Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Nikon D 700 nastavenie ostrenia

PeterBB
2010-12-27 21:29:54+01
Zdravím, potreboval by som poradiť ako je to s nastavovaním ostrenia /sharpening/ na D700, či používate A -automatiku alebo pre určité scény nastavujete manuálne ostrenie od 0 do 9. Automatika nie vždy dobre funguje, pri portrétoch je niekedy už od 6 stupňa preostrená pokožka... Trochu by som sa potreboval v tomto lepšie zorientovať. Ďakujem za rady
 
Marcel Rebro
2010-12-27 21:31:19+01
príspevok od: PeterBB
Zdravím, potreboval by som poradiť ako je to s nastavovaním ostrenia /sharpening/ na D700, či používate A -automatiku alebo pre určité scény nastavujete manuálne ostrenie od 0 do 9. Automatika nie vždy dobre funguje, pri portrétoch je niekedy už od 6 stupňa preostrená pokožka... Trochu by som sa potreboval v tomto lepšie zorientovať. Ďakujem za rady
Ak to chces mat pod kontrolou, fot do RAWu a doostruj v PP ... doostrovanie JPEG vo fotaku je zradne ...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-12-27 21:53:10+01
Podobne ako Mrco, kupit D700 a cvakat do JPG, to je vyhadzovanie penazi. V RAW mas vacsi dynamicky rozsah a parametre pod vlastnou kontolou, individualne pre kazdy zaber.
 
PeterBB
2010-12-27 21:54:39+01
príspevok od: Marcel Rebro
Ak to chces mat pod kontrolou, fot do RAWu a doostruj v PP ... doostrovanie JPEG vo fotaku je zradne ...
väčšinou fotím do rawu /NEF/, teda ak som to dobre pochopil tak sa tým nemám zaoberať v nastavení v shooting menu / set picture control ? Mám teda nechať nastavenie na A alebo povedzme 4-5 a doostrovať len v PP ? Pracujem, teda snažím sa o nejaký PP v A-CS4
 
Marcel Rebro
2010-12-27 22:01:22+01
príspevok od: PeterBB
väčšinou fotím do rawu /NEF/, teda ak som to dobre pochopil tak sa tým nemám zaoberať v nastavení v shooting menu / set picture control ? Mám teda nechať nastavenie na A alebo povedzme 4-5 a doostrovať len v PP ? Pracujem, teda snažím sa o nejaký PP v A-CS4
No ja to nastavene mam a pouzivam konkretne 4 nastavenia Picture Control (General, Things, People, Street). Pre kazde mam inu saturaciu, doostrenie ... ale mam to len ako \"nahlad\" resp. ked fotim akcie s velkym poctom zaberov, ktore supem na web rovno z JEGu. Pre seriozne spracovanie vzdy pouzivam RAWko...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()