Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Nikon D7100 problémy s ostrením

Sofiaa
2016-12-07 19:30:52+01
Dobrý deň želám, chcela by som sa vás spýtať, ohladom ostrenia AF, mam taky problém, že pri niektorych fotkach som si všimla že nie su uplne ostre su take "mäkkšie" a už som preštudovala všetko ohladom ostrenia na tomto foťaku skušala som všeličo, aj pri foteni sa stane že až na piaty krat odfoti "schopnu" ostrejšiu foto (cez hladačik) ked prepnem na displej a cvaknem, tak vela krat je fotka ostrejšia ako ked cvaknem cez hladačik... viete mi s tym prosim nejak poradiť kde bude asi problem ? foták mam od augusta 2016, prikladam par foto, moc dakujem za každy komentar
 
DrAcula
2016-12-07 20:01:19+01
Hlavne na 1 a aj na predposlednej fotke je vidno, ze je zaostrene pred objekt.
Hlavne na 1 fottke si to vsimni na tej kamennej stene vpravo.

Neviem ci D7100 umoznoje doladit ff/bf v tele.
www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/zaciname-s-fotografovanim/doladenie-af-systemu-zrkadloviek/

Ak nie ... tak smer servis objektivu ... ale na doladenie budu pozadovat aj telo aby k nemu objektiv doladili.
 
Habatka
2016-12-07 20:19:14+01
príspevok od: DrAcula
Hlavne na 1 a aj na predposlednej fotke je vidno, ze je zaostrene pred objekt.
Hlavne na 1 fottke si to vsimni na tej kamennej stene vpravo.

Neviem ci D7100 umoznoje doladit ff/bf v tele.
www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/zaciname-s-fotografovanim/doladenie-af-systemu-zrkadloviek/

Ak nie ... tak smer servis objektivu ... ale na doladenie budu pozadovat aj telo aby k nemu objektiv doladili.
Je vždy lepšie doladiť objektív k telu , ako to dolaďovať v tele. Osobná skúsenosť, odskúšané a overené. V záruke je objektív zladený zdarma.
 
DrAcula
2016-12-07 20:33:40+01
príspevok od: Habatka
Je vždy lepšie doladiť objektív k telu , ako to dolaďovať v tele. Osobná skúsenosť, odskúšané a overené. V záruke je objektív zladený zdarma.
V tom mas pravdu, ale D7100 nie je novy model a teda predpokladam, ze aj objektiv je po zaruke. A vtedy to stoji nejake peniaze (ak sa jedna o nejaky lacny plastacik ... neviem ci sa to oplati), ale hlavne cas. Moju starsiu sigmu 30mm mali v servise len koli update firmwaru vyse mesiaca! (tiez osobna skusenost)
 
Sofiaa
2016-12-07 20:37:37+01
príspevok od: DrAcula
Hlavne na 1 a aj na predposlednej fotke je vidno, ze je zaostrene pred objekt.
Hlavne na 1 fottke si to vsimni na tej kamennej stene vpravo.

Neviem ci D7100 umoznoje doladit ff/bf v tele.
www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/zaciname-s-fotografovanim/doladenie-af-systemu-zrkadloviek/

Ak nie ... tak smer servis objektivu ... ale na doladenie budu pozadovat aj telo aby k nemu objektiv doladili.
aj to je jeden z problémov, že ostrim iny bod a finalna fotka je zaostrena niekde uplne inde, akoby si sam "vymyšlal" čo zaostrí
 
DrAcula
2016-12-07 21:54:24+01
príspevok od: Sofiaa
aj to je jeden z problémov, že ostrim iny bod a finalna fotka je zaostrena niekde uplne inde, akoby si sam "vymyšlal" čo zaostrí
Ano, plati to co som napisal, je to bezna chyba objektivu ... vacsinou jednosucho odstranitelna doladenim v servise, alebo nastavenim vo fotoaparate (ak to fotoaparat umoznuje).

Na internete to hladaj pod pojmami front alebo back focus (FF/BF).
V zivom nahlade cez displej sa pouziva iny typ ostrenia a preto ti to ostri dobre, ale ovela pomalsie.
 
Sofiaa
2016-12-08 09:34:06+01
príspevok od: DrAcula
Ano, plati to co som napisal, je to bezna chyba objektivu ... vacsinou jednosucho odstranitelna doladenim v servise, alebo nastavenim vo fotoaparate (ak to fotoaparat umoznuje).

Na internete to hladaj pod pojmami front alebo back focus (FF/BF).
V zivom nahlade cez displej sa pouziva iny typ ostrenia a preto ti to ostri dobre, ale ovela pomalsie.
dakujem za rady
 
Roman Point
2016-12-08 09:52:19+01
Koľko stojí také vyladenie objektívu s telom?
 
DrAcula
2016-12-08 10:12:25+01
príspevok od: Roman Point
Koľko stojí také vyladenie objektívu s telom?
Pri objektivoch Sigma: Seřízení ostření (BF/FF) - 800 - 1.200 Kč (dle modelu)
Zdroj: http://www.awh.cz/cenik/sigma/
Maju tam ale poradovnik .. a je nutne sa objednat aspon 3 tyzdne vopred (osobna skusenost).

Predpokladam, ze Nikon to bude mat drachsie.
 
caretatra
2016-12-08 10:33:41+01
Zdravím,

možností prečo tie fotky sú tak zaostrené (nezaostrené) je viac.

Na back/front focus to nevyzerá - tá odchýlka je, podľa mňa, príliš veľká.

Ostrenie sa aktivuje pri stlačení spúšte alebo iba pri stlačení AF-ON tlačidla?

Foťák je nastavený na prioritu zaostrenia alebo prioritu exponovania?

Fotíš / fotíte vždy iba po jednej fotke (single) alebo v sériovom snímaní (continuous)?

Tak nezaostrené fotky môžu vzniknúť (u mňa niekedy vznikajú) ak mám nastavené sériové snímanie a nemám nastavenú priorita zaostrenia ale prioritu exponovania (tam potom trvá 3-4 fotky, kým foťák zaostrí (používam Nikon D300, takže tie AF systémy sú veľmi podobné).


Marcel

 
fatality
2016-12-08 11:30:55+01
príspevok od: caretatra
Zdravím,

možností prečo tie fotky sú tak zaostrené (nezaostrené) je viac.

Na back/front focus to nevyzerá - tá odchýlka je, podľa mňa, príliš veľká.

Ostrenie sa aktivuje pri stlačení spúšte alebo iba pri stlačení AF-ON tlačidla?

Foťák je nastavený na prioritu zaostrenia alebo prioritu exponovania?

Fotíš / fotíte vždy iba po jednej fotke (single) alebo v sériovom snímaní (continuous)?

Tak nezaostrené fotky môžu vzniknúť (u mňa niekedy vznikajú) ak mám nastavené sériové snímanie a nemám nastavenú priorita zaostrenia ale prioritu exponovania (tam potom trvá 3-4 fotky, kým foťák zaostrí (používam Nikon D300, takže tie AF systémy sú veľmi podobné).


Marcel

kludne to moze byt front focus,najma,ked pise ze cez LV je to ok..
 
bonifacko
2016-12-08 11:54:35+01
príspevok od: Sofiaa
Dobrý deň želám, chcela by som sa vás spýtať, ohladom ostrenia AF, mam taky problém, že pri niektorych fotkach som si všimla že nie su uplne ostre su take "mäkkšie" a už som preštudovala všetko ohladom ostrenia na tomto foťaku skušala som všeličo, aj pri foteni sa stane že až na piaty krat odfoti "schopnu" ostrejšiu foto (cez hladačik) ked prepnem na displej a cvaknem, tak vela krat je fotka ostrejšia ako ked cvaknem cez hladačik... viete mi s tym prosim nejak poradiť kde bude asi problem ? foták mam od augusta 2016, prikladam par foto, moc dakujem za každy komentar
Pozeral som, tie fotky a teda to nevyzera dobre. Je dobre otestovať na odclonenom objektíve, či je tam FF, alebo BF. Mam podozrenie na nekvalitny objektív. Niekto ti predal nekvalitny objektív.
 
helmiczka
2016-12-08 12:23:33+01
Skontrolovat Front-Focus a Back-Focus sa da v improvizovanych podmienkach aj doma:

http://cameralightlens.com/newsblog/?p=264
http://cameralightlens.com/newsblog/wp-content/uploads/2011/01/CLL-focus-test-good.jpg

Nastavit ostrenie na jeden konkretny bod (idealne stred), odclonit objektiv, vypnut kontinualne zaostrovanie a seriove snimanie.
Samozrejme ako pise duves, ak sa da, skusit aj iny objektiv.
 
Jožo
2016-12-09 08:26:52+01
D7100 mám doma, žiadny problém. Daj reset továrenských nastavení a otestuj.
Nenašiel som aké máš nasadené sklo.
 
Sofiaa
2016-12-09 10:17:24+01
príspevok od: Jožo
D7100 mám doma, žiadny problém. Daj reset továrenských nastavení a otestuj.
Nenašiel som aké máš nasadené sklo.
nasadeny objektiv je Nikon AF-S 50mm f/1,8G
 
Jožo
2016-12-09 11:10:48+01
príspevok od: Sofiaa
nasadeny objektiv je Nikon AF-S 50mm f/1,8G
Kupovala si nový,alebo používaný ? D7100 umožňuje (BF/FF) v menu foťáka. Manuál strana 270. Ak si kupovala používaný objektív mohol byť skorigovaný na iné telo.
 
Jožo
2016-12-09 11:19:15+01
http://www.fotoradce.cz/jak-otestovat-objektiv-na-front-a-back-focus
Taký jednoduchý test. Môžeš použiť aj vystreté noviny.
 
Sofiaa
2016-12-09 12:05:22+01
príspevok od: Jožo
Kupovala si nový,alebo používaný ? D7100 umožňuje (BF/FF) v menu foťáka. Manuál strana 270. Ak si kupovala používaný objektív mohol byť skorigovaný na iné telo.
ja techniku kupujem len novu ale použivala som ho asi rok na D3200
 
Ľubomír.novák ٿ
2016-12-09 18:52:51+01
ved ak prezeras fotky vo fotoaparate tak vidis aj zaostrovacie body kam bolo zaostrene sipka dole par krat ... toto vacsinou robi ak mas nastavene ostrenie AF-A a pocet ostriacich bodov na Auto nabuduce vyskusaj aspon to zmenit na d9-d21 a urcite bude ostrit niekde do stredu a zas sipkami si nastav priblizne kde je umiestnena osoba (hlava ) v kompozicii

http://ao.nikon-mea.com/tmp/Asia/4016499630/3857477713/365508689/3015334490/1054978028/3638427181/365508689/1888686281/777676291/969872350.jpg
 
Jubi
2016-12-09 21:58:18+01
mám radu D7000 a tiež mal problém s nikkorom 50mm f1,8 G , proste si spolu nerozumeli , neviem preco , objektiv som predal a kupil som ine ohnisko a vsetko funguje dobre, ten co kupil objektiv si vobec nestazoval
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()