Hore
Fórum » Kompakty a ultrazoomy
 

Rada pri kupe Kompaktu

kubo456
2011-07-25 23:05:06+02
Caute, potreboval by som poradit pri kupe noveho fotoaparatu. Cena by mala byt najviac 200e. Kedze som vo fotografovani zaciatocnik chcel by som pristroj na ktorom by som sa naucil co treba a neskor zainvestovat do niecoho lepsieho. Fotit budem na dovolenkach, oslavach, atd..... proste vselico, tak isto aj zabery s makrom, prirodu. Vo fotakoch sa nevyznam co sa parametrov tyka tak by som poprosil o radu ze ktory by bol premna najvhodnejsi.
Dakujem
 
trnavsky
2011-07-25 23:55:44+02
Z tunajšieho fotoshopu sa do limitu vmestíš napr. s týmto: shop.ephoto.sk/katalog/digitalne-fotoaparaty/kompaktne-digitalne-fotoaparaty/fujifilm-finepix-s2950.html -ku obrazovej kvalite sa neviem vyjadriť, ale ovládanie podobné ako na zrkadlovke - na učenie dobré. Ak si vyberieš niečo iné - nech to má jednoduchý pohodlný prístup (nie hlboko v menu) ku nastaveniam priority clony, priority času... (pozor - nie všetky kompakty s označením "možnosť manuálneho nastavenia" majú skutočne možosť nastavenia času, clony....Takzvané "manuálne nastavenie" môže byť obmedzené povedzme len napr. na kompenzáciu pri protisvetle, alebo nastavenie ISO, ..)
 
kubo456
2011-07-26 07:24:53+02
No pozeral som tiez nieco ako Nikon L120 alebo aj FujiFilm FinePix S3200 su sice trochu cez limit ale zalezi od toho ze kde budem kupovat....
A vedel by mi niekto povedat ze aky vpliv na kvalitu ma velkost cipu, a ci je to cislo lepsie vacsie alebo mensie. Podla toho co som sa docital by to malo mat vpliv na vysledne zasumenie snimky ale mozno sa mylim.
A pri aparate Fujivilm je pisane plne manuale ovladanie to by malo znamenat moznosti nastavovania vsetkeho
 
dedo Milan
2011-07-26 07:28:42+02
no vprvom rade sa na kompakte do 200eur toho veľa nenaučíš. maximálne tak kompozícii. ale to na čom sa potrebuješ učiť je aparátik, ktorý umožňuje nastavovať módy ako manual, predvolba clony a predvolba času. na ničom inom nepochopíš načo je clona, čas, ISO, WB, kompenzácie a iné chuťovky, ktoré Ťa privedú na "čiastočnú" cestu poznania o čom je fotka po technickej stránke, po stránke "videnia" ani nehovorím. tak šťastnú volbu a ahoj
 
dedo Milan
2011-07-26 07:59:28+02
u čipu je najdôležitejšie, aby sa rozmerom čo najviac blížil k rozmeru 24x36mm, u jeho rozlíšenia podľa veľkosti by stačilo 10-12 Mpx.

" A pri aparate Fujivilm je pisane plne manuale ovladanie to by malo znamenat moznosti nastavovania vsetkeho. "

áno, to by bol aparátik na ktorom by si mohol tie kombinácie spoznať, možno aj ovládnuť,
 
Cago
2011-07-26 08:53:46+02
...ja by som sa poobzeral po nejakom Canon-e rady G (9,10,11,12) Ak by bol v bezchybnom stave kľudne by som išiel aj do jazdeného.
 
ludy
2011-07-26 09:31:40+02
tiez som za jazdeny kanón. nedavno som kupil pre bratranca g9 za 150e, ako novy. za tu cenu asi lepsi nedostanes. aj ked ich nie je v bazaroch vela, ale pri troche stastia sa urcite pritrafi. predsa len by som siel radsej do Gecka ako do finePix a pod foti aj raw, takze sa mozes nieco naucit aj o spracovani v pc...
 
kubo456
2011-07-26 09:40:51+02
Dakujem za rady a s bazarovymi vecami nemam velmi dobre skusenosti takze nakoniec zoberiem asi Finepix s2950 je aj v primeranej cene a ked ma vsetko co by som mohol na zaciatok potrebovat tak to bude dobre. Este by som mal otazku ze ci by sa mi oplatilo si trochu priplatit za Finepix S3200 podla toho co som sa docital ma iba vacsi zoom a vacsi rozsah ohniskovej vzdialenosti co mi nieje celkom jasne ako sa to prejavuje pri porovnani takze by som bol rad keby mi to niekto objasnil xD
 
matoxxx
2011-07-26 09:45:38+02
Ja som kupil napriek roznym názorom nikon s8100,10xzoom,a som s ním spokojný
 
chance
2011-07-26 09:55:01+02
objasnenie by si mohol nájsť v tomto člámku:
www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/zaciname-s-fotografovanim/aky-to-ma-zooooooooom/#cid-42408
vo fotoškole nájdeš ešte veľa zaujímavých článkov, kde si môžeš doplniť vedomosti
 
wayne
2011-07-26 10:04:43+02
Samsung WB650/WB700.
 
Rastislav
2011-07-26 10:13:15+02
príspevok od: kubo456
Caute, potreboval by som poradit pri kupe noveho fotoaparatu. Cena by mala byt najviac 200e. Kedze som vo fotografovani zaciatocnik chcel by som pristroj na ktorom by som sa naucil co treba a neskor zainvestovat do niecoho lepsieho. Fotit budem na dovolenkach, oslavach, atd..... proste vselico, tak isto aj zabery s makrom, prirodu. Vo fotakoch sa nevyznam co sa parametrov tyka tak by som poprosil o radu ze ktory by bol premna najvhodnejsi.
Dakujem
Na www.dpreview.com sú testy aj kompaktov s fotkami v plnej veľkosti a podrobne rozpísanými funkciami. Keď to preštuduješ, určite si vyberieš.
 
kubo456
2011-07-27 20:48:44+02
Dakujem za rady, na koniec som sa rozhodol pre Finepix s3200 a zatial som spokojny , ale mam sa co ucit
 
anaxios
2011-09-19 22:26:42+02
Dobrý večer. Som tu nový a chcel by som poradiť. Nezakladám nové vlákno, dúfam, že toto si tu niekto všimne. Ak nie, tak ho zložím.
Takže chcem si kúpiť kompakt, lebo na zrkadlo nemám a ani nepotrebujem, lebo nie som profesional.
Ale nechcem, aby ste mi poradili hneď značku a typ, až taký blbý nie som.
Ide mi skôr o videonahrávanie. Keď chcem spustiť videonahrávku priamo z foťaku cez HDMI alebo cez AV kabel v televízore, ktorý nie je Full HD, ale iba HD Ready, musím mať foťak, ktorý nahráva len v MPEG-2, alebo v akom formáte? Ak by som mal foťák vo formáte MPEG-4, spustí mi môj televízor tú videosekvenciu?
A taktiež, aby som to mohol spúšťať aj v PC bez nutnosti nejakého špeciálneho SW, ktorý by musel upravovať do nejakého "normálneho" bežného formátu. Neviem, či ste ma dobre pochopili.
Televízor mám SONY - http://www.sony.sk/product/tv-80-32-lcd/kdl-32l4000
Ide mi aj o to, aby nebolo veľmi počuť ten motorček zoomu, pri videonahrávaní, aj keď chápem, že do určitej miery ho počuť bude, ale ktorý je taký "najtichší"?
Zatiaľ toľko; ďakujem za každú odpoveď, ktorá by mi pomohla zorientovať sa.
 
wayne
2011-09-20 08:46:27+02
ked mas sony kup si aj fotak sony, trebars hx9v, ten ma slusne hodnotenia co sa tyka videa,

http://www.sonyalpharumors.com/sony-hx9v-video-quality-beats-the-canon-600d-eoshd/
 
haplo602
2011-09-20 09:05:41+02
príspevok od: kubo456
No pozeral som tiez nieco ako Nikon L120 alebo aj FujiFilm FinePix S3200 su sice trochu cez limit ale zalezi od toho ze kde budem kupovat....
A vedel by mi niekto povedat ze aky vpliv na kvalitu ma velkost cipu, a ci je to cislo lepsie vacsie alebo mensie. Podla toho co som sa docital by to malo mat vpliv na vysledne zasumenie snimky ale mozno sa mylim.
A pri aparate Fujivilm je pisane plne manuale ovladanie to by malo znamenat moznosti nastavovania vsetkeho
v datarte som videl Oly E-PL1 + kit za 299e ... odporucam ...
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-09-20 09:37:26+02
príspevok od: anaxios
Dobrý večer. Som tu nový a chcel by som poradiť. Nezakladám nové vlákno, dúfam, že toto si tu niekto všimne. Ak nie, tak ho zložím.
Takže chcem si kúpiť kompakt, lebo na zrkadlo nemám a ani nepotrebujem, lebo nie som profesional.
Ale nechcem, aby ste mi poradili hneď značku a typ, až taký blbý nie som.
Ide mi skôr o videonahrávanie. Keď chcem spustiť videonahrávku priamo z foťaku cez HDMI alebo cez AV kabel v televízore, ktorý nie je Full HD, ale iba HD Ready, musím mať foťak, ktorý nahráva len v MPEG-2, alebo v akom formáte? Ak by som mal foťák vo formáte MPEG-4, spustí mi môj televízor tú videosekvenciu?
A taktiež, aby som to mohol spúšťať aj v PC bez nutnosti nejakého špeciálneho SW, ktorý by musel upravovať do nejakého "normálneho" bežného formátu. Neviem, či ste ma dobre pochopili.
Televízor mám SONY - http://www.sony.sk/product/tv-80-32-lcd/kdl-32l4000
Ide mi aj o to, aby nebolo veľmi počuť ten motorček zoomu, pri videonahrávaní, aj keď chápem, že do určitej miery ho počuť bude, ale ktorý je taký "najtichší"?
Zatiaľ toľko; ďakujem za každú odpoveď, ktorá by mi pomohla zorientovať sa.
hocaký nový Canon Ixus s HDMI by ti mal splniť čo píšeš predpokladám, Sony HX9 je mooc dobrá voľba ak su peniaze..
 
anaxios
2011-09-20 09:41:57+02
príspevok od: wayne
ked mas sony kup si aj fotak sony, trebars hx9v, ten ma slusne hodnotenia co sa tyka videa,

http://www.sonyalpharumors.com/sony-hx9v-video-quality-beats-the-canon-600d-eoshd/
Vďaka za info. Ale v akom formáte nahráva videosekvencie? Spustím to na win. XP? A prehraje mi to môj HD ready televízor?
 
wayne
2011-09-20 10:08:39+02
príspevok od: anaxios
Vďaka za info. Ale v akom formáte nahráva videosekvencie? Spustím to na win. XP? A prehraje mi to môj HD ready televízor?
podla mna spustis, staci ti na to VLC z www.videolan.org, inak netusim ako je to s kodekmi, ake pouziva sony, ale tipujem ze to bude AVCHD. HD ready by to mal prehrat, pokial mas usb vstup skus si prehrat cokolvek vo full hd.

nechcem tu strielat od pasa, takze sa k tomu nevyjadrim ale ist by to teoreticky malo
 
total empty
2011-09-20 11:37:07+02
príspevok od: wayne
podla mna spustis, staci ti na to VLC z www.videolan.org, inak netusim ako je to s kodekmi, ake pouziva sony, ale tipujem ze to bude AVCHD. HD ready by to mal prehrat, pokial mas usb vstup skus si prehrat cokolvek vo full hd.

nechcem tu strielat od pasa, takze sa k tomu nevyjadrim ale ist by to teoreticky malo
VLC neni dobrý na AVCHD videa v XP. Treba tam veľa nastavovať v seting a aj tak to nemusí byť ono. Keby mal win7 stačil by mu WinMediaPlayer 11. ten to dokáže prehrať naozaj pekne.
Ak napojíš foťak rovno na telku,tak prehraje -cez mini hdmi.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()