Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

dobry fotobatoh

Paaloo
2011-03-12 19:23:43+01
zdravim,
prechadzam z fotobrasne na fotobatoh.. po precitani niekolkych clankoch a pozreti roznych batohov som sa stale nerozhodol...
moje poziadavky su cena cca do 130e, miesto pre 70-200 2.8, dalsie 4-5 objektivy, blesk, priestor na notebook 17".
rozmyslal som aj nad rozmermi batohu ako batozinu v lietadle, ale niektore vase reakcie boli, ze to nemusi byt problem...

nuz neviem ako je to s fotobatohmi a s rychlym vyberanim objektivov z batohu pocas "fotenia", ale chcel by som nieco, s cim by som nemal problem... taky Lowepro Fastpack 350 ktory je vraj na to stavany vyzera zaujimavo, nuz mnozstvo dalsich objektivov je 2-3...
dobre by bodol nejaky odlahceny batoh...

zatial sa rozhodujem medzi batohmi
shop.ephoto.sk/kata-kt-d-3n1-33.html
shop.ephoto.sk/lowepro-flipside-400aw-cierna.html (tento je aj cenovo zaujimavy, nuz nema priestor na ntb.. )
shop.ephoto.sk/lowepro-pro-runner-450-aw.html (tento je o dost tahsi a mam pocit aspon z fotiek ze to nie je batoh ale skatula)

cital som clanok kde boli popisane rozne batohy uzivatelov, nuz vacsina bola bud draha, nie to co mne trebalo, alebo pouzivali brasnu...
ake mate batohy vy? a ake skusenosti? viete mi poradit nieco na moje poziadavky?
dik
 
tomasqo
2011-03-12 19:45:42+01
Nuz, otazka, ktoru som si kladol aj ja, na co chcem priestor na notebook? Aj bez neho je to uz obrovska zataz, niest tolko prislisenstva. Mal som KATA 3n1 33 a nebol som s nou spokojny, miesto pre ntb som mal zbytocne, horny priestor pre sukromne veci som nosil casto prazdny a foto prislusenstvo sa tlacilo v priestore dole, ktore som nikdy nevedel poriadne "nakonfigurovat" VVytahovat fotiak s 70-200 z boku bolo sice prakticke, ale ked uz som xcel polarizacny filter, musel som rozmyslat, za ktorym zipsom ho mam. Preto som sa rozhodol ju vymenit. Teraz mam mensi Flipside400aw a som s nim nie ze maximalne, ale nadmieru spokojny. Uzasny pohodlny batoh.. a miesto pre notebook? V pripade potreby vopach 13"netbook aj do priestoru na sukromne veci. Urcite odporucam, toto je ale opat len nazor jedneho z dalsich fotosialencov je mozne, ze batohy pomenis. Ja som zacinal s katou, po dvoch mesiacoch som ju ale predaval, stratil som asi 30 euro, no stalo to za to pohodlie. Nechcem tuto katu znevazovat, mne ale nevyhovovala. To na co som ju xcel, som nevedel vyuzit.
Tak pekny vecer, a dobre sa rozhodni
 
tomasqo
2011-03-12 19:51:50+01
Este doplnim, ze v nom nosim D5000 s nasadenou 17-55 2,8, vedla nej 70-200, dva blesky (sb600 a sb900), su800, 35 mm f1,8, 50mm f1,4 a este dve priehradky na male prislisetsnto na blesky (difuzeriky, farebne filtre a pod.) 77mm polarizak a dalsiu malicku priehradku na ofukovaci balonik a cistiace potreby s kablovou spustou ) Do bocnych sietkovanych kaps napchas toho tiez hodne (napr popruh na fotiak ci stativ). Dalsou zalezitostou je predny priestor pre sukromne veci, tam nosim bud kable a nabijacky alebo pollitrovku (mineralky ci nejaky ten chlebik so salamou .. dva krat som tam napasoval aj 13" netbook a kadeco dalsie...
Ma asi take dve pre mna bezvyznamne minusi - pri tom otvarani zozadu ti niekedy zavadzaju ramenne popruhy - kvoli nim sa neda otvorit cela zadna cast a vtedy je horsi pristup ku spodnym priehradkam, nie je to ale take dramatzicke. Taktiez drziak na stativ je trosku labilnejsi (v porovnani s katou - ta mala uzasny drziak stativu, no mal velku nevyhodu - musel ho clovek stale nasadzovat pokial si nechcel vyzerat ako vianocny stromcek
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2011-03-12 20:40:28+01
ten prvý nevyzera zle: shop.ephoto.sk/kata-kt-d-3n1-33.html , good cena
 
bubo23
2011-03-12 21:17:09+01
mam NANEU Adventure K5 expedičný fotobatoh, je super na dlhe tury,...dva v jednom + perfektne miesto na stativ
http://www.youtube.com/watch?v=mriS4nZRik0
 
Granko
2011-03-12 21:18:52+01
Nuž takto...
Nosiť 17" notebook nie je sranda sama o sebe (3kg a viac). K tomu keď pripočítam telo, 4-5 objektívov vrátane 70-200/2,8, blesk, príslušenstvo a nebodaj statív - tak to bude pecka.
To s cestovaním nemá veľmi čo dočinenia, nakoľko cestovateľská technika je o nízkej váhe.

Čo sa týka bočného prístupu - pri takejto váhe to je mierne povedané moc obtiažne.
Pro Runner 450 je novšia verzia CompuTrekkeru Plus AW, čo boli veľmi dobré batohy. Ale ak ti Pro Runner príde ako krabica, Kata 33 ti príde tiež - je to kockaté, nie každému to sadne. Dizajn je hlavne o marketingu a nie vždy sa snúbi s praktickosťou či pohodlnou manipuláciou.

Konkrétny model ti neporadím, nakoľko chceš i miesto pre 17" notebook, chceš ľahký a máš na to 130€. Na také požiadavky, aké máš ty, je to z môjho pohľadu malá suma. Inak by som ti napísal niečo z tohto:
shop.ephoto.sk/kata-bumblebee-pl-220-cierny.htmlv
shop.ephoto.sk/tamrac-expedition-8x.html
shop.ephoto.sk/tamrac-adventure-10-cervena.html
http://www.vanguardworld.com/index.php/en/pv/products/photo-video/detail-1-1-214-690.html

Jedno však viem - choď si tie, čo si napísal ohmatať, vyskúšať, zober zo sebou všetko, čo do nich chceš dať. Tiež som chcel miesto na notebook (síce menší ako máš ty, ale predsa), no po vyskúšaní som sa na to vykašlal. A i takto to má cez 7kg. Z obrázkov nezistíš, ako ti sedí a či ti vôbec niektorý sedí, ako sa ti s ním manipuluje s tou celou výbavou. Aj keď sa ti môže páčiť akokoľvek. Batoh je okrem topánok (a manželky ©mrco) vec, čo sa skúša a nekupuje na základe testov či obrázkov. A nekupuje sa na krátky čas, lebo pokiaľ kúpiš zle, je možné, že budeš mať potiaže s predajom resp. prerobíš dosť už po pár dňoch. Takže asi tak.
 
Bubak
2011-03-12 21:26:21+01
Áno, Pro Runner 450 (resp. 350) je veľmi dobrý, aj dosť pevný, samozrejme i trošku ťažší a na väčšie veci. Osobne som to riešil že mám aj menšiu Katu aj tento, a podľa potreby si vyberám. Pevnejší z Lowepro je už len Vertex (ten pôsobí tak profesionálnejšie ) a samozrejme Pro Trekker, ale to je niečo iné... už.
 
MartinH
2011-03-12 21:27:56+01
400aw mam, je vpohode, da sa tam napchat taka 10 netbook.. ale ked sa fulovo nalozi, tlaci ma na ramenach jak svina, asi som moc nabraty..
 
pxls.jpg
2011-03-12 21:47:15+01
príspevok od: tomasqo
Nuz, otazka, ktoru som si kladol aj ja, na co chcem priestor na notebook? Aj bez neho je to uz obrovska zataz, niest tolko prislisenstva. Mal som KATA 3n1 33 a nebol som s nou spokojny, miesto pre ntb som mal zbytocne, horny priestor pre sukromne veci som nosil casto prazdny a foto prislusenstvo sa tlacilo v priestore dole, ktore som nikdy nevedel poriadne "nakonfigurovat" VVytahovat fotiak s 70-200 z boku bolo sice prakticke, ale ked uz som xcel polarizacny filter, musel som rozmyslat, za ktorym zipsom ho mam. Preto som sa rozhodol ju vymenit. Teraz mam mensi Flipside400aw a som s nim nie ze maximalne, ale nadmieru spokojny. Uzasny pohodlny batoh.. a miesto pre notebook? V pripade potreby vopach 13"netbook aj do priestoru na sukromne veci. Urcite odporucam, toto je ale opat len nazor jedneho z dalsich fotosialencov je mozne, ze batohy pomenis. Ja som zacinal s katou, po dvoch mesiacoch som ju ale predaval, stratil som asi 30 euro, no stalo to za to pohodlie. Nechcem tuto katu znevazovat, mne ale nevyhovovala. To na co som ju xcel, som nevedel vyuzit.
Tak pekny vecer, a dobre sa rozhodni
ja potrebujem napr priestor na notebook na to aby som don ho dal camelbak, kedze ziadny poriadny ruksak nema taky priestor inak sa to vyriesit neda.
 
tomasqo
2011-03-13 17:17:31+01
príspevok od: pxls.jpg
ja potrebujem napr priestor na notebook na to aby som don ho dal camelbak, kedze ziadny poriadny ruksak nema taky priestor inak sa to vyriesit neda.
Esteze si mi pripomenul presne na to som to chcel aj ja ale kym doslo k tomu, ze by som tam camelbag vlozil, uz som ju (kata) predaval
 
tomasGalajda
2011-03-13 17:53:26+01
Ahoj,
ja mam Lowepro Flipside 200. Kupoval som ho spolu pri nákupe foťáku (Nikon D90) cez internet. Žial nebola to správna voľba. Mne osobne vadí to vyberanie foťáku, nakoľko to výrobca vymyslel so zipsom v zadu. Na jednej strane bezpečné ale na druhej (mne) nevyhovujúce, nakoľko mi vadí ak musím stále batoh zhadzovať ak chcem niečo z neho, oveľa radšej by som prijal riešenie vyberania z boku alebo z hora....poviem ti ak si na mieste kde si nemáš kam položiť niečo na zem a máš plné ruky a potrebuješ niečo vybrať....je to dosť nepohodlné a viac menej asi vyzeráš grotesktne (teda ja...). Aby som nezabudol: je malý. samozrejme povieš si ´´ty blbec veď si si mal pozrieť rozmery atď.´´ beriem spravil som chybu moc som sa na to nesustredil nakoľko na webe kde som to kupoval (menovať nebudem) bol uvedený obrázok Flipside 400 takže som bol presvedčený o tom, že mi postačovať bude. Teraz by som radšej mal brašnu aj keď som batoh chcel pre pohodlie aby som mal ruky voľné v teréne.
Čo mu nemôžem vyčítať je kvalita materiálu, pri ktorej viem, že mám fotovýbavu v bezpečí....
Odklonil som sa od tvojej otázky....ale chcel som ti napísať moju skúsenosť (tú zlú) s fotobatohom. Samozrejme, za to nemôžu batohy ale ja takže ak by som chcel alebo potreboval iný tak určite si kúpim fotobatoh....tvoj výber je zaujímavý ale voľ pozorne nie ako ja....sú to predsa len peniaze a nie malé....a je to fajn ak máš potom z kúpenej veci aj osoh aj dobrý pocit...
 
hombreee
2011-03-13 17:54:05+01
príspevok od: MartinH
400aw mam, je vpohode, da sa tam napchat taka 10 netbook.. ale ked sa fulovo nalozi, tlaci ma na ramenach jak svina, asi som moc nabraty..
Alebo mas zle nastaveny chrbtovy system, vacsina vahy batohu sa ma prenasat na bedra, nie na ramena
 
dodo_bb
2011-03-13 18:05:41+01
Presne som nevedel, čo je camelbag, tak som to hodil do gúglu a našiel som tam význam toho slova skoro hneď. Mysleli ste toto?
http://www.cetoraz.info/pavel/index.shtml?show=2068,Camelbag
Len neviem, ako to chceš dostať do priestoru na notebook

A aby to nebolo of topic - určite jeden vak nestačí, preto mám "malú zostavu" VANGUARD UpRise45 (telo, objektív 70-200, ešte pár menších, blesk a miesto na svačinku) a veľkú zostavu LOWEPRO WERTEX300 (po naplnení technikou má 15 - 16 kg). Notebook nenosím, aj keď naň priestor mám. Pokiaľ idem fotiť na stacionárne miesto, mám na ten WERTEX upravený golfový vozík - na ten si pripnem hore batoh, na boky monopod a skladaciu stoličku, v sieťke na spodku mám miesto na fľašku vody, termosku s kávou, pršiplášť a karimatku na fotky z podhľadu
 
tomasqo
2011-03-13 18:08:53+01
príspevok od: dodo_bb
Presne som nevedel, čo je camelbag, tak som to hodil do gúglu a našiel som tam význam toho slova skoro hneď. Mysleli ste toto?
http://www.cetoraz.info/pavel/index.shtml?show=2068,Camelbag
Len neviem, ako to chceš dostať do priestoru na notebook

A aby to nebolo of topic - určite jeden vak nestačí, preto mám "malú zostavu" VANGUARD UpRise45 (telo, objektív 70-200, ešte pár menších, blesk a miesto na svačinku) a veľkú zostavu LOWEPRO WERTEX300 (po naplnení technikou má 15 - 16 kg). Notebook nenosím, aj keď naň priestor mám. Pokiaľ idem fotiť na stacionárne miesto, mám na ten WERTEX upravený golfový vozík - na ten si pripnem hore batoh, na boky monopod a skladaciu stoličku, v sieťke na spodku mám miesto na fľašku vody, termosku s kávou, pršiplášť a karimatku na fotky z podhľadu
Ze Camelbag DD fajny...

Tym golfovym vozikom si kusok odpovedal na moju rozpravu, co ma z dlhej chvile takto v nedelu poobede napadla www.ephoto.sk/forum/37/6874/taska-pre-pojazdny-atelier/strana-1/#cid-190380
 
landov
2011-03-13 18:29:50+01
Mam Lowepro Slingshot 100 - v pohode sa zmesti D3000 s nasadenym 18-105 + dalsie 35/1,8 + nejake drobnosti. Nakolko som kupil tele 55-300, tak som chcel nieco vacsie a Slingshot som uvazoval predat. Takze som kupil Lowepro Fastpack 200, do ktoreho sa sice pomesti vsetko, ALE je uz o dost vacsi, tazsi a tahat sa snim stale by som nechcel. Takze som si nechal aj ten Slingshot a podla potreby si vyberam Inac som spokojny s obidvoma, nakolko sa daju nosti aj cez jedno plece a vyberat fotak z boku.
 
MartinH
2011-03-13 18:36:55+01
príspevok od: hombreee
Alebo mas zle nastaveny chrbtovy system, vacsina vahy batohu sa ma prenasat na bedra, nie na ramena
skusal som vselico, nepomaha nic.. je to robene na utle ramienka a aj popruhy su dost tenke a zvlastne zakrivene..
 
wonder
2011-03-13 19:03:30+01
skus pozriet na Nanue pro Alpha,je na vyber aj s priestorom na notebook,alebo bez.Mal by tam vliezt foťák aj s nasadenou 70-200 2,8,vlezie aj do priehradky v lietadle,akurat ti môže vadit prístup k technike zo zadu,alebo bočné popruhy...
 
Paaloo
2011-03-13 21:42:49+01
príspevok od: tomasqo
Nuz, otazka, ktoru som si kladol aj ja, na co chcem priestor na notebook? Aj bez neho je to uz obrovska zataz, niest tolko prislisenstva. Mal som KATA 3n1 33 a nebol som s nou spokojny, miesto pre ntb som mal zbytocne, horny priestor pre sukromne veci som nosil casto prazdny a foto prislusenstvo sa tlacilo v priestore dole, ktore som nikdy nevedel poriadne "nakonfigurovat" VVytahovat fotiak s 70-200 z boku bolo sice prakticke, ale ked uz som xcel polarizacny filter, musel som rozmyslat, za ktorym zipsom ho mam. Preto som sa rozhodol ju vymenit. Teraz mam mensi Flipside400aw a som s nim nie ze maximalne, ale nadmieru spokojny. Uzasny pohodlny batoh.. a miesto pre notebook? V pripade potreby vopach 13"netbook aj do priestoru na sukromne veci. Urcite odporucam, toto je ale opat len nazor jedneho z dalsich fotosialencov je mozne, ze batohy pomenis. Ja som zacinal s katou, po dvoch mesiacoch som ju ale predaval, stratil som asi 30 euro, no stalo to za to pohodlie. Nechcem tuto katu znevazovat, mne ale nevyhovovala. To na co som ju xcel, som nevedel vyuzit.
Tak pekny vecer, a dobre sa rozhodni
no tu katu som si vyradil zo zoznamu aj ja.. ked som sa na to este raz pozrel... tak je fakt mala...
cize taky netbook sa zmesti do flipsidu 400? a pri pohotovom meneni objektivu robi velky problem to, ze sa otvara zo zadnej strany?
 
Paaloo
2011-03-13 21:52:25+01
príspevok od: Granko
Nuž takto...
Nosiť 17" notebook nie je sranda sama o sebe (3kg a viac). K tomu keď pripočítam telo, 4-5 objektívov vrátane 70-200/2,8, blesk, príslušenstvo a nebodaj statív - tak to bude pecka.
To s cestovaním nemá veľmi čo dočinenia, nakoľko cestovateľská technika je o nízkej váhe.

Čo sa týka bočného prístupu - pri takejto váhe to je mierne povedané moc obtiažne.
Pro Runner 450 je novšia verzia CompuTrekkeru Plus AW, čo boli veľmi dobré batohy. Ale ak ti Pro Runner príde ako krabica, Kata 33 ti príde tiež - je to kockaté, nie každému to sadne. Dizajn je hlavne o marketingu a nie vždy sa snúbi s praktickosťou či pohodlnou manipuláciou.

Konkrétny model ti neporadím, nakoľko chceš i miesto pre 17" notebook, chceš ľahký a máš na to 130€. Na také požiadavky, aké máš ty, je to z môjho pohľadu malá suma. Inak by som ti napísal niečo z tohto:
shop.ephoto.sk/kata-bumblebee-pl-220-cierny.htmlv
shop.ephoto.sk/tamrac-expedition-8x.html
shop.ephoto.sk/tamrac-adventure-10-cervena.html
http://www.vanguardworld.com/index.php/en/pv/products/photo-video/detail-1-1-214-690.html

Jedno však viem - choď si tie, čo si napísal ohmatať, vyskúšať, zober zo sebou všetko, čo do nich chceš dať. Tiež som chcel miesto na notebook (síce menší ako máš ty, ale predsa), no po vyskúšaní som sa na to vykašlal. A i takto to má cez 7kg. Z obrázkov nezistíš, ako ti sedí a či ti vôbec niektorý sedí, ako sa ti s ním manipuluje s tou celou výbavou. Aj keď sa ti môže páčiť akokoľvek. Batoh je okrem topánok (a manželky ©mrco) vec, čo sa skúša a nekupuje na základe testov či obrázkov. A nekupuje sa na krátky čas, lebo pokiaľ kúpiš zle, je možné, že budeš mať potiaže s predajom resp. prerobíš dosť už po pár dňoch. Takže asi tak.
no, kebyze zoberiem bez notebooku, tak asi Lowepro Flipside 400AW, a kebyze s notebookom tak asi Lowepro Pro Runner 450. ta kata bumblebee co si dal link, vyzera tiez zaujimavo, nuz je o nieco drahsia..
mimochodom.. z praktickeho hladiska, respektive z rychlejsej bezstarostnej vymeny objektivu, je lepsie otvaranie z predu alebo zo zadu batoha?
 
hombreee
2011-03-13 23:56:49+01
príspevok od: MartinH
skusal som vselico, nepomaha nic.. je to robene na utle ramienka a aj popruhy su dost tenke a zvlastne zakrivene..
Niekedy ruksak nesadne.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()