Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Servis Nikon

liveman1
2012-12-14 19:24:32+01
Riešim momentálne veľmi nepríjemnú vec so značkovým originálnym servisom Nikon. Chcem sa opýtať, kto má aké skúsenosti s nimi, ako funguje odhad ceny opravy, ako postupovať, ak nesúhlasím s cenou opravy a pod. Prosím vás, nepíšte mi všeobecne platné pravidlá, ide mi naozaj o reálnu skúsenosť s týmto konkrétnym servisom. Potom napíšem aj moju skúsenosť, zatiaľ vec riešim, uvidím, ako to dopadne.
Ďakujem za pomoc.
 
dodo_bb
2012-12-14 20:53:52+01
Pred cca 6 týždňami som tam poslal pokazený kompakt NIKON, asi po 5 týždňoch mi zavolali a oznámili mi cenu opravy 135 € bez DPH. Povedal som, že nesúhlasím. Spýtali sa ma, či ho chcem späť a ja som povedal, že nie, načo mi bude pokazený kompakt. Tým moja reálna skúsenosť s nimi skončila Všeobecne platné pravidlá Ti nepíšem, ale myslím, že sa v každom prípade budeš musieť podľa nich správať, nič iné Ti NIKON neuzná a nijak inak sa s Tebou nebude ani baviť. Napriek tomu, že som členom NIKON NPS, aj so mnou sa servis NIKON baví len podľa všeobecne platných pravidiel jeho servisu.
 
slado
2012-12-16 20:45:24+01
Ja som asi pred mesiacom riesil zarucny servis. Zberne miesto Penta SK. Poslali to do Nikonu v Prahe. Ale zavadu neodstranili. Ani ma nikto zo servisu nekontaktoval pre blizsie info. Zavada bola, ze objektiv niekedy nezaostruje. Pri prvom servise som poslal telo aj objektiv. Zaver bol, ze zavada sa neprejavila a precistili kontakty. Objektiv sa vratil zapraseny ako keby tam cely cas bol polozeny bez krytky. Hned som to vyskusal a samozrejme pri prvej fotke AF nefungoval. Tak som tam poslal uz len objektiv (iny objektiv funguje ok). Zas sa to vratio s tym, ze zavada sa neprejavila a precistili kontakty. Ako keby si v historii servisnych zakaziek nevedeli najst, ze tento objektiv uz servisovali. Malo by ich trknut, ze ked to posielam druhykrat za sebou tak asi naozaj nieco nebude v poriadku. Ale ako som pisal: vobec ma nekontaktovali pre blizsie info a nic neurobili...
Takze ak to mam zhodnotit tak som s Nikon servisom nespokojny.
 
Martin P
2012-12-16 21:01:07+01
príspevok od: slado
Ja som asi pred mesiacom riesil zarucny servis. Zberne miesto Penta SK. Poslali to do Nikonu v Prahe. Ale zavadu neodstranili. Ani ma nikto zo servisu nekontaktoval pre blizsie info. Zavada bola, ze objektiv niekedy nezaostruje. Pri prvom servise som poslal telo aj objektiv. Zaver bol, ze zavada sa neprejavila a precistili kontakty. Objektiv sa vratil zapraseny ako keby tam cely cas bol polozeny bez krytky. Hned som to vyskusal a samozrejme pri prvej fotke AF nefungoval. Tak som tam poslal uz len objektiv (iny objektiv funguje ok). Zas sa to vratio s tym, ze zavada sa neprejavila a precistili kontakty. Ako keby si v historii servisnych zakaziek nevedeli najst, ze tento objektiv uz servisovali. Malo by ich trknut, ze ked to posielam druhykrat za sebou tak asi naozaj nieco nebude v poriadku. Ale ako som pisal: vobec ma nekontaktovali pre blizsie info a nic neurobili...
Takze ak to mam zhodnotit tak som s Nikon servisom nespokojny.
tak s tym chod do viedne
nemas to daleko a urcite su tam ustretovejsi
a zaruka by mala fungovat v celej EU
 
slado
2012-12-17 07:10:00+01
príspevok od: Martin P
tak s tym chod do viedne
nemas to daleko a urcite su tam ustretovejsi
a zaruka by mala fungovat v celej EU
Zaruka samozrejme skoncila 3 dni po tom ako sa mi to druhykrat vratilo...
 
netmouse
2012-12-17 07:16:56+01
príspevok od: slado
Zaruka samozrejme skoncila 3 dni po tom ako sa mi to druhykrat vratilo...
zaruka sa predlzuje o dobu dtravenu v servise ... aj prvy krat aj druhy ... len si priprav potvrdenie od - do kedy bol v servise
 
netmouse
2012-12-17 07:17:10+01
stravenu
 
SaroPO
2012-12-17 07:51:21+01
mne poslali v ramci zaruky moj nikon do prahy .... zapinanie on/off mi islo trocha tazko ale fungovalo po 4 tyzdnoch sa mi vratil stym ze na fotaku bol nainstalovany firmware a odstranena chyba a bolo to tak ale po pozornej kontrole fotoaparatu som zistil ze mi packa na prepinanie funkcii(tichy rezim, casovac,sekvencia fotiek a hlasny rezim) pod kolieskom ktora predtym bola v pohode ide zrazu tazko a po prepnuti na funkciu ako to napisat tak neklikne ale len tak akoby sa suchala.... tak som ho opatovne poslal spat stzm ze jednu chzbu opravili a dalsiu sposobili asi po 3 tyzdnoch sa fotak vratil aj s vyrozumenim ze reklamacia sa neuznava z dovodu poliatia fotoaparatu lepkavou kvapalinou co je maximalny blud.... a ze na opravu a podrobnu diagnostiku sa nevztahuje zarucny bezplatny servis.... Takze ako tu uz bolo napisane zajdi stym do Viedne tam budu k tebe urcite ustretovejsi....
 
NefroniK
2012-12-17 08:36:04+01
Mne pri poslednej oprave (pozáručnej) zlomili krytku displeja a keď som na to upozornil, tak mi pani odpovedala, že oni toto nedodávajú a mám sa obrátiť (podávajúc mi vizitku) na FotoŠkodu.
 
dodo_bb
2012-12-17 09:34:55+01
A ešte som tam mal padnutý objektív - zaseknutý zoom. Oprava trvala viac ako 6 týždňov, nevedeli to spraviť v Prahe a bol v oprave v Nemecku. Cena opravy vyše 600 €. Všeobecne je to dosť pomalý a slabý servis, mám taký pocit, že všetko trošku komplikovanejšie aj tak posielajú do Nemecka a preto sú aj tie dlhé dodacie doby. Ale nepoznám nikoho, kto by vedel povedať, ako to vyzerá so servisom NIKON napríklad vo Viedni. Má niekto overené skúsenosti, že je ten viedenský poznateľne lepší a či má porovnateľné ceny? Lebo napríklad na poľský servis je tiež veľa sťažností. Na tejto stránke sa dajú nájsť adresy autorizovaných servisov v Nemecku a Rakúsku.
http://zoltyserwisfotograficzny.info/en/authorized-service-centres.html
 
Martin P
2012-12-17 11:08:42+01
Nikon Service Point Österreich
ESS - Electronic Service und Support GmbH
Josef Ferschner Strasse 19
A-2514 Traiskirchen

Tel: 0043-1-2180910
Fax: 0043-1-2180910-33
E-Mail: Office@NikonService.at
URL: www.nikonservice.at

je to juzne pod viednou
ale urcite su aj vo viedni nejake servisy na nikon nemusia byt hned autorizovane videl som tam par a zaroven tam mali aj komisionalny predaj fotakov so zarukou
kupili zreparovali a predavaju a rucia za tovar
celkom seriozna ponuka
len ich treba najst

Ab 1. Mai neue Öffnungszeiten:
Mo, Di , Do: 09.00 - 18.00 Uhr
Mi: 9.00 - 19.00 Uhr
Fr: 9.00 - 15.00 Uhr
 
S3030150
2012-12-17 11:25:21+01
ja som mal D7000 v Prahe (cez Pentu) na kalibraciu AF a vycistenie senzoru, reku ze ked uz tam ide, nech to vycistia. poslal som aj kupon na cistenie. po dvoch tyzdnoch mi prisiel domov POSTOU list, v ktorom mi oznamili, ze prijali moju zakazku a ze je v cakani. presne na 30-ty den po odovzdani tela do reklamacie mi prisiel mail, ze moja zakazka bola vybavena. Ziadna komunikacia pocas opravy neprebehla.

vysledok: AF skalibrovany, kupon nepouzity, akurat tak pokrceny, senzor vycisteny NEBOL. pri dodatocnom pokuse o komunikaciu a moju staznost na nevycistenie senzora nereagovali.
 
Big Lebowski
2012-12-17 11:51:00+01
Ako tak čítam, tak Canon servis v Prolaike na tom nie až tak zle. A to mám tiež všelijaké skúsenosti, no vždy som všetko vybavil behom pár dní a ku spokojnosti.
 
Martin P
2012-12-17 12:09:17+01
príspevok od: Big Lebowski
Ako tak čítam, tak Canon servis v Prolaike na tom nie až tak zle. A to mám tiež všelijaké skúsenosti, no vždy som všetko vybavil behom pár dní a ku spokojnosti.
ano s tymto musim suhlasit
a preto som si zvolil canon na profesionalnu pracu kde ked vznikne nejaky problem tak sa mam na koho obratit v tomto pripade prolajka
a nikon som si zvolil na zabavu a konicka
a nemusim si na konicka pracu zadarmo poziciavat pracovne nastroje ktore na moju zabavu zarabaju a musia byt vdy v pohotovosti a v kondicii
ked sa nieco pokazi na nikonoch tak mi to tak straslivo chybat nebude a ozeliem chybajuce telo ved mam este jedno a objektivov tiez viacej tak pri poruche mesiac dva ozeliem ale zasadne uz len do rakuska do vyssie spominaneho servisu
nikonacka banda z prahy u uz mna nema sancu po chvalabohu nie osobnych skusenostiach a zisteniach


 
Jerry C.
2012-12-17 20:08:27+01
príspevok od: dodo_bb
A ešte som tam mal padnutý objektív - zaseknutý zoom. Oprava trvala viac ako 6 týždňov, nevedeli to spraviť v Prahe a bol v oprave v Nemecku. Cena opravy vyše 600 €. Všeobecne je to dosť pomalý a slabý servis, mám taký pocit, že všetko trošku komplikovanejšie aj tak posielajú do Nemecka a preto sú aj tie dlhé dodacie doby. Ale nepoznám nikoho, kto by vedel povedať, ako to vyzerá so servisom NIKON napríklad vo Viedni. Má niekto overené skúsenosti, že je ten viedenský poznateľne lepší a či má porovnateľné ceny? Lebo napríklad na poľský servis je tiež veľa sťažností. Na tejto stránke sa dajú nájsť adresy autorizovaných servisov v Nemecku a Rakúsku.
http://zoltyserwisfotograficzny.info/en/authorized-service-centres.html
trocha som pogooglil a našiel nejaké stránky o servise nikon v DE a AT - v nemeckom jazyku
na ten viedenský som našiel pár dobrých ohlasov ... dúfam,že to nebudem musieť overiť
 
Jerry C.
2012-12-17 20:45:41+01
príspevok od: Jerry C.
trocha som pogooglil a našiel nejaké stránky o servise nikon v DE a AT - v nemeckom jazyku
na ten viedenský som našiel pár dobrých ohlasov ... dúfam,že to nebudem musieť overiť
Zabudol som prilepiť
http://www.nikon-fotografie.de/vbulletin/sitemap/t-204339.html
 
LNC
2012-12-18 01:13:42+01
fuuuha a ja tam chcem zaniest D800 na vyriesenie zleho ostrenia na lavych bodoch + odlepuju sa mi gumy po pol roku. parada

Kazdopadne daval som tam reklamovat odlepujuce sa gumy na gripe na D7000 a vyservisovali to celkom rychlo a k spokojnosti.
 
Ferdo
2012-12-18 08:52:17+01
príspevok od: LNC
fuuuha a ja tam chcem zaniest D800 na vyriesenie zleho ostrenia na lavych bodoch + odlepuju sa mi gumy po pol roku. parada

Kazdopadne daval som tam reklamovat odlepujuce sa gumy na gripe na D7000 a vyservisovali to celkom rychlo a k spokojnosti.
Stale sa nenaucili robit tie gumy poriadne? cakal som ze na D800 to uz bude lepsie.... Na mojej D700 uz mam vymenene vsetko co je na tele gumene
 
Ferdo
2012-12-18 08:55:26+01
Aby som som pisal k teme, so servisom Nikon (Praha) nemam az take zle skusenosti. Zatial mi tam servisovali D7000, D700 (vymena gum), 24-70 (vymena zoom prstenca).. vsetko v ramci zaruky. Vcera som posielal starsie D700 telo uz na pozarucnu opravu (pomaly AF), tak som zvedavy... aj ako promptne budu riesit opravu vramci clenstva v NPS.
 
LNC
2012-12-22 16:05:54+01
príspevok od: Ferdo
Aby som som pisal k teme, so servisom Nikon (Praha) nemam az take zle skusenosti. Zatial mi tam servisovali D7000, D700 (vymena gum), 24-70 (vymena zoom prstenca).. vsetko v ramci zaruky. Vcera som posielal starsie D700 telo uz na pozarucnu opravu (pomaly AF), tak som zvedavy... aj ako promptne budu riesit opravu vramci clenstva v NPS.
tvrdia, ze vraj to robia novym systemom ci co tie gumy, ale tak na D3ke s tym problem nemam, len d800 hned zakapala..
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()