Hore
Fórum » Canon fórum
 

Aký objektív na Canon 5Diii? Prosim poradte, kriteria v popise.

mahalo
mahalo 2016-03-19 17:29:08+01
Ludia mili, obraciam sa na vas s prosbou pretoze sama si neporadim. Uz som co to precitala, ale uvitam a ocenim rady. Aky objektiv na zaciatok si mam kupit k tomuto telu, ak fotim prevazne momentky v rodine, ci dokumentarnu foto. Potrebujem aby mal dobru svetelnost a aby mi co najlepsie zachytil pohybujuci sa objekt. Tiez neviem, ci volit zoomovy, alebo pevny. Akekolvek rady, ci postrehy velmi ocenim, pretoze som zatial amater, ale myslim to vazne ) Cena tak cca do 500€ max. Dakujem za akekolvek rady!
 
zvonec
2016-03-22 12:20:08+01
príspevok od: mahalo
To je ale vyrazne len pri foteni tvare uplne zblizka nie?
O to prave ide, ze ked chceme mat tvar na cely zaber a nechceme to riesit cropom, tak je treba ist blizsie k portretovanej osobe pri pouziti sirsich ohnisk. a tym padom dochadza k deformacii kriviek tvare a hlavne neprirodzenemu vyrazu tvare....
Nie nadarmo sa hovori, ze Canon EF 135mm je najlepsi portretny objektiv a naostrejsi objektiv vobec....
 
nudike
2016-03-22 12:55:33+01
Nerozumiem preco si z 5Dmark 3 presla na 6D ( ak cena za 5Dmark3 je u teba 900E - pouzivana ) ak veris ze je v dobrom stave tak 6D nema zmysel. Nova 6D je drahsia ako 900E. 35 je super ohnisko (naozaj univerzalne) ale fotenie deti vonku iba s tymto ohniskom je obmedzujuce. Mne sa osobne najviac vonku hodi 70-200f2.8 kde sa dcerka prirodzne hra a nie len nutene cumi do objektivu. tak ako uz niekto pisal 24-105f4 (nemusi byt nutne Canon) alebo 24-70f2.8 (hoc aj dobry tamron) ti nazaciatok urobi lepsiu sluzbu (aj dnu aj vonku). Potom sa mozes vysperkovat pevnymi sklami typu 35,50,85. podla toho co ti bude chybat.
 
mahalo
2016-03-22 13:05:42+01
príspevok od: zvonec
O to prave ide, ze ked chceme mat tvar na cely zaber a nechceme to riesit cropom, tak je treba ist blizsie k portretovanej osobe pri pouziti sirsich ohnisk. a tym padom dochadza k deformacii kriviek tvare a hlavne neprirodzenemu vyrazu tvare....
Nie nadarmo sa hovori, ze Canon EF 135mm je najlepsi portretny objektiv a naostrejsi objektiv vobec....
Super presne takuto fotku som hladala. To co si napisal mi je jasne, len mi nie je jasna ta vzdialenost od objektu. Toto su portrety kde je na celu fotku tvar. Bezne detom nefotim len tvar, fotim ich zvacsa pri nejakej cinnosti (preto som myslela ze sklo na portrety pocka) Zaujimalo by ma porovnanie napriklad tvar vratane hrude a trupu, pripadne napriklad dvoch tvari vedla seba s ramenami. Tiez by to skreslenie bolo take vyrazne? Daju sa skusit objektivy priamo v obchode?

Napr. na takejto vzdialenosti myslim:
 
zvonec
2016-03-22 14:10:47+01
príspevok od: mahalo
Super presne takuto fotku som hladala. To co si napisal mi je jasne, len mi nie je jasna ta vzdialenost od objektu. Toto su portrety kde je na celu fotku tvar. Bezne detom nefotim len tvar, fotim ich zvacsa pri nejakej cinnosti (preto som myslela ze sklo na portrety pocka) Zaujimalo by ma porovnanie napriklad tvar vratane hrude a trupu, pripadne napriklad dvoch tvari vedla seba s ramenami. Tiez by to skreslenie bolo take vyrazne? Daju sa skusit objektivy priamo v obchode?

Napr. na takejto vzdialenosti myslim:
Pri takychto fotkach sa neriesi skreslenie. Toto su fotky alebo momentky, ktore sa daju krasne poriesit ohniskom 35mm az 85mm. Okamih, ktory zachytavaju je sto krat podstatnejsi ako nejake skreslenie....
 
RasťoS
2016-03-22 14:15:27+01
Zaujímavo sa to tu vyvíja...
Určite by som zobral 5Dlll, keď je za dobrú cenu. Myslím že ostrenie bude lepšie, ako na 6D a tobôž 5Dll, čo pri fotení detí určite využiješ, aj ako amatér.
Naopak, neviem, či amatér dokáže využiť potenciál pevných skiel. Jedinú výhodu vidím vo vyššej svetelnosti, oproti napr. 24-70 2,8, ale presne zaostriť dieťa pri nejakej aktivite a s clonou 1,4?
Radiť nebudem, ale ja by som bral tú 5Dlll a 24-70 a hurá fotiť .
 
mahalo
2016-03-22 14:42:38+01
príspevok od: RasťoS
Zaujímavo sa to tu vyvíja...
Určite by som zobral 5Dlll, keď je za dobrú cenu. Myslím že ostrenie bude lepšie, ako na 6D a tobôž 5Dll, čo pri fotení detí určite využiješ, aj ako amatér.
Naopak, neviem, či amatér dokáže využiť potenciál pevných skiel. Jedinú výhodu vidím vo vyššej svetelnosti, oproti napr. 24-70 2,8, ale presne zaostriť dieťa pri nejakej aktivite a s clonou 1,4?
Radiť nebudem, ale ja by som bral tú 5Dlll a 24-70 a hurá fotiť .
Prave kvoli AF som chcela brat 5diii a rovnako pri objektive tu svetelnost. Ta svetelnost ma velmi laka, no dobre si pripomenul ze s ostrenim bude vacsi problem..takze ideal na pohyb a ostrost odporucas tu 24-70 f4 hej?
 
nudike
2016-03-22 14:55:22+01
ked mas na 24-70F2.8 tak kludne ten priclonit vies vzdy, ale ked peniazky nepustia tak 24-70f4IS alebo 24-105F4IS. F1.4 ci f1.8 su super svetelnosti, ale tam dieta mikne hlavou a mas to mimo roviny ostrosti.
Jasne skusat objektivy mozes, kludne v obchode aj so svojim telom fotoaparatu. ked ti nedovolia tak to nieje seriozny pristup.
 
hugoba
2016-03-22 16:55:06+01
príspevok od: mahalo
To je ale vyrazne len pri foteni tvare uplne zblizka nie?
hej,môžeš aj s 35kou spraviť portrét bez deformacie,keď budeš fotiť z niekolkych metrov a potom to radikálne orežeš,ale to nieje cesta
 
RasťoS
2016-03-22 18:42:55+01
príspevok od: mahalo
Prave kvoli AF som chcela brat 5diii a rovnako pri objektive tu svetelnost. Ta svetelnost ma velmi laka, no dobre si pripomenul ze s ostrenim bude vacsi problem..takze ideal na pohyb a ostrost odporucas tu 24-70 f4 hej?
Skôr som myslel 2,8, najskôr Tamron. Len by som si zistil rýchlosť ostrenia...
A nič neodporúčam, len píšem, čo by som bral ja .
 
mahalo
2016-03-22 18:48:35+01
príspevok od: RasťoS
Skôr som myslel 2,8, najskôr Tamron. Len by som si zistil rýchlosť ostrenia...
A nič neodporúčam, len píšem, čo by som bral ja .
Lebo 2,8 canon je uz nad moj limit, ale pozriem ten Tamron. A co sa tyka tej svetelnosti, nebolo by riesenim v situaciach kde je pohyb priclonit si to? Ci blbost uplna?
 
mahalo
2016-03-22 18:50:41+01
príspevok od: hugoba
hej,môžeš aj s 35kou spraviť portrét bez deformacie,keď budeš fotiť z niekolkych metrov a potom to radikálne orežeš,ale to nieje cesta
To teda nie je, ale portrety nie su moja priorita cislo 1. Mozno by som si do zakladu este prikupila 50mm 1,4 ta by mi este financne vysla pre zaciatok.
 
RasťoS
2016-03-22 20:49:07+01
príspevok od: mahalo
Lebo 2,8 canon je uz nad moj limit, ale pozriem ten Tamron. A co sa tyka tej svetelnosti, nebolo by riesenim v situaciach kde je pohyb priclonit si to? Ci blbost uplna?
Voľáko som nepochopil otázku. Lepšia svetelnosť je samozrejme fajn, ale ja som to myslel tak, že pri svetelnosti 1,4 je hĺbka ostrosti taká malá, že správne zaostriť pohybujúci sa objekt je dosť problém. Navyše efekt, kde je na fotke takmer všetko neostré je dosť špecifický a hodí sa skôr na fotenie portrétu v štúdiu, ako na tvoj účel. Áno, zacloniť sa dá, to je jasné. Skrátka si myslím, že na "momentky v rodine, ci dokumentarnu foto", ako píšeš, je lepší univerzálny svetelný zoom, a prehadzovať pevné objektívy by mohlo byť dosť nepraktické.
 
zvonec
2016-03-22 21:19:13+01
príspevok od: mahalo
Lebo 2,8 canon je uz nad moj limit, ale pozriem ten Tamron. A co sa tyka tej svetelnosti, nebolo by riesenim v situaciach kde je pohyb priclonit si to? Ci blbost uplna?
Mahalo,
RastoS rozumne pise... Nejako mam hokej, ze co je v limite a co nie. Ja co som napisal objektivy, tak to su take, ze mozes mat super pocit: A tak, teraz mam sancu dostat najlepsiu kvalitu od canonu co je na svete. Lepsie uz nieje. Ak teraz mi z toho budu liezt blbe fotky, tak je problem jednoznacne vo mne => ako vo fotografovi.
Ja som mal svoje zaciatky na Praktike a pevnych ohniskach. Ked som chcel nieco odfotit, tak pekne expozimeter odmerat si scenu, nastavit fotoaparat a fotit. Ziaden zoom. Potom prisla moznost kupit si zoom s AF. Ked som fotil so zoomom, nikdy mi ale neliezlo z toho co islo ztych pevnych ohnisk. A tak sa vraciam zase k pevnym ohniskam....

Trocha na doplnenie illustracie:
Priblizne ceny podla jednej nemeckej stranky
Canon EF 24/1,4 II L USM 1368 EUR
EF 35/1,4 II L USM 1919 EUR
EF 85mm/1,2 1789 EUR

Zoomova varianta
Canon EF 24-105/4,0 L IS USM 989 EUR
Tamron SP 24-70/2,8 Di USD VC 829 EUR

Cize bolo by teda ozrejmit limit, resp. do tych 500 EUR je tak canon 24-105 z bazaru...
 
mahalo
2016-03-22 21:27:28+01
príspevok od: RasťoS
Voľáko som nepochopil otázku. Lepšia svetelnosť je samozrejme fajn, ale ja som to myslel tak, že pri svetelnosti 1,4 je hĺbka ostrosti taká malá, že správne zaostriť pohybujúci sa objekt je dosť problém. Navyše efekt, kde je na fotke takmer všetko neostré je dosť špecifický a hodí sa skôr na fotenie portrétu v štúdiu, ako na tvoj účel. Áno, zacloniť sa dá, to je jasné. Skrátka si myslím, že na "momentky v rodine, ci dokumentarnu foto", ako píšeš, je lepší univerzálny svetelný zoom, a prehadzovať pevné objektívy by mohlo byť dosť nepraktické.
Myslela som tym ze ked zmenim clonu, tak mozem korigovat do urcitej miery aj hlbku ostrosti nie?
 
mahalo
2016-03-22 21:40:24+01
Mam limit cca 1400€ cena 35mm 1,4 L je 1300€.nad limit som pisala k tomu zoomu s 2,8f ktory stoji vyse 1800€...a z podobneho dovodu ako sa vracias ty k ohnisku, ho chcem aj ja aj ked to nie je z vlastnej skusenosti, ale fotky s tymto sklom (35mm 1,4l) vzdy rozpoznam podla toho ze mi najviac lahodia. Videla som viacero akcnych fotiek v pohybe a boli krasne ostre. To je vsak to co zo skusenosti nepoznam..co vsetko obnasa to aby boli ostre aj pri pohybe.
 
zvonec
2016-03-22 22:01:42+01
príspevok od: mahalo
Mam limit cca 1400€ cena 35mm 1,4 L je 1300€.nad limit som pisala k tomu zoomu s 2,8f ktory stoji vyse 1800€...a z podobneho dovodu ako sa vracias ty k ohnisku, ho chcem aj ja aj ked to nie je z vlastnej skusenosti, ale fotky s tymto sklom (35mm 1,4l) vzdy rozpoznam podla toho ze mi najviac lahodia. Videla som viacero akcnych fotiek v pohybe a boli krasne ostre. To je vsak to co zo skusenosti nepoznam..co vsetko obnasa to aby boli ostre aj pri pohybe.
Hmm, ale to je 35mm mark I verzia... ano ta stoji 1269 EUR
Tak isto Canon EF 24-70/4,0 L IS USM stoji cca 859 EUR a
Canon EF 24-70/2,8 II L USM stoji 1829. To drobunke Mark II je rozdiel 1000 EUR.
Ak mozem uprimne povedat, na bezne fotenie nema vyznam brat tie drahe objektivy, aspon v mojom ponimani.
Ked ostaneme pri zemi a zoberiem non L kove ohniska od canonu:
24mm/2.8 IS USM 497 EUR
35mm/2 IS USM 519 EUR
Tak su to prijemne ceny a v kombinacii 24-70 Mark I alebo 24-105 F/4 USM by to malo spravit uplne super sluzbu....
 
Tibor78
2016-03-23 06:53:41+01
príspevok od: mahalo
Mam limit cca 1400€ cena 35mm 1,4 L je 1300€.nad limit som pisala k tomu zoomu s 2,8f ktory stoji vyse 1800€...a z podobneho dovodu ako sa vracias ty k ohnisku, ho chcem aj ja aj ked to nie je z vlastnej skusenosti, ale fotky s tymto sklom (35mm 1,4l) vzdy rozpoznam podla toho ze mi najviac lahodia. Videla som viacero akcnych fotiek v pohybe a boli krasne ostre. To je vsak to co zo skusenosti nepoznam..co vsetko obnasa to aby boli ostre aj pri pohybe.
Ten zoom nemusis kupovat nutne za 1800€.Je predajca ktory ma cenu cca 1500€, najdes ho na Bazosi...Fotky ostre v pohybe? no nato treba adekvatne kratky cas...Odporucam Ti stranky www.fotoroman.cz , kde najdes komplet uplne vsetko o fotografii...a zadarmo.
 
rfoto
2016-03-31 15:38:13+02
Mam 5dmk2. Zacinal som so zoomami: 17-40, 24-70, 70-200. Teraz ich pouzivam iba na dovolenky, a niekedy ani to nie. Z toho 70-200 som uz predal, nakolko nan padalo najviac prachu v skrini.
Prikupil som najskôr
50f 1,4,
potom 35 L,
neskor 85 L
a nakoniec 135 L.
Ak by som mal poradit, tak kup najskôr pevnu 50ku f 1,4 na bazare, poprípade taktiez na bazare nejaky zoom 24-70 alebo 24-105. Na tych sa otukas a potom uvidis. Zoom nekupuj urcite novy. Neoplati sa to !!!
K tomu telu len tolko. 5dmk2 veeelmi zle ostri v horsom svetle. Ja by som do toho nesiel. Ak mozes kup mk3.
 
seifi
2016-03-31 16:51:11+02
Dobrá debata tu, tak by som sa rád opýtal, dúfam, že autor vlákna sa nebude hnevať, a možno sa mu aj sklo zapáči , či nemá niekto skúsenosti s Tokinou 16-28/2,8 ? ...veľmi príjemná cena cez 600,- a veľmi dobré výsledky na photozone.de. Vďaka.
 
Ondrej Čepko
2016-06-08 10:32:28+02
Ved uz mas 5d tak aspon 24-105 L f4 ...super aj na fotku aj na video...na rodinne foto a momentky podla mna najlepsia volba...ale kazdy ma ine poziadavky
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()