Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Nikon N90s

ViloM
2022-01-27 21:04:56+01
Čaute všetci, hľadám niekoho kto fotí, resp. fotil na analóg Nikon N90s, alebo tiež F90s (a podobne). Podľa údajov pôvodného majiteľa foťák fotil bez problémov kým šiel na pár rokov do skrine. Teraz ho skúšam (len prvý film) . Vyzerá že všetko funguje OK, k dispozícii mám dva FF objektívy s clonovým krúžkom: Tamron SP AF Di 17-35 f/2.8 a tiež Tokinu AT-X pro 80-200 f/2.8. Podľa manuálu by mal foťák zobraziť clonu nastavenú na clonovom krúžku objektívu, čo ale neurobí. V režime A ukazuje stále len minimálnu clonu (22), v režime S zas len maximálnu (2,8). V automatických režimoch ale clonu ukazuje podĺa potreby (či ju aj reálne nastaví netuším, uvidím po vyvolaní filmu). Teraz neviem či uvedené dva objektívy vzhľadom na iného výrobcu a dosť rozdielny čas vo výrobe budú vedieť s týmto foťákom správne komunikovať, alebo sa poobzerať radšej po nejakom staršom FF skle od Nikonu. Alebo len ja robím nejakú chybu v nastaveniach. Dík za každú reakciu. .
 
asdfrg
2022-01-29 11:35:37+01
Nazdar.
Ja mam v skrini este niekde F90x. Pokial si dobre pametam, tak ked som fotil objektivom s clonovym kruzkom, tak som clonu na objektive nastavil na 22 a zaaretoval ju. Potom som clonu nastavoval cez ovladanie na fotaku. Vecsinou som fotil v A rezime a tak to fungovalo. Nepokusal som sa nastavovat clonu na objektive.
 
Krtko fotografom
2022-01-29 14:06:00+01
príspevok od: asdfrg
Nazdar.
Ja mam v skrini este niekde F90x. Pokial si dobre pametam, tak ked som fotil objektivom s clonovym kruzkom, tak som clonu na objektive nastavil na 22 a zaaretoval ju. Potom som clonu nastavoval cez ovladanie na fotaku. Vecsinou som fotil v A rezime a tak to fungovalo. Nepokusal som sa nastavovat clonu na objektive.
Tiez som niekedy fotil na F90x, a tiez ju mam este stale doma. Mas pravdu s tym nastavenim clony.
 
ViloM
2022-01-30 22:34:15+01
príspevok od: asdfrg
Nazdar.
Ja mam v skrini este niekde F90x. Pokial si dobre pametam, tak ked som fotil objektivom s clonovym kruzkom, tak som clonu na objektive nastavil na 22 a zaaretoval ju. Potom som clonu nastavoval cez ovladanie na fotaku. Vecsinou som fotil v A rezime a tak to fungovalo. Nepokusal som sa nastavovat clonu na objektive.
Hej, tak by to malo fungovať podĺa manuálu, ale zrejme to je objektívom, pretože u mňa v "A" režime drží clonu stále na najvyššom clonovom čísle, v "S" režime prehadzuje časy podľa voľby a clonu si prispôsobí (takže OK). Objavil som ale na nete článok, že automatický "P" režim, podrežim "Potret" funguje ako A režim. Na počudovanie je to naozaj tak, teda aspoň tak ukazuje display. Uvidím čo je realita po vyvolaní filmu, dnes som niečo skúšobne nafotil. Každopádne dík za reakciu.
 
vojkovsky
2022-02-02 16:15:28+01
príspevok od: asdfrg
Nazdar.
Ja mam v skrini este niekde F90x. Pokial si dobre pametam, tak ked som fotil objektivom s clonovym kruzkom, tak som clonu na objektive nastavil na 22 a zaaretoval ju. Potom som clonu nastavoval cez ovladanie na fotaku. Vecsinou som fotil v A rezime a tak to fungovalo. Nepokusal som sa nastavovat clonu na objektive.
V režimoch A a M sa clona nastavuje clonovým krúžkom na objektíve. V režimoch S a P sa clona na objektíve nastaví na maximálne číslo a následne je nastavovaná z tela.
 
vojkovsky
2022-02-02 16:18:07+01
príspevok od: ViloM
Hej, tak by to malo fungovať podĺa manuálu, ale zrejme to je objektívom, pretože u mňa v "A" režime drží clonu stále na najvyššom clonovom čísle, v "S" režime prehadzuje časy podľa voľby a clonu si prispôsobí (takže OK). Objavil som ale na nete článok, že automatický "P" režim, podrežim "Potret" funguje ako A režim. Na počudovanie je to naozaj tak, teda aspoň tak ukazuje display. Uvidím čo je realita po vyvolaní filmu, dnes som niečo skúšobne nafotil. Každopádne dík za reakciu.
Tu je veľmi dobre a stručne popísané fungovanie N90s: https://www.paladix.cz/clanky/nikon-f90-a-f90x.html
 
ViloM
2022-02-03 12:31:10+01
Ďakujem , problém je že foťak funguje OK až na režim A, kde neprenesie (?) resp. nezobrazí clonu nastavenú na clonovom krúžku na displai fotoaparatu. Problém vidím skôr v tom, že mám len dva objektívy s clonovým krúžkom : Tamron 17-35 a Tokinu 70-200, teda zrejme problém v kompatibilite. Poloautoatický režim Po funguje viac menej rovnako ako A režim , takže pohoda, uvidíme ale čo ukáže vyvolanie prvého filmu. Každopádne ešte raz dík za postnutie návodu
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()