Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Beauty dish pre Elinchrom

Jansa
2013-05-17 15:02:13+02
Ahojte. Viete mi niekto, prosím poradiť, kde by som zohnala beauty dish pre elinchrom záblesky? Na našich e-shopoch som nič z toho pre elinchromy nenašla a zo zahraničia zatiaľ objednávať nechcem. Našla som jedine Walimex Univ. Beauty Dish 41cm Elinchrom a neviem, či to bude pasovať. Nejako v tom strácam prehľad. Ďakujem za každú radu a pomoc...
 
Jansa
2013-05-17 15:10:54+02
Prípadne mi môže niekto poradiť, čo kúpiť na elinchromy.. aký adaptér a k tomu akú značku beauty dishu... V tomo sa nejako neviem zorientovať.
 
transporti686
2013-05-17 15:11:00+02
príspevok od: Jansa
Ahojte. Viete mi niekto, prosím poradiť, kde by som zohnala beauty dish pre elinchrom záblesky? Na našich e-shopoch som nič z toho pre elinchromy nenašla a zo zahraničia zatiaľ objednávať nechcem. Našla som jedine Walimex Univ. Beauty Dish 41cm Elinchrom a neviem, či to bude pasovať. Nejako v tom strácam prehľad. Ďakujem za každú radu a pomoc...
http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_odkw=bronica+220+film+back&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0&_nkw=beauty+dish+elinchrome&_sacat=0
 
tomis.ales
2013-05-17 15:57:51+02
príspevok od: Jansa
Ahojte. Viete mi niekto, prosím poradiť, kde by som zohnala beauty dish pre elinchrom záblesky? Na našich e-shopoch som nič z toho pre elinchromy nenašla a zo zahraničia zatiaľ objednávať nechcem. Našla som jedine Walimex Univ. Beauty Dish 41cm Elinchrom a neviem, či to bude pasovať. Nejako v tom strácam prehľad. Ďakujem za každú radu a pomoc...
Bude to pasovat. Vyrobca je Walimex a Elinchrom je tam uvedeny preto, ze to na neho pasuje.
Teda ak myslis toto:
http://www.megafoto.sk/Walimex-univ-beauty-dish-41cm-elinchrom
pretoze v baleni najdes aj toto,
http://www.megafoto.sk/Walimex-speedring-elinchrom
musi to sedet.
Osobne som pocul chvalu na Hensel, ale myslim ze ak chces kupovat na Slovensku, mas iba tuto moznost
 
meetU
2013-05-17 20:38:31+02
vrele odporucam beauty dish z mini-max.sk, pouzivam na elinchromoch a max spokojnost
 
lacikam
2013-05-17 23:01:30+02
vrele odporucam - viac ako 41cm!!! A to vážne, to je maľučké i na portrét. Tak na detail tváre z polmetra. Kúp si väčší - a myslím to s Tebou dobre.
 
lacikam
2013-05-17 23:02:19+02
Tu Tomáš Hlavčo predával 71 cm Originál Elin za 120?E, dva týždne. Na čo sa čakalo?
 
dmedia
2013-05-17 23:17:59+02
Oficial zastupenie a tiez poradia www.darian.sk
 
WildSammy
2013-05-18 04:20:31+02
ja mam 90cm bjutydis, ale to je uz moc.. ideal je tak okolo 70cm.. na elinchrom si musis kupit bowens adapter a potom tam mozes dat prakticky hocico
 
lacikam
2013-05-18 07:33:57+02
"pre elinchrom záblesky?" - žiadny adaptér s originálnym príslušenstvom, cibeka!
 
lacikam
2013-05-18 07:36:35+02
"Točím" stále o kombinácii Elin/Elin.
Inak výrobcovia kompatibilného príslušenstva ho skompatibilňujú príslušnými adaptérmi. Jedná sa o často hliníkové výlisky v cene cca 20E..
 
Jansa
2013-05-20 08:46:37+02
príspevok od: tomis.ales
Bude to pasovat. Vyrobca je Walimex a Elinchrom je tam uvedeny preto, ze to na neho pasuje.
Teda ak myslis toto:
http://www.megafoto.sk/Walimex-univ-beauty-dish-41cm-elinchrom
pretoze v baleni najdes aj toto,
http://www.megafoto.sk/Walimex-speedring-elinchrom
musi to sedet.
Osobne som pocul chvalu na Hensel, ale myslim ze ak chces kupovat na Slovensku, mas iba tuto moznost
Áno, presne tento som mala na mysli Ďakujem za ozrejmenie.
 
Jansa
2013-05-20 08:47:40+02
príspevok od: lacikam
vrele odporucam - viac ako 41cm!!! A to vážne, to je maľučké i na portrét. Tak na detail tváre z polmetra. Kúp si väčší - a myslím to s Tebou dobre.
Jasné, uvažujem na väčším, no našla som na sk eshope len ten 41cm, preto som písala tú veľkosť. Ďakujem.
 
Jansa
2013-05-20 08:49:03+02
príspevok od: lacikam
Tu Tomáš Hlavčo predával 71 cm Originál Elin za 120?E, dva týždne. Na čo sa čakalo?
Predpokladala som, že bol hneď predaný....
 
Jansa
2013-05-20 08:54:45+02
Teraz, keď som to konečne pochopila, idem niečo popozerať na net. Asi by bolo vhodné kúpiť nejaký adaptér napr. Bowens na Elinchromy, prípadne niečo podobné a k tomu nejaký ten dish. Nech tie portréty konečne nejako vyzerajú. Ďakujem všekým za pomoc.
 
lacikam
2013-05-23 22:08:57+02
Jansa. K Elinchrom zábleskom (bajonetu Elinchrom) potrebuješ adaptér :
výrobca príslušenstva(modifikátora svetla) + adaptér Elinchrom. Krúžok s dvoma vlnkovými zárezmi oproti sebe. Príklad - Walimex softbox (beauty dish?) + adaptér Elinchrom.
Prečo tu spomínaš Bowens? To je iný typ bajonetu, nie?
Napríklad na svetlá (záblesky) Multiblitz sú dva typy bajonetu - "P" a "V" taký bude aj adaptér - Multiblitz P a Multiblitz V na softbox Walimex.
Takže nejaký ten dish "od hocikoho" a k tomu adaptér Elinchrom.
Jasné, Jansa?
 
piggee
2013-05-24 07:49:13+02
príspevok od: lacikam
vrele odporucam - viac ako 41cm!!! A to vážne, to je maľučké i na portrét. Tak na detail tváre z polmetra. Kúp si väčší - a myslím to s Tebou dobre.
41 nemusi byt mala ani na celu postavu. zalezi od vzdialenosti svetla od objektu. Hlavne vacsi beautydish ti robi omnoho maksie svetlo a pri dynamicky scenach, resp. pri povrchoch, kde chces zdoraznit strukturu je to kontraproduktivne, nakolko je pre teba lepsie tvrdsie svetlo
 
Rofo
2013-05-24 09:52:18+02
Kup si Elinchrom Softbox Portalite Octa 56cm a k tomu si kup sadu deflektorov a budes mat vysledok podobny beauty dishu a este je to aj lepsie skladne.
 
Jansa
2013-05-24 12:59:54+02
príspevok od: lacikam
Jansa. K Elinchrom zábleskom (bajonetu Elinchrom) potrebuješ adaptér :
výrobca príslušenstva(modifikátora svetla) + adaptér Elinchrom. Krúžok s dvoma vlnkovými zárezmi oproti sebe. Príklad - Walimex softbox (beauty dish?) + adaptér Elinchrom.
Prečo tu spomínaš Bowens? To je iný typ bajonetu, nie?
Napríklad na svetlá (záblesky) Multiblitz sú dva typy bajonetu - "P" a "V" taký bude aj adaptér - Multiblitz P a Multiblitz V na softbox Walimex.
Takže nejaký ten dish "od hocikoho" a k tomu adaptér Elinchrom.
Jasné, Jansa?
Už mi je jasné, že na Elinchromy potrebujem adaptér Elinchrom, ak chcem použíť softbox inej značky. Chápem zle, že na Elinchromy môžem upevniť adaptér pre Walimex ako aj pre Bowens?

http://www.ebay.co.uk/itm/Adaptor-for-Elinchrom-Flash-Head-Fit-Bowens-Softbox-Snoot-Beauty-Dish-Lamp-Shade-/310369327316#ht_2502wt_905

http://www.ebay.co.uk/itm/walimex-Softbox-Adapter-Elinchrom-/350586621782?pt=UK_Light_Controls_Softboxes_Diffusers&hash=item51a0974f56

Ak ešte môžem požiadať o pomoc, v prípade, že mám rada pri portrétoch viac mäkké svetlo, než tvrdé.. kúpim radšej biely beauty dish? Alebo využíjem (hlavne v budúcnosti) skôr strieborný, svetlo ktorého môžem v prípade potreby zjemniť difuzérom a pod.? Nemám skúsenosti s fotením ani s bielym ani so strieborným. Ktorý z nich uprednostňujete vy?
 
Jansa
2013-05-24 13:05:52+02
príspevok od: Rofo
Kup si Elinchrom Softbox Portalite Octa 56cm a k tomu si kup sadu deflektorov a budes mat vysledok podobny beauty dishu a este je to aj lepsie skladne.
Používanie deflectorov si musím najprv naštudovať, nemám s tým absolútne žiadne skúsenosti...
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()