Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Spušť na atmosfericke blesky

lamid
lamid 2013-06-13 09:57:16+02
Dá sa zohnať automatická spúšť fotoaparátu reagujúca na blesk? Ak skúšam vyfotiť blesk, tak úspešnosť je cca 1:50.
 
total empty
2013-06-13 23:21:22+02
príspevok od: keko
No to ale robia len cesky filmari. Na Slovensku sa filmy krutia a tak nasi filmari nakrucaj (vid Jazykovedny ustav SAV).
A umele slnko som videl vo filme Temne slunce, kde Brzobahaty vyrobil atomovu bombu z pudrenky takej jednej pipiny, na ktoru sa potom lepil. Tu pipinu myslim hrala sestra Vasryova. Ale videl som to len raz, ked som blicoval na gymply, niekedy v roku 1982.
I ja som videl ten film a tiež dávno, neviem,či to bola atomka,či len obyčajná bomba,ale to je jedno.Ja mám chemicku školu, a vermi,že mi stačí zásť do miestnej drogérie a nakúiť a vyrobím ti kilo plastickej trhaviny na počkanie.
Ale také nabídky nepríjmam.
 
mikki90
2013-06-13 23:35:07+02
Myslíš že nestihneš zachytiť cely blesk od začiatku alebo jeho koniec? Podľa mňa aj podľa toho čo som o tom naštudoval a hľadal inšpiráciu na niečo takého, snímanie začne do 10-20ms, ale zatiaľ čas nemôžem overiť nemám doma osciloskop, číže blesk stihneš cely v plnej krase aj keby bol vidieť len 100ms čas snímania môžeš samozrejme meniť navolením na fotoaparáte. Cez deň mam nadstavený najdlhší možný čas aby nevznikla prepálená obloha a v noci okolo 1 - 5 sekúnd. Snímač vydá len impulz na zosnímanie. A použitie fotodiódy je na mieste keďže jej reakčný čas je 10-15us čo je asi 10’000x menšia doba ako je čas viditeľnosti blesku. Výhoda oproti neustálemu cvakaniu je že z 200 fotiek nacvakanych za noc, môžeš mat len na 5 či 10 zachytený blesk hlavne keď nepoužívaš bulb, ale nejaký konštantný čas napr. 20s tak za hodinu to máš 180 fotiek. V meste sa niekedy nedá použiť dlhší čas kvôli pouličnému osvetleniu a niekoľko minútový zaber v bulb režime je zbytočný kvôli prepalom. Keď použiješ snímač a za noc je 5 bleskov tak cvakne len 5 fotiek a šetrič energiu uzávierku aj čas strávený triedením fotiek.
 
mikki90
2013-06-13 23:36:06+02
príspevok od: total empty
Je to možné,ale zachytíš len malú časť blesku, pri dlhšom čase ich z jedného miesta zachytíš viac a robí to pestrejšie fotky. čas snímania môže byť len 5sek. ale aj 30, nemusí to byť len bulb. Možno by bolo fotodiodu lepšie nahradiť iným zariadením,ktoré lepšie a rýchlejšie identifikuje elektro-magnetický výboj.
Myslíš že nestihneš zachytiť cely blesk od začiatku alebo jeho koniec? Podľa mňa aj podľa toho čo som o tom naštudoval a hľadal inšpiráciu na niečo takého, snímanie začne do 10-20ms, ale zatiaľ čas nemôžem overiť nemám doma osciloskop, číže blesk stihneš cely v plnej krase aj keby bol vidieť len 100ms čas snímania môžeš samozrejme meniť navolením na fotoaparáte. Cez deň mam nadstavený najdlhší možný čas aby nevznikla prepálená obloha a v noci okolo 1 - 5 sekúnd. Snímač vydá len impulz na zosnímanie. A použitie fotodiódy je na mieste keďže jej reakčný čas je 10-15us čo je asi 10’000x menšia doba ako je čas viditeľnosti blesku. Výhoda oproti neustálemu cvakaniu je že z 200 fotiek nacvakanych za noc, môžeš mat len na 5 či 10 zachytený blesk hlavne keď nepoužívaš bulb, ale nejaký konštantný čas napr. 20s tak za hodinu to máš 180 fotiek. V meste sa niekedy nedá použiť dlhší čas kvôli pouličnému osvetleniu a niekoľko minútový zaber v bulb režime je zbytočný kvôli prepalom. Keď použiješ snímač a za noc je 5 bleskov tak cvakne len 5 fotiek a šetrič energiu uzávierku aj čas strávený triedením fotiek.
 
deepspace
2013-06-14 08:58:22+02
napriklad : http://www.lightningtrigger.com/
 
deepspace
2013-06-14 09:04:03+02
Sakra, necital som celu diskuziu, vidim ze toto uz tu bolo , Ale pokial je niekto zdatny v elektrotechnike, da sa take zariadenie lacno zostavit.
 
total empty
2013-06-14 10:10:05+02
príspevok od: mikki90
Myslíš že nestihneš zachytiť cely blesk od začiatku alebo jeho koniec? Podľa mňa aj podľa toho čo som o tom naštudoval a hľadal inšpiráciu na niečo takého, snímanie začne do 10-20ms, ale zatiaľ čas nemôžem overiť nemám doma osciloskop, číže blesk stihneš cely v plnej krase aj keby bol vidieť len 100ms čas snímania môžeš samozrejme meniť navolením na fotoaparáte. Cez deň mam nadstavený najdlhší možný čas aby nevznikla prepálená obloha a v noci okolo 1 - 5 sekúnd. Snímač vydá len impulz na zosnímanie. A použitie fotodiódy je na mieste keďže jej reakčný čas je 10-15us čo je asi 10’000x menšia doba ako je čas viditeľnosti blesku. Výhoda oproti neustálemu cvakaniu je že z 200 fotiek nacvakanych za noc, môžeš mat len na 5 či 10 zachytený blesk hlavne keď nepoužívaš bulb, ale nejaký konštantný čas napr. 20s tak za hodinu to máš 180 fotiek. V meste sa niekedy nedá použiť dlhší čas kvôli pouličnému osvetleniu a niekoľko minútový zaber v bulb režime je zbytočný kvôli prepalom. Keď použiješ snímač a za noc je 5 bleskov tak cvakne len 5 fotiek a šetrič energiu uzávierku aj čas strávený triedením fotiek.
V pohode,ja ti nič nevyvraciam. Myslem som to tak,že pri dlhšom čase zachytíš aj viac bleskou okolo seba,či to rozvetvenie na celú oblohu a tak, čo robí fotku krajšou,akokeby tam mala byť len jedna hruba čiara a jedna tenka. Preto mi tie časy,čo si udal nejak nesedia-okolo 1/100.
Ak je problém z prepalom,tak potom možno pomôže ND filter.
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()