Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Poškodená SD karta

Aja02
2013-05-05 10:49:29+02
Zdravím, potrebujem trochu poradiť. Mám 8GB SD kartu do fotoaparátu. Včera som ju dala do počítača a v pohode fungovala. No dnes ráno sa mi tie fotky blbo zobrazovali, a tak som ju odpojila, vytiahla a pripojila opäť, ale už som sa k nim nedostala. Stále to chce iba naformátovať a píše mi, že súbor alebo adresár je poškodený a nečitateľný. Skúsila som tú pamäťovku vložiť aj do fotoaparátu a píše mi, že tam mám iba 44 fotiek a ani tie sa mi nedajú zobraziť (mám ich tam pritom vyše 400). Skúsila som aj program Recuva, no tá mi našla iba 39 fotiek a ani tie sa nedajú obnoviť, pretože vraj súbor nie je čitateľný.
Dá sa s tým niečo podľa vás ešte niečo spraviť? Tú pamäťovku vyhodím a kúpim si novú, ale ide mi o tie fotky.
 
Gerry
2013-05-05 11:08:34+02
skus program TestDisk, mne sa podarilo obnovit fotky aj ked ostatne programy nefungovali
 
keko
2013-05-05 13:02:25+02
TestDisk
http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Download
Treba skusit viacero volieb. Ale vzdy to ide. Ked nie je karta fyzicky poskodena.
Karty vyhadzuj pravidelne. Ale nie zakazdym ked sa ti stane toto.
 
kevin
2013-05-05 13:53:55+02
mozes vyskusat aj toto: http://diskdigger.org/ ...je to sice pomale bez licencie ale mne to fungovalo aj pri formatovanych flashkach
 
Martin Prievalsky
2013-05-05 14:16:29+02
mne sa minule po niekoľkých mesiacoch pokazila karta SanDisk 16GB, našťastie som stihol fotky zachrániť (väčšinu), v NAY-i mi bez slova po vyskúšaní vymenili za novú. Ak je ešte v záruke tak načo kupovať novú. Ak tam nemáš nejaké extra dôležité fotky by som na to kašľal, profesionálna obnova dát je drahá, predsa by som skúsil čo píšu hore nado mnou...
 
Aja02
2013-05-05 15:08:43+02
Kartu už v záruke nemám a práve včera som nafotila vyše 400 fotiek, preto ma to štvalo. Ten TestDisk mi ale pomohol, takže vám veľmi pekne všetkým ďakujem. Teším sa.
 
dodo_bb
2013-05-05 17:50:57+02
Vraj pomáha karty pravidelne formátovať, nielen mazať obrázky...
 
hyperon
2013-05-05 21:13:51+02
pokial karta nie je fyzicky poskodena, je vela nastrojov ako data vratit naspat. napr GetDataBack, DataRecovery, Stellar Data Recovery atd. teba skusat a nenechat sa odradit, pokial to niektory soft hned nedokaze, ale treba pocitat s tym, ze obnova, resp. odzalohovanie na ine medium zaberie dost castu. zalezi od velkosti media, rychlosti PC... treba pocitat ze to moze trvat aj niekolko hodin.
 
Aja02
2013-05-05 21:29:20+02
príspevok od: hyperon
pokial karta nie je fyzicky poskodena, je vela nastrojov ako data vratit naspat. napr GetDataBack, DataRecovery, Stellar Data Recovery atd. teba skusat a nenechat sa odradit, pokial to niektory soft hned nedokaze, ale treba pocitat s tym, ze obnova, resp. odzalohovanie na ine medium zaberie dost castu. zalezi od velkosti media, rychlosti PC... treba pocitat ze to moze trvat aj niekolko hodin.
Áno, áno. Ten prvý program (Recuva) mi našla iba 39 fotiek, no keď som vyskúšala ten druhý program (TestDisk), tak mi našiel vyše 500 fotiek a taktiež aj väčšinu z tých zo včera. Celé to trvalo cca 1 hodinu.
 
Aja02
2013-05-05 21:30:00+02
príspevok od: dodo_bb
Vraj pomáha karty pravidelne formátovať, nielen mazať obrázky...
Poučená do budúcna.
 
Ramair
2013-05-05 21:50:37+02
ked uz je tu takato tema, aka je asi zivotnost SD karty? po akom case je dobre ju uz nepouzivat radsej a vymenit ju za novu? da sa tento cas vobec odhadnut? alebo je to individualne?
 
stanley25
2014-11-12 18:33:57+01
príspevok od: Aja02
Kartu už v záruke nemám a práve včera som nafotila vyše 400 fotiek, preto ma to štvalo. Ten TestDisk mi ale pomohol, takže vám veľmi pekne všetkým ďakujem. Teším sa.
išli ti tie fotky hned po dokončení skenovania(opravy) alebo tam treba ešte niečo poklikať,lebo ja som to tiež skusal a stale mi vypisuje to čo tebe že sa nedaju prečitať a pod.
 
total empty
2014-11-12 19:00:04+01
príspevok od: stanley25
išli ti tie fotky hned po dokončení skenovania(opravy) alebo tam treba ešte niečo poklikať,lebo ja som to tiež skusal a stale mi vypisuje to čo tebe že sa nedaju prečitať a pod.
Vskutočnosti karta nie je zlá,len ju zblbneš premázavanim snimkov, kde dojde k prepísaniu čisel alebo nejakému prepisu.
Pred fotením kartu sformatuj, pri fotení nič nemaž, stiahni dáta a potom kartu zase sformatuj,premazuj si až dáta vPC. ak sú niektoré fotky poškodené,určité programi ti ich dokážu obnoviť, no nie úplne.Môže tam byť nejaký farebný pás alebo výpadky niekde a tak, takže taká fotka sa stane nepoužiteľnou.
Obnovoval som data z dvd a cd, a poviem ti, že tie,ktoré niesu na 100% sú zbytočné,fotky sú už poškodené a nemajú cenu,trebars ružový pas alebo také blbosti.
Použivaj karty značkových firiem, nie nejaké bludy.
 
miro999
2015-04-30 18:32:24+02
Mal som podobný problém s kartou avšak nepodarilo sa mi ju doma spojazdniť. Keďže na nej boli uložené fotky z celotýždňovej návštevy rodiny mojej priateľky, začal som hľadať riešenie na Googli Po dlhšom hľadaní som našiel na internete zopár stránok, ktoré sa špecializujú na opravu SD kariet a extrakt dát. Mne pomohli na stránke recoverfab.com ktorá mi nakoniec do týždňa dáta extrahovala. Mal karte sa pokazil pamäťový radič a o kartu som prišiel avšak som veľmi rád, že som sa nakoniec dostal k fotkám
 
michaela.bucková
2015-06-11 16:37:44+02
príspevok od: Gerry
skus program TestDisk, mne sa podarilo obnovit fotky aj ked ostatne programy nefungovali
Zdravím.ja som to skúsila cez TestDisk,ale niektoré fotky mi obnovilo v zlej kvalite. Čo s tým môžem ešte urobiť.
 
jan21
2015-06-11 21:31:59+02
príspevok od: michaela.bucková
Zdravím.ja som to skúsila cez TestDisk,ale niektoré fotky mi obnovilo v zlej kvalite. Čo s tým môžem ešte urobiť.
Vyhladat nejaku firmu špecializovanu na toto. Zvyčajne maju zberne miesta vo väčších mestách alebo poslať...Ide o dôležitosť dát...fotiek ale úspešnosť je vysoká (samozrejme zaleži od poškodenia).
 
SAMSAB047
2017-07-24 22:35:33+02
Mne sa to stalo s micro SD kartou SanDisk 16gb. Na mojom novom telefóne mi píše, že je poškodená a že ju treba formátovať, ale na starom telefóne mi normálne ukáže všetky fotky a ostatné súbory. Chyba telefónu to nieje lebo všetky ostatné karty mi na novom telefóne fungujú len tá nie. Viem že sa to nejako dá z toho starého telefónu poslať do nového, ale mám na tej karte veľa súborov a na novom telegóne plnú pamäť. Na novom 32GB-ovom telefóne mám asi 3000 fotiek a na tej karte 600. Nevedel by mi niekto nejako pomôcť? Ďakujem.
 
balaza
2017-07-24 23:26:30+02
Skusit niekoho kto pozna trocha OS Linux
Prikazy:
$ dd if=/dev/karta of=/home/user/sd.img
$ foremost -i /home/user/sd.img of=/tmp

v adresari /tmp budu ulozene najdene data
 
shagy2301
2017-07-25 08:03:47+02
príspevok od: SAMSAB047
Mne sa to stalo s micro SD kartou SanDisk 16gb. Na mojom novom telefóne mi píše, že je poškodená a že ju treba formátovať, ale na starom telefóne mi normálne ukáže všetky fotky a ostatné súbory. Chyba telefónu to nieje lebo všetky ostatné karty mi na novom telefóne fungujú len tá nie. Viem že sa to nejako dá z toho starého telefónu poslať do nového, ale mám na tej karte veľa súborov a na novom telegóne plnú pamäť. Na novom 32GB-ovom telefóne mám asi 3000 fotiek a na tej karte 600. Nevedel by mi niekto nejako pomôcť? Ďakujem.
Jednoduchý postup:
1) skopíruj si všetko z tej karty do PC/notebooku
2) sformátuj kartu
3) nakopíruj veci späť

Ak ani PC nevie načítať tú kartu tak odporúčam použiť program File Scavenger http://www.quetek.com/prod02.htm cez ten sa dá vytiahnuť aj zmazané súbory (teda ak ich už systém neprepísal)
 
leomaves
2018-08-17 19:17:04+02
Photos and other files can be recovered from memory cards or any other external storage devices. I use data recovery tools like EaseUs, Disk Digger, etc. PhotoRec is also good and is solely used for restoring photos on Android devices. For more information: laptop data recovery
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()