Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Výber fotobatohu

martin_g
2011-04-01 14:12:34+02
Potreboval by som poradiť s výberom foto batohu. Moje kritéria:

cena do cca 120€
- dvojkomorový s čo najväčším priestorom pre osobné veci (ideálne nad 10 lit.)
- ideálne s pevne oddelenými komorami (aby neprepadávali drobnosti do komory s fototechnikou) – toto neberte ako vylučovacie kritérium
- potrebujem doň dostať Nikon D5000 s nasadeným objektívom Sigma 70-200 f2,8
- priestor pre ďalšiu foto výbavu pozostávajúcu z Tamron 17-50 f2,8 VC a blesku + zopár drobností
- plusom by bol prístup k fotoaparátu z boku.

Ďakujem.
 
philips
2011-04-01 14:28:20+02
mam kata 3n1-33, ale ja som mal podmienku aby sa mi tam vpratal aj notebook 15.4, inac to ma vsetko co pozadujes, teda tych 10l to nie je, ale vopcha sa tam toho dost.
 
philips
2011-04-01 14:29:04+02
som zabudol, taketo mas najistejsie ked si zoberies celu vybavu a skocis do shopu si to osobne vyskusat a napchat to tam vsetko, ja som bol v megafote napr.
 
mato.draho
2011-04-01 14:35:51+02
Myslím, že tento Lowepro Fastpack 350 spĺňa všetky tvoje kritériá (snáď až na ten objem hornej komory, ktorý je cca. 9l):
http://www.lowepro.cz/produkty-detail.php?id=187&k=top
 
martin_g
2011-04-01 14:38:33+02
príspevok od: philips
som zabudol, taketo mas najistejsie ked si zoberies celu vybavu a skocis do shopu si to osobne vyskusat a napchat to tam vsetko, ja som bol v megafote napr.
Žiaľ priamo v predajniach je toho dosť málo, poväčšine je všetko na objednávku.
 
philips
2011-04-01 14:48:57+02
príspevok od: martin_g
Žiaľ priamo v predajniach je toho dosť málo, poväčšine je všetko na objednávku.
vidim ze si z bratislavy,. Skoc sa pozriet do megafota ,tam mali toho celkom dost na vyber..
 
Marcel Rebro
2011-04-01 14:54:04+02
príspevok od: martin_g
Žiaľ priamo v predajniach je toho dosť málo, poväčšine je všetko na objednávku.
ako kde ...

Z vyssie spominanych mam Katu 33 jaj FastPack 350. Lepsie mi sedi Kata, ale je to individualne. Ked ale potrebujem nieco naozaj na slapanie pouzivam normalny batoh a koltove puzdro na jednej strane (lavej) na bedrovom popruhu + puzdro na teleobjektiv na druhej ...
 
DuFFi
2011-04-01 15:35:31+02
Aj ja pouzivam Katu 3n1-33 a som spokojny. Spodnu cast som si v strede vertikalne oddelil a nosim v nej dve tela (D5000 a D90) + externy blesk a objektiv. V hornej casti zostane celkom dost miesta na osobne veci, pripadne nejaky sveter, mensiu flasu, atd. Navyse sa da do neho dat notebook (ja tam nosim mensi netbook) + nejaka kniha, alebo nieco podobne.
Na stativ som si dokupil vonkajsi drziak stativu, ktory sa pripevnuje na ruksak. Pouzivam Velbon Sherpa 600 a zmesti sa do drziaku celkom v pohode. V cenovej kategorii za cca 120€ si pre seba neviem predstavit lepsi ruksak.
Este dodam, ze k fotoaparatom pristupujem z boku. Kazdy fotoaparat mam na inej strane a da sa k nim pohodlne dostat.
 
VonXxX
2011-04-01 15:36:52+02
ja som si kupil Lowepro Slingshot 350 AW
strcim tam uuplne vsetko co mam aj s laptopom, a este vela volneho tam mam.
nenosi sa to vobec tazko, vlastne nepocitujem nijakym sposobom vahu....
a to rychle vyberanie fotaku je na nezaplatenie..
kuk sem: http://www.youtube.com/watch?v=7tSXdF7sHx4&feature=related
 
VonXxX
2011-04-01 15:43:26+02
tuto je lepsie video http://www.youtube.com/watch?v=jIoN2P2PB9A&feature=related
 
Marcel Rebro
2011-04-01 15:50:49+02
príspevok od: VonXxX
ja som si kupil Lowepro Slingshot 350 AW
strcim tam uuplne vsetko co mam aj s laptopom, a este vela volneho tam mam.
nenosi sa to vobec tazko, vlastne nepocitujem nijakym sposobom vahu....
a to rychle vyberanie fotaku je na nezaplatenie..
kuk sem: http://www.youtube.com/watch?v=7tSXdF7sHx4&feature=related
Gabo, ze Ty nepocitujes vahu este neznamena ze ju nebude pocitovat 50 kilova slecna
 
peter.korytiak
ePhotoshop 2011-04-01 17:54:54+02
príspevok od: martin_g
Potreboval by som poradiť s výberom foto batohu. Moje kritéria:

cena do cca 120€
- dvojkomorový s čo najväčším priestorom pre osobné veci (ideálne nad 10 lit.)
- ideálne s pevne oddelenými komorami (aby neprepadávali drobnosti do komory s fototechnikou) – toto neberte ako vylučovacie kritérium
- potrebujem doň dostať Nikon D5000 s nasadeným objektívom Sigma 70-200 f2,8
- priestor pre ďalšiu foto výbavu pozostávajúcu z Tamron 17-50 f2,8 VC a blesku + zopár drobností
- plusom by bol prístup k fotoaparátu z boku.

Ďakujem.
Odporúčam batoh KATA 3 in 1 30, prípadne Lowepro Rower AW 2 alebo Lowepro Primus AW. Kata má menší objem priestoru pre osobné veci, no dá sa zväčšiť na úkor komory pre fototechniku. Osobne mám Primus AW a veľká spokojnosť...
 
VonXxX
2011-04-01 18:18:47+02
príspevok od: Marcel Rebro
Gabo, ze Ty nepocitujes vahu este neznamena ze ju nebude pocitovat 50 kilova slecna
mrco, ok mozno mas pravdu ale skor som myslel ze je tak sqvele tvqrovany ze sa to prijemne rozlozi a nijak ma neobtazuje ho mat na chrbte..
 
martin_g
2011-04-01 21:03:11+02
príspevok od: peter.korytiak
Odporúčam batoh KATA 3 in 1 30, prípadne Lowepro Rower AW 2 alebo Lowepro Primus AW. Kata má menší objem priestoru pre osobné veci, no dá sa zväčšiť na úkor komory pre fototechniku. Osobne mám Primus AW a veľká spokojnosť...
Ďakujem za návrhy.
Do Rover AW asi nedostanem nejak rozumne telo s nasadenou 70-200, ale Primus AW je v podstate presne to čo by som chcel. Máte niekto s ním skúsenosti? Nie je problém s prístupom do časti pre osobné veci od chrbta - treba dať batoh dole? Neviete niekto poradiť kde by ho mohli mať na predajni, porípade vy ho v štúdiu nemáte, u konkurencii ho majú len na objednávku.
 
veronikaS
2011-04-01 21:59:35+02
príspevok od: VonXxX
ja som si kupil Lowepro Slingshot 350 AW
strcim tam uuplne vsetko co mam aj s laptopom, a este vela volneho tam mam.
nenosi sa to vobec tazko, vlastne nepocitujem nijakym sposobom vahu....
a to rychle vyberanie fotaku je na nezaplatenie..
kuk sem: http://www.youtube.com/watch?v=7tSXdF7sHx4&feature=related
som sa tak zamyslela, ked vidim tvoje rameno ze co to znamena, nepocitujem vahu
 
VonXxX
2011-04-01 22:02:06+02
príspevok od: veronikaS
som sa tak zamyslela, ked vidim tvoje rameno ze co to znamena, nepocitujem vahu
hehe, noo ja viem ze to znie smiesne ale zle batohy tlacia aj mna, fakt
 
myreska
ocenenie redakciou 2011-04-02 12:59:58+02
aj ja rozmyslam nad batohom a co kata 467.chcem tam vopchat canon 60d s nasadenym canonom 17-55/2,8 neviam ci to dole zmestim ale priestor na osobne veci tam je velky a aj sietka na vodu je tam co mi inde chyba.prosim o radu dakujem
 
tomis.ales
2011-04-02 14:55:01+02
príspevok od: martin_g
Ďakujem za návrhy.
Do Rover AW asi nedostanem nejak rozumne telo s nasadenou 70-200, ale Primus AW je v podstate presne to čo by som chcel. Máte niekto s ním skúsenosti? Nie je problém s prístupom do časti pre osobné veci od chrbta - treba dať batoh dole? Neviete niekto poradiť kde by ho mohli mať na predajni, porípade vy ho v štúdiu nemáte, u konkurencii ho majú len na objednávku.
Mam Lowepro Primus AW. Som s nim docela spokojny az na to ze z boku sa mi fotak (Nikon D700) tazsie vytahuje. Ale s D5000 a nasadenym 70-200 f2,8 by si nemal mat problem, predsa je o dost mensi.
Od chrbta sa da dostat velmi lahko aj hore aj dole, ale ked je batoh tazky(D700 + 24-70 f2,8,70-200 f2,8, 16-35, SB900 a liter vody), niekedy sa deformuje a kruti, osobne by som radsej prijal tvrdsi skelet (ako napr. Lowepro Flipside 300). Nohou si ale podopieras batoh, takze je to OK. No a batoh samozrejme nemusis nikdy davat dole. Pokial teda nechces ist do zadneho takeho polootvoreneho priecinku, kde si mozes dat nejake veci na oblecenie, mapy, proste veci, ktore sa daju "splacatit". Komplet vsetky vnutorne prepazky(uchytene suchymi zipmi) mozes dat prec a budes mat batoh s jednym velkym objemom.
Podla mna je to vyborny batoh na dlhe chodenie po prirode (bedrovy pas a milion vseliakych popruhov).
 
Anup9
2011-04-02 16:36:01+02
príspevok od: myreska
aj ja rozmyslam nad batohom a co kata 467.chcem tam vopchat canon 60d s nasadenym canonom 17-55/2,8 neviam ci to dole zmestim ale priestor na osobne veci tam je velky a aj sietka na vodu je tam co mi inde chyba.prosim o radu dakujem
Ja mam Kata 466i , co je to iste ako 467. 467 je o 2cm vyssi a 2cm uzsi ako 466i. Ta sietka je viacmenej na stativ. i-ckove verzie maju ten uchyt na stativ aj hore-taky popruh. Vojde mi tam pekne Canon 50D s nasadenym Canon 15-85. Potom tam mam Canon 50 f/1.8, blesk, a co je hlavne, vojde tam aj Canon 70-200 f/4, napriek tomu, ze viacerí mi tvrdili, ze tam nevojde. Samozrejme su tam este filtre a podobne prkotiny. Hore mi vojde nejaka tá desiata a tensia bunda alebo mikina. Na tury notebook nenosim, tak tam davam hydrovak na jeho miesto. Vsetko je OK akurat, ze nedaju sa z neho rychlo vyberat veci. Preto nosim aj na boku "valcovu" brasnu, kde vela krat mam pocas tury 70-200 a striedam si to s 15-85. Je to rychle, a nemusim davat dole vak.
 
myreska
ocenenie redakciou 2011-04-02 18:06:35+02
príspevok od: Anup9
Ja mam Kata 466i , co je to iste ako 467. 467 je o 2cm vyssi a 2cm uzsi ako 466i. Ta sietka je viacmenej na stativ. i-ckove verzie maju ten uchyt na stativ aj hore-taky popruh. Vojde mi tam pekne Canon 50D s nasadenym Canon 15-85. Potom tam mam Canon 50 f/1.8, blesk, a co je hlavne, vojde tam aj Canon 70-200 f/4, napriek tomu, ze viacerí mi tvrdili, ze tam nevojde. Samozrejme su tam este filtre a podobne prkotiny. Hore mi vojde nejaka tá desiata a tensia bunda alebo mikina. Na tury notebook nenosim, tak tam davam hydrovak na jeho miesto. Vsetko je OK akurat, ze nedaju sa z neho rychlo vyberat veci. Preto nosim aj na boku "valcovu" brasnu, kde vela krat mam pocas tury 70-200 a striedam si to s 15-85. Je to rychle, a nemusim davat dole vak.
dakujem canon 60d +17-55 je na hlbku 19 cm a tvoja je 16 cm .rozdiel je 3cm a este popruh ide mi o to ci to tam vopcham.a si spokojny je mi jasne ze ten pristup nie je rychli .a vojde sa do boku dobre flasa lebo tu nikdy nemam kde dat ked mam tasku.dakujem
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()