tej hlavy do seba vsiakne.. takto vycistenu hlavu naspat do tlaciarne a hura je ako nova
 
WildSammy
2013-03-26 21:08:43+01
teda pokial s nou niekto netlaciil 100 stran nasucho a nezhoreli trysky v tych kanaloch, ktore boli bez farby oni sa zahrievaju nezavisle na tom ci sa s nimi tlaci alebo nie
 
pufko
2013-03-26 21:09:10+01
Údržba atramentovej tlačiarne je tak drahá že pokial to človeku nezarába tak sa mu ju neoplatí ani vlastniť, cartridge sa tiež nedajú plniť večne, možno v nejakej profi tlačiarni čosi vydržia, ale v lacnejších teda moc nie. Potom náhodne začne štrajkovať tlačová hlava a je dotlačené...

Riešenie na doma je ČB laser, a na fotky nejaký FOTOLAB
 
WildSammy
2013-03-26 21:09:25+01
príspevok od: om1ci
Už môj starý otec hovorieval...z hovna bič neupletieš...
profi tlačiareň - náhradné neznačkové náplne...a potom to aj tak vyzerá.
ti mam poslat print postou?
 
WildSammy
2013-03-26 21:10:08+01
príspevok od: om1ci
Už môj starý otec hovorieval...z hovna bič neupletieš...
profi tlačiareň - náhradné neznačkové náplne...a potom to aj tak vyzerá.
prinajhorsom zacnes tlacit u mna a prinajlepsom si prerobis svoju tlaciaren
 
MX5_SVK
2013-03-26 21:10:18+01
príspevok od: KESKOSENI
Poprosim ake nahradne atramenty mozete doporucit?Kupil som novu Canonku ip 4950-ku odisli mi tri atramenty origos som nasiel za 12-euri,odidu mi este dva cierne a mam novu tlaciaren....tak som sa rozhodol pre nahrady uvedomujuc si vsetky rizika....nechcem ale uplne smejdy lebo som nasiel aj za 1,2 eura...takze poprosim kto mate dobre skusenosti s nejakou znackou....diky...
nechcem robit reklamu, ale moje skusenosti hovoria o tom ze Canon atramenty origu su najlepsie...Active Jet tym sa po par zlym skusenostiam vyhybam. Wings ujdu a Alza atramenty boli solidne. Len ci maju presne pre ten typ to si musis pohladat.
 
WildSammy
2013-03-26 21:16:20+01
príspevok od: MX5_SVK
nechcem robit reklamu, ale moje skusenosti hovoria o tom ze Canon atramenty origu su najlepsie...Active Jet tym sa po par zlym skusenostiam vyhybam. Wings ujdu a Alza atramenty boli solidne. Len ci maju presne pre ten typ to si musis pohladat.
no ja mam taku skusenost, ze atramenty Canon mam v sufliku a tlacim Lomondami a nevidim medzi tymi printami rozdiel
 
WildSammy
2013-03-26 21:21:46+01
príspevok od: MX5_SVK
nechcem robit reklamu, ale moje skusenosti hovoria o tom ze Canon atramenty origu su najlepsie...Active Jet tym sa po par zlym skusenostiam vyhybam. Wings ujdu a Alza atramenty boli solidne. Len ci maju presne pre ten typ to si musis pohladat.
resp, aby som netliachal do vzduchu.. mam spraveny profil na rovnakom papieri s canon atrementom a s lomond atramentom a na 3D vizualizacii je tam "velmi nepatrny" rozdiel v prospech Canonu
 
WildSammy
2013-03-26 21:28:22+01
príspevok od: pufko
Údržba atramentovej tlačiarne je tak drahá že pokial to človeku nezarába tak sa mu ju neoplatí ani vlastniť, cartridge sa tiež nedajú plniť večne, možno v nejakej profi tlačiarni čosi vydržia, ale v lacnejších teda moc nie. Potom náhodne začne štrajkovať tlačová hlava a je dotlačené...

Riešenie na doma je ČB laser, a na fotky nejaký FOTOLAB
vytlačil som cca. 8000 printov doma na mojej tlačiarni s inými cartridgami ako original a s inymi farbami ako orignal a s inymi papiermi ako original a tlaciareň stále tlači? sú to akty X, či čo?
 
total empty
2013-03-26 21:29:47+01
príspevok od: WildSammy
no ja mam taku skusenost, ze atramenty Canon mam v sufliku a tlacim Lomondami a nevidim medzi tymi printami rozdiel
Original je originál, že teraz nevidíš rozdiel,neznamená,že ho neuvidíš o rok.Fyzikálne zloženie môže byť iné. Napr, výtlačok z atrementky Epsonky z org. atramentamy som nechtiac polial energetickým nápojom a nič ! Poutieral som a v pohode,o rezistencií na vodu a stálosti farieb voči slnečnému žiareniu v prípade orginal vs. náhrada sa dá polemizovať dlho. Pre nás je však rozhodujúca cena a hlavne nás výrobca radšej núti kupiť novú tlačiareň ako vrážať prachy do starej. Viď téma o "kurvitkách".
 
WildSammy
2013-03-26 21:37:04+01
príspevok od: total empty
Original je originál, že teraz nevidíš rozdiel,neznamená,že ho neuvidíš o rok.Fyzikálne zloženie môže byť iné. Napr, výtlačok z atrementky Epsonky z org. atramentamy som nechtiac polial energetickým nápojom a nič ! Poutieral som a v pohode,o rezistencií na vodu a stálosti farieb voči slnečnému žiareniu v prípade orginal vs. náhrada sa dá polemizovať dlho. Pre nás je však rozhodujúca cena a hlavne nás výrobca radšej núti kupiť novú tlačiareň ako vrážať prachy do starej. Viď téma o "kurvitkách".
takze poviem ti takto.. mam doma nastenku v slnecnej izbe.. mam na nej vycapene printy z toho shitu lomondu a denno denne na ne svieti slnko.. pre tvoju zvedavost zvesim z nastenky vytlacok, ktory tam mam uz 2 roky a vylacim ten isty (mam archiv koli klientom) a poslem ti to postou a mozes porovnavat.. zistis nepatrny rozdiel v prospech noveho vytlacku.. podotykam, keby mam ten vytlacok na nastenke v albume zabaleny v nejakej ochrane, nezistis nic.. co sa tyka o rezistencii voci vode, tak zalezi hlavne od papieru.. tlacim na papiere s PE povrchovou vrstvou a bol som napity a nasraty, chytil fotku kamosky a ostal ju v zachode.. vysledok? okrem toho zleho a zvlneneho papieru bola fotka nerozmazana, neroztecena, stale drzala az do splachnutia do kanalu WCkom
 
WildSammy
2013-03-26 21:37:47+01
zlteho, nie zleho.. tam chybalo pismenko.. mi vynechava klavesnica..
 
Strana 1 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()