Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Vybavenie na svadbu

PetulaSz
PetulaSz 2014-02-19 20:48:43+01
Ahojte. Včera ma známa napadla jednou otázkou, ktorej som sa v mojom podvedomí stále obávala . "Budeš mi robiť fotografku na svadbe?" No Bože, robila som niečo také raz v živote, na svadbe svojej sestry,s požičanou zrkadlovkou, kde som fotila na automat, keďže som netušila čo to Mko vlastne znamená...kamoška veľmi náročná zrejme nie je, keď ani po zhladhnutí tých svadobných fotiek si to celé radšej nerozmyslela...tu sa dostávam k môjmu hlavnému problému. Mám tu prečítané asi všetky články a príspevky, no stále mám pochybnosti...a určite oprávnené. Mám Nikon D3100, pevnú 35ku 1,8 a základný seťák 18-105...plánujem si dokúpiť nejaký takzvaný "jednorazový" blesk z e-baya neidentifikovateľnej značky, keďže bez externého blesku to ani s tým svetelným sklom asi nepôjde...na viac,bohužiaľ, nemám...mojou otázkou je teda, či je podľa Vás postačujúce mať tieto dva objektívy...ide o kompletku - prípravy, "umelecké" ako ich kamoška nazvala, obrad, zábava až po redovy...obávam sa, že 35 mi nebude stačiť, resp. že nezachytím všetko naraz v jednej fotke, no na druhej strane 18-105ku som na foťáku nemala,odkedy mám 35ku...a asi by ma vôbec nenapadlo si ju nasadiť v kostole, kde je také svetlo aké je...preto by ma zaujímalo, či tu nemá niekto skúsenosť s nejakou širokouhlou násadkou na pevné sklo. Napadli mi to, kedže moje financie sú veľmi obmedzené, že by to mohlo čiastočne vyriešiť tento problém...Je mi jasné, že by taká tokina 11-16 bola ideálna, ale rada by som išla na tú svadbu s dvomi obličkami . Ďakujem za Vaše cenné rady.
 
PetulaSz
2014-02-19 22:05:12+01
príspevok od: kasko
To by musel byt zvlastny kostol, aby sa to na 18ku nepomestilo naraz vsetko co pises...
myslela som 35ku. S tou sa mi to stáva celkom často...
 
blahoslav J B Art
2014-02-19 23:39:58+01
príspevok od: PetulaSz
Ahojte. Včera ma známa napadla jednou otázkou, ktorej som sa v mojom podvedomí stále obávala . "Budeš mi robiť fotografku na svadbe?" No Bože, robila som niečo také raz v živote, na svadbe svojej sestry,s požičanou zrkadlovkou, kde som fotila na automat, keďže som netušila čo to Mko vlastne znamená...kamoška veľmi náročná zrejme nie je, keď ani po zhladhnutí tých svadobných fotiek si to celé radšej nerozmyslela...tu sa dostávam k môjmu hlavnému problému. Mám tu prečítané asi všetky články a príspevky, no stále mám pochybnosti...a určite oprávnené. Mám Nikon D3100, pevnú 35ku 1,8 a základný seťák 18-105...plánujem si dokúpiť nejaký takzvaný "jednorazový" blesk z e-baya neidentifikovateľnej značky, keďže bez externého blesku to ani s tým svetelným sklom asi nepôjde...na viac,bohužiaľ, nemám...mojou otázkou je teda, či je podľa Vás postačujúce mať tieto dva objektívy...ide o kompletku - prípravy, "umelecké" ako ich kamoška nazvala, obrad, zábava až po redovy...obávam sa, že 35 mi nebude stačiť, resp. že nezachytím všetko naraz v jednej fotke, no na druhej strane 18-105ku som na foťáku nemala,odkedy mám 35ku...a asi by ma vôbec nenapadlo si ju nasadiť v kostole, kde je také svetlo aké je...preto by ma zaujímalo, či tu nemá niekto skúsenosť s nejakou širokouhlou násadkou na pevné sklo. Napadli mi to, kedže moje financie sú veľmi obmedzené, že by to mohlo čiastočne vyriešiť tento problém...Je mi jasné, že by taká tokina 11-16 bola ideálna, ale rada by som išla na tú svadbu s dvomi obličkami . Ďakujem za Vaše cenné rady.
do svadby tvojej kamosky pravdepodobne bude nejaka svadba v nejakom kostole v okoli, tak zober fotak a chod si to tam skusit ... a fot, fot ... az kym ta odtial nevyhodia
 
norulakp
2014-02-20 09:55:10+01
neviem, kolko zinkasujes za fotenie svadby, ale ja na tvojom mieste by som peniaze, ktore dostanes za fotenie investoval do kupy 50mm 1,8. Samozrejme kupit ho pred fotenim svadby. Na Bazosi ho vidim za 130 Eur. Nie je to hrozne vela. Moje prve fotenie svadby bolo s touto kombinaciu: 35mm, 50mm a 18-105mm. Bolo to fotene kamaratovi, ktory si tiez nepotrpel na fotky. A bol spokojny. Okram zabavy som vsetko fotil bez blesku so starou D300 a v pohode sa dalo. 18-105 ma stabilizaciu, takze z ruky udrzis aj kratsie casy, keby boli slabsie svetelne podmienky. Slabej techniky by som sa az tak neobaval. Skor ten stresm chaos panika, ktora zvykne vladnut pri tomto foteni. Dryim palce
 
tomis.ales
2014-02-20 11:22:05+01
Uz to, ze si sa ozvala, dava najavo, ze to myslis zodpovedne. V tvojom pripadeto nie je az tak moc o technike. Ale o vedomostiach. Na svadbe sa deje milion veci a ty musis byt pri vsetkych, komunikovat s ludmi je alfa a omega. Bez podrobnych znalosti ocakavam, ze to dopadne zle. Ale ako Karol povedal, kazdy mal raz prvu svadbu. Pamataj ale, na svadbe su najdolezitejsie momenty.
 
KESKOSENI
2014-02-20 11:56:32+01
príspevok od: PetulaSz
Ahojte. Včera ma známa napadla jednou otázkou, ktorej som sa v mojom podvedomí stále obávala . "Budeš mi robiť fotografku na svadbe?" No Bože, robila som niečo také raz v živote, na svadbe svojej sestry,s požičanou zrkadlovkou, kde som fotila na automat, keďže som netušila čo to Mko vlastne znamená...kamoška veľmi náročná zrejme nie je, keď ani po zhladhnutí tých svadobných fotiek si to celé radšej nerozmyslela...tu sa dostávam k môjmu hlavnému problému. Mám tu prečítané asi všetky články a príspevky, no stále mám pochybnosti...a určite oprávnené. Mám Nikon D3100, pevnú 35ku 1,8 a základný seťák 18-105...plánujem si dokúpiť nejaký takzvaný "jednorazový" blesk z e-baya neidentifikovateľnej značky, keďže bez externého blesku to ani s tým svetelným sklom asi nepôjde...na viac,bohužiaľ, nemám...mojou otázkou je teda, či je podľa Vás postačujúce mať tieto dva objektívy...ide o kompletku - prípravy, "umelecké" ako ich kamoška nazvala, obrad, zábava až po redovy...obávam sa, že 35 mi nebude stačiť, resp. že nezachytím všetko naraz v jednej fotke, no na druhej strane 18-105ku som na foťáku nemala,odkedy mám 35ku...a asi by ma vôbec nenapadlo si ju nasadiť v kostole, kde je také svetlo aké je...preto by ma zaujímalo, či tu nemá niekto skúsenosť s nejakou širokouhlou násadkou na pevné sklo. Napadli mi to, kedže moje financie sú veľmi obmedzené, že by to mohlo čiastočne vyriešiť tento problém...Je mi jasné, že by taká tokina 11-16 bola ideálna, ale rada by som išla na tú svadbu s dvomi obličkami . Ďakujem za Vaše cenné rady.
a nezabudni na energiu a miesto na karte....
 
PetulaSz
2014-02-20 14:09:16+01
príspevok od: blahoslav J B Art
do svadby tvojej kamosky pravdepodobne bude nejaka svadba v nejakom kostole v okoli, tak zober fotak a chod si to tam skusit ... a fot, fot ... az kym ta odtial nevyhodia
skusim
 
PetulaSz
2014-02-20 14:11:48+01
vdaka vam vsetkym! ste super.
 
Edison9600
2014-02-20 14:24:50+01
príspevok od: PetulaSz
vdaka vam vsetkym! ste super.
Ja som prvú svadbu začal s tamronom 17-50 2,8 a k tomu 50 1,8, no ide o to , že to bol kamarát a všetko som vedel čo a ako sa bude diať, ostatné svadby preto s mladými riešim dlhými rozhovormi, čo kde ako kedy sa bude diať, lebo každá svadba je iná, na poslednej to bolo o dosť odlišné takže to bolo také iné fotenie, ale myslím že aj s tým čo máš to nefotíš, ale ide o tu komunikáciu ako bolo spomínané vyššie. Teraz už viac menej fotím len 85 mm f1,8 potom 35 mm f2 a 17-50 f2,8, plus externý blesk , dosky a hlavne vždy dve telá , aj keď mám len jedno na svadbu si vždy požičiam druhé, nikdy nevieš čo sa môže stať snáď len toľko
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()