Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Multifunkčný trojkomorový fotobatoh - výber

TomasTuris
2016-01-21 12:24:31+01
Dobrý deň,

prvýkrát ma niečo donútilo založiť tému na ephote a tým je výber fotobatohu.
Neviem si totiž ani za svet vybrať z toho nepreberného množstva a stále mám pocit, že niečo vyhovujúce predsa musia vyrábať.
Cenové obmedzenie už ani neberiem do úvahy.
Skúsil som objednať Vanguard Skyborne 51, ale asi aj ten idem vrátiť, pretože do priestoru pre foto techniku sa objektívy nevojdu s nasadenými clonami, resp. mám pocit, keď nechám aspoň na tom ktorý je na foťáku (Canon EF-S 17-55mm f/2.8) clonu nasadenú, že sa zlomí pod tlakom.

Požiadavky sú teda aby bol 3-komorový (teda môže byť aj dvoj, komora pre notebook, ktorý mám 15,6" nie je úplna nutnosť, ale komora pre osobné veci a jedlo, oblečenie atď. nutná je).
Chcem s ním chodiť hlavne v lete na turistiku, väčšinou jednodňovú. Občas ale aj na nejaké akcie, kde by som uvítal, keby sa foťák dal celkom rýchlo vyberať (aj prepnutie na sling možnosť je fajn ako som videl u Manfrotto 3N1-35 PL).

Okrem toho má mať:
- sieťku alebo niečo na fľašu
- pripevnenie pre statív (mám Vanguard Alta+ 233AP)

A miesto pre nasledujúcu fototechniku, ktorú by som chcel nosiť so sebou:
Canon 70D s nasadeným Canon EF-S 17-55mm f/2.8 a slnečnou clonou
Canon 70-200mm f/4L IS (časom plánovaný upgrade na Tamron 70-200mm f/2.8 VC Di USD - aby sa aj ten vošiel)
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5
blesk Canon 430EX II
a možno ako bonus Canon 85mm f/1.8, Canon 60mm f/2.8 macro, Sigma 30mm f/1.4 ART (aspoň 1-2 z toho, prinajhoršom hodím aj do priestoru pre osobné veci)

Ďakujem za rady.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-01-21 12:43:55+01
ZBalit techniku, skocit do obchodu a skusat. Ziadne ine rozumne riesenie neexistuje.
 
TomasTuris
2016-01-21 12:51:43+01
A kde toho majú dosť, okrem Prolaiky?
Teda vôbec mimo BA o ničom ani neviem.
U nás v ZA je to bieda...

// Len by ma zaujímalo, či je to normálne, že do fotobatohov sa na rozdiel od veľkých brašien nedajú dávať objektívmi s reverzne nasadenými clonami.
 
Marek Janicko
2016-01-21 13:00:07+01
príspevok od: TomasTuris
Dobrý deň,

prvýkrát ma niečo donútilo založiť tému na ephote a tým je výber fotobatohu.
Neviem si totiž ani za svet vybrať z toho nepreberného množstva a stále mám pocit, že niečo vyhovujúce predsa musia vyrábať.
Cenové obmedzenie už ani neberiem do úvahy.
Skúsil som objednať Vanguard Skyborne 51, ale asi aj ten idem vrátiť, pretože do priestoru pre foto techniku sa objektívy nevojdu s nasadenými clonami, resp. mám pocit, keď nechám aspoň na tom ktorý je na foťáku (Canon EF-S 17-55mm f/2.8) clonu nasadenú, že sa zlomí pod tlakom.

Požiadavky sú teda aby bol 3-komorový (teda môže byť aj dvoj, komora pre notebook, ktorý mám 15,6" nie je úplna nutnosť, ale komora pre osobné veci a jedlo, oblečenie atď. nutná je).
Chcem s ním chodiť hlavne v lete na turistiku, väčšinou jednodňovú. Občas ale aj na nejaké akcie, kde by som uvítal, keby sa foťák dal celkom rýchlo vyberať (aj prepnutie na sling možnosť je fajn ako som videl u Manfrotto 3N1-35 PL).

Okrem toho má mať:
- sieťku alebo niečo na fľašu
- pripevnenie pre statív (mám Vanguard Alta+ 233AP)

A miesto pre nasledujúcu fototechniku, ktorú by som chcel nosiť so sebou:
Canon 70D s nasadeným Canon EF-S 17-55mm f/2.8 a slnečnou clonou
Canon 70-200mm f/4L IS (časom plánovaný upgrade na Tamron 70-200mm f/2.8 VC Di USD - aby sa aj ten vošiel)
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5
blesk Canon 430EX II
a možno ako bonus Canon 85mm f/1.8, Canon 60mm f/2.8 macro, Sigma 30mm f/1.4 ART (aspoň 1-2 z toho, prinajhoršom hodím aj do priestoru pre osobné veci)

Ďakujem za rady.
Kup si Vanguard Up Rise ediciu. Mam ten najvacsi a zdolal so mnou 3-4 narocne fotograficke roky a i turovanie po kopcoch. Jeho kvalita ma presvedcila pri zakupeni Rolleru.

Inac nakup ruksaku som absolvoval, ako radil Karol. Bol som v Ephote s technikou a podla toho som vyberal.

Co sa tyka slnecnych clon, tie zaberaju tolko miesta i opacne osadene, ze ich davam do horneho priestoru a do vzniknuteho valca vkladam blesk pripadne ine veci.
 
TomasTuris
2016-01-21 13:09:29+01
príspevok od: Marek Janicko
Kup si Vanguard Up Rise ediciu. Mam ten najvacsi a zdolal so mnou 3-4 narocne fotograficke roky a i turovanie po kopcoch. Jeho kvalita ma presvedcila pri zakupeni Rolleru.

Inac nakup ruksaku som absolvoval, ako radil Karol. Bol som v Ephote s technikou a podla toho som vyberal.

Co sa tyka slnecnych clon, tie zaberaju tolko miesta i opacne osadene, ze ich davam do horneho priestoru a do vzniknuteho valca vkladam blesk pripadne ine veci.
Tomu rozumiem, že sú nespratné, ale tak aspoň na objektíve, ktorý je na foťáku nasadený, by bolo fajn mať ju, či nie?

Ak nie tak potom mi asi stačí aj tento Skyborne.

Ephoto je ten obchod na Tomášikovej? (Som tam posledne ani neviem ako zablúdil. )
Vidím to tak, že si spravím výlet do BA, keď bude viacej času... ale aj tak, radami nepohrdnem.
 
inkubbus
2016-01-21 13:41:14+01
a možno časom a skúsenosťami zistíš, že vláčiť so sebou komplet výbavu nemá zmysel. takže si vystačíš s niečim menším a ušetríš peniaze a aj energiu pri vláčení toho množstva kíl na chrbte.
 
juraj07
2016-01-21 13:49:14+01
Ano lowepro fastpack je dobrý batoh, ja mám najmensiu 150-tku a som spokojny, ma 3 komory a do komory pre fototechniku bez problemov vojde zrkadlovka s nasadením objektivom + dalsie 3 objektivy rozumnej velkosti alebo 2 objektivy a blesk.
 
yquinox
2016-01-21 14:24:41+01
príspevok od: TomasTuris
Dobrý deň,

prvýkrát ma niečo donútilo založiť tému na ephote a tým je výber fotobatohu.
Neviem si totiž ani za svet vybrať z toho nepreberného množstva a stále mám pocit, že niečo vyhovujúce predsa musia vyrábať.
Cenové obmedzenie už ani neberiem do úvahy.
Skúsil som objednať Vanguard Skyborne 51, ale asi aj ten idem vrátiť, pretože do priestoru pre foto techniku sa objektívy nevojdu s nasadenými clonami, resp. mám pocit, keď nechám aspoň na tom ktorý je na foťáku (Canon EF-S 17-55mm f/2.8) clonu nasadenú, že sa zlomí pod tlakom.

Požiadavky sú teda aby bol 3-komorový (teda môže byť aj dvoj, komora pre notebook, ktorý mám 15,6" nie je úplna nutnosť, ale komora pre osobné veci a jedlo, oblečenie atď. nutná je).
Chcem s ním chodiť hlavne v lete na turistiku, väčšinou jednodňovú. Občas ale aj na nejaké akcie, kde by som uvítal, keby sa foťák dal celkom rýchlo vyberať (aj prepnutie na sling možnosť je fajn ako som videl u Manfrotto 3N1-35 PL).

Okrem toho má mať:
- sieťku alebo niečo na fľašu
- pripevnenie pre statív (mám Vanguard Alta+ 233AP)

A miesto pre nasledujúcu fototechniku, ktorú by som chcel nosiť so sebou:
Canon 70D s nasadeným Canon EF-S 17-55mm f/2.8 a slnečnou clonou
Canon 70-200mm f/4L IS (časom plánovaný upgrade na Tamron 70-200mm f/2.8 VC Di USD - aby sa aj ten vošiel)
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5
blesk Canon 430EX II
a možno ako bonus Canon 85mm f/1.8, Canon 60mm f/2.8 macro, Sigma 30mm f/1.4 ART (aspoň 1-2 z toho, prinajhoršom hodím aj do priestoru pre osobné veci)

Ďakujem za rady.
Ja som podobnu dilemu riesil dlho a nakoniec vyriesil kupou turistickeho batohu a brasne na vybavu. Brasna sa vojde do spodnej komory batohu, vrchna ostava na osobne veci. Stativ nie je problem zapnut hocikde.

Turisticky batoh je urceny na tazke naklady na dlhe trasy, tym padom pohodlny a odolny. Brasnu mozem vybrat a pobehovat po okoli len s vybavou a tazky batoh zatial nechat na stanovisku.

Konkretne batoh Lowe Alpine Diran 65/75 a brasna Lowepro Nowa 180 AW.
 
Roman Point
2016-01-21 14:25:53+01
príspevok od: juraj07
Ano lowepro fastpack je dobrý batoh, ja mám najmensiu 150-tku a som spokojny, ma 3 komory a do komory pre fototechniku bez problemov vojde zrkadlovka s nasadením objektivom + dalsie 3 objektivy rozumnej velkosti alebo 2 objektivy a blesk.
Preto som mu to ponúkol. Či to bolo 7D alebo 6D + BG žiadny problém. Objektívy 16-35f4L is, 100mm, 50mm, 24-105f4L, Tamron 70-300, blesky 430EXii, YN 600RT, YN rj + 2x odpalovace, 15,6" NB, diaľková spúšť káblová, filtre, nabijacky, baterka do ruky, baterka čelová, páperová vesta, fľaša s nápojom, rožky a bambino a ja neviem koľko ešte somarin som v tom mal
 
Roman Point
2016-01-21 14:27:25+01
príspevok od: inkubbus
a možno časom a skúsenosťami zistíš, že vláčiť so sebou komplet výbavu nemá zmysel. takže si vystačíš s niečim menším a ušetríš peniaze a aj energiu pri vláčení toho množstva kíl na chrbte.
Samozrejme že to nebude zo sebou večne vláčiť.. Ale je dobré mať batoh do ktorého všetko vojde v prípade presunu na nejakú chatu alebo dovolenku.
 
landov
2016-01-21 16:14:00+01
príspevok od: juraj07
Ano lowepro fastpack je dobrý batoh, ja mám najmensiu 150-tku a som spokojny, ma 3 komory a do komory pre fototechniku bez problemov vojde zrkadlovka s nasadením objektivom + dalsie 3 objektivy rozumnej velkosti alebo 2 objektivy a blesk.
Ja osobne mam Fastpack, nosim ho ale len ked beriem zo sebou D7200+Sigmu 50-150/2,8. Na turistiku by som ho ale ja neodporucal - nesedi dobre na chrbte. Nosim na tury uz niekolko rokov Lowepro photosport a to je ina kava. Ovsem tolko techniky ako chce autor temy do neho nenaprace.
 
TomasTuris
2016-01-21 16:26:37+01
Ďakujem za tipy!

Bude to Lowepro Fastpack 350 na tom lepšie ako Vanguard Skyborne 51?
Cenovo to je určite lepšie takto z bazáru, o tom žiadna diskusia.

Čo sa týka veľkosti, tak nemusím vždy zobrať všetko, ale rád budem mať trochu priestoru navyše aj pre prípadné ne-foto veci.

P.S.: Prečo mi na ephote nefungujú quote tagy? Ako majú byť napísané správne?
 
Roman Point
2016-01-21 18:55:10+01
príspevok od: landov
Ja osobne mam Fastpack, nosim ho ale len ked beriem zo sebou D7200+Sigmu 50-150/2,8. Na turistiku by som ho ale ja neodporucal - nesedi dobre na chrbte. Nosim na tury uz niekolko rokov Lowepro photosport a to je ina kava. Ovsem tolko techniky ako chce autor temy do neho nenaprace.
Ono bude záležať asi aj od postavy a svalovej hmoty
Ja som s ním vyliezol 2x do 1600m.n.m a ani som nepostrehol že by mi na chrbte nesedel. Práve naopak, nepotreboval som ho nikdy napravovať ani nijak upravovať popruhy. Sedí neuveriteľne dobre. To je moja skúsenosť
Predávam ho len preto že na všetku fototechniku mám foto kufrik na kolieskach a na lezenie po horách už mám taký upravený turistický ruksak kde dám zrkadlovku s 16-35 plus jedno tele 70-300 a hotovo. Zbytok jedlo, voda, oblečenie. FastPack 350 nevyužívam. Jedine tak na odkladanie doma pred zvedavým synom
 
Roman Point
2016-01-21 18:56:10+01
príspevok od: landov
Ja osobne mam Fastpack, nosim ho ale len ked beriem zo sebou D7200+Sigmu 50-150/2,8. Na turistiku by som ho ale ja neodporucal - nesedi dobre na chrbte. Nosim na tury uz niekolko rokov Lowepro photosport a to je ina kava. Ovsem tolko techniky ako chce autor temy do neho nenaprace.
Máš 150/250 alebo 350ku FastPack?
 
landov
2016-01-21 19:28:51+01
príspevok od: Roman Point
Máš 150/250 alebo 350ku FastPack?
myslim, ze 250...mam ju uz velmi dlho
 
Roman Point
2016-01-22 02:19:18+01
príspevok od: landov
myslim, ze 250...mam ju uz velmi dlho
V tom bude ten rozdiel. Ja som tiež kúpil najprv 250ku lebo 350 nemali skladom. Ale po troch dňoch som ho vrátil. Nevoslo mi tam všetko čo som chcel a zle mi sedel na chrbte
Tak som vzal 350ku a tá už bola po všetkých stránkach vyhovujúca.
 
TomasTuris
2016-02-01 07:34:43+01
Ďakujem za rady, ja som napokon po zvážení pre a proti zostal pri Vanguarde.
Niežeby sa Lowepro za tie peniaze neoplatilo, ale predsalen bol o kúsok lepší.
 
Martin Kurka
2016-02-01 08:02:36+01
Ja mam Tamrac exp.7 ,je to velky batoh ale, na fototechniku super,ale na treky s nim nechodim. Je tazky. Radsej si vezmem turist. batoh a donho dam malu brasnu s fotakom a skla zvlast do neopren puzdier. Tiez bola doba ked som vlacil vsetku techniku, potom prides na to ze cim mas menej techniky zo sebou tym viac sa sustredis na fotenie a nie na to ale sklo pouzit. Na hory stacia sirokac a zakladak a na jesen ked je cisty vzduch tak tele.
 
marcus_labeo
2016-02-01 09:01:11+01
Ja som to riešil práve pred pár dňami a nakoniec som kúpil Lowepro Photo Sport 200 AW II. Veľkostne tak akutát, dve komory, do spodnej vojde APSC strednej triedy aj so svetelným zoomom (Sigma 18-35/1,8, aj keď clonu musím otočiť) a dve menšie pevné sklá, plus má asi milión rôznych vrecúšiek a priestorov na drobnosti typu filtre a pod. Každopádne ja si aj tak na túru beriem iba jeden, max. dve sklá (základný zoom a pevný širokáč). Na turistiku je tiež užitočný priestor na hydrovak. Na väčšie foťáky, resp. sklá typu 70-200/2,8 je ale malý.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()