Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

aku SDHC kartu

Leito
2011-06-01 19:40:19+02
Dobrý asi to tu už par krat bolo rozoberane ale neviem sa rozhodnuť a nepisal tu ani nikto o značke PRETEC. Planujem si kupiuť fotoaparat Canon 550D takže bude nejake aj to HD video
tuna su približne nad ktorými som rozmýšľal. http://www.tpd.sk/katalog/foto/prislusenstvo/media/pamatova-karta/?detail=13614 a druha http://www.megafoto.sk/SanDisk/sdhc-card-extreme-iii-8-gb-class-10 na tej SanDisk sa mi vidi toto: RescuePRO pre obnovu vymazaných alebo poškodených dát. A pišu aj prevackovu teplotu že -25 +85 ale to asi pracuju všetky v minuse či niektore maju problem? a taky detail radšej jednu 16G alebo 2x8G
 
Big Lebowski
2011-06-01 19:50:50+02
1x 16GB a značka SanDisk
 
miki33
2011-06-01 19:52:27+02
odporucam sandisk. Radsej 2x8 (ak sa jedna pokazi, alebo strati, mas este mozno polovicu fotiek z akcie na druhej). Tot moje skusenosti. Ale to je vec osobneho nazoru.
 
Leito
2011-06-01 20:02:41+02
Lebowski ty by si prečo odporučil 1x 16G? a čim by sa prejavila pomalosť tej karty? trhanim obrazu alebo ako
 
Adrian312
2011-06-01 20:08:02+02
ja som mal v 450D
A-Data 16GB Class10
SanDisk 16GB Class4

ale lepsi pocit som mal zo SanDisku\


Pretec ani zadarmo, teraz som kolegyni obnovoval foto z jedneho Pretecu, lebo sa jej po nafoteni nic neukazalo. pritom tam foto boli
 
Fatty
2011-06-01 20:16:15+02
príspevok od: Leito
Lebowski ty by si prečo odporučil 1x 16G? a čim by sa prejavila pomalosť tej karty? trhanim obrazu alebo ako
trhaním obrazu nieee, ved video ide najprv cez buffer až potom sa zapisuje na kartu..
takže pomalosť sa prejaví proste pomalosťou zápisu-ked stopneš record, bude proste dlhšie zapisovať (aparát vypíše wait.. writing on card...alebo také niečo)
 
keko
2011-06-01 20:18:31+02
Rozhodne odporucam malu a lacnu karu a radsej ju po case vymenit. Ako dobra sa javi velkost 4 GB.
Kazda karta sa pouzivanim vyznamne opotrebovava. Zacina coraz viac chybovat a v case, ked to clovek najmnej ocakava - vypovie. Akonahle karta ni je spolahliva, patri do kosa.
10 EUR raz za dva mesiace nikoho nezabije a ked sikarty ocisluje, tak 5 kariet po 2 GB mi pride ovela rozumnejsie. Inak na znacke uz tak velmi dnes nezalezi, pravda, tie drahsie byvaju spolahlivejsie, ale nie najrychlejsie.
No a na zaver, film je film. Vydrzi nepomerne dlhsie, ako akykolvek digitalny zaznam .
 
Leito
2011-06-01 20:32:10+02
príspevok od: keko
Rozhodne odporucam malu a lacnu karu a radsej ju po case vymenit. Ako dobra sa javi velkost 4 GB.
Kazda karta sa pouzivanim vyznamne opotrebovava. Zacina coraz viac chybovat a v case, ked to clovek najmnej ocakava - vypovie. Akonahle karta ni je spolahliva, patri do kosa.
10 EUR raz za dva mesiace nikoho nezabije a ked sikarty ocisluje, tak 5 kariet po 2 GB mi pride ovela rozumnejsie. Inak na znacke uz tak velmi dnes nezalezi, pravda, tie drahsie byvaju spolahlivejsie, ale nie najrychlejsie.
No a na zaver, film je film. Vydrzi nepomerne dlhsie, ako akykolvek digitalny zaznam .
tak toto mi pride trocha mimo... kart v dnešnej dobe podľa mna vydržia dosť opakovani a bez chyb. A ide aj o to že keby som mal ponakupovať 4G karty takym videom ju zaplnim hned.
 
Big Lebowski
2011-06-01 20:38:00+02
príspevok od: Leito
Lebowski ty by si prečo odporučil 1x 16G? a čim by sa prejavila pomalosť tej karty? trhanim obrazu alebo ako
Skúsenosti...
 
Fatty
2011-06-01 20:38:43+02
príspevok od: keko
Rozhodne odporucam malu a lacnu karu a radsej ju po case vymenit. Ako dobra sa javi velkost 4 GB.
Kazda karta sa pouzivanim vyznamne opotrebovava. Zacina coraz viac chybovat a v case, ked to clovek najmnej ocakava - vypovie. Akonahle karta ni je spolahliva, patri do kosa.
10 EUR raz za dva mesiace nikoho nezabije a ked sikarty ocisluje, tak 5 kariet po 2 GB mi pride ovela rozumnejsie. Inak na znacke uz tak velmi dnes nezalezi, pravda, tie drahsie byvaju spolahlivejsie, ale nie najrychlejsie.
No a na zaver, film je film. Vydrzi nepomerne dlhsie, ako akykolvek digitalny zaznam .
digi záznam môžem kopírovať nekonečne dlho z média na médium..(rozumej zo staršieho na nové)
dokážeš to isté v 100% kvalite s negatívom?
 
Fotograf77
2011-06-01 20:44:17+02
príspevok od: Big Lebowski
Skúsenosti...
 
keko
2011-06-01 22:56:31+02
príspevok od: Leito
tak toto mi pride trocha mimo... kart v dnešnej dobe podľa mna vydržia dosť opakovani a bez chyb. A ide aj o to že keby som mal ponakupovať 4G karty takym videom ju zaplnim hned.
Neviem, ci ide pri fotografovani o video ... Ale tak karty funguju. Mimochodom, uz si si skusal niekedy stihnut 16 GB kartu?
 
keko
2011-06-01 22:57:24+02
príspevok od: Fatty
digi záznam môžem kopírovať nekonečne dlho z média na médium..(rozumej zo staršieho na nové)
dokážeš to isté v 100% kvalite s negatívom?
No to je to prave. Ja nemusim ...
 
Leito
2011-06-01 23:22:19+02
príspevok od: keko
Neviem, ci ide pri fotografovani o video ... Ale tak karty funguju. Mimochodom, uz si si skusal niekedy stihnut 16 GB kartu?
stihnut?a nejde len o fotografovanie ale viem že budem aj niečo točiť vieš takže tak. a 4G sa mi zda malo predsa
 
FajlajpB
2011-06-01 23:23:11+02
ja mam sandisk sdhc extreme 8gb class 10 a zatial spokojnost
 
JOK3R
2011-06-01 23:57:37+02
sandisk, aj na full hd video staci v pohode class4, na video mám 16GB, na fotky 4GB karty, jediná výhoda vyšších rýchlostí je rýchlejšie prekopírovanie foto do pc, pre mňa nepodstatná
 
staleusmiaty
2011-06-01 23:59:09+02
Ja mám veľmi dobrú skúsenosť aj s Kingston kartami, rad Elite Pro alebo Ultimate
 
peped90
2011-06-02 06:27:05+02
Verbatim class4 8GB
Rychlost zápisu: 4MB/Sec
Rychlost čtení: 4MB/Sec

Verbatim class6 8GB
Rychlost zápisu: 6MB/Sec
Rychlost čtení: 6MB/Sec

mam obe, uplne bez problemov. este mam aj:

HD Video SDHC
Rychlost zápisu: až 9 MB/s (66x)
Rychlost čtení: až 20 MB/s (133x)
Ta je dobra na sport, sekvencne snimanie
 
Marek Janicko
2011-06-02 08:54:30+02
Uz od davnejsich dob pouzivam Kingston. Zacinal som s 16Mb a dnes mam 8GB karty.

Preco Kingston? Spolahlivost. Raz som skusal prejst na lacnejsiu variatnu 2x A-Data. Ani nie do pol roka odisli obe a boli kupovane v odstupe. To ma presvedcilo, ze experimetnovat pri foto na tak dolezitej veci je blbost.

A odporucam Kingston 8GB Class 6 Ultimate. Sam vyrobca ma na stranke uvedene, ze tieto karty su vhodne pre isty zapis a spolahlivost zachovania fotiek. Pozrite si specifikaciu Class 10, no dan za vacsiu rychlost je i popis, ze vhodne i na fotky, ale uz sa nic nepise o tej spolahlivosti.

Pred tyzdnom som si tu kartu kupil bez toho aby ma zaujimal nejaky internetovy test.

Vysledok s D90:
Pri 8GB Class 4 zapis 15 fotiek v JPG na jedno stlacenie spuste bez latencie.
Pri 8GB Class 6 zapis 35 fotiek v JPG na jedno stlacenie spuste bez latencie.

A inac autorovit tohto vlaka asi moc nezapina. Sadol by si niekto do lietadla s tym, ze pri odbaveni mu daju do ruky padak? Ja nie.
Tak preco by som si kupoval kartu ku ktorej pribaluju softver na obnovu dat?
Apropo obnovou dat som sa jeden cas dost zaujimal. A je to trosku vacsia problematika, ako sa zda. Len tak na okraj a laicky. Data sa nemazu nikdy, len sa dava prefix a nasledne system ignoruje a povazuje ich za bezpredmetne.
V podstate sofver na nahodne vymazanie fotiek znamena iba opatovne premenovanie suboru.
Obnova dat znamena absolutne nieco ineho. Minimalne to, ze si premazete kartu a nasledne cvakate na kartu a az doma zistite, ze 200 fotiek je fuc napr. Pripadne zistite neskor, ze vam nejake fotky chybaju a uz ste otocili 2x kartu s novymi fotkami. A na to vam bezny free a komercny nastroj nebude stacit.
 
Marek Janicko
2011-06-02 08:58:36+02
A este by som sa doplnil.
Niekto tu spominal nasledne stahovanie dat z karty.
Nezabudnite na jedno, nieje citacka, ako citacka. I pri nich su rozdiely a niekedy i dost priepastne, ako by si niekto mohol mysliet.
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()