Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Stativ na hory

engi_sk
engi_sk 2015-12-10 09:22:32+01
Dobrý deň,
viem že ma asi ukameňujete že zakladám duplicitnú tému ale hladám statív do 80 EUR.

Vybral som:
Vanguard Alta CA 233AP sice je drahsi ale celkom sa mi vydí alebo
Vanguard Alta CA 203AP
nikde som o týchto statívoch nenasiel ziadne recenzie a názory.

Neviem či má zmysel do takýchto statívov ísť ale vačšiu cenu si momentálne nemôžem dovoliť a peniaze radsej nasetrím na lepsie siroke sklo

Budem na tom mat zalozeny Nikon D3300 + setak 12-55 alebo Tamron 70-300/4-5.6 Di VC USD.
Statív používam hlavne na cestovanie a na hory takže dobre aby bol lahší. Poprípade ak by ste vedeli doporučiť nejaký iný s ktorým máte dobré skúsenosti.

Rozmýšlal som aj nad hama 4290 Traveller 117 ale pozeram ze vsetci nadavaju na hamu tak radsej sa jej asi vyhnem.

Najlepsie aby bol co najmenší v zloženom stave.

Ďakujem.
 
gintonik
2016-01-14 14:18:55+01
http://www.traumflieger.de/reports/Videos/Stative/Videodemo-des-Testsieger-Stativs-von-Rollei::494.html
Nie je to C5i, ale iba C5, tak snaď budú podobné
 
Martin Školiak
2016-01-14 17:15:42+01
príspevok od: MagickVamp
No su aj ine farebne prevedenia. ,-) Ked ale pozries parametre, tak ako hrackarsky nevyzera. Alebo co vyzera ako hrackarske na nom. Ja sa do stativov nevyznam.
Už to za mňa stihol napísať duroslav. Ja ešte doplním. Na hory by som vyberal statív s max 3 sekciami nôh a radšej predimenzovať. Inak to nemá význam. Inak proti Rollei nemám nič, len by som asi zvolil pevnejší model.
 
seifi
2016-01-14 21:13:34+01
predám ti monopod, ešte aj ušetríš ...
 
Roman Point
2016-01-15 02:13:36+01
príspevok od: MagickVamp
No je to nemecka firma, tak by som cakal ze dost Ale nemam skusenosti a ani nepoznam nikoho kto s nimi skusenosti ma.
Pokiaľ by to bola nejaká malá firma ( "malá" ) a mladá, tak by stativy boli kvalitné = drahé.
Dlho fungujúca firma, veľká firma, lacné produkty = made in china, india, malajzia = shit v 80% prípadoch..
Prečo nejdeš do manfrotta napr. ? A ako tu bolo už napísané aj na môj vkus až príliš tenké nohy na tú 165cm operačnú výšku.
 
Roman Point
2016-01-15 02:21:26+01
Každopádne na kvalitu si pozor dávajú. Ale či pri všetkých produktoch neviem.. Firma vznikla za účelom výroby optiky a jemnej mechaniky ( výroba kamier napr. )

Ale aj Nokia začala s výrobou hajzlákov a nakoniec skončila pri mobiloch aj keď už asi krachla

Buď odvážny, kúp a neskôr referuj. Alebo choď do nejakej overenej značky. Fotak si si tiež kúpil Nikon, Canon a nie Lytro. Vedel si prečo ideš do známej firmy. Veľa šťastia
 
drummer54
2016-01-15 12:26:56+01
Na hory nekupovat karbonovy. Buchnes ho o skalu a praskne. Pri vybere som dost pozeral na hmotnost, cca do 1,5 kg. Ja mam horcikovy Triopo z mini maxu. Za tu cenu dobry. Samozrejme Giottos alebo Manfrotto to nie je, ale aj tam je cena ina. Alebo chod do Velbon Sherpa.
 
Martin Školiak
2016-01-15 17:35:47+01
príspevok od: drummer54
Na hory nekupovat karbonovy. Buchnes ho o skalu a praskne. Pri vybere som dost pozeral na hmotnost, cca do 1,5 kg. Ja mam horcikovy Triopo z mini maxu. Za tu cenu dobry. Samozrejme Giottos alebo Manfrotto to nie je, ale aj tam je cena ina. Alebo chod do Velbon Sherpa.
Ja by som zas iný ako karbónový už nechcel. To by si s ním musel asi poriadne buchnúť aby sa praskol. Pri bežnej manipulácii určite nepraskne, s tým by som nestrašil. Je to celkom dosť váhový rozdiel. Napríklad Manfrotto 055 hliníkový 2500g a karbónová verzia Manfrotto 055 2000g. Ja mám Manfrotto 055cx3(už sa nevyrába) 1780g. Keď máš statív niesť pár stovák výškových metrov tak zaváži každý gram.
 
kasko
2016-01-15 20:35:12+01
príspevok od: Martin Školiak
Ja by som zas iný ako karbónový už nechcel. To by si s ním musel asi poriadne buchnúť aby sa praskol. Pri bežnej manipulácii určite nepraskne, s tým by som nestrašil. Je to celkom dosť váhový rozdiel. Napríklad Manfrotto 055 hliníkový 2500g a karbónová verzia Manfrotto 055 2000g. Ja mám Manfrotto 055cx3(už sa nevyrába) 1780g. Keď máš statív niesť pár stovák výškových metrov tak zaváži každý gram.
Tak si raz za tyzden pocvic a toho 0,5kg nepocitis. Ja so sebou vlacim 4L vody = 4kg, nahradne oblecenie, nasledne prepotene oblecenie... Veci aj pre manzelku, mrte foto techniky, vselijake jedlo lebo nikdy nevies na co budes mat chut, takze vaha stativu +/- 500g nehra rolu.
 
Martin Školiak
2016-01-15 23:38:08+01
príspevok od: kasko
Tak si raz za tyzden pocvic a toho 0,5kg nepocitis. Ja so sebou vlacim 4L vody = 4kg, nahradne oblecenie, nasledne prepotene oblecenie... Veci aj pre manzelku, mrte foto techniky, vselijake jedlo lebo nikdy nevies na co budes mat chut, takze vaha stativu +/- 500g nehra rolu.
Niekedy nosím aj 15kg o tom mi nemusíš hovoriť. Stredoformátovú výbavu, oblečenie, stan.Tu nejde len o toho pol kila na statíve. Ale keď sa pridá pol kila na statíve, pol na stane, pol na spacáku, a ďalšie tak je to zrazu 5 kilo a to už cítiť je. A cvičím denne, chodím totiž o barlách po úraze.
 
drummer54
2016-01-21 09:35:20+01
príspevok od: Martin Školiak
Ja by som zas iný ako karbónový už nechcel. To by si s ním musel asi poriadne buchnúť aby sa praskol. Pri bežnej manipulácii určite nepraskne, s tým by som nestrašil. Je to celkom dosť váhový rozdiel. Napríklad Manfrotto 055 hliníkový 2500g a karbónová verzia Manfrotto 055 2000g. Ja mám Manfrotto 055cx3(už sa nevyrába) 1780g. Keď máš statív niesť pár stovák výškových metrov tak zaváži každý gram.
Sulasim Martin, kazdy gram navyse sa pocita. Ja som si dal Limit: stabilny cestovny Stativ do 1,5 kg, ktory nezatazi prilis moju penazenku. Od karbonoveho ma viaceri odhovarali, ale je to asi vec nazoru. Skusenosti s nim az take nemam. Ale teraz som s Triopo celkom spokojny.
 
flico.sk
2019-03-29 09:53:56+01
Zdravím.
Keďže za Rollei Stativ C5i som zatiaľ nenašiel negatívne recenzie, chcel by som sa informovať, či má niekto skúsenosti s týmto statívom (v mojom pripade maximalne zaťazenie je cca 4 kg, frekvencia cca 2 - 4x mesačne)
https://www.gigastore.sk/stativy+25341/rollei-stativ-city-traveler-xl-zatez-8kg-vytazeny-156-cm-karbon-titanium/
resp. má niekto skúsenosti s týmto typom aretácie nožičiek ?

Najvačší priemer nohy má 25mm čo je to isté ako 2. sekcia Manfrotto MT055XPRO3 alebo 1. sekcia Velbon Sherpa 53XX

Alebo radšej ísť do Velbon Sherpa E6300D(A) ale ten je o cca 800-900g ťažší (iba nohy)

Manfrotto MT055XPRO3 (aj po uprave na 2 sekcie má 2kg) aj Hama Star 61 už mám, tak hľadám niečo ľahké, skladné, pevné za relatívne dobrú cenu
 
Maros1077
2019-03-29 10:20:26+01
príspevok od: flico.sk
Zdravím.
Keďže za Rollei Stativ C5i som zatiaľ nenašiel negatívne recenzie, chcel by som sa informovať, či má niekto skúsenosti s týmto statívom (v mojom pripade maximalne zaťazenie je cca 4 kg, frekvencia cca 2 - 4x mesačne)
https://www.gigastore.sk/stativy+25341/rollei-stativ-city-traveler-xl-zatez-8kg-vytazeny-156-cm-karbon-titanium/
resp. má niekto skúsenosti s týmto typom aretácie nožičiek ?

Najvačší priemer nohy má 25mm čo je to isté ako 2. sekcia Manfrotto MT055XPRO3 alebo 1. sekcia Velbon Sherpa 53XX

Alebo radšej ísť do Velbon Sherpa E6300D(A) ale ten je o cca 800-900g ťažší (iba nohy)

Manfrotto MT055XPRO3 (aj po uprave na 2 sekcie má 2kg) aj Hama Star 61 už mám, tak hľadám niečo ľahké, skladné, pevné za relatívne dobrú cenu
Nazdar. S Rollei skúsenosti nemám, ale minulý rok som hľadal skladný a ľahký statív na hory a nakoniec som vzal tento: https://stativy.heureka.sk/manfrotto-befree-advanced/specifikace/#section
Je skladný, pevný, ľahký a som veľmi spokojný. Akurát je trocha menší, ale to je daň za hmotnosť a skladnosť, všakže...
Taktiež mám ešte jeden statív, väčší (myslím, že je to Vanguard), a mám na ňom presne ten typ aretácie nožičiek. Napriek tomu, že sa jedná o lacnejší statív a kvalita nie je najlepšia, javí sa to celkom ako pevný a prístupný systém. Takže toho by som sa nebál. Je to asi iba o zvyku...
 
pirhi
2019-03-29 13:46:44+01
Rovnako s touto značkou skúsenosť nemám, ale rovnaký spôsob aretácie nôh mám na státie triopo, a funguje to bezproblémovo už pri tom lacnom čínsko-poľskom statíve.
 
Simimino
2019-03-29 14:44:14+01
príspevok od: flico.sk
Zdravím.
Keďže za Rollei Stativ C5i som zatiaľ nenašiel negatívne recenzie, chcel by som sa informovať, či má niekto skúsenosti s týmto statívom (v mojom pripade maximalne zaťazenie je cca 4 kg, frekvencia cca 2 - 4x mesačne)
https://www.gigastore.sk/stativy+25341/rollei-stativ-city-traveler-xl-zatez-8kg-vytazeny-156-cm-karbon-titanium/
resp. má niekto skúsenosti s týmto typom aretácie nožičiek ?

Najvačší priemer nohy má 25mm čo je to isté ako 2. sekcia Manfrotto MT055XPRO3 alebo 1. sekcia Velbon Sherpa 53XX

Alebo radšej ísť do Velbon Sherpa E6300D(A) ale ten je o cca 800-900g ťažší (iba nohy)

Manfrotto MT055XPRO3 (aj po uprave na 2 sekcie má 2kg) aj Hama Star 61 už mám, tak hľadám niečo ľahké, skladné, pevné za relatívne dobrú cenu
tu je este jedna (lahsia) alternativa https://www.alza.sk/rollei-compact-traveler-no-1?dq=4121171
 
koozy
2019-04-01 10:20:52+02
Ja som riesil kompromis medzi kvalitou, vahou a cenou minuly rok. Skusil som lahke Vanguardy, rozmyslal som presne nad Rollei stativom, nakoniec som ale skoncil u Genesis c1 carbon.
(vtedy bol este aj v akci v minimaxe myslim)

https://www.fotovideoshop.sk/shop/genesis-c1-kit-carbon/p-2007845.xhtml

Za mna, super stativ. Vaha (1,4kg) este v ramci toho co som ochotny nosit, pevnost/tuhost akurat.. hacik, hroty, super manipulacia, moznost otocenia a ist k zemi. Som s nim velmi spokojny.
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()