Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Čistenie

Betka_V
2011-12-20 18:20:29+01
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať kde by som si mohla dať vyčistiť fotoaparát Nikon D40, sama si netrúfam myslím že by sa mi to ani nepodarilo. Neviem odkiaľ sa mi tam zobralo toľko nečistôt aj keď fotím dosť často v prašnom prostredí ale objektívy mením len v uzatvorených priestoroch nie na voľnom priestranstve. Na priloženej fotke je vidno koľko nečistôt tam je. Tak by som sa chcela spýtať kde by sa to dalo vyčistiť a aký spôsob by bol na to najlepší?? Ak mi niekto poradí tak vopred ďakujem.
 
Chris
2011-12-20 19:51:06+01
Skúšala si zapnúť vo foťáku čistenie snímača? Vyskúšaj, aj viackrát po sebe, možno to pomôže.
 
Emilio
2011-12-20 20:20:50+01
Ak nepomôže Chrisova rada, treba kúpiť ofukovací balónik, alebo stlačený vzduch v sprayi a v návode máš uvedený postup ako odklopiť zrkadlo. Všetko vyfúkať, ak to nepomôže tak šup do prvej opravovne, spravia aj na počkanie. Sú na to ešte aj rôzne čistiace roztoky, no akosi tiež nemám na to odvahu. Ten čip je dosť drahý a za ten risk to nestojí.
 
markato1
2011-12-20 20:30:47+01
ten ofukovaci balonik by mal byt vo vybave kazdeho fotografa..
 
tino8
2011-12-20 21:03:51+01
to co tam mas si myslim, ze ofukovvacim balonikom nespravis. Navyse balonikom iba rozfukas vsetko co tam je na ine casti v komore a po par cvakoch to tam mas znovu(ak sa ti balonikom vobec podari odfuknut co ti najviac vadi). Pripadne si tam nafukas aj co si nechcela. Ak niesi ista sama sebou pri cisteni cipu, tak treba skocit do najblizsieho servisu a ak by sa ti to castejsie opakovalo tak ver tomu ze pri cenach cistenia cipu prekonas v momente vsetkok strach a naucis sa to sama ako vsetci ostatni..
 
KESKOSENI
2011-12-20 21:38:44+01
http://www.matunak.sk/
 
Marek Janicko
2011-12-20 22:31:37+01
Ked som videl videa, aka to je precizna praca, hlavne co sa tyka pouzitiac cistiacich nastrojov, tak nedal by som vycistit do servisu ani D40 ani D3.

Skor by som sa toho servisu bal, ako toho, ze ja poskodim zrkadlovku. Inac cenu neviem posudit, kedze neviem co stoji take cistenie, no ked som videl na internete kvalitne cistiace tycinky na cip, kolko stoja tak mi bolo dost.
Napr.: http://www.amazon.com/Sensor-Swab-Type-Box-12/dp/B000BDCE1Y/ref=zg_bs_172426_55
 
Flodur
2011-12-20 22:49:26+01
príspevok od: Betka_V
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať kde by som si mohla dať vyčistiť fotoaparát Nikon D40, sama si netrúfam myslím že by sa mi to ani nepodarilo. Neviem odkiaľ sa mi tam zobralo toľko nečistôt aj keď fotím dosť často v prašnom prostredí ale objektívy mením len v uzatvorených priestoroch nie na voľnom priestranstve. Na priloženej fotke je vidno koľko nečistôt tam je. Tak by som sa chcela spýtať kde by sa to dalo vyčistiť a aký spôsob by bol na to najlepší?? Ak mi niekto poradí tak vopred ďakujem.
Škoda, cez víkend som bol v Novom Meste, bol by som sa na to pozrel. A postup? 1. balónik, 2. pečiatkovať, 3. mokrá cesta. Vyčistených niekoľko foťákov a v poho.
 
martin9113
2011-12-21 06:17:13+01
príspevok od: Chris
Skúšala si zapnúť vo foťáku čistenie snímača? Vyskúšaj, aj viackrát po sebe, možno to pomôže.
d40 cistenie nema
 
Dushanco
2011-12-21 13:14:17+01
...nerobil by som z toho ziadnu vedu. v pripade krajnej nudze som uz aplikoval aj tycinku na cistenie usi v spolupraci s alpou a podotykam, ze uspesne.

poznamka na okraj: napriek tomu co som uviedol, chovam ku svojej technike setrne
 
Milstar
2011-12-21 13:42:30+01
Ak sa necítiš na vyčistenie sama a maš cestu do BA, v Pro Laica na Palackého ti to vyčistia za 30 minút. Sám som to skúsil a som spokojný. Pozor servis je iba do 17.hod.
 
martin9113
2011-12-21 16:53:05+01
príspevok od: Betka_V
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať kde by som si mohla dať vyčistiť fotoaparát Nikon D40, sama si netrúfam myslím že by sa mi to ani nepodarilo. Neviem odkiaľ sa mi tam zobralo toľko nečistôt aj keď fotím dosť často v prašnom prostredí ale objektívy mením len v uzatvorených priestoroch nie na voľnom priestranstve. Na priloženej fotke je vidno koľko nečistôt tam je. Tak by som sa chcela spýtať kde by sa to dalo vyčistiť a aký spôsob by bol na to najlepší?? Ak mi niekto poradí tak vopred ďakujem.
hlavne to necisti vatovou tycinkou a alpou. mozes ho poskodit
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()