Hore
Fórum » Nikon fórum
 

D700 + 70-200VR II

Pastil
2011-08-06 22:31:13+02
Ak nasadim spomenuty objektiv na telo fotoaparatu a zaklapne do zamku, tak ak drzim objektiv v jednej ruke a telo v druhej tak pri pohyboch citim tzv. mrtvy chod, tento chod je zhruba desatiny mm, na expoziciu vpliv nema aspon som do do teraz nepostrehol , ale ten pohyb je citelny a tak neviem ci je to iba v mojom pripade, alebo to ma tak byt, myslim si ze na Japonsku preciznost by to asi nemalo byt, tak sa pytam ako je to u vas. dakujem
 
kecal
2011-08-06 22:39:50+02
príspevok od: Pastil
Ak nasadim spomenuty objektiv na telo fotoaparatu a zaklapne do zamku, tak ak drzim objektiv v jednej ruke a telo v druhej tak pri pohyboch citim tzv. mrtvy chod, tento chod je zhruba desatiny mm, na expoziciu vpliv nema aspon som do do teraz nepostrehol , ale ten pohyb je citelny a tak neviem ci je to iba v mojom pripade, alebo to ma tak byt, myslim si ze na Japonsku preciznost by to asi nemalo byt, tak sa pytam ako je to u vas. dakujem
to tu už bolo preberané x krát, zmier sa s tým že to tak musí byť ...
 
jrfoto
2011-08-06 22:41:09+02
medzi objektivom a telom je stale nejaka vola a pri tazsich objektivoch je to trocha viac citit, podla mna je to normalne
 
Pastil
2011-08-06 22:50:53+02
takuto temu som nenasiel tak preto som to pisal, aj tak si myslim ze ak by sme my mali vyviest nejaky vyrobok za hranice s niecim podobnym a nemuselo by to byt ani japonsko staci napr. nemecko tak nam vratia celu zasielku a este by bolo okolo toho velke halo, posobil som v urcitej oblasti kde sa to takto dialo, skratka niekto moze , niekto nie. dik aspon viem ze nie je to iba v mojom pripade
 
viking81
2011-08-06 23:37:58+02
príspevok od: Pastil
takuto temu som nenasiel tak preto som to pisal, aj tak si myslim ze ak by sme my mali vyviest nejaky vyrobok za hranice s niecim podobnym a nemuselo by to byt ani japonsko staci napr. nemecko tak nam vratia celu zasielku a este by bolo okolo toho velke halo, posobil som v urcitej oblasti kde sa to takto dialo, skratka niekto moze , niekto nie. dik aspon viem ze nie je to iba v mojom pripade
trepes kraviny trosku....tolerancie ti nieco hovoria ? ak ano tak vies ze kazdy vyrobok ma hornu a dolnu mieru tolerancie...a ked sa stretne horna odchylka pre bajonet so spodnou pre objektiv tak je to maximalna dovolena vola....ktora je stale v ramci vykresovej dokumentacie ale ty ju citis viac ako kamarat co mal stastie na stret inych odchyliek....a ako sam pises..je to par desatin mm....takze zanedbatelne....na fotenie to vplyv nema ziaden....a presnejsie to nemoze byt urobene lebo by bolo asi obtiazna vymena skiel....co by to o seba drhlo...a uz vobec nechapem preco by sa koli tomu mala vracat zakazka do japonska...takuto volu maju vsetky znacky....ludia s tym fotia roky a nikto sa nestazoval....teda stazoval par krat tu na fore...ale dostal rovnaku odpoved ako ty....takze neries kraviny a radsej fot
 
WildSammy
2011-08-07 00:55:28+02
Napr. ja som takuto volu medzi mojou D700 a 70-200 VR I necitil vobec, ale mam ju medzi D700 a 24-120 VR, cize je to uplne normalne hlavne s tym neskusaj naschval hybat, lebo mna to napr. stale dost laka a ked ma taky objektiv, mam nutkani s nim stale kyvat ale ak ty taketo nutkanie nemas, tak vsetko bude v poriadku
 
Jubi
2011-08-07 07:11:56+02
Mne to robi 105VR na D50-ke. Som z oboru presnej vyroby a tato vola ktoru popisujes je v norme. Objektiv sa proste okolo svojej osi moze trochu pootocit, ved predsa obraz ti to neotoci . Horsie by bolo keby sa ti kyval z boka na bok alebo sprava do lava. To by znamenalo ze je nieco uz dost opotrebovane.
Ahoj a prejem fajn svetlo.
 
dedo Milan
2011-08-07 16:48:40+02
príspevok od: Jubi
Mne to robi 105VR na D50-ke. Som z oboru presnej vyroby a tato vola ktoru popisujes je v norme. Objektiv sa proste okolo svojej osi moze trochu pootocit, ved predsa obraz ti to neotoci . Horsie by bolo keby sa ti kyval z boka na bok alebo sprava do lava. To by znamenalo ze je nieco uz dost opotrebovane.
Ahoj a prejem fajn svetlo.
Jubi a je nejaký rozdiel v kývaní z boka na bok a zľava doprava ?
 
Pastil
2011-08-07 18:01:22+02
Tak fajn, este raz diky za odpovede, dalej nema cenu sa k tomu vyjadrovat, to uz je len chytanie za slovicka, skratka nic sa s tym nespravi, je to tak ako to je.
 
Jubi
2011-08-07 22:13:12+02
príspevok od: dedo Milan
Jubi a je nejaký rozdiel v kývaní z boka na bok a zľava doprava ?
Ach jaj, ale vsak vies ako som to myslel? (Sorry preklep)
 
Optimal
2011-08-08 01:01:16+02
Som rad ze je to normalne, lebo kupil som si vcera novy objektiv a tiez mam ten pocit ze sa to kusok obcas pohne. Takze mozem s kludom spat
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()