Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Nikon D7000

tibore18
2012-03-21 19:46:46+01
Zdravím, mám momentálne Nikon D5100 a som s nim celkom spokojny, no chcel by som prejsť na Nikon D7000. Zatiaľ som ešte nenašetril, a nechcem predať D5100, dokiaľ nebudem mať D7000. Chcem sa preto opýtať, či neviete niekto ako približne dlho sa bude D7000 ešte predávať. Chcel by som samozrejme novy a nie z bazarov. Alebo či sa da po skončeni predaja objednať ešte nejaky ten kus čo maju na sklade.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-03-21 20:01:09+01
Tak to budes musiet napisat do Japonska.
 
Misoo79
2012-03-21 20:07:07+01
D90 je starý 4(?) roky a stále sa predáva...

Inak čo také vážne fotíš, že ti D5100 nestačí, resp. v čom ťa D7000 zachráni?
PS: číra zvedavosť...
 
Triton
2012-03-21 20:59:14+01
Ak sa nemylim tak 7k je vlanajsia novinka, tak asi tak skoro z trhu nepojde. Miso ak chce robit s bleskami tak ta vymena nieje uplne nezmyselna.
 
Misoo79
2012-03-21 21:15:03+01
príspevok od: Triton
Ak sa nemylim tak 7k je vlanajsia novinka, tak asi tak skoro z trhu nepojde. Miso ak chce robit s bleskami tak ta vymena nieje uplne nezmyselna.
Ja si skôr myslím, že je to "viac cool". D5100 je tiež novinka, čiže ju musel kupovať nedávno. Pochybujem, že sa takto zo dňa na deň rozhodol, že ide pracovať s bleskmi. Teda ak by mu šlo o blesky, tak by bral hneď D7k...

Teda toľko môj názor...
 
NefroniK
2012-03-22 13:28:39+01
Vacsi hladacik, motor, zarazka pre clonovy kruzok, vacsie a odolnejsie telo a spomenuty commander pre CLS moze byt jeden z dovodov. Cip je rovnaky, takze inak neviem
 
kofoluska
2012-04-06 10:28:56+02
No, videla by som to mozno aj na rozdiel v tom, ze D5100 nema motorcek, kym D7000 ano. Inak predavat sa este urcite hodne dlho bude, akurat sa treba pripravit na zvysovanie cien. V poslednych dnoch slo telo hore o 40 eur (z povodnej najnizsej ceny 861 na 902). Vysoky dopyt - nizka ponuka, kvoli jesennym zaplavam v Thajsku.
 
Manicy
2012-04-06 17:18:07+02
príspevok od: kofoluska
No, videla by som to mozno aj na rozdiel v tom, ze D5100 nema motorcek, kym D7000 ano. Inak predavat sa este urcite hodne dlho bude, akurat sa treba pripravit na zvysovanie cien. V poslednych dnoch slo telo hore o 40 eur (z povodnej najnizsej ceny 861 na 902). Vysoky dopyt - nizka ponuka, kvoli jesennym zaplavam v Thajsku.
mas veru pravdu,ja som mesiac a pol cakal vo fotolabe (861€) a teraz stoji 919€..jooj este ze som kupil cez inzerat lebo po dvojmesacnom cakani a este aj zvyseni ceny by ma asi uz fakt...
 
kofoluska
2012-04-06 17:57:03+02
príspevok od: Manicy
mas veru pravdu,ja som mesiac a pol cakal vo fotolabe (861€) a teraz stoji 919€..jooj este ze som kupil cez inzerat lebo po dvojmesacnom cakani a este aj zvyseni ceny by ma asi uz fakt...
To verim. Mne na stastie cenu garantuju, takze som z obliga (aj ked objektiv este nie je dodany). Vlastne za par minut to telo budem konecne drzat v rukach Kamoska uz je v Mikulasi, o chvilu je v L. Jane (veze mi ho z Prahy). Ked pozeram na to, ako sa tie ceny posuvaju hore, som neuveritelne stastna, ze som sa dala na objednavku v CR a ze na to mam cas (som nedockava, to je jasne, ale proste nic ma netlaci k tomu, aby som zhanala niekde nieco rychlo a draho).
 
demec
2012-04-15 22:32:25+02
ja som svoju D7000 kupil minuly rok v decembri po asi 2-3 tyzdnoch behania a pisania emailov, nakolko kvoli spomenutym zaplavam v thajsku a s tym suvisiacim obmedzenim vyroby sa stali nedostatkovym tovarom. po pravde ani neviem kolko prene teraz stoja, ale predpokladam ze ta cena isla hore...
 
Jerry C.
2012-04-15 23:03:56+02
ja by som tú otázku otočil : nie dokedy sa bude ,ale kedy konečne sa začne predávať ?
Už mesiac "behám" po eshopoch a kamenných predajniach a všade len počujem že nie sú ale vraj už koncom marca,potom začiatkom apríla,teraz zase koncom apríla a ak nie tak v máji určite budú .... no ale momentálne nikde nie sú ... ešte že mám aspoň dačo do ruky i keď to nie je zrkadlo
 
SK_8er
2012-04-15 23:48:42+02
príspevok od: Jerry C.
ja by som tú otázku otočil : nie dokedy sa bude ,ale kedy konečne sa začne predávať ?
Už mesiac "behám" po eshopoch a kamenných predajniach a všade len počujem že nie sú ale vraj už koncom marca,potom začiatkom apríla,teraz zase koncom apríla a ak nie tak v máji určite budú .... no ale momentálne nikde nie sú ... ešte že mám aspoň dačo do ruky i keď to nie je zrkadlo
sory kamo ale taketo veci na ephoto nepatria ... myslim tu poslednu vetu ...
 
Jerry C.
2012-04-16 00:03:38+02
príspevok od: SK_8er
sory kamo ale taketo veci na ephoto nepatria ... myslim tu poslednu vetu ...
myslel som na foťák ,keď už sme na fotografickom portáli ,ale proti gustu žiaden dišputát
 
wlad
2012-04-16 00:04:49+02
príspevok od: SK_8er
sory kamo ale taketo veci na ephoto nepatria ... myslim tu poslednu vetu ...
mal na mysli powerball

http://www.youtube.com/watch?v=LQPESY-pndw
 
pepe112
2012-04-16 07:38:45+02
Aj ja sa rozhodujem nad výmenou mojej d5100 brat ma d7000 chcem si porovnať najprv či sa to vlastne oplatí ked je tam ten istý čip motorček nepotrebujem lebo mám objektívy s motorčekom ale to stým bleskom som nepochopil čo nedokáže d5100 a d7000 dokáže s bleskom mám blesk sb700 samozrejme sa sním učím ale šlape dobre .Skúste mi ešte poradiť či sa mi to vlastne oplatí dík moc
 
rica
2012-05-14 09:02:30+02
Prosím o radu: som momentálne v Nórsku, na net obmedzený prístup, nemôžem vyhľadať manual ku D7000, aby som si tam vyhľadal sám riešenie môjho problému.
Pred pár dňami mi prestal fungovať manuálny výber ostriaceho bodu - stále je aktívny len centálny krížový. Šlo to bez problémov, krížovým som vybral v pohode ktorýkoľvek, či som nastavených 11 či 39 ostriacich polí, nemenil som v nastaveniach nič a zrazu mi to prestalo fungovať.
Krížový ovládač funguje OK, keď behám v menu alebo podobne tak reaguje bez problémov, čiže volič to nie. Robí mi to na všetkých objektívoch - aj AF aj MF, tak to bude asi len nastavením. Skúsil som všetko čo viem, ale som v koncoch, tak Vás týmto prosím o radu.
Fotiť sa dá aj bez toho manual výberu, ale celkom ma to štve, že neviem čo sa stalo, a najmä že ako to odstrániť.
Veľká vďaka za pomoc...
 
Marcel Rebro
2012-05-14 09:11:06+02
príspevok od: rica
Prosím o radu: som momentálne v Nórsku, na net obmedzený prístup, nemôžem vyhľadať manual ku D7000, aby som si tam vyhľadal sám riešenie môjho problému.
Pred pár dňami mi prestal fungovať manuálny výber ostriaceho bodu - stále je aktívny len centálny krížový. Šlo to bez problémov, krížovým som vybral v pohode ktorýkoľvek, či som nastavených 11 či 39 ostriacich polí, nemenil som v nastaveniach nič a zrazu mi to prestalo fungovať.
Krížový ovládač funguje OK, keď behám v menu alebo podobne tak reaguje bez problémov, čiže volič to nie. Robí mi to na všetkých objektívoch - aj AF aj MF, tak to bude asi len nastavením. Skúsil som všetko čo viem, ale som v koncoch, tak Vás týmto prosím o radu.
Fotiť sa dá aj bez toho manual výberu, ale celkom ma to štve, že neviem čo sa stalo, a najmä že ako to odstrániť.
Veľká vďaka za pomoc...
nemas to len zamknute?
ta packa pod krizovym ovladacom v polohe L ...
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2012-05-14 09:11:12+02
príspevok od: rica
Prosím o radu: som momentálne v Nórsku, na net obmedzený prístup, nemôžem vyhľadať manual ku D7000, aby som si tam vyhľadal sám riešenie môjho problému.
Pred pár dňami mi prestal fungovať manuálny výber ostriaceho bodu - stále je aktívny len centálny krížový. Šlo to bez problémov, krížovým som vybral v pohode ktorýkoľvek, či som nastavených 11 či 39 ostriacich polí, nemenil som v nastaveniach nič a zrazu mi to prestalo fungovať.
Krížový ovládač funguje OK, keď behám v menu alebo podobne tak reaguje bez problémov, čiže volič to nie. Robí mi to na všetkých objektívoch - aj AF aj MF, tak to bude asi len nastavením. Skúsil som všetko čo viem, ale som v koncoch, tak Vás týmto prosím o radu.
Fotiť sa dá aj bez toho manual výberu, ale celkom ma to štve, že neviem čo sa stalo, a najmä že ako to odstrániť.
Veľká vďaka za pomoc...
skušala si stlačiť tlačidlo AF na prepínači na tele pri bajonete a krútiť zadným aj predným rolerom?
 
wlad
2012-05-14 09:12:02+02
príspevok od: Marcel Rebro
nemas to len zamknute?
ta packa pod krizovym ovladacom v polohe L ...
toto ! na 100%
Stalo sa to aj mne
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2012-05-14 09:13:21+02
príspevok od: pepe112
Aj ja sa rozhodujem nad výmenou mojej d5100 brat ma d7000 chcem si porovnať najprv či sa to vlastne oplatí ked je tam ten istý čip motorček nepotrebujem lebo mám objektívy s motorčekom ale to stým bleskom som nepochopil čo nedokáže d5100 a d7000 dokáže s bleskom mám blesk sb700 samozrejme sa sním učím ale šlape dobre .Skúste mi ešte poradiť či sa mi to vlastne oplatí dík moc
neviem čo sa oplatí ale D7000 je asi najlepší / najvyváženejší ( pomer cena výkon, AF, ergonomia, obraz..) dnes podľa viacerých best model APS-C foťáka na trhu.
 
Strana 1 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()