Hore
Fórum » Canon fórum
 

Nespokojnosť s G9X mkII

Ifoo25
2018-12-04 20:23:51+01
Ahojte. Nedávno som si kúpil "lepší" kompakt G9X mkII a myslel som si, že fotky budú o dačo lepšie od bežného kompaktu. No sklamanie prišlo už pri šume aj od nižších ISO, ale čo ma naozaj dostalo boli tieto farebné škvrny pri zaclonení proti slnku. S týmto som sa ešte nestretol. Biele škvrny sa mi robia aj na lacnejších objektívoch na zrkadlovke, ale prečo sú tieto farebné a je ich tak veľa? Myslíte, že je to na reklamáciu, alebo je to proste vlastnosť? PS: nefotím RAW, takže je to jpeg... Dík
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2018-12-04 20:49:06+01
AK chces kompaktu vymackat maximum, do RAW fotit musis. Komapkty maju agresivne spracovanie obrazu (doostrovanie + odsumovanie). Odrazy u kompaktov byvaju vyraznejsie, pretoze snimac je blizko objektivu. Luce sa odtrazaju nielen na sosovkach ale aj ploche snimaca.
 
acton
2018-12-04 21:42:33+01
Mne robi to iste aj v rawe ked proti slnku fotim, ale nie vzdy. Dobre by bolo vediet preco to robi iba niekedy. Ale moc mi to neprekaza.
 
z80
2018-12-05 07:44:09+01
príspevok od: Ifoo25
Ahojte. Nedávno som si kúpil "lepší" kompakt G9X mkII a myslel som si, že fotky budú o dačo lepšie od bežného kompaktu. No sklamanie prišlo už pri šume aj od nižších ISO, ale čo ma naozaj dostalo boli tieto farebné škvrny pri zaclonení proti slnku. S týmto som sa ešte nestretol. Biele škvrny sa mi robia aj na lacnejších objektívoch na zrkadlovke, ale prečo sú tieto farebné a je ich tak veľa? Myslíte, že je to na reklamáciu, alebo je to proste vlastnosť? PS: nefotím RAW, takže je to jpeg... Dík
Tazko sa da ocakavat od kompaktu, kde su hlavnym kriteriom minimalne rozmery, rovnaku odolnost voci protisvetlu ako maju "L" skla od Canonu.
Ja mam G7X II, ktory je o nieco vacsi, lebo ma svetelnejsi objektiv. Pozrel som vsetky moje fotky a ziadnu s takymto silnym protisvetlom som nenasiel, lebo ho pouzivam len ako "dokumentacny zapisnik" bez hlbsich umeleckych ambicii.
 
z80
2018-12-05 08:16:32+01
príspevok od: Ifoo25
Ahojte. Nedávno som si kúpil "lepší" kompakt G9X mkII a myslel som si, že fotky budú o dačo lepšie od bežného kompaktu. No sklamanie prišlo už pri šume aj od nižších ISO, ale čo ma naozaj dostalo boli tieto farebné škvrny pri zaclonení proti slnku. S týmto som sa ešte nestretol. Biele škvrny sa mi robia aj na lacnejších objektívoch na zrkadlovke, ale prečo sú tieto farebné a je ich tak veľa? Myslíte, že je to na reklamáciu, alebo je to proste vlastnosť? PS: nefotím RAW, takže je to jpeg... Dík
Vyzera to tak, ze tie skvrny robi aj G7X II, aj ked nie az take vyrazne. Ale ako som pisal vyssie, je to fotenie v extremnych svetelnych podmienkach a na taketo fotenie nie su tieto kompakty primarne urcene.
 
PeCh
2018-12-05 08:31:38+01
Je to normálna vlastnosť objektívu. Nič na reklamáciu. Nefoť v takomto protisvetle.

Inak stáva sa to aj na drahších objektívoch pre DSLR. Videl som fotografov, ktorí keď fotia "západovku", tak urobia dve fotky - jednu takúto so slnkom a druhú, kde slnko niečim zakryjú (stačí prst v zábere) a potom to v počítači spoja tak, aby tie odlesky odstránili. Samozrejme sa fotí zo statívu.
 
fatality
2018-12-05 14:58:17+01
príspevok od: PeCh
Je to normálna vlastnosť objektívu. Nič na reklamáciu. Nefoť v takomto protisvetle.

Inak stáva sa to aj na drahších objektívoch pre DSLR. Videl som fotografov, ktorí keď fotia "západovku", tak urobia dve fotky - jednu takúto so slnkom a druhú, kde slnko niečim zakryjú (stačí prst v zábere) a potom to v počítači spoja tak, aby tie odlesky odstránili. Samozrejme sa fotí zo statívu.
myslim,ze normalne to vyzera tak,ako v prispevku od z80,tzv.prasiatka,resp.viditelne sosovky,opticka konstrukcia objektivu..
to co poslal Ifoo25 su aj odrazy od snimaca,robila mi to xz-1ka,g7xky to nerobia..
 
fatality
2018-12-05 15:03:32+01
príspevok od: Ifoo25
Ahojte. Nedávno som si kúpil "lepší" kompakt G9X mkII a myslel som si, že fotky budú o dačo lepšie od bežného kompaktu. No sklamanie prišlo už pri šume aj od nižších ISO, ale čo ma naozaj dostalo boli tieto farebné škvrny pri zaclonení proti slnku. S týmto som sa ešte nestretol. Biele škvrny sa mi robia aj na lacnejších objektívoch na zrkadlovke, ale prečo sú tieto farebné a je ich tak veľa? Myslíte, že je to na reklamáciu, alebo je to proste vlastnosť? PS: nefotím RAW, takže je to jpeg... Dík
budes sa s tym musiet zmierit,ber to ako umelecku vlastnost fotaku
niektore to robia,niektore nie,zalezi od konstrukcie..
+presne ako pisu ostatni,su to narocne svetelne podmienky kde mavaju aj podstatne
lepsie fotaky problemy..
 
Azimut
2018-12-05 16:01:03+01
Totok je fotené do JPG, Sony RX 100. Ja tam nevidím agresívnu úpravu,či?
 
Marcel Rebro
2018-12-06 16:44:47+01
príspevok od: Azimut
Totok je fotené do JPG, Sony RX 100. Ja tam nevidím agresívnu úpravu,či?
Je rozdiel fotiť ostré svetlo (jasná obloha) a difúzne (opar). V difúznom to prasiatka nehádže. V ostrom áno.

Ja sa k tomuto faktu staviam v zmysle hesla "This is not error, this is the feature ..."
 
markato1
2018-12-07 14:14:18+01
príspevok od: Azimut
Totok je fotené do JPG, Sony RX 100. Ja tam nevidím agresívnu úpravu,či?
to je predsa uplne iny pripad ,tak je slnko o dost viac zatienene
daj podobnu foto
 
JohnNewton
2018-12-07 15:39:34+01
V týchto situáciách rozhoduje kvalita objektívu,okrem iného hlavne antireflex a nanovrstvy, ich kvalita a na koľkých optických členoch sú nanesené. Objektívov s nadštandardnými vlastnosťami v protisvetle nie práve veľa.
 
Azimut
2018-12-07 16:08:49+01
príspevok od: markato1
to je predsa uplne iny pripad ,tak je slnko o dost viac zatienene
daj podobnu foto
Niečo som našiel,ten istý foťák,fotené samozrejme do agresívneho JPG
 
markato1
2018-12-07 18:01:03+01
príspevok od: Azimut
Niečo som našiel,ten istý foťák,fotené samozrejme do agresívneho JPG
tak tam uz prasiatka samozrejme su,aj zmeny farieb v lucoch,aj ked nieje to tak vyrazne
 
JohnNewton
2018-12-07 18:18:43+01
Je to tam +- rovnaké, len je to na svetlejšom pozadí, kde to je menej vidieť. Rovnako ako na tej referenčnej prvej snímke. Vo svetlách to je menej rušivé.
 
Ifoo25
2019-01-21 21:54:14+01
príspevok od: fatality
myslim,ze normalne to vyzera tak,ako v prispevku od z80,tzv.prasiatka,resp.viditelne sosovky,opticka konstrukcia objektivu..
to co poslal Ifoo25 su aj odrazy od snimaca,robila mi to xz-1ka,g7xky to nerobia..
Ďakujem všetkým za pripomienky. Fotil som už všeličím, ale tak takéto farebné prasiatka som nemal ani na základnom objektíve na zrkadlovke... Dokonca, čo tu postovali ostatní, tak tam nemali také výrazné farebné prasiatka, teda fakt neviem, či je to bug, alebo feature

V každom prípade, Fatality, ako si to myslel s tými odrazmi od snímača? Mám to reklamovať?

Ďakujem!
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-01-21 22:19:42+01
príspevok od: Ifoo25
Ďakujem všetkým za pripomienky. Fotil som už všeličím, ale tak takéto farebné prasiatka som nemal ani na základnom objektíve na zrkadlovke... Dokonca, čo tu postovali ostatní, tak tam nemali také výrazné farebné prasiatka, teda fakt neviem, či je to bug, alebo feature

V každom prípade, Fatality, ako si to myslel s tými odrazmi od snímača? Mám to reklamovať?

Ďakujem!
Na snimaci je sklo, reflexy vznikaju na skle. U CSC a kompaktov je snimac blizsie objektivu a riziko vzniku odrazov je preto vacsie. ROvnako ako na objektivoch sa to vyrobcovia snazia eliminovat antireflexnymi vrstvami. Ich schopnosti su obmedzene.
 
fatality
2019-01-21 22:33:41+01
príspevok od: Ifoo25
Ďakujem všetkým za pripomienky. Fotil som už všeličím, ale tak takéto farebné prasiatka som nemal ani na základnom objektíve na zrkadlovke... Dokonca, čo tu postovali ostatní, tak tam nemali také výrazné farebné prasiatka, teda fakt neviem, či je to bug, alebo feature

V každom prípade, Fatality, ako si to myslel s tými odrazmi od snímača? Mám to reklamovať?

Ďakujem!
nieje to na reklamaciu..su to extremne
podmienky a rozne fotaky a objektivy sa s
tym vysporiadavaju rozne..tu je snimac
blizko objektivu,takze ku klasickym prasiatkam
pribudli aj odrazy od snimaca..
ak ti to vadi,nefot proti svetlu,alebo ho predaj
a kup si trebars g7x,rx100..
 
jozef84
2019-01-22 15:07:52+01
príspevok od: Ifoo25
Ďakujem všetkým za pripomienky. Fotil som už všeličím, ale tak takéto farebné prasiatka som nemal ani na základnom objektíve na zrkadlovke... Dokonca, čo tu postovali ostatní, tak tam nemali také výrazné farebné prasiatka, teda fakt neviem, či je to bug, alebo feature

V každom prípade, Fatality, ako si to myslel s tými odrazmi od snímača? Mám to reklamovať?

Ďakujem!
Musíš prispôsobiť spôsob fotenia. Ber to ako vlastnosť objektívu a konštrukcie fotoaparátu. Mne pomohlo aj jednoduchá vec, že fotím slnko cez vetvičku a nemusím používať palec a spájať dve fotky v zábere. Inak by som z Tokiny mal tiež kopec prasiatok. Čiže akceptuj tento fakt a foť inak. Niekedy aj napriek prasiatkam má objektív a foťák vlastnosti, ktoré stoja za ponechanie.Alebo sa foťáku rovno zbav a keď budeš vyberať nový, tak si najprv tieto vlastnosti poštuduješ, alebo vyskúšaš so záberom, ktorý potrebuješ mať tip-top a úplne bez prasiatok.

 
pepos
2019-01-23 14:01:49+01
príspevok od: Ifoo25
Ahojte. Nedávno som si kúpil "lepší" kompakt G9X mkII a myslel som si, že fotky budú o dačo lepšie od bežného kompaktu. No sklamanie prišlo už pri šume aj od nižších ISO, ale čo ma naozaj dostalo boli tieto farebné škvrny pri zaclonení proti slnku. S týmto som sa ešte nestretol. Biele škvrny sa mi robia aj na lacnejších objektívoch na zrkadlovke, ale prečo sú tieto farebné a je ich tak veľa? Myslíte, že je to na reklamáciu, alebo je to proste vlastnosť? PS: nefotím RAW, takže je to jpeg... Dík
Mne sa tento jav páči a nechávam ho úmyselne. Fotené nikonom a starím CZJ flektogonom 20 2,8. Ak by som chcel odstrániť jav, použijem iný filter alebo postproces. Skrátka zábavka.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()