Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

stativ okolo 50 €

Leito
2011-07-06 19:54:53+02
Takže rozmyšľam už o nejakom tom statíve, ale tak zatial sa mi neche dať okolo 100€ aspon si myslim kto vie či sa tam nedostanem ale tak približnu cenu mam 50€. Stativ by mal mať hlavu, výška by bola najlepšia najvyššia,alebo neviem posudiť ešte som žiaden nemal , ale vysoký som 186 (pre info).No a fotoaparat mam Canon 550D. Chcem niečo čo mi ten foťak aj udrží nieže bude padať. Foťak nemám dlhé značky niečo som sa snažil obzerať ale tie značky mi moc nevravia nikdy som sa o to nezaujmal až teraz.. Ak tak posielajte nejaky typy, rady ....
 
Marcel Rebro
2011-07-06 20:00:55+02
Pls preloz mi vetu "Foťak nemám dlhé značky niečo som sa snažil obzerať ale tie značky mi moc nevravia nikdy som sa o to nezaujmal až teraz" do ludskeho jazyka

A fakt potrebujes stativ s hlavou?
 
Kaiman81
2011-07-06 20:01:37+02
Statív je dlhodobá investícia,naozaj sa na nom neoplatí šetriť,lebo zab 50E kúpiš veľké rozstrasené prt. ak na to nemáš tak račej počkaj,potom počítak zo sumou nad cca 150-200E za čo kúpiš už fakt super a máš to na veeeeelmo dlho....
 
beedee
2011-07-06 20:13:31+02
Súhlasím s Kaiman81, ale pridám že keď to potrebuješ súrne, ale nechceš kupovať Hamu z Nay za 40€, potom je tu možnosť: http://www.photonet.sk/shop/triopo-c-258-kj-2/p_46011.html
Celkom dobrý statív, nie je ani veľmi ťažký, ale pritom má veľa možností použitia. Používam a som spokojný. Niečo aj vydrží a je hlavne lacný

 
Leito
2011-07-06 20:16:19+02
príspevok od: Marcel Rebro
Pls preloz mi vetu "Foťak nemám dlhé značky niečo som sa snažil obzerať ale tie značky mi moc nevravia nikdy som sa o to nezaujmal až teraz" do ludskeho jazyka

A fakt potrebujes stativ s hlavou?
No tak sorry niekde bol preklep a nevšimol som si to niečo som tam prepisoval a nevšimol som si. Pokúsim sa preložiť . Takže foťák nemám dlho. A že tie značky statívov mi nič také nevravia , snažil som sa niečo obzerať, ale neviem či to je nejaký riadny šmejd, alebo aspon low od profi firmy napr. A každý len píše o fotkách zo statívu tak som zvedavý na rozdiel.
 
Leito
2011-07-06 20:18:46+02
príspevok od: beedee
Súhlasím s Kaiman81, ale pridám že keď to potrebuješ súrne, ale nechceš kupovať Hamu z Nay za 40€, potom je tu možnosť: http://www.photonet.sk/shop/triopo-c-258-kj-2/p_46011.html
Celkom dobrý statív, nie je ani veľmi ťažký, ale pritom má veľa možností použitia. Používam a som spokojný. Niečo aj vydrží a je hlavne lacný

Vypadal byť ok ale tak mne sa vidi hlava čo ma aj tu ručku
 
Marcel Rebro
2011-07-06 20:19:13+02
príspevok od: Leito
No tak sorry niekde bol preklep a nevšimol som si to niečo som tam prepisoval a nevšimol som si. Pokúsim sa preložiť . Takže foťák nemám dlho. A že tie značky statívov mi nič také nevravia , snažil som sa niečo obzerať, ale neviem či to je nejaký riadny šmejd, alebo aspon low od profi firmy napr. A každý len píše o fotkách zo statívu tak som zvedavý na rozdiel.
No dobre .... stativ ti sam o sebe dobre fotky neurobi. Ja napriklad stativ nepouzivam a dobre fotky tiez nerobim.

Ale 50EUR je na rozumny stativ fakt malo. Priloz "par drobakov" a pozri sa po overenych znackach ... Velbon, Vanguard. Napriklad novy Velbon Sherpa 630 vyzera byt zaujimavo.
 
Leito
2011-07-06 20:19:54+02
príspevok od: Kaiman81
Statív je dlhodobá investícia,naozaj sa na nom neoplatí šetriť,lebo zab 50E kúpiš veľké rozstrasené prt. ak na to nemáš tak račej počkaj,potom počítak zo sumou nad cca 150-200E za čo kúpiš už fakt super a máš to na veeeeelmo dlho....
Tak viem že to tak bývy že za dobré veci si treba priplatiť, ale niesom profesionál a za stativ 200€ sa mi zda teda veľa ale asi maš pravdu.
 
Marcel Rebro
2011-07-06 20:21:10+02
príspevok od: Leito
Vypadal byť ok ale tak mne sa vidi hlava čo ma aj tu ručku
Ked mas digitalny fotak, ber aj digitalny stativ - bez ruciciek ...
 
Kaiman81
2011-07-06 20:22:45+02
príspevok od: Leito
Tak viem že to tak bývy že za dobré veci si treba priplatiť, ale niesom profesionál a za stativ 200€ sa mi zda teda veľa ale asi maš pravdu.
Vela? ja by som nepovedal,je lepšie ak Ti padne foták z nejakého lacného plastáku a rozmláti sa? to asi lacnejšie teda nebude....
 
Kaiman81
2011-07-06 20:23:55+02
príspevok od: Marcel Rebro
No dobre .... stativ ti sam o sebe dobre fotky neurobi. Ja napriklad stativ nepouzivam a dobre fotky tiez nerobim.

Ale 50EUR je na rozumny stativ fakt malo. Priloz "par drobakov" a pozri sa po overenych znackach ... Velbon, Vanguard. Napriklad novy Velbon Sherpa 630 vyzera byt zaujimavo.
a Manfrotto si kde nechal?
 
Marcel Rebro
2011-07-06 20:25:12+02
príspevok od: Kaiman81
a Manfrotto si kde nechal?
.... jaaaaj ... ano ... aj ten nepouzivam. A este nepouzivam napriklad Gitzo ...
 
Leito
2011-07-06 20:25:49+02
príspevok od: Marcel Rebro
Ked mas digitalny fotak, ber aj digitalny stativ - bez ruciciek ...
a aky je to statív? s tou ručkou? A tak išlo mi hlavne o tu ručku kvôli videu. Ak sem tam nejake bude tak možem aj hýbať ale tak pokus sa ma vyviesť s tej cesty ak tak
 
Martin Kurka
2011-07-06 20:26:20+02
je dost dôležité na čo chceš ten statív používat-krajinka,makro,panoráma....a čo vlastne chceš fotit?
Aké máš sklá a aká plánuješ kúpit? ako už bolo spomenuté je to investícia a dlho a ked sa zlakomíš na 50€ šunt po čase kupiš další za 150€ a už si na 200€...
 
Marcel Rebro
2011-07-06 20:28:29+02
príspevok od: Leito
a aky je to statív? s tou ručkou? A tak išlo mi hlavne o tu ručku kvôli videu. Ak sem tam nejake bude tak možem aj hýbať ale tak pokus sa ma vyviesť s tej cesty ak tak
ja len viem ze normalne hodinky su z rucickami a digitalne bez ... tak som myslel ze k digtitalnemu fotaku bude lepsi aj digitalny stativ ... bez ruciek
 
Leito
2011-07-06 20:29:48+02
príspevok od: Martin Kurka
je dost dôležité na čo chceš ten statív používat-krajinka,makro,panoráma....a čo vlastne chceš fotit?
Aké máš sklá a aká plánuješ kúpit? ako už bolo spomenuté je to investícia a dlho a ked sa zlakomíš na 50€ šunt po čase kupiš další za 150€ a už si na 200€...
Takže použitje ak tak bude krajina, možno panorama (chcel by som aspon skusiť niekedy) a ak vyjde aj to video by som chel skusiť. A skla vieš čo nepotešim ťa . Seťak, potom chem brať pevnu 50 1.8, a časom nejaky ten telezoom ale tam sa ešte neviem rozhodnuť.
 
Fotograf77
2011-07-06 21:17:53+02
vies co?. . . kup si akykolvek stativ do 50,-€


po roku si kupis za 100,-€ a po dalsom roku za 200,-€

len rozmyslam, ci nie je lacnejsie kupit hned za 200,- €
 
viking81
2011-07-06 23:08:11+02
na video stativ za 50 eur ? na video potrebujes kvalitnu hlavu s fluidnymi loziskami.....nech ti to netrha ! lebo hentie lacne hlavy maju taky trhany pohyb z dovodu vyssieho trenia....takze videjko bude fakt lubive z toho
 
Marek Janicko
2011-07-06 23:24:47+02
Leito: tak na totmto fore som sa dobre pobavil. Popros niekoho koloiduceho, aby ti pomohol s pisanim.

Nieco obdobne je i tu:
http://foto.bazos.sk/inzerat/8535389/Nikon-D700-Iba-4075-Zavierka.php
No nekupte to.

 
Bobo2sk
2011-07-07 07:38:01+02
Celkom zaujimave citanie. Stativ nie je nic,co nestalo aspon 200e + hlava.
Som majitelom stativu hama, ktory stal tusim nejakych 20e.
Mam s nim vyskusane fotenie v potoku, na machu, alebo aj minutove expozicie v meste.
Samozrejme... VZDY treba pouzit predsklopenie a dialkovy odpal (na nikon IR dialkove stalo tusim 5 USD). Stredovy stlpik je len na paradu, prakticky sa da pouzit pri vysunuti do 10cm. Na makro je skoro nepouzitelny (mam jeden postup ako s nim fotit makro,len nieje pohodlny). A tiez... jeden sa mi uz podarilo zlamat,ked som na neho padol, s vydrzou toho stredoveho clena to zrejme nieje nejake extra (extra= mal som ho tusim 3 roky aktivneho fotenia, lozil som s nim po potokoch a na horach som ho mal vetsinou so sebou,aj ked malokedy pouzil )

Urcite stativ za 200e+ je pevnejsi, krajsi, profesonalnejsi...
LEN mi nevravte ze hama sa neda pouzit (apropo... hama... vysnivany velbon robi tiez AJ podobne stativy, su 10-15e drahsie,ale ze by boli pevnejsie sa neda povedat)

Je na tebe kolko chces obetovat.
Ale ten za 60e,co ti hore radili tiez nevyzera zle. Za mna... ja 200e za stativ nedam...
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()