Hore
Fórum » Kompakty a ultrazoomy
 

Poriadny kompakt

Godless
Godless 2011-05-25 00:03:45+02
Zdravim, chcel by som kupit digitalny fotoaparat, konkretnejsie kompakt, do zrkadloviek sa este necitim ist, ale chcem nieco viac ako fotak na rodinnu dovolenku. Fotenie ma bavi, ale pre zaciatok chcem nejaky ten lepsi kompakt, moze byt aj vecsich rozmerov, to mi neprekaza. Tiez uvazujem nad nejakym s velkym zoom-om, len neviem ci su fotaky typu superzoom kvalitne aj po stranke grafickej atd alebo je ich jedinou vyhodou uz spominany zoom a ostatok je zanedbany... Jednoducho chcem fotak, ktory sa da aj manualne nastavit, ale ma aj nejake automaticke rezimy. Tiez ma zaujima kolko megapixelov potrebujem, lebo som vela cital o tom ze az tak privela ich netreba, tak ak ni neporadite konkretny model, stacia aspon parametre ktore mam hladat. Cena okolo 300€ ale za kvalitu som ochotny priplatit. Tiez mi nemusite hovorit ze zrkadlovka je lepsia, ja to viem, ale do tych sfer zatial nesmerujem. Dakujem za odpovede a dufam ze si cim skor vyberiem a zacnem fotografovat.
 
Godless
2011-05-25 16:37:18+02
Tak chlapci nasiel som si svoju trojku: Nikon P100, Canon SX30IS a Panasonic DMC-FZ45. Moze mi niekto poradik ktory z nich ne naj v tejto triede? Viem ze su to oproti zrkadlovkam s prepacenim "sracky", ale chcem kompakt, tak ma neodsudzujte. Nikon a panasonic su rychlejsi ako Canon, ale canon disponuje rezimami ako napr. miniatura, ktora ma velmi zaujala, taktiez tie megapixely....14- je to naozaj prehnane, ale neda sa pouzit aj pri mensom rozliseny? Tak mi poradte jeden z nich alebo nejaky ekvivalent v rovnakej triede a cenovej dostupnosti. Chcem vyzsi zoom, ale az 35 to byt nemusi, ale ten rezim miniatury ma zvadza...pomoc
 
Deuce
2011-05-25 16:39:17+02
Ja používam Canon SX110IS. Rozmýšľal som o výmene za G12, resp. Nikom P7000, ale to už nie je "kompakt" do vrecka. Moje kritéria pred kúpou boli: SD karta, tužkove baterky, aký taký zoom (aspoň 5x), väčší display (min. 2,5"), širšia škála nastavení (M, A, P, Ev ...) A este jedna vec. Som s nim spokojný. Nie vždy sa mi chce vláčiť so sebou Nikon D90 a niekoľko objektívov.
 
keko
2011-05-25 16:58:16+02
príspevok od: photographer-jolly
Godless:
Nerob si z toho nič. To je taký folklór na e-photo-e. Ľudia sa tu v odpovediach budú rozpisovať a nadávať na človeka, ktorý založil nové vlákno. Radšej keby túto nadarmo mrhanú energiu a strávený čas venovali fundovanej odpovedi. Oni sú to všetci majsti sveta a tvoj banálny, amatérsky a laický problém ich už nezaujíma. Nechápu, že vývoj terchniky napreduje míľovými krokmi a že to, čo platilo včera dnes už nemusí platiť. Že model fotoaparátu vyrobený minulého roku už nekúpiš a že novší model je zase iný. Milí majsti, radšej nič nepíšte. Nech napíše ten, kto dá radu, usmerní, kto je ochotný pomôcť....howgh a ďalej reagovať nebudem...Majte sa!
Nech si pise kazdy co chce. Mal si moznost odpovedat na danu otazku, ale si tak nespravil. Tak si sa zaradil medzi majstrov sveta s miestnym koloritom aj ty. No fuj.
 
keko
2011-05-25 17:05:24+02
príspevok od: Godless
Tak chlapci nasiel som si svoju trojku: Nikon P100, Canon SX30IS a Panasonic DMC-FZ45. Moze mi niekto poradik ktory z nich ne naj v tejto triede? Viem ze su to oproti zrkadlovkam s prepacenim "sracky", ale chcem kompakt, tak ma neodsudzujte. Nikon a panasonic su rychlejsi ako Canon, ale canon disponuje rezimami ako napr. miniatura, ktora ma velmi zaujala, taktiez tie megapixely....14- je to naozaj prehnane, ale neda sa pouzit aj pri mensom rozliseny? Tak mi poradte jeden z nich alebo nejaky ekvivalent v rovnakej triede a cenovej dostupnosti. Chcem vyzsi zoom, ale az 35 to byt nemusi, ale ten rezim miniatury ma zvadza...pomoc
Naprosta vacsina ani-zrkadloviek-ani-kompaktov su vyhodene peniaze, ktore ti budu chybat na nakup zrkadlvky potom, co zistis, ze ani-zrkadlovka-ani-kompakt je pomaly, neposkytuje slusne vysledky a je zbytocne draha. EVF je asi ta najvacsia kravina, aku som kedy videl na aparate, ktory ma ambiciu stat sa aparatom ambiciozneho fotografa. Tomu ver.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-05-25 17:21:42+02
Ultrazoomyboli svojho casu jedine dostupne aparaty s funkciami zrkadlovky za prijatelnu cenu, ked najlacnejsia DSLR stala 120 000,- Sk. Kazdy vedel, ze sa to zrkadlovke nevyrovna, ale kto chcel digitalne fotit, nemal inu moznost. Doba sa ale zmenila. Dnesne zrkadlovky su cenovo dostupne a urobily vyrazny pokrok. Ultrrazoomy su tam, kde boli pred par rokmi. Kym v nich vyrobcovia nevymenia snimac za vacsi (4/3 alebo APS-C), budu nekonkurencie schopne. Dnesni potencionalny zaujemcovia o takyto typ pristroja chcu kompaktnost a velky zoom ultrazoomu s vystupom zrkadlovky. To im nikto neponuka.

Preto aj my, majitelia zrkadloviek s urcitymi skusenotami, odradujeme od kupy takehoto stroja. Vieme, ze si ho chce kupit niekto, kto sa chce venovat fotografii serioznejsie a vieme, ze mu ten pristroj asi nebude vyhovovat. Dajte do ultrazoomov vacsie snimace a budem ich opat odporucat!
 
Godless
2011-05-25 23:51:15+02
príspevok od: Karol Srnec
Ultrazoomyboli svojho casu jedine dostupne aparaty s funkciami zrkadlovky za prijatelnu cenu, ked najlacnejsia DSLR stala 120 000,- Sk. Kazdy vedel, ze sa to zrkadlovke nevyrovna, ale kto chcel digitalne fotit, nemal inu moznost. Doba sa ale zmenila. Dnesne zrkadlovky su cenovo dostupne a urobily vyrazny pokrok. Ultrrazoomy su tam, kde boli pred par rokmi. Kym v nich vyrobcovia nevymenia snimac za vacsi (4/3 alebo APS-C), budu nekonkurencie schopne. Dnesni potencionalny zaujemcovia o takyto typ pristroja chcu kompaktnost a velky zoom ultrazoomu s vystupom zrkadlovky. To im nikto neponuka.

Preto aj my, majitelia zrkadloviek s urcitymi skusenotami, odradujeme od kupy takehoto stroja. Vieme, ze si ho chce kupit niekto, kto sa chce venovat fotografii serioznejsie a vieme, ze mu ten pristroj asi nebude vyhovovat. Dajte do ultrazoomov vacsie snimace a budem ich opat odporucat!
ja viem ze zrkadlovka je zrkadlovka, ale som tak povediac zaciatocnik, fotim akurat s mobilom, casto sa mi podaria fotky za ktore ma ludia chvalia a navyse ma to bavi, ale hovorim ze som zaciatocnik a nechcem skocit rovno do zrkadloviek lebo na to nemam cas ani peniaze, zbytocne kupovat dalsie a dalsie objektivy ked v kompakte mam viac pohromade... ten Canon ma funkciu miniatur, ktora pri zrkadlovkach vyzaduje drahy objektiv, ale je pomaly, skor sa priklanam k Nikonu, je to dilema, jednoducho potrebujem radu ktore zlo bude mensie. Dakujem
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-05-25 23:58:21+02
príspevok od: Godless
ja viem ze zrkadlovka je zrkadlovka, ale som tak povediac zaciatocnik, fotim akurat s mobilom, casto sa mi podaria fotky za ktore ma ludia chvalia a navyse ma to bavi, ale hovorim ze som zaciatocnik a nechcem skocit rovno do zrkadloviek lebo na to nemam cas ani peniaze, zbytocne kupovat dalsie a dalsie objektivy ked v kompakte mam viac pohromade... ten Canon ma funkciu miniatur, ktora pri zrkadlovkach vyzaduje drahy objektiv, ale je pomaly, skor sa priklanam k Nikonu, je to dilema, jednoducho potrebujem radu ktore zlo bude mensie. Dakujem
Vyberat si footak na zaklade funkcie miniatur, tak taky argument som este nepocul. Nevadi, ze to je softverovo a ze to urobis v pocitaci s hocikou fotkou?
 
Godless
2011-05-26 01:11:59+02
príspevok od: Karol Srnec
Vyberat si footak na zaklade funkcie miniatur, tak taky argument som este nepocul. Nevadi, ze to je softverovo a ze to urobis v pocitaci s hocikou fotkou?
vdaka za radu, asi sa vykaslem na taku malichernost, mozez mi teda povedat aky by bol dobry kompakt s lepsim zoom-om? O trasenie ruk sa neboj, hodlam si kupit aj stativ, takze s tym zoom-om aj nieco odfotim . Vdaka
 
pampúch
2011-05-26 06:00:39+02
príspevok od: Godless
vdaka za radu, asi sa vykaslem na taku malichernost, mozez mi teda povedat aky by bol dobry kompakt s lepsim zoom-om? O trasenie ruk sa neboj, hodlam si kupit aj stativ, takze s tym zoom-om aj nieco odfotim . Vdaka
neodfotíš nič!!!
 
wayne
2011-05-26 08:14:12+02
príspevok od: Godless
ja viem ze zrkadlovka je zrkadlovka, ale som tak povediac zaciatocnik, fotim akurat s mobilom, casto sa mi podaria fotky za ktore ma ludia chvalia a navyse ma to bavi, ale hovorim ze som zaciatocnik a nechcem skocit rovno do zrkadloviek lebo na to nemam cas ani peniaze, zbytocne kupovat dalsie a dalsie objektivy ked v kompakte mam viac pohromade... ten Canon ma funkciu miniatur, ktora pri zrkadlovkach vyzaduje drahy objektiv, ale je pomaly, skor sa priklanam k Nikonu, je to dilema, jednoducho potrebujem radu ktore zlo bude mensie. Dakujem
Funkciu miniatur ma aj E-PL1 od Olympusu, ktory som tu v inzeratoch videl za 280 eur. Ale samozrejme len s 3x zoomom, to ti je asi malo. No ma perfektny JPEG a oproti Canonu asi 9x vacsi snimac. Zial fotky mam doma a nemam tu ziadnu reprezentativnu vzorku...

Okrem toho ten efekt je tak 5 minut fotoshopu, je tu na portali dokonca aj videotutorial po slovensky
 
xaxaxa
2011-05-26 09:08:43+02
Mozno hladas toto: Canon PowerShot S95
jeden z top kompaktov ak hladas kvalitu: velky snimac 1/1.7, rychly objektiv/ f/2 !!, navyse je pomerne siroky 28mm, plus slusny zoom (upne dostatocny na bezne pouzivanie, pokial teda neches fotit vlky na 500m tak ze ich chces zoomovat na ksicht) 28-105 (+ 4x digital - ano digital nie je optika ale mozno sa sem tam hodi , toci skvele HD videa so stereo zvukom!
Samozrejme standard rezimy AV, TV, P, Manual...
Keby dnes kupujem este raz kompakt tak asi nevaham.
 
keko
2011-05-26 09:32:26+02
príspevok od: Godless
ja viem ze zrkadlovka je zrkadlovka, ale som tak povediac zaciatocnik, fotim akurat s mobilom, casto sa mi podaria fotky za ktore ma ludia chvalia a navyse ma to bavi, ale hovorim ze som zaciatocnik a nechcem skocit rovno do zrkadloviek lebo na to nemam cas ani peniaze, zbytocne kupovat dalsie a dalsie objektivy ked v kompakte mam viac pohromade... ten Canon ma funkciu miniatur, ktora pri zrkadlovkach vyzaduje drahy objektiv, ale je pomaly, skor sa priklanam k Nikonu, je to dilema, jednoducho potrebujem radu ktore zlo bude mensie. Dakujem
Vsak ty nechces radu! Ty ches, aby niekto ti niekto potvrdil spravnost tvojho vyberu som pochopil ...
 
Godless
2011-05-26 09:39:52+02
príspevok od: pampúch
neodfotíš nič!!!
preco myslis?
 
Godless
2011-05-26 09:41:06+02
príspevok od: wayne
Funkciu miniatur ma aj E-PL1 od Olympusu, ktory som tu v inzeratoch videl za 280 eur. Ale samozrejme len s 3x zoomom, to ti je asi malo. No ma perfektny JPEG a oproti Canonu asi 9x vacsi snimac. Zial fotky mam doma a nemam tu ziadnu reprezentativnu vzorku...

Okrem toho ten efekt je tak 5 minut fotoshopu, je tu na portali dokonca aj videotutorial po slovensky
Vdaka, konecne seriozna odpoved a nie kopanie do nevedomeho
 
Godless
2011-05-26 09:45:45+02
príspevok od: keko
Vsak ty nechces radu! Ty ches, aby niekto ti niekto potvrdil spravnost tvojho vyberu som pochopil ...
no bol som nachytany na hruskach, asi je to tak no skor by som povedal ze cakam jasny zablesk z neba a objavy sa clovek co mi napise ze ma taky fotak a je spokojny...
 
wayne
2011-05-26 11:41:29+02
príspevok od: keko
Vsak ty nechces radu! Ty ches, aby niekto ti niekto potvrdil spravnost tvojho vyberu som pochopil ...
Vies, ked niekomu napises co chce pocut, este ta aj pochvali aky si fasa a mysli si o tebe len dobre veci Aj z ephota ma lepsi pocit potom a sa sem vracia a uci a ziskava vedomosti, vola kamaratov atd
 
keko
2011-05-26 11:49:23+02
príspevok od: wayne
Vies, ked niekomu napises co chce pocut, este ta aj pochvali aky si fasa a mysli si o tebe len dobre veci Aj z ephota ma lepsi pocit potom a sa sem vracia a uci a ziskava vedomosti, vola kamaratov atd
To je jak volici SR. OBCANIAAAA, BUDETE SA MAT DOBREEEE. UZ NA TOM CELOU SILOU PRACUJEMEEEEE. BUDETE MAT VYSOKE PLATY A ETE VYSSIE DOCHODKYYYYYY.....
 
keko
2011-05-26 11:52:03+02
príspevok od: Godless
no bol som nachytany na hruskach, asi je to tak no skor by som povedal ze cakam jasny zablesk z neba a objavy sa clovek co mi napise ze ma taky fotak a je spokojny...
no bol som nachytany na hruskach ...to vies - skusenosti ...

no skor by som povedal ze cakam jasny zablesk z neba a objavy sa clovek co mi napise ze ma taky fotak a je spokojny ... taky uz vymreli. Ale dam ti jednu radu zadarmo. A ta je: kup si zrkadlovku
 
wayne
2011-05-26 13:03:52+02
príspevok od: keko
To je jak volici SR. OBCANIAAAA, BUDETE SA MAT DOBREEEE. UZ NA TOM CELOU SILOU PRACUJEMEEEEE. BUDETE MAT VYSOKE PLATY A ETE VYSSIE DOCHODKYYYYYY.....
Tato tema je na dlhu debatu. Pointa by vsak bola, ze vsetko vychadza z nas, a ak sa nezmeni clovek, nezmeni sa ani svet okolo neho.

Taketo krcmove dristy by som sem ale netahal.
 
keko
2011-05-26 13:13:10+02
príspevok od: wayne
Tato tema je na dlhu debatu. Pointa by vsak bola, ze vsetko vychadza z nas, a ak sa nezmeni clovek, nezmeni sa ani svet okolo neho.

Taketo krcmove dristy by som sem ale netahal.
Ale mas pravdu, islo len o to, ze mi to silne pripomina jednu spolocensku temu ... tak reku na odlahcenie.

Nech ziju zrkadlovky Ja ich mam asi 40.
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()