Hore
Fórum » Canon fórum
 

Original baterka z Ebay ale z ciny?

risake
2016-07-05 13:27:22+02
Zdravim,

objavil som baterku lp-e12 na ebayi za vynikajucu cenu, predajca ma dobre hodnotenie a tvrdi ze to je original.

Viete o niakom sposobe ako overit ci to je original resp ci to neni niaky "junk" co mi vyskratuje fotak?

Dakujem

http://www.ebay.com/itm/New-Genuine-Canon-LP-E12-Rechargeable-Battery-for-Canon-EOS-M-M2-Rebel-SL1-100D-/322000522166?hash=item4af8ba0bb6:g:d5IAAOSwFMZWtXPh
 
jajopajo01
2016-07-05 15:05:13+02
NIe je to orginál od Canonu. Za 10 USD s poštovným je to nemožné. Na druhej strane, tá baterka dá takú istú službu ako predražený originál. Možno len vydrží o nejaký rok menej, čo nevadí, keďže baterky sú spotrebný tovar.
 
krispin.pucinko
2016-07-05 15:43:11+02
Urcite to nie je original. Ale ja odporucam kupit. Za tu cenu originalky si mozete kupit 5-6 bateriek, kazdy rok novu. Ja napr som mal 2 rozne pre panasonic a nemal som najmensi problem aj ked to nebol original. Aj ked vydrzala asi o 10% menej ako povodna co bola k fotaku. Ale ako zalozna super.
 
roka222
2016-07-05 17:45:03+02
Pozri sa na toto :
https://www.mironet.cz/extreme-energy-typ-canon-lpe12-liion-875-mah+dp265335/
 
risake
2016-07-05 20:12:01+02
Pri powerbankach na telefon som sa naucil ze cele z coho sa sklada baterka su clanky (bud kvalitne ako panasonic, samsung a pod.. alebo niake zrecyklovane cinske ******) a obdvod ktory ovlada baterku pri dobijani, vybijani.. aby sa neprebila, nepodbila alebo neprehriala a hlavne nevybuchla.

myslim ze treba len objavit niakeho vyrobcu kde sa da zistit "co je vnutri v tych baterkach",

zatial som stale za googlom


ta baterka z mironetu vyzera az moc dobre za tu cenu neviem ci mam tomu verit
 
risake
2016-07-05 23:46:54+02
V originalnej su SONY clanky
 
Budy
2016-07-06 11:38:07+02
Ak môžem poradiť tak z vlastnej skúsenosti doporučujem si radšej priplatiť za originál, ide tu hlavne o výkon a spoľahlivosť možno i bezpečnosť. Iba raz som mal neoriginálnu batériu a to ešte na Nikon D90 (išlo o kvalitnú napodobeninu akurát hologram ju odhalil), ale robila neplechu najmä v battery gripe, keď totiž klesla kapacitne pod 60% občas zasekla zrkadlo a musel som dávať dole grip a origo batéria to zachraňovala. Navyše veľa výrobcov dnes cez firmware obmedzuje použivanie takýchto batérii takže to určite nestojí za tie starosti.
 
thelonge
2016-07-06 12:26:25+02
kolega si kupil neoriginalnu bateriu z ciny s takmer dvojnasobnou kapacitou (cena nebola motivator kupi ale toto) a klakla dole skor ako original s polovicnou kapacitou
 
risake
2016-07-06 16:39:06+02
problem je ze baterka stoji od 40 euro hore, a to ma len 875 mAh cize je ich nutne mat v zasobe viac ako jednu

canon eos 100d telo teraz pri letnej akcii kupite za nieco okolo 280 euro

pomer originalnej baterky k cene tela mi nepride az tak vyhodny
 
JSP070
2016-07-06 17:44:05+02
Pouzivam Avacom a je to v pohode. Oproti originalu trosku mensia vydrz, co je logicke, kedze ma nizsiu kapacitu.
Cinske baterie nie su problem, treba si vybrat osvedcenu znacku.
 
blahoslav J B Art
2016-07-06 17:55:05+02
doteraz som si kupoval neoriginal cinske baterie podla ceny - vzdy tie najlacnejsie ... na Canon 350D, Olympus M10 a Fuji E1 a funguju bez problemov ... akurat pri Canone 350D som ich za nejakych 10 rokov kupil 3-4, pokial co original bateria fungovala stale
 
seifi
2016-07-06 20:44:06+02
...predražený originál tu zaznelo ... navrhujem rovno kupovať foťáky nie original predražené a niečo lacnejšie ... objektívy detto;
nie je správnejšie napísať, rád by som originál ale kvôli cene musím kupovať neoriginál ? to by som pochopil ...
 
krispin.pucinko
2016-07-06 21:55:31+02
príspevok od: seifi
...predražený originál tu zaznelo ... navrhujem rovno kupovať foťáky nie original predražené a niečo lacnejšie ... objektívy detto;
nie je správnejšie napísať, rád by som originál ale kvôli cene musím kupovať neoriginál ? to by som pochopil ...
Dovolim si nesuhlasit kto si moze dovolit 600+ eurovy fotak tak si urcite moze dovolit aj 60 eurovu baterku .... urcite "nemusi" kupovat neoriginal, ale chce .... ked su dva produkty viac menej rovnake a jeden stoji 4x viac tak urcite je popis predrazene na mieste, pretoze fugovat budu takmer rovnako
 
stokinger
2016-07-07 08:13:55+02
ja beriem neorigo baterky bezne ci na 7D II alebo 5D II predtym aj na ine a stale bez problemov dokonca neorigo fachcia podstatne lepsie ako originalky aspon sa mi zda...
 
seifi
2016-07-07 09:48:12+02
príspevok od: stokinger
ja beriem neorigo baterky bezne ci na 7D II alebo 5D II predtym aj na ine a stale bez problemov dokonca neorigo fachcia podstatne lepsie ako originalky aspon sa mi zda...
do foťáku, ktorý je v záruke, by som neoriginál batérie určite nedával;
 
stokinger
2016-07-07 09:53:12+02
príspevok od: seifi
do foťáku, ktorý je v záruke, by som neoriginál batérie určite nedával;
dôvod?

 
seifi
2016-07-07 09:57:01+02
ak vytečením , prebitím - poškodením elektroniky alebo iným spôsobom dôjde k poškodeniu foťáku neoriginálnou batériou, záruka sa neuznáva ...
 
Martin Školiak
2016-07-07 10:00:02+02
Po prečítaní nejakých fór som si kúpil batériu od firmy Avacom, čo mala byť pomerne spoľahlivá náhrada. Avacom vyrába akumulátory aj pre rôzne iné zariadenia. Batéria je celkom spoľahlivá čo sa týka výdrže. Má asi 75% výdrže originálu. S čím ale nie som spokojný je meracia elektronika, tá je dosť nepresná. Hlavne ku koncu keď už je batéria pred vybitím. Batéria ukazuje trebárs 15% fotím dáke dve minúty zo živým náhľadom a zrasu skočí 0. To sa mi z originálom nikdy nestalo. Ten ukazuje presne do posledného percenta energie až potom vypne. To ešte Avacom patrí k tým drahším náhradám. Do tých 10 eurových by som sa bál ísť. 10 eurová batéria z Číny ani nešla okolo originálu. Bude obsahovať tie najlacnejšie komponenty. Stali sa aj také prípady že batéria explodovala pri nabíjaní.
 
krispin.pucinko
2016-07-07 11:20:27+02
príspevok od: Martin Školiak
Po prečítaní nejakých fór som si kúpil batériu od firmy Avacom, čo mala byť pomerne spoľahlivá náhrada. Avacom vyrába akumulátory aj pre rôzne iné zariadenia. Batéria je celkom spoľahlivá čo sa týka výdrže. Má asi 75% výdrže originálu. S čím ale nie som spokojný je meracia elektronika, tá je dosť nepresná. Hlavne ku koncu keď už je batéria pred vybitím. Batéria ukazuje trebárs 15% fotím dáke dve minúty zo živým náhľadom a zrasu skočí 0. To sa mi z originálom nikdy nestalo. Ten ukazuje presne do posledného percenta energie až potom vypne. To ešte Avacom patrí k tým drahším náhradám. Do tých 10 eurových by som sa bál ísť. 10 eurová batéria z Číny ani nešla okolo originálu. Bude obsahovať tie najlacnejšie komponenty. Stali sa aj také prípady že batéria explodovala pri nabíjaní.
Myslim, ze som to uz pisal vyssie. Ale neexistuje nieco ako stredna trieda medzi neorigo baterkami. Gatantovane mas iba s origo komponentami. Je trosku mimo si mysliet ze nahrada sa bude spravat uplne rovako akp origonal, cenovy kompromis sa proste musi prejavit. Pri 10 eurovej ti aspon nebude luto vyhodit a kupit novu.
Ono ked sa nad tym zamyslis tak su len 2 sposoby ako vznikaju neorigo baterky:
- rozoberies origo a skopirujes to iste z lacnejsich komponentov
- vykupujes od origo vyrobcu nepodarky( napr ked maju mensiu kapacitu ako je pozadovane) na druhotne spracovanie a potom predavas ako no name.
 
risake
2016-07-07 13:42:50+02
pisal som tomu predajcovi na ebayi ze ci to je naozaj original, tiez som sa pital ze ci su tam clanky od SONY tak ako v tej co som dostal k fotaku, jeho odpoved je:
"Thank you for your interested in this battery, this Canon LP-E12 battery is made by Canon, not by Sony electronics (wuxi).
It will not come with the retail pack because we taken it from Canon camera kit."

neviem co si mam o tom mysliet podla podmienok ebayu keby klame tak mu zrusia ucet ktory ma teraz ako "top rated seller" ale zaroven by to nebol prvy ani posledny



Na alze som este objavil znacku MAdMan mate niekto skusenosti s tymito bateriami?




 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()