Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

iPad - pomocnik pri foteni

Kuban
2013-05-30 19:34:20+02
Ahojte, chcem sa spytat ci existuje, resp ci vobec je mozne prepojit iPad so zrkadlovkou. Mam na mysli to ze napr. sfotim fotku a ta sa hned zobrazi na iPade. Bezne zdielanie hned na PC/NB mozne je preto by ma zaujimalo ci to je mozne aj takto a ak ano co k tomu treba dokupit pripadne aka aplikacia na to je ? (mam canon 550D) Dakujem za info.
 
Bass
2013-05-30 19:44:29+02
Musel by si mat Eye-Fi Card ale myslim, ze 550D tieto karty nepodporuje. Canon 600D a novsi uz ano. Ale over si to v manuali.
A takto nejak to funguje http://www.youtube.com/watch?v=nd7-jrPg3x0
 
Kuban
2013-05-30 19:57:00+02
skvele diky Bass presne take nieco som si predstavoval. http://www.eos-magazine.com/articles/memory/eyefi.html pisu ze to je kompatibilne aj s 550D (pokial dobre citam) mas s tou kartou skusenosti ? vies ako funguje ? instaluje sa s nou aj nejaky soft do fotoaparatu ? je k nej nejaka aplikacia na markete na stiahnutie ? alebo kto s tym ma skusenosti popisal by mi ako to funguje ? (neviem dobre po EN aby som sa vysomaril z tohto clanku) a v SK som toho vela nenasiel.
 
Bass
2013-05-30 20:12:34+02
Skusenosti s tym este nemam, chystam sa kupit tu kartu ale zatial som sa k tomu nedostal.
 
inkubbus
2013-05-30 20:41:37+02
http://www.camranger.com/
 
durikus
2013-05-30 20:44:19+02
Čo sa týka Eye-Fi karty žiaden SW do foťaku nepotrebuješ. Kartu pomocou priloženej čítačky a SW nakonfiguruješ na PC a potom stačí vložiť do foťaku (ja používam z redukciou CF-SD na Canon EOS 7D - foťák vôbec nepodporuje SD karty). Jediný problém je že potrebuješ Wifi prístupový bod - nejaký router. Lepšia a u nás jednoduchšia voľba je použiť Toshiba FlashAir kartu (je lacnejšia ako Eye-Fi karta) a tá sama robí Wifi HotSpot. Stačí ju cez daný SW nakonfigurovať (alebo použiť default konfiguráciu) vložiť do fotoaparátu a fotiť. Rozdiel medzi Eye-Fi a FlashAir kartou je v tom že Eye-Fi cez HotSpot pomocou SW prenáša fotky na PC/Android/iPad.. a FlashAir karta vytvorí Hotspot a webový server z ktorého je možné fotky jednoducho stiahnuť (a nie len fotky).

PS: Na prenos RAW formátu je potreba Eye-Fi Pro X2, verzie Connect a nižšie neprenášajú RAW. FlashAir karta sprístupní svoj obsah cez webovú stránku a nie je tak žiadne obmedzenie čo sa týka formátu súborov.

PS1: Treba však upozorniť na rýchlosť prenosu (RAW z EOS 7D trvá cca 15-20 sec a aj to len na malú vzdialenosť - ale to bude spôsobené tienením vo fotoaparáte ktorý dané karty priamo nepodporuje).
 
Kuban
2013-05-30 21:07:22+02
pockaj nech sa v tom trocha zorientujem.
mozem eye-fi pouzivat aj napr vonku na luke kde internet ani wifi nieje ?
ta karta mi posiela fotky priamo do iPadu alebo ich tam len zobrazuje ako hladacik resp da sa to spravit aj ako som spominal formou len hladaciku ?.

Ja som to pochopil tak ze kartu eye-fi nakonfigurujem na PC vlozim do fotaku (napr. v lese bez netu) zapnem wifi na iPade a ono mi nacita wifi tej karty a sparuje mi to zariadenia.

S tym RAW diky za info pre mna dolezita info a aplikacia na tablet je free ci ?
 
durikus
2013-05-30 21:22:17+02
príspevok od: Kuban
pockaj nech sa v tom trocha zorientujem.
mozem eye-fi pouzivat aj napr vonku na luke kde internet ani wifi nieje ?
ta karta mi posiela fotky priamo do iPadu alebo ich tam len zobrazuje ako hladacik resp da sa to spravit aj ako som spominal formou len hladaciku ?.

Ja som to pochopil tak ze kartu eye-fi nakonfigurujem na PC vlozim do fotaku (napr. v lese bez netu) zapnem wifi na iPade a ono mi nacita wifi tej karty a sparuje mi to zariadenia.

S tym RAW diky za info pre mna dolezita info a aplikacia na tablet je free ci ?
Eye-Fi karta potrebuje nejaký HotSpot (Wifi router) dá sa to riešiť napr. cez malý Wifi router (napr. http://www.alza.sk/tp-link-tl-wr702n-d308569.htm) napajany z USB (notebook, alebo Power bank napr. http://www.tinydeal.com/13800mah-power-bank-for-iphone-mobiles-with-two-outputs-p-85199.html)

FlashAir si vie takýto HotSpot spraviť a pripojíš sa k nemu ako k nejakej Wifine.
 
durikus
2013-05-30 21:30:41+02
Ešte jedna poznámka: Na fotenie so živým náhľadom, prípadne ovládaním fotoaparátu cez Eye-Fi ale bo FlashAir zabudni. Je to len prenos fotiek z karty (doslova karty a nie fotoaparátu) na zariadenie (IPad, iPhone, Android, PC/NB). Keď forky nafotíš cez Eye-Fi bez pristupu k Wifi routeru a potom vyberieš kartu z fotoaparátu, vložíš napr. do čítačky a bude fostupná predvolená sieť tak sa karta pokúsi preniesť fotky. Výhoda Eye-Fi je že môže automaticky prenesené fotky z karty vamazať (ale nemusí!).
 
Kuban
2013-05-31 22:59:03+02
tak zrejme jednoduchšie je to prepojiť S PC a efekt minimálne rovnaký.
mimochodom keďže táto téma je o iPade príp. inom tablete môžte sem prispieť nejaké triky ako využívate svoje "placky" pri fotení a ako vám uľahčujú prácu.
 
Big Lebowski
2013-05-31 23:20:10+02
príspevok od: durikus
Eye-Fi karta potrebuje nejaký HotSpot (Wifi router) dá sa to riešiť napr. cez malý Wifi router (napr. http://www.alza.sk/tp-link-tl-wr702n-d308569.htm) napajany z USB (notebook, alebo Power bank napr. http://www.tinydeal.com/13800mah-power-bank-for-iphone-mobiles-with-two-outputs-p-85199.html)

FlashAir si vie takýto HotSpot spraviť a pripojíš sa k nemu ako k nejakej Wifine.
Eye-Fi karta nepotrebuje žiadny prístupový bod. Spraví si vlastný a bez problémov si posielaš fotky do ipadu kdekoľvek. Volá sa to direct mode.
PS: Eye-Fi kúpila spoločnosť SanDisk, netreba sa teda zľaknúť pri výbere.
 
Big Lebowski
2013-05-31 23:22:01+02
Náhľad nastavení Direct módu.
 
durikus
2013-06-03 14:07:53+02
príspevok od: Big Lebowski
Eye-Fi karta nepotrebuje žiadny prístupový bod. Spraví si vlastný a bez problémov si posielaš fotky do ipadu kdekoľvek. Volá sa to direct mode.
PS: Eye-Fi kúpila spoločnosť SanDisk, netreba sa teda zľaknúť pri výbere.
Ale pozor, Sandiskové Eye-Fi karty neumožňujú prenos RAW.
 
Blackman
2013-06-03 15:20:37+02
príspevok od: durikus
Ale pozor, Sandiskové Eye-Fi karty neumožňujú prenos RAW.
blbost EYE-FI Pro X2 prenasa aj RAW http://www.eye.fi/products/prox2#raw
 
Big Lebowski
2013-06-03 15:36:14+02
príspevok od: durikus
Ale pozor, Sandiskové Eye-Fi karty neumožňujú prenos RAW.
Ešte mi vysvetli na čo by som cez to prenášal raw ktorý ma cca 25-30 MB. Však by som sa nedočkal.
Skôr budem Eye-Fi kartu s ipadom použivať na to, aby som mohol ukázať NÁHĽAD fotografie priamo na mieste fotenia či už modelke, alebo hocikomu inému z rôznych dôvodov. A nie na prenos raw-u. Na to sa používa čítačka kariet.
 
Kuban
2013-06-03 15:41:47+02
ak vo fotaku nastavim vystup RAW+jpg tak sa da nastavit aby mi do iPadu posielalo len jpg?
inac podla mna moze niekto kupit jednu 8Gb kartu fotit do RAW a nech mu to automaticky posiela hned do iPadu kde ma napr 64Gb (teda nemusi kupovat 64Gb kartu) mozno trocha odveci ale to ma napadlo jedno mozne vyuzitie.
 
durko
2013-06-03 16:19:30+02
Canon 6D má už implementovanú wifi a to tak, že z neho môžeš urobiť access point a cez wifi sa naň pripojíš s iPhonom alebo nejakým Androidom. Na iPhone musíš mať aplikáciu EOS Remote. Môžeš prenášať fotky alebo fotiť na diaľku cez iPhone.
 
Big Lebowski
2013-06-03 17:00:07+02
príspevok od: Kuban
ak vo fotaku nastavim vystup RAW+jpg tak sa da nastavit aby mi do iPadu posielalo len jpg?
inac podla mna moze niekto kupit jednu 8Gb kartu fotit do RAW a nech mu to automaticky posiela hned do iPadu kde ma napr 64Gb (teda nemusi kupovat 64Gb kartu) mozno trocha odveci ale to ma napadlo jedno mozne vyuzitie.
64GB eye-fi karta nie je
Eye-fi karty majú strašne pomalé zapisovanie dát
8gb karta stojí cca 50€ a za to už kúpiš slušnú kapacitu obyčajnej karty
Zapnutá eye-fi karta docela papá baterku vo foťáku
Ak zapneš raw+jpg bude prenášať jpg, je to v nastaveniach myslím
Ja kartu používam v 5D III kde na CF ide raw a na SD eye-fi sa zapisuje S jpg. Potom trvá prenos iba sekundu či dve.
 
durikus
2013-06-03 18:25:35+02
príspevok od: Blackman
blbost EYE-FI Pro X2 prenasa aj RAW http://www.eye.fi/products/prox2#raw
Prosím Ťa pozri si SanDisk a potom niečo píš. Sandisk nedokáže prenášať RAW. Sandisk nerobí EYE-FI Pro X2. Písal som do SanDisku ale odpovede som s nedočkal.
 
Saaw
2013-06-08 09:44:17+02
Kolega Durikus, treba si uvedomit ze Sandisk EYE-FI a EYE-FI Pro X2 nie je to iste, je to rozdiel a poriadny. Karta od sandisku nezvlada takmer nic oproti original karte od EYE-FI..
Na to si treba dat pozor a hlavne nekupovat na slovensku lebo u nas sa predavaju karty od Sandisku!
Karta od EYE-FI umoznuje vytvorit priamo hotspot v karte, prenesie ti aj RAW aj video, da sa nastavit endless pamet, da sa nastavit vo fotaku fotenie do raw a do jpeg sucastne s tym ze na karte sa nastavi aby prijmala len jpeg, cize prenos je naozaj otazkou par sekund.
Ja mam kartu od EYE-FI, konkretne Pro X2 16 ktora je class 10, stala asi 100eur, ale je to class 10, je rychlejsia oproti 8gb verzii. Mam k tomu redukciu na CF, a posielam si to na iPad mini. Fotim do RAW v najvyssej kvalite a do jpeg v small kvalite, prenos prvej fotky trva tak 10-15 sekund, dalsie fotky su do 5 sekund vo fotaku. Fotky z ipadu potom vymazem ked uz ich nepotrebujem a vo fotaku mi zostane rawko. ipad mam v drziaku namontovany na lacny stativ cize staci kuknut na ipad a hned vidim co som odfotil..
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()