Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Problem s ostrenim

Lucinda
2020-09-08 18:06:48+02
ahojte,uz som fakt zufala.mam nikon 5300 a problem s ostrenim,vyskusala som uz vsetko,objektiv 35mm cas okolo 160-200,Af-s a fotky neostre kazda jedna,na nikonu 5100 nebol problem ale ma tomto ani jedna fotka nepouzitelna.skusala som fotit syna a oko na ktore som zaostrila bolo rozmazane ale druhe oko bolo ostrejsie kedze sa pozeral trochu zboku,ak rovno obydve oci rozmazane,neviem kde je chyba ci robim ja ale je chyba v technike.dakujem
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-09-08 20:15:41+02
Asi klasicky problem backfocus/frontfocus. D5300 nema microadjustments, preto treba fotoapart + objektiv poslat do sevisu na nastavenie AF.
 
Lucinda
2020-09-08 21:23:35+02
príspevok od: Karol Srnec
Asi klasicky problem backfocus/frontfocus. D5300 nema microadjustments, preto treba fotoapart + objektiv poslat do sevisu na nastavenie AF.
No som si aj myslela ze bude v tomto problem ale nebola som si ista.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-09-08 22:39:13+02
príspevok od: Lucinda
No som si aj myslela ze bude v tomto problem ale nebola som si ista.
Nic nie je iste, kym to odbornik neposudi. Takze to moze byt aj nieco ine.
 
Krtko fotografom
2020-09-09 07:43:42+02
príspevok od: Lucinda
ahojte,uz som fakt zufala.mam nikon 5300 a problem s ostrenim,vyskusala som uz vsetko,objektiv 35mm cas okolo 160-200,Af-s a fotky neostre kazda jedna,na nikonu 5100 nebol problem ale ma tomto ani jedna fotka nepouzitelna.skusala som fotit syna a oko na ktore som zaostrila bolo rozmazane ale druhe oko bolo ostrejsie kedze sa pozeral trochu zboku,ak rovno obydve oci rozmazane,neviem kde je chyba ci robim ja ale je chyba v technike.dakujem
To je klasicky "problem" D5300, ak budes fotit cez zivy nahlad, bude to sice pomalsie, ale uz budu fotky ostre. Mam to overene na viacerych D5300-vkach.
 
Lucinda
2020-09-09 08:28:47+02
príspevok od: Krtko fotografom
To je klasicky "problem" D5300, ak budes fotit cez zivy nahlad, bude to sice pomalsie, ale uz budu fotky ostre. Mam to overene na viacerych D5300-vkach.
Skusala som odfotit pravitko a je to posunute.na co som ostrila rozmazane a ostrejsie boli cisla zq tym.no ten servis pomoze?ci aa to ani neoplati?s tymto vobec nemam skusenost
 
Krtko fotografom
2020-09-09 09:20:48+02
príspevok od: Lucinda
Skusala som odfotit pravitko a je to posunute.na co som ostrila rozmazane a ostrejsie boli cisla zq tym.no ten servis pomoze?ci aa to ani neoplati?s tymto vobec nemam skusenost
Neviem, nad servisom som nikdy neuvazoval, kazdemu som vzdy poradil, nech ostri cez zivy nahlad, a je to zadarmo . Ale tiez by ma zaujimalo, ze kolko take nieco moze stat, ak sa to da urobit v servise.
 
francesco
2020-09-09 14:14:41+02
Ostrit s tymto telom cez zivy nahlad je trest
Urcite by som si to dal nastavit v servise.
 
Lucinda
2020-09-09 14:57:52+02
príspevok od: francesco
Ostrit s tymto telom cez zivy nahlad je trest
Urcite by som si to dal nastavit v servise.
Zivy nahlad robi ostre fotky a fakt fotit tak to ja nemam na to nervy
 
fatality
2020-09-09 17:39:36+02
príspevok od: Lucinda
Skusala som odfotit pravitko a je to posunute.na co som ostrila rozmazane a ostrejsie boli cisla zq tym.no ten servis pomoze?ci aa to ani neoplati?s tymto vobec nemam skusenost
je to uplne jednoduche nastavenie..ja som si to dokonca robil sam(vnutri zrkadlovej komory su dve take imbus skrutky a jednou sa to posuva do + a -)..ale tebe to samozrejme neodporucam..
do servisu ale treba poslat aj telo aj vsetky objektivy,co mas..moze byt rozhasene telo,mozu byt
objektivy..a v slusnom servise by si za to vobec nemali pytat vela..
bola by skoda zbavovat sa d5300,je to dobry fotacik,s ostrenim ako ma d7000..
 
Lucinda
2020-09-09 18:03:03+02
príspevok od: fatality
je to uplne jednoduche nastavenie..ja som si to dokonca robil sam(vnutri zrkadlovej komory su dve take imbus skrutky a jednou sa to posuva do + a -)..ale tebe to samozrejme neodporucam..
do servisu ale treba poslat aj telo aj vsetky objektivy,co mas..moze byt rozhasene telo,mozu byt
objektivy..a v slusnom servise by si za to vobec nemali pytat vela..
bola by skoda zbavovat sa d5300,je to dobry fotacik,s ostrenim ako ma d7000..
No urcite ho poslem do servisu je ho skoda ma nacvakane iba okolo 6000 snimok.a do akeho servisu je lepsie do original nikonu alebo do hociakeho kde opravuju zrkadlovky?
 
fatality
2020-09-10 00:22:25+02
príspevok od: Lucinda
No urcite ho poslem do servisu je ho skoda ma nacvakane iba okolo 6000 snimok.a do akeho servisu je lepsie do original nikonu alebo do hociakeho kde opravuju zrkadlovky?
ak mas veci v zaruke,tak original Nikon..aj ked ten prazsky nema dobru povest..a dalsi a zaroven jediny v okoli je len vo Viedni..
ak nie,zname meno je Matunak z Novych Zamkov,ale myslim,ze on vie doladit len telo,ak je
problem v objektive(och),myslim ze to nevie..
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-09-10 08:30:52+02
príspevok od: fatality
je to uplne jednoduche nastavenie..ja som si to dokonca robil sam(vnutri zrkadlovej komory su dve take imbus skrutky a jednou sa to posuva do + a -)..ale tebe to samozrejme neodporucam..
do servisu ale treba poslat aj telo aj vsetky objektivy,co mas..moze byt rozhasene telo,mozu byt
objektivy..a v slusnom servise by si za to vobec nemali pytat vela..
bola by skoda zbavovat sa d5300,je to dobry fotacik,s ostrenim ako ma d7000..
To si ale rozhasil fotak pre vsetky objektivy.
 
fatality
2020-09-10 10:24:45+02
príspevok od: Karol Srnec
To si ale rozhasil fotak pre vsetky objektivy.
mal som len 18-105 a 105/2.8 micro..kupil som novu d5100 a na oboch bol vidiet bf..
doladil som to a sedeli oba..
takze vyzera to tak,ze ta d5100ka bola od vyroby posunuta..
 
seifi
2020-09-10 12:28:01+02
uvažujem, že ak sa prestavia objektívy, tak sú to ďalej nepredajné kusy ...
 
flapy
2020-09-10 20:10:29+02
príspevok od: Krtko fotografom
To je klasicky "problem" D5300, ak budes fotit cez zivy nahlad, bude to sice pomalsie, ale uz budu fotky ostre. Mam to overene na viacerych D5300-vkach.
Zdravím.
Ak D5300 ostrí cez živý náhlad lepšie,,je to vlastnosť fotoaparátu alebo je niekde chyba?
 
francesco
2020-09-10 20:50:39+02
príspevok od: seifi
uvažujem, že ak sa prestavia objektívy, tak sú to ďalej nepredajné kusy ...
Asi chce fotit a nie predavat objektivy.
 
seifi
2020-09-10 21:14:49+02
príspevok od: francesco
Asi chce fotit a nie predavat objektivy.
Dnes. A čo bude zajtra, ukáže čas. Áno, môže ich dať prestaviť, na koho obraz ? Môže spustiť cenu, ale kto sa bude chcieť tým zapodievať aby po kúpe ...čosi .. kdesi ... a u kohosi ... s neznámym výsledkom dal prestavovať ? Tak proste hrozia úskalia. Celé je to zle.
 
francesco
2020-09-10 21:23:46+02
príspevok od: seifi
Dnes. A čo bude zajtra, ukáže čas. Áno, môže ich dať prestaviť, na koho obraz ? Môže spustiť cenu, ale kto sa bude chcieť tým zapodievať aby po kúpe ...čosi .. kdesi ... a u kohosi ... s neznámym výsledkom dal prestavovať ? Tak proste hrozia úskalia. Celé je to zle.
Uplne zbytocna panika. Je to absolutne standardna vec. Vacsina tiel ma moznost nastavenia posunu v menu. Trebars vsetky Sigmy co som mal som doladoval k telu dockom. Vsetky som v pohode predal a doteraz bezchybne sluzia. Ziadne vazne uskalia to nie su, ked nemas skusenost moze to tak vyzerat, ale nie je to tak.
 
seifi
2020-09-10 22:53:07+02
príspevok od: francesco
Uplne zbytocna panika. Je to absolutne standardna vec. Vacsina tiel ma moznost nastavenia posunu v menu. Trebars vsetky Sigmy co som mal som doladoval k telu dockom. Vsetky som v pohode predal a doteraz bezchybne sluzia. Ziadne vazne uskalia to nie su, ked nemas skusenost moze to tak vyzerat, ale nie je to tak.
chce fotiť a predávať, k tomu slovko absolutne a záverom ty si všetko v pohode predal ... zostáva povedať ... Ámen
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()