Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Nikon D90 objektív na makrofotografiu kvetov + detail tvare ludi

syki
syki 2011-07-06 14:40:29+02
Ahojte,
hladam na Nikon D90 objektív na makrofotografiu kvetov a hmyzu
+ na detailnu fotografiu tvari ludi.
Existuje taky objektiv?
Dakujem za pomoc.
 
Jubi
2011-07-08 09:06:28+02
Pred pol rokom som kupil tu makro 105-ku. Uz som ju nedal od vtedy dolu z fotaku. Je to fakt super sklo. Venujem sa hlavne makru a portretom a perfisne sa s ty m da fotit aj cela postava. Je sice drahsi ale naozaj ma svoju hodnotu. Teraz este spekulujem ze si k tomu dokupim dvojnasobny teleconvertor.
 
Matej Michalik
ocenenie redakciou 2011-07-08 09:26:40+02
Potvrdzujem, tiez mam 105 makro, nema chybu. Iba ta cena
 
Jubi
2011-07-08 10:52:10+02
Mato8121 a tiez ti v nom furt nieco tak tvrdsie precvakuje?
 
xaxaxa
2011-07-08 10:57:59+02
príspevok od: Jubi
Pred pol rokom som kupil tu makro 105-ku. Uz som ju nedal od vtedy dolu z fotaku. Je to fakt super sklo. Venujem sa hlavne makru a portretom a perfisne sa s ty m da fotit aj cela postava. Je sice drahsi ale naozaj ma svoju hodnotu. Teraz este spekulujem ze si k tomu dokupim dvojnasobny teleconvertor.
aka znacka je ta 105?
 
Jubi
2011-07-08 11:09:16+02
http://www.nikon.sk/sk_SK/product/nikkor-lenses/auto-focus-lenses/fx/single-focal-length/105mm-f-2-8g-af-s-vr-micro-nikkor
 
hombreee
2011-07-08 11:18:33+02
príspevok od: xaxaxa
aka znacka je ta 105?
http://www.dpreview.com/news/0602/06022103nikonafsvr105.asp

z druhej ruky sa da zohnat od cca 500EUR
 
Jubi
2011-07-08 11:26:31+02
no hej ale nespolahnem sa nato ako s nim dotycny zaobchadzal, predsa je to same sklo
 
wayne
2011-07-08 12:00:25+02
príspevok od: Jubi
no hej ale nespolahnem sa nato ako s nim dotycny zaobchadzal, predsa je to same sklo
mozno s nim zaobchadzal setrnejsie ako budes ty s novym. to je ten internetovy -izmus, ked si jeden mysli, ze vsetci okolo neho su bud hulvati, alebo grobiani, ci deti. humorne je ked si to mysli kazdy o kazdom

co ja poznam ludi, ktori maju drahsiu techniku, rozhodne si nefotia mastnymi rukami chlieb so slaniou ktory si prave odrezali a nezabijaju nou ani muchy na stene...
 
Jubi
2011-07-08 12:54:39+02
No aby som sa priznal: Kedisi som kupil za 10000 fotak po nete a nebol jediny problem. Takze sa az tak nebojim. Ale aj tak som stale opatrny.
 
lacikam
2011-07-08 22:01:06+02
príspevok od: dmedia
Ta 105/2,8VR Micro je na makro super a na portret tiez, vzhladom na svoje makro vlastnosti ani nemusis uplne ist do 2,8, pekne rozmazla v bokehu je tak do 6,3 podla vzdialenosti od objektu. Vzhladom na N vrstvu je kresobne az prilis prekreslena v detailoch, ale o tom je makro. Podla man je to viacero v jednom....
Este by bola volba Nikon 60/2,8 Micro ked chces s kratsim ohniskom.

Vzorka je N105/2,8 na 4-ke clone a CB 5-ke.
Dík, si "fikaný chlapec"... presne takéto niečo som čakal. Kúpil som si totiž (foto) knihu od Bruno Poinsard (Tropical Blend - vydalo daab) a zaujalo ma, ako krásne kombinoval detaily s portrétmi..
 
lacikam
2011-07-08 23:16:47+02
príspevok od: dmedia
Ta 105/2,8VR Micro je na makro super a na portret tiez, vzhladom na svoje makro vlastnosti ani nemusis uplne ist do 2,8, pekne rozmazla v bokehu je tak do 6,3 podla vzdialenosti od objektu. Vzhladom na N vrstvu je kresobne az prilis prekreslena v detailoch, ale o tom je makro. Podla man je to viacero v jednom....
Este by bola volba Nikon 60/2,8 Micro ked chces s kratsim ohniskom.

Vzorka je N105/2,8 na 4-ke clone a CB 5-ke.
A prosím ťa, čo znamená "focus breathing", ktorý spomína tak často Ken Rockwell a ako sa v praxi prejavuje? Ďakujem.
 
landov
2011-07-09 11:50:42+02
Ja som dostal prave mail o odoslani zasielky s Tamron 60/2,0...tak potom pripadne napisem poznatky.
 
cc355
2011-07-09 12:01:43+02
Osobně bych nevolil kratší ohnisko jak 100mm
 
landov
2011-07-10 14:59:11+02
príspevok od: cc355
Osobně bych nevolil kratší ohnisko jak 100mm
Dôvod ?
 
lacikam
2011-07-10 23:20:32+02
príspevok od: landov
Dôvod ?
Žerem Kena Rockwella a on je toho názoru, že na makro jedine dhšie ohniská..Vraví :
"Zabudnite na 55mm a 60mm makro objektívy určené pre makro prácu. Musíte sa s nimi dostať tak blízko, že obťažujete svoju tému (predmet fotenia) a stojíte v ceste vlastnému svetlu. Rovnako tak aj 105mm makrá ešte neumožňujú zostať v slušnej vzdialenosti od objektu. Buďme úprimní: makro predmet nie je nič viac ako niekoľko centimetrov objektu v priemere, inak by to nebolo makro.
Pre vážne makro práce, nie je objektív lepší ako súčasné klasické Nikon, Nikon Nikkor AF Micro 200mm f/4D. "
Toto mu až tak nežeriem, 105 je v niečom určite aj lepšia.
Ale s krátkymi ohniskami má asi vo veľkej miere pravdu.
 
javelin
2011-07-11 06:21:31+02
príspevok od: lacikam
Žerem Kena Rockwella a on je toho názoru, že na makro jedine dhšie ohniská..Vraví :
"Zabudnite na 55mm a 60mm makro objektívy určené pre makro prácu. Musíte sa s nimi dostať tak blízko, že obťažujete svoju tému (predmet fotenia) a stojíte v ceste vlastnému svetlu. Rovnako tak aj 105mm makrá ešte neumožňujú zostať v slušnej vzdialenosti od objektu. Buďme úprimní: makro predmet nie je nič viac ako niekoľko centimetrov objektu v priemere, inak by to nebolo makro.
Pre vážne makro práce, nie je objektív lepší ako súčasné klasické Nikon, Nikon Nikkor AF Micro 200mm f/4D. "
Toto mu až tak nežeriem, 105 je v niečom určite aj lepšia.
Ale s krátkymi ohniskami má asi vo veľkej miere pravdu.
Ken Rakwel je blb.....Ale to každý vie....nedavno bol najlepší fotoaparat na svete Olympus....a pametám sa že Canon 300D (písane pred seven rokama), mal byť v predaji podla tohoto medzihviezdneho odborníka na teplú woodu ,asi osem rokov....
 
dmedia
2011-07-11 08:21:09+02
príspevok od: lacikam
Žerem Kena Rockwella a on je toho názoru, že na makro jedine dhšie ohniská..Vraví :
"Zabudnite na 55mm a 60mm makro objektívy určené pre makro prácu. Musíte sa s nimi dostať tak blízko, že obťažujete svoju tému (predmet fotenia) a stojíte v ceste vlastnému svetlu. Rovnako tak aj 105mm makrá ešte neumožňujú zostať v slušnej vzdialenosti od objektu. Buďme úprimní: makro predmet nie je nič viac ako niekoľko centimetrov objektu v priemere, inak by to nebolo makro.
Pre vážne makro práce, nie je objektív lepší ako súčasné klasické Nikon, Nikon Nikkor AF Micro 200mm f/4D. "
Toto mu až tak nežeriem, 105 je v niečom určite aj lepšia.
Ale s krátkymi ohniskami má asi vo veľkej miere pravdu.
105-ka je jeden z najlepsich makro objektivov na svete, lepsia v tejto chvili je iba nova verzia canon 100/2,8, ale iba o chlp. Takze spekulovat o kvalite tohto objektivu je dost ... nezmyselne.

Na druhej strane 200/4 od nikonu je super sklicko, hlavne na objekty ktore su daleko a nie je mozne sa k nim dostat, alebo ich nechces vyrusit. Dost dlho sa caka na jeho DIGI renew, ale to bude asi aj riadna palka, pocitam tak 1500E. Treb asi zaroven uvedomit, ze t a200-k ana D90 bude po prepocte 300-ka, teda stativ...pokial nemas idealne svetelne podmienky, co vacsinou nemas.

Polemizovat o tom ci najlepsie je105, a 60 o nicom je nezmysel, 60i 105 i 200 su super skla, a kazde sa hodi na nieco ine v oblasti makrofoto, najlepsie mat vsetky tri

105 z tychto skiel je asi najlepsia volba na to co si v uvode chcel...
 
lacikam
2011-07-11 23:41:16+02
príspevok od: javelin
Ken Rakwel je blb.....Ale to každý vie....nedavno bol najlepší fotoaparat na svete Olympus....a pametám sa že Canon 300D (písane pred seven rokama), mal byť v predaji podla tohoto medzihviezdneho odborníka na teplú woodu ,asi osem rokov....
Ja sa zastanem Kena Rockwella. Nie je to blb. Chodím na jeho stránky. Právo na zmenu názoru má každý. Aj na vývoj. Spôsob, akým píše o objektívoch je veľmi "čtivý" a vie podať informácie tým správnym spôsobom. AK niečo tvrdí, snaží sa to podložiť nejakým argumentom. Spôsob, akým recenzuje objektívy ukazuje snahu o objektivitu, množstvo techniky, ktoré držal v rukách a použil, aby o nej napísal je obdivuhodné. Videl som od neho aj zábery, ktoré boli prekvapivo dobré. Nie je to "len teoretik" ani blb, čo sa mýli.
 
lacikam
2011-07-11 23:47:30+02
Čo neznamená, že má vždy správny názor. Alebo, že len on má pravdu. Čítam tu, aj tam, aj inde. Informácie selektujem a porovnávam. A preto si myslím, že blb nie je. Tu by sa ich našlo viac - so stotinovými skúsenosťami či rovnakým "prehľadom". Na jednom českom počítačovom portáli je jeden týpek, ktorý raz mesačne rozpracuje - ale "fest" kontroverzne nejakú tému, tak aby (asi naschvál) mala veľa odporcov. Ale tí odporcovia prídu z princípu. Nikto nerád počuje veci, ktoré neznejú dobre. Ale jeho "úvahy" sú najčitanejšie na tom webe. A je na nich najviac reakcií. e-photu by sa zišiel taký "Rockwell". Či už po stránke textov, či hardware.
 
psykora2
2011-07-12 00:44:27+02
príspevok od: syki
Ahojte,
hladam na Nikon D90 objektív na makrofotografiu kvetov a hmyzu
+ na detailnu fotografiu tvari ludi.
Existuje taky objektiv?
Dakujem za pomoc.
na to co chces fotit je vyborna aj sigma 150/2,8
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()