Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Nabíjateľné batérie

filip.p3k
2011-07-24 14:58:28+02
Nazdar, mám taký menší problém. Mal som doteraz doma nabíjateľné batérie 1,5V 2000mAH, lenže pri fotení jednej akcie mi dve v externom blesku vytiekli. Škody nie sú žiadne, ale už tej značke a ostatným mojim batériam neverím. Takže, aké by sme mi odporučili kúpiť? Značka? koľko mAh? Môžu byť aj 1,2V, niekde som sa dočítal že sú lepšie pri väčší záťažach ako 1,5V.
 
Miro-F
2011-07-24 15:13:14+02
1.5V? To su ake?

A co sa novych bateriek tyka, radim nepozerat na kapacitu a kupit bud SANYO eneloop, alebo Panasonic infinium. Spolahlive baterky, ktore okrem ineho netrpia samovybijanim. Podrobnosti na www.google.com.
 
SK_8er
2011-07-24 15:13:38+02
príspevok od: filip.p3k
Nazdar, mám taký menší problém. Mal som doteraz doma nabíjateľné batérie 1,5V 2000mAH, lenže pri fotení jednej akcie mi dve v externom blesku vytiekli. Škody nie sú žiadne, ale už tej značke a ostatným mojim batériam neverím. Takže, aké by sme mi odporučili kúpiť? Značka? koľko mAh? Môžu byť aj 1,2V, niekde som sa dočítal že sú lepšie pri väčší záťažach ako 1,5V.
zdravim, urcite si kup eneloop baterie, ked ich nepouzivas tak sa nevybijaju (len trosku, 15% za rok pri nepouzivani) , cize mas istotu ze ked nabijes baterky 10x blisknes bleskom a odlozis blesk na tyzden, tak nemusis zase nabijat. popripade si kup nejaku nabijacku s ukazovatelom vydrze baterii. su 2000ky s ktore mozes nabit 1500x a su 2500fky ktore mozes nabit 500x, ja pojdem tiez kupovat po vyplate zopar kusov :-P tie 2000ky s 1500 cyklami, daju sa kupit aj tu na ephotoshop a daju sa zohnat potom este take vseliake farebne tiez 2000 s 1500 nabitiami

shop.ephoto.sk/catalogsearch/result/?q=eneloop
 
filip.p3k
2011-07-24 15:24:14+02
vyzerajú veľmi dobre, ako tak pozerám. Či už kapacitou, alebo kvalitou. Cena ma kus dostala, keďže doteraz som používal nejaké nie veľmi značkové batérie, ktoré kus stáli 1,5€ ale určite objednám aspoň 8ks aj s nabíjačkou, nech uvidíme o čom to je.
 
javelin
2011-07-24 15:25:42+02
príspevok od: Miro-F
1.5V? To su ake?

A co sa novych bateriek tyka, radim nepozerat na kapacitu a kupit bud SANYO eneloop, alebo Panasonic infinium. Spolahlive baterky, ktore okrem ineho netrpia samovybijanim. Podrobnosti na www.google.com.
Sú to NiMh články a SAMOVYBÍJANÍM ROZHODNE TRPIA.....To nemám načítané , to je prax....v minulosti som popri zamestnaní pracoval externe pre jednu firmu, ktorá sa zaoberala dovozom akumulátorov na Slovensko....testovali sme to na špičkovej technike ako napr. ASTRATEC a pod....každý článok trpí samovybíjacím efektom , ibaže líthia a polymer minimálne....V každom prípade Sanyo -Enelop je praobyčajný Nickel Metal Hydridový článok a má tento efekt a je háklivý na spodné a vrchné špičky , ktoré mu znižujú živoznosť a výkon....
Apropo všetky sú vyrobené v Hoň-Kongu a vo vnútri sú pilulky z Malajzie , alebo Singhapuru...Ibaže prechádzajú pod menom svetových značiek kvalitnou výstupnou kontrolou...
 
keko
2011-07-24 15:25:47+02
ENELOOP. Vsude je maj´. A este dva baliky Kodak Max.
P O S K O N C E N I P R A C E V Y B E R A J T U Z K O V E B A T E R K Y Z A P A R A T U:
 
javelin
2011-07-24 15:35:13+02
príspevok od: SK_8er
zdravim, urcite si kup eneloop baterie, ked ich nepouzivas tak sa nevybijaju (len trosku, 15% za rok pri nepouzivani) , cize mas istotu ze ked nabijes baterky 10x blisknes bleskom a odlozis blesk na tyzden, tak nemusis zase nabijat. popripade si kup nejaku nabijacku s ukazovatelom vydrze baterii. su 2000ky s ktore mozes nabit 1500x a su 2500fky ktore mozes nabit 500x, ja pojdem tiez kupovat po vyplate zopar kusov :-P tie 2000ky s 1500 cyklami, daju sa kupit aj tu na ephotoshop a daju sa zohnat potom este take vseliake farebne tiez 2000 s 1500 nabitiami

shop.ephoto.sk/catalogsearch/result/?q=eneloop
Počet nabití ber z rezervou.....500-600 krát a dosť....s chemickým zložením nevybabreš....max.kapacitu držia po troch štyroch cykloch a po cca sto , idú dolu...ale to ty nepostrehneš, nikdy ich totiž nezaťažuješ konštantne...raz použiješ viac int, blesk alebo , viac pozeráš na displáj.....a nakoniec počty nab. cyklov nikto neráta...a marketing ako vždy vymýva mozog tisíckami cyklov....
Ale k téme...skutočne najlepšou volbou je Sanyo ....pokial možno čerstvé výrobné číslo...dvojročný ležiak by som nechcel.....ale ako to zistiť
 
filip.p3k
2011-07-24 15:36:49+02
veď tam nepíšu, že sa nevybíjajú vôbec, ale minimálne. Podľa testov majú ešte po roku stále kapacitu 75%. Takže neviem, jedni hovoria tak, iný tak...máte niekto tie baterky aj overené alebo všetci ich poznáte iba z internetových článkov?
 
javelin
2011-07-24 15:38:06+02
ssss rezervou..trótl
 
Miro-F
2011-07-24 15:41:10+02
príspevok od: javelin
Sú to NiMh články a SAMOVYBÍJANÍM ROZHODNE TRPIA.....To nemám načítané , to je prax....v minulosti som popri zamestnaní pracoval externe pre jednu firmu, ktorá sa zaoberala dovozom akumulátorov na Slovensko....testovali sme to na špičkovej technike ako napr. ASTRATEC a pod....každý článok trpí samovybíjacím efektom , ibaže líthia a polymer minimálne....V každom prípade Sanyo -Enelop je praobyčajný Nickel Metal Hydridový článok a má tento efekt a je háklivý na spodné a vrchné špičky , ktoré mu znižujú živoznosť a výkon....
Apropo všetky sú vyrobené v Hoň-Kongu a vo vnútri sú pilulky z Malajzie , alebo Singhapuru...Ibaže prechádzajú pod menom svetových značiek kvalitnou výstupnou kontrolou...
Sú to NiMh clanky, ale samovybijanim rozhodne netrpia tak velmi ako ine super-hyper vysokokapacitne "znackove" clanky. Ich technologiu som nestudoval. Moje prakticke skusenosti s nimu su ale take, ze vsetky este funkcne Varty, Panasoniky, Energeizery, GP isli do zberu. Nemal som nervy ich kazdych par dni znova nabijat.
Mozno som sa v prvom prispevku nevyjadril presne, ale moja rada stale znie "kupit SANYO eneloop". Ak existuje nieco lepsie, rad sa necham poucit.
 
filip.p3k
2011-07-24 15:41:52+02
zistiť to zrejme asi nijak nezistím. snáď budem len dúfať že to nebudú ležiaky
 
SK_8er
2011-07-24 15:47:38+02
príspevok od: javelin
Počet nabití ber z rezervou.....500-600 krát a dosť....s chemickým zložením nevybabreš....max.kapacitu držia po troch štyroch cykloch a po cca sto , idú dolu...ale to ty nepostrehneš, nikdy ich totiž nezaťažuješ konštantne...raz použiješ viac int, blesk alebo , viac pozeráš na displáj.....a nakoniec počty nab. cyklov nikto neráta...a marketing ako vždy vymýva mozog tisíckami cyklov....
Ale k téme...skutočne najlepšou volbou je Sanyo ....pokial možno čerstvé výrobné číslo...dvojročný ležiak by som nechcel.....ale ako to zistiť
hej vsak jasne, ja som len zopakoval to co by precital na nete alebo to iste co by mu povedali v obchode, ale tak je to asi jedna z tych lepsich moznosti. Urcite budu kvalitnejsie jak moje GP 2700, ktore ked nabijem a nepouzivam (napr lebo som chcel ist fotit ale nesiel som), dam ich nabijat o tyzden zas a indikator mi ukazuje ze maju vsetky jednu palicku zo 4 ... tak to kupim par tych eneloop a budem mat aspon o par bateriek viac a aj nejake zalozne :-P
 
javelin
2011-07-24 16:16:09+02
príspevok od: SK_8er
hej vsak jasne, ja som len zopakoval to co by precital na nete alebo to iste co by mu povedali v obchode, ale tak je to asi jedna z tych lepsich moznosti. Urcite budu kvalitnejsie jak moje GP 2700, ktore ked nabijem a nepouzivam (napr lebo som chcel ist fotit ale nesiel som), dam ich nabijat o tyzden zas a indikator mi ukazuje ze maju vsetky jednu palicku zo 4 ... tak to kupim par tych eneloop a budem mat aspon o par bateriek viac a aj nejake zalozne :-P
O tomto by sa dalo rozprávať donekonečna...Ja mám naprkl. nejaké Philipsky a po mesiaci od poslednej svadby som ich nevybral z blesku...neviem kolko som s nimi spravil snimkov , mesiac je dlhá doba , ale kedže som šiel na akciu s tromi sadami naformátovaných článkov ,tak som neriešil a začal som s tým čo bolo v blesku a hups dvesto cvakov....

Inak Sanyo a Philips vychádzajú na testoch s 20 % vyššou kapacitou ako udáva štítkový údaj...tiež super ťah.....
Laik nerieši....laik porovnáva.....

A smola je pokial kúpiš niečo čo je už dva tri roky vyrobené a zabalené niekde na pulte.....
Ja to nejako neriešim...základ je nový článok , prvotný formát pred použitím a nabíjačka s vybijacím a nabíjacím cyklom....NiMh majú tiež pamäťový efekt , nie tak hrozný ako NiCd ale majú...preto je rozumné ich pred nabíjaním vybiť na cca 75% hodnoty napätia....

Najlepšou voľbou sú zatiaĺ LiIon (min. pamäťový efekt , min. samovybíjací efekt), ...bnohužial robia sa s konštantným napätím 3,6 V na článok , takže zostavy akumulátorov sú násobky tejto hodnoty....Takže napr. blesk so zásobníkom na 4 x 1,2 V je mimo záber....snáď v budúcnosti...Výrobcovia AKU náradia vo veľkom prechádzajú na LiIon....možno sa dočká aj fototechnika...
 
javelin
2011-07-24 16:22:11+02
A drobnosť...rýchlonabíjačkaje tiež slušný zabijak životnosti....ideal pre NiMh je desatina kapacity nabíjacieho prúdu a LiIon jedna tretina....
Už vidím šialenca ,ktorý by čakal desať hodín na nabitie...
 
Miro-F
2011-07-24 16:42:30+02
príspevok od: javelin
A drobnosť...rýchlonabíjačkaje tiež slušný zabijak životnosti....ideal pre NiMh je desatina kapacity nabíjacieho prúdu a LiIon jedna tretina....
Už vidím šialenca ,ktorý by čakal desať hodín na nabitie...
Len na doplnenie.... Jednoznacne nabijacku, ktora nabija kazdy clanok osobitne. Nie v paroch. Mne sa osvedcila nabijacka Voltcraft. A rovnako je zbytocne starat sa o pocet cyklov Ak by ich clovek nabijal dajme tomu raz za tyzden, musia vydrzat roky.
A co sa tyka toho sialenca, asi si budem musiet do profilu doplnit fotku
 
keko
2011-07-24 19:08:16+02
príspevok od: javelin
A drobnosť...rýchlonabíjačkaje tiež slušný zabijak životnosti....ideal pre NiMh je desatina kapacity nabíjacieho prúdu a LiIon jedna tretina....
Už vidím šialenca ,ktorý by čakal desať hodín na nabitie...
Nesuhlasim. Naprosta vacsina drahych rychlonabijaciek nabija sposobom vyssie napatie-nizsie napatie a teda nejaky cas nabija a nejaky cas relaxovania. Striedanie sa deje na zaklade zmeny odporu pri nabijani a teda podla aktualneho stavu baterie. Pomalonabijacky nabijaju prudom, ktory sa rovna cca 1/10 kapacity akumulatora. A to do nemlatom, teda aj davno potom, co to baterke zacalo skodit. Skodi jej to vzdy vtedy, ked cast naplne je nabita a cast nie, potom neprebejne relax, teda nejake to homogenizovanie stavu nabitosti po celom objeme. V ramci tuzkovej baterky sa spravi vreteno, ktore je hodne rychlo opotrebene a zvysok obsahu baterky, ktory sa nachadza "v kutoch", sa nikdy do nabijania a vybijania uz nezapoji. Teda to uz je konec, tak to chopok.
 
javelin
2011-07-24 19:42:26+02
príspevok od: keko
Nesuhlasim. Naprosta vacsina drahych rychlonabijaciek nabija sposobom vyssie napatie-nizsie napatie a teda nejaky cas nabija a nejaky cas relaxovania. Striedanie sa deje na zaklade zmeny odporu pri nabijani a teda podla aktualneho stavu baterie. Pomalonabijacky nabijaju prudom, ktory sa rovna cca 1/10 kapacity akumulatora. A to do nemlatom, teda aj davno potom, co to baterke zacalo skodit. Skodi jej to vzdy vtedy, ked cast naplne je nabita a cast nie, potom neprebejne relax, teda nejake to homogenizovanie stavu nabitosti po celom objeme. V ramci tuzkovej baterky sa spravi vreteno, ktore je hodne rychlo opotrebene a zvysok obsahu baterky, ktory sa nachadza "v kutoch", sa nikdy do nabijania a vybijania uz nezapoji. Teda to uz je konec, tak to chopok.
Rýchlo nabíjanie škodí , nech na to pozeráš ako chceš.....
Áno poznám aj poslednú generáciu nabíjačiek....je tam frekvenčný menič...rozseká to na dosť zvláštny hrebeň, (mal som na osciloskope) , takže je dosť ťažko namerať aj s TRU RMS hoci aj na slušnom FLUKE....impulz je z časti striedavý z časti jednosmerný...
 
TTL
2011-07-24 19:47:16+02
príspevok od: javelin
Sú to NiMh články a SAMOVYBÍJANÍM ROZHODNE TRPIA.....To nemám načítané , to je prax....v minulosti som popri zamestnaní pracoval externe pre jednu firmu, ktorá sa zaoberala dovozom akumulátorov na Slovensko....testovali sme to na špičkovej technike ako napr. ASTRATEC a pod....každý článok trpí samovybíjacím efektom , ibaže líthia a polymer minimálne....V každom prípade Sanyo -Enelop je praobyčajný Nickel Metal Hydridový článok a má tento efekt a je háklivý na spodné a vrchné špičky , ktoré mu znižujú živoznosť a výkon....
Apropo všetky sú vyrobené v Hoň-Kongu a vo vnútri sú pilulky z Malajzie , alebo Singhapuru...Ibaže prechádzajú pod menom svetových značiek kvalitnou výstupnou kontrolou...
Ehm, ja som sice posledny clovek, co by sa zastaval nejakej znacky, pretoze za vsetkym citit cinstinu, ale neviem ako mozes v podstate tvrdit, ze kazdy NiMH clanok je si uplne rovny.

Skusal si niekedy napr. Sanyo 2500 mAh? Uplna legenda v samovyibjani, to potvrdi kazdy, kto ich kedy vlastnil. Po tyzdni sa uplne vybiju uplne same. Naopak kazdy, kto ma Eneloopy ti povie, ze samobyivjanie je u nich naozaj male.

Je jedno, ci je to sposobene kvalitnejsimi clankami, vystupnou kontrolou, lepsou logistikou, technologiou alebo transporterom z buducnosti, ktory kazdy den do tych clankov natransportuje nabitu napln. Pointa je, ze to funguje.

Je to podobne ako s objektivmi. Mozes merat ciary na milimeter kolko chces, aj tak to bude v praxi uplne inak.

Proste sa odporuca to, co je overene. Teda okrem ludi, co odporucaju veci ktore videli iba na obrazku, alebo ktore boli iba predstavene...
 
Kaiman81
2011-07-24 19:56:19+02
použil si alkalické nabíjatelné batérie,ktoré sú absolutne nevhodné na použitie do zariadení z vačšou spotrebou... ako bolo povedané,do blesku Sanyo Enelop,osobne používam.
 
Kaiman81
2011-07-24 20:00:01+02
príspevok od: javelin
Sú to NiMh články a SAMOVYBÍJANÍM ROZHODNE TRPIA.....To nemám načítané , to je prax....v minulosti som popri zamestnaní pracoval externe pre jednu firmu, ktorá sa zaoberala dovozom akumulátorov na Slovensko....testovali sme to na špičkovej technike ako napr. ASTRATEC a pod....každý článok trpí samovybíjacím efektom , ibaže líthia a polymer minimálne....V každom prípade Sanyo -Enelop je praobyčajný Nickel Metal Hydridový článok a má tento efekt a je háklivý na spodné a vrchné špičky , ktoré mu znižujú živoznosť a výkon....
Apropo všetky sú vyrobené v Hoň-Kongu a vo vnútri sú pilulky z Malajzie , alebo Singhapuru...Ibaže prechádzajú pod menom svetových značiek kvalitnou výstupnou kontrolou...
tak tvoje skúsenosti su hodne chabé,mám enelop 4 sady,uz asi 3r a batérie ktoré som nepoužil 2r majú len o 10% nižšiu kapacitu ako čerstvo nabité,osobná skúsenosť,nie papierovoí naštudované. )
"Sanyo -Enelop je praobyčajný Nickel Metal Hydridový článok a má tento efekt a je háklivý na spodné a vrchné špičky , ktoré mu znižujú živoznosť a výkon...." nesúhlasím!!!
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()