Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Vybavenie na svadbu

PetulaSz
2014-02-19 20:48:43+01
Ahojte. Včera ma známa napadla jednou otázkou, ktorej som sa v mojom podvedomí stále obávala . "Budeš mi robiť fotografku na svadbe?" No Bože, robila som niečo také raz v živote, na svadbe svojej sestry,s požičanou zrkadlovkou, kde som fotila na automat, keďže som netušila čo to Mko vlastne znamená...kamoška veľmi náročná zrejme nie je, keď ani po zhladhnutí tých svadobných fotiek si to celé radšej nerozmyslela...tu sa dostávam k môjmu hlavnému problému. Mám tu prečítané asi všetky články a príspevky, no stále mám pochybnosti...a určite oprávnené. Mám Nikon D3100, pevnú 35ku 1,8 a základný seťák 18-105...plánujem si dokúpiť nejaký takzvaný "jednorazový" blesk z e-baya neidentifikovateľnej značky, keďže bez externého blesku to ani s tým svetelným sklom asi nepôjde...na viac,bohužiaľ, nemám...mojou otázkou je teda, či je podľa Vás postačujúce mať tieto dva objektívy...ide o kompletku - prípravy, "umelecké" ako ich kamoška nazvala, obrad, zábava až po redovy...obávam sa, že 35 mi nebude stačiť, resp. že nezachytím všetko naraz v jednej fotke, no na druhej strane 18-105ku som na foťáku nemala,odkedy mám 35ku...a asi by ma vôbec nenapadlo si ju nasadiť v kostole, kde je také svetlo aké je...preto by ma zaujímalo, či tu nemá niekto skúsenosť s nejakou širokouhlou násadkou na pevné sklo. Napadli mi to, kedže moje financie sú veľmi obmedzené, že by to mohlo čiastočne vyriešiť tento problém...Je mi jasné, že by taká tokina 11-16 bola ideálna, ale rada by som išla na tú svadbu s dvomi obličkami . Ďakujem za Vaše cenné rady.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2014-02-19 21:03:51+01
1. Co ak sa ti uprostred svadby pokazi fotak?
2 Toto som uz zazil u kolegu z minuleho zamestnania. Po svadbe priseil z otazkou: "Da sa s tymi fotkami nieco urobit?". Neda!
3. Fotografovanie svadby je obrovsaka zodbovednost. Si zodpovedna? Uvedomuje si kamaratka co vobec chce? Co ak sa nieco nevydari? Bude ochcotna akceptovat, ze nebude mat poriadne fotky zo svadby? Komu to da za vinu?

P.S. Bol som viackrat osloveny, abysom nieco niekomu nafotil. Asi by som to s mojou technikou a skusensotami zvladol. Ak ale nemam istotu, radsej to odmientnem a odporucim niekoho, kto ma v tom prax.
 
PetulaSz
2014-02-19 21:13:18+01
príspevok od: Karol Srnec
1. Co ak sa ti uprostred svadby pokazi fotak?
2 Toto som uz zazil u kolegu z minuleho zamestnania. Po svadbe priseil z otazkou: "Da sa s tymi fotkami nieco urobit?". Neda!
3. Fotografovanie svadby je obrovsaka zodbovednost. Si zodpovedna? Uvedomuje si kamaratka co vobec chce? Co ak sa nieco nevydari? Bude ochcotna akceptovat, ze nebude mat poriadne fotky zo svadby? Komu to da za vinu?

P.S. Bol som viackrat osloveny, abysom nieco niekomu nafotil. Asi by som to s mojou technikou a skusensotami zvladol. Ak ale nemam istotu, radsej to odmientnem a odporucim niekoho, kto ma v tom prax.
Nejaké náhradné telo by som si chcela požičať samozrejme. Stať sa môže všeličo...
Čo sa týka zodpovednosti. Považujem sa za celkom zodpovednú osobu. Prto som aj kamoške oznámila, že to prijmem jedine vtedy, ak si bude vedomá mojich "kvalít" resp. nekvalít, teda že som v živote také nerobila. Súhlasila. Ona bohužiaľ tiež nemá 300€ (lacnejšieho fotografa som nenašla) na fotografa :-/.
Ďakujem za radu, ale ja sa zas pýtam, ako inak získam istotu a prax ak nevyužijem každú možnú príležitosť aj keď sú riskantné?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2014-02-19 21:27:04+01
príspevok od: PetulaSz
Nejaké náhradné telo by som si chcela požičať samozrejme. Stať sa môže všeličo...
Čo sa týka zodpovednosti. Považujem sa za celkom zodpovednú osobu. Prto som aj kamoške oznámila, že to prijmem jedine vtedy, ak si bude vedomá mojich "kvalít" resp. nekvalít, teda že som v živote také nerobila. Súhlasila. Ona bohužiaľ tiež nemá 300€ (lacnejšieho fotografa som nenašla) na fotografa :-/.
Ďakujem za radu, ale ja sa zas pýtam, ako inak získam istotu a prax ak nevyužijem každú možnú príležitosť aj keď sú riskantné?
Tak ze najprv budes fotit menej riskantne veci. Ja viem, ze kazdy svadobny fotograf fotil niekedy svadbu prvykrat. Ale len nezodpovedni ju fotia bez toho, aby dobre neovladali remeslo a nemali patricnu vybavu.
To ze si tvoja kamaratka uvedomuje, ze to nemusi dobre dopadnut a ze tvoja uroven jej staci, neznamena, ze ti to musis prijat.

Taketo pripady casto dopadnu zle. ALe kedze to nie je moja svadba a ani ju nefotim, moze mi to byt fuk. Drzim palce.

 
markato1
2014-02-19 21:29:09+01
príspevok od: PetulaSz
Nejaké náhradné telo by som si chcela požičať samozrejme. Stať sa môže všeličo...
Čo sa týka zodpovednosti. Považujem sa za celkom zodpovednú osobu. Prto som aj kamoške oznámila, že to prijmem jedine vtedy, ak si bude vedomá mojich "kvalít" resp. nekvalít, teda že som v živote také nerobila. Súhlasila. Ona bohužiaľ tiež nemá 300€ (lacnejšieho fotografa som nenašla) na fotografa :-/.
Ďakujem za radu, ale ja sa zas pýtam, ako inak získam istotu a prax ak nevyužijem každú možnú príležitosť aj keď sú riskantné?
pokial je kamaratka oboznamena s tvojimi upozorneniami a je schopna akceptovat aj pripadne slabsie svadobne fotky,tak kludne chod.Niekto chce par cvakov na pamiatku a nejak seriozne to nepotrebuje riesit.nieco hodi na fejsbuk (ak sa vydari) a nieco kukne raz,dvakrat v albume a potom mozno o 20 rokov ,(ak manzelstvo bude este aktualne..co je dnes celkom problem),ale samozrejme drzim im palce,nech im to vydrzi a aj nech im vydu nejake pouzitelne fotky
Pokial chces byt seriozna ,tak urcite este nejake telo do rezervy a mozno obhliadku miesta,nejake skusobne foto a vela studovat a sledovat inych kolegov..
 
PetulaSz
2014-02-19 21:34:09+01
príspevok od: markato1
pokial je kamaratka oboznamena s tvojimi upozorneniami a je schopna akceptovat aj pripadne slabsie svadobne fotky,tak kludne chod.Niekto chce par cvakov na pamiatku a nejak seriozne to nepotrebuje riesit.nieco hodi na fejsbuk (ak sa vydari) a nieco kukne raz,dvakrat v albume a potom mozno o 20 rokov ,(ak manzelstvo bude este aktualne..co je dnes celkom problem),ale samozrejme drzim im palce,nech im to vydrzi a aj nech im vydu nejake pouzitelne fotky
Pokial chces byt seriozna ,tak urcite este nejake telo do rezervy a mozno obhliadku miesta,nejake skusobne foto a vela studovat a sledovat inych kolegov..
Ďakujem. S tou širkouhlou násadkou (aby som mohla napríklad odfotiť spred oltáru kňaza,mladomanželov aj hostí) nemáte nejaké skúsenosti?
 
Marcel Rebro
2014-02-19 21:34:49+01
príspevok od: Karol Srnec
Tak ze najprv budes fotit menej riskantne veci. Ja viem, ze kazdy svadobny fotograf fotil niekedy svadbu prvykrat. Ale len nezodpovedni ju fotia bez toho, aby dobre neovladali remeslo a nemali patricnu vybavu.
To ze si tvoja kamaratka uvedomuje, ze to nemusi dobre dopadnut a ze tvoja uroven jej staci, neznamena, ze ti to musis prijat.

Taketo pripady casto dopadnu zle. ALe kedze to nie je moja svadba a ani ju nefotim, moze mi to byt fuk. Drzim palce.

Nalejme si cistej kavy : ked sa budes vydavat, ja Ti to nenafotim!
 
Marcel Rebro
2014-02-19 21:35:57+01
príspevok od: PetulaSz
Ďakujem. S tou širkouhlou násadkou (aby som mohla napríklad odfotiť spred oltáru kňaza,mladomanželov aj hostí) nemáte nejaké skúsenosti?
somarina
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2014-02-19 21:36:31+01
Pozeral som tvoje fotky a nie je to zle. Nieco o fotografovani vies. Svadba ale nie je len o foteni, ale aj o tom vediet kedy co pride. Kedy mas cas a ledy nie. Pracujes pod tlakov a v strese. To byva casto tazsie ako samotne fotenie, zvladnut ten tlak. Svadobny fotograf musi vediet bleskovo reagovat na zmenu svetelnych podmienok, situacie atd. Nie je cas na experimentovanie a hrajkanie sa s nastaveniami.
 
markato1
2014-02-19 21:39:36+01
príspevok od: PetulaSz
Ďakujem. S tou širkouhlou násadkou (aby som mohla napríklad odfotiť spred oltáru kňaza,mladomanželov aj hostí) nemáte nejaké skúsenosti?
osobne nemam,ale predpokladam ze dalsi opticky clen v optike zvecsi naroky na ostrenie,zmensi mnozstvo svetla dopadajuceho na snimac a pravdepodobne nepomoze ani kvalite kresby v nie najlepsie osvetlenom mieste obradu..podla mna toto nieje cesta,ale skusenost nemam,len nahlas uvazujem..
 
PetulaSz
2014-02-19 21:42:03+01
príspevok od: Karol Srnec
Pozeral som tvoje fotky a nie je to zle. Nieco o fotografovani vies. Svadba ale nie je len o foteni, ale aj o tom vediet kedy co pride. Kedy mas cas a ledy nie. Pracujes pod tlakov a v strese. To byva casto tazsie ako samotne fotenie, zvladnut ten tlak. Svadobny fotograf musi vediet bleskovo reagovat na zmenu svetelnych podmienok, situacie atd. Nie je cas na experimentovanie a hrajkanie sa s nastaveniami.
Vďaka. Ešte som to neodsúhlasila...každopádne, spravím všetko pre to, aby som sa v tom nastavovaní za 2 mesiace zlepšila.
 
PetulaSz
2014-02-19 21:42:42+01
príspevok od: Marcel Rebro
somarina
ach, aj som to nejak tušila, no v kútiku duše som dúfala, že mi to aspoň kuštik pomôže. Nevadí, ďakujem
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2014-02-19 21:44:11+01
príspevok od: Marcel Rebro
Nalejme si cistej kavy : ked sa budes vydavat, ja Ti to nenafotim!
Dakujem, odlahlo mi.
 
Peto15
2014-02-19 21:44:47+01
príspevok od: PetulaSz
Ďakujem. S tou širkouhlou násadkou (aby som mohla napríklad odfotiť spred oltáru kňaza,mladomanželov aj hostí) nemáte nejaké skúsenosti?
nad tým ani nevažuj aj aj som to raz chcel a nedávno si to kúpil kamoš no výstup s toho je ako ked by som také niečo dal na mobil proste neni to ani taký efekt a farby a tá kvalita je strašná ak tak si radšej požičaj dáky lepší objkektív
 
kasko
2014-02-19 21:46:50+01
príspevok od: PetulaSz
Ďakujem. S tou širkouhlou násadkou (aby som mohla napríklad odfotiť spred oltáru kňaza,mladomanželov aj hostí) nemáte nejaké skúsenosti?
To by musel byt zvlastny kostol, aby sa to na 18ku nepomestilo naraz vsetko co pises...
 
PetulaSz
2014-02-19 21:48:05+01
príspevok od: markato1
osobne nemam,ale predpokladam ze dalsi opticky clen v optike zvecsi naroky na ostrenie,zmensi mnozstvo svetla dopadajuceho na snimac a pravdepodobne nepomoze ani kvalite kresby v nie najlepsie osvetlenom mieste obradu..podla mna toto nieje cesta,ale skusenost nemam,len nahlas uvazujem..
jasné, ďakujem pekne. Asi to teda budem musieť riešiť inak.
 
Peto15
2014-02-19 21:50:03+01
a ešte ty môžem poradit ak chceš lacný blesk tak kukni tento
http://www.ebay.com/itm/Triopo-TR-950-Universal-Mount-Flash-Speedlite-TR950-For-YN-560-35mm-Canon-Nikon-/350896072257?pt=UK_CamerasPhoto_CameraAccessories_CameraFlashUnits_JN&hash=item51b3092641
ja ho mám a som sním spokojný vyšiel ma 50 eur mám ho ako druhý blesk ku nikon sb-700 ,som sním spokojný ak by si chcela je aj drakšia verzia s i-TTL meraním to je Automatický režim
a ten blesk nieje jednorázový dokým sa nerozbije alebo nepokazí tak sa dá sním žiť a myslím že vydrží niečo ja ho mám 3 mesiace a som sním spokojný
 
Peto15
2014-02-19 21:51:09+01
tu je verzia s TTL
http://www.ebay.com/itm/Triopo-TR-980-iTTL-TTL-Flash-Speedlite-for-Nikon-SB-900-D3X-D4-D800-D3200-D5100-/350584421514?pt=Digital_Camera_Flashes&hash=item51a075bc8a
 
PetulaSz
2014-02-19 21:52:28+01
príspevok od: Peto15
nad tým ani nevažuj aj aj som to raz chcel a nedávno si to kúpil kamoš no výstup s toho je ako ked by som také niečo dal na mobil proste neni to ani taký efekt a farby a tá kvalita je strašná ak tak si radšej požičaj dáky lepší objkektív
Škoda, ale každopádne vrelá vďaka (:
 
Paladin25
2014-02-19 21:59:18+01
Tak ono to vždy závisí od tvojich schopností a nárokov svadobčanov... technika nie je najdôležitejšia...
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()