Hore
Fórum » Nikon fórum
 

prvy casozber

miskokovacik
2017-11-16 13:55:51+01
https://www.youtube.com/watch?v=PHMA8PBPZxY&feature=youtu.be

ahojte, dostal som sa konecne, a aj pocasie trochu dovolilo, k casozberu. je to moj uple prvy zber, a fototechniku som tiez drzal v rukach asi tak po 10rokoch. Takze kvalita je tomu odpovedajuca. Ako prve som si vsimol cierne bodky ktore som na dispelji nevidel, prikladam to k spinavim filtrom ktore som prikupil k objektivu. Fotil som to na priorite clony. 3sekundy 700fotiek. Preco to blika, kde robiim chybu ako postupovat dalej pomozte
 
Ľubomír.novák ٿ
2017-11-16 14:11:59+01
cierne bodky su prach na snimaci .. ukazu sa pri zacloneni ... blika ti to preto lebo si nenastavil
manualne expoziciu , cas - clonu - ISO ...
 
miskokovacik
2017-11-16 14:58:41+01
Dnes som skúšal fotiť oproti bielej stene a bodky tam niesu. Pozeral som len cez displej ale aj pri max priblížení žiadna bodka. Takze skúsim to dat este na monitor a uvidim. Alebo ako to mozem este otestovať?
 
francesco
2017-11-16 15:20:17+01
príspevok od: miskokovacik
Dnes som skúšal fotiť oproti bielej stene a bodky tam niesu. Pozeral som len cez displej ale aj pri max priblížení žiadna bodka. Takze skúsim to dat este na monitor a uvidim. Alebo ako to mozem este otestovať?
Oproti bielej stene kludne ale nastav vysoku clonu napr. 16 a uvidis ich aj na displayi fotoaparatu
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2017-11-16 15:24:12+01
Objektiv si preclonil, takze preto timukazalo kazdu spinu na snimaci. Naviac sa prejavila difrakcia, vysledkom coho je celkovo neostri zaber. Aj ked mas clonu napevno, fotoaparat reagoval nastavenim casu a preto maju jednotlive zabery odlisnu expoziciu. Krasne vidno ako automatika reagovala na vykukovanie a myznutie slnka za kivajucim sa konarom.
 
Scout
2017-11-16 16:17:22+01
Blikanie obrazu v tvojom prípade spôsobilo nastavenie na prioritu clony, ako písali borci vyššie. Ono ale blikanie môže spôsobiť aj to, že pri niektorých fotkách v časozbere sa môže clona otvoriť trošku inak. Jedná sa o nepatrné rozdiely, ale pri časozbere ich môže byť vidno a prejavia sa blikaním. Dá sa to odstrániť v softe, alebo môžeš používať plne manuálne objektívy, kde si clonu nastavíš akú chceš a tá sa už nehýbe.
 
belco
2017-11-16 16:59:45+01
Ak vas chytí časozber, tak odporučam e-knihu od Matuša Lašana - TIMELAPSE FOTOGRAFIA S DIGITÁLNOU ZRKADLOVKOU. Stoji par €, ale najdete tam kopu užitočných rád, od toho ako fotit a nasledne spracovať fotky do timelapse. Aj s využitím free softu. Viac http://www.mlandscapes.sk/shop
 
miskokovacik
2017-11-16 17:00:58+01
tak je to spina na snimaci, akurat som cvakol bielu stenu na f8 a nic tam nieje a f18 a je to tam. Otazka teraz znie ci to mam dat bezodkladne vycistit alebo je to len prach, ktory momentalne nema vplyv na fukcnost.
 
al.vlado
2017-11-16 17:53:01+01
Vplyv na funkčnosť to nemá. Keby si videl špinu na snímači môjho známeho, čo fotí motokros, tak nepochopíš.
Má to vplyv len na obraz a aj to len pri vysokých clonách. Ak bežne necloníš na viac ako F8 - F11, tak ten prach nikdy vidieť na fotkách nebudeš, čo si zistil testom na bielej stene aj sám.
 
simako
2017-11-16 18:26:16+01
príspevok od: Ľubomír.novák ٿ
cierne bodky su prach na snimaci .. ukazu sa pri zacloneni ... blika ti to preto lebo si nenastavil
manualne expoziciu , cas - clonu - ISO ...
A ked to hodim do manualneho rezimu nactavim si cas clonu iso ale ked sa zmenia podmienky svetelne co potom ? Po dotiku na fotak to bude vsetko vidiet keby som chcel zmenit cas. Tiez ma to celkom zaujima ten timelaps ale toto mi neslo do hlavi nikdy, jedine ze to ovladat bud cez mobil ked ma fotak wifi alebo cez kabel ale aj tak mi to pride nejake cudne lebo aby si menil stale manualne cas ties to asi nebude fungovat tak aby to neblikalo.
 
duroslav
2017-11-16 18:37:54+01
príspevok od: simako
A ked to hodim do manualneho rezimu nactavim si cas clonu iso ale ked sa zmenia podmienky svetelne co potom ? Po dotiku na fotak to bude vsetko vidiet keby som chcel zmenit cas. Tiez ma to celkom zaujima ten timelaps ale toto mi neslo do hlavi nikdy, jedine ze to ovladat bud cez mobil ked ma fotak wifi alebo cez kabel ale aj tak mi to pride nejake cudne lebo aby si menil stale manualne cas ties to asi nebude fungovat tak aby to neblikalo.
Na to existujú softy, ktoré vedia drobné odchýlky v jase vyrovnávať.
Kukni napr. lrtimelapse.com
 
miskokovacik
2017-11-16 19:20:52+01
no kadeco som sa docital a kupil som hned aj tu knihu, existuju na to aj aplikacie, alebo postprodukcia. jednu aplikaciu mam dokonca uz dlho naistalovanu, len kabel mi chyba. Triggertrap, alebo ako p.Lasan spomina da sa zakupit Pulse Camera Remote, ktora to tiez dokaze.
 
Ľubomír.novák ٿ
2017-11-18 00:24:48+01
príspevok od: simako
A ked to hodim do manualneho rezimu nactavim si cas clonu iso ale ked sa zmenia podmienky svetelne co potom ? Po dotiku na fotak to bude vsetko vidiet keby som chcel zmenit cas. Tiez ma to celkom zaujima ten timelaps ale toto mi neslo do hlavi nikdy, jedine ze to ovladat bud cez mobil ked ma fotak wifi alebo cez kabel ale aj tak mi to pride nejake cudne lebo aby si menil stale manualne cas ties to asi nebude fungovat tak aby to neblikalo.
ved len nastav manualne vsetko a potom uvidis vysledok .. pri zapade slnka sa bude trochu stmavovat obraz ale je to aj normalne kedze slnko zapada .. alebo potom mozes v PP upravit expoziciu na tych tmavsich snimkoch ... je to jednoduche oznacis viacere obrazky a das napr +.025EV a na dalsich +0.5EV hlavne citlivo .. to musis si vyskusat doma sam .. cez forum je to tazko ... kazdy timelapse je iny a niecim specificky ... zacni od jednoduchych napr. inverzia , mraky a tak
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()