Hore
Fórum » Pentax fórum
 

Pentax tam tamy

bonifacko
bonifacko 2012-01-31 12:07:04+01
http://www.stuff-review.com/2012-01/pentax-k-01-mirrorless-camera-marc-newson-be-announced-february-2/1/
 
Rastislav
2012-05-18 09:26:34+02
príspevok od: bonifacko
Podla mna zachovaju stredne velke telo ako je k-5 a urobia špičkove APS-C. No a ešte jeden lacny plasťáček za 450€ a maju vyrobny program ako velka dvojka.
Len aký dajú snímač do nástupcu k5? Z nex7? neviem neviem. Aj keď je k-5 už 1,5 roka stará, neviem či ju už niečo prekonalo.
 
marcus_labeo
2012-05-18 09:29:12+02
príspevok od: denySK
podla mna hlavnym rozdielom medzi lowend a strednou triedou je stavovy displej a ergonomia...
Tých rozhodujúcich kritérií pre odlíšenie nižšia-vyššia trieda (event. amatérska-poloprofi-profi) je viacero. U mňa je hlavným kritériom hranol namiesto zrkadiel, prípadne aj možnosť battery gripu; ale aj Tebou spomínaný vrchný displej, tiež utesnenie tela, materiál tela, počet ostriacich bodov i rýchlosť.
Taký K-r je podľa týchto kritérií jasný lowend (pentamirror s 96%pokrytím, bez batery gripu, bez vrchného displeja, neutesnený, 11 ostriacich bodov); na druhej strane niektorými kritériami (ISO až 25600, rýchlosť 6fps sa z úplného lowendu vyčleňoval.
Ak má mať K30 utesnené telo a 100% pokrytie hľadáčiku (nevieme, či zrkadlo alebo hranol, ale zrkadlá so 100% pokrytím som ešte nevidel) a ergonómiu ako K-5, bude sa radiť niekde na pomedzie tried.
 
denySK
2012-05-18 13:10:51+02
príspevok od: marcus_labeo
No môj Tamrom 17-50 je asi dvakrát hlučnejší, ako seťák 18-55 i fixná 35ka za 180 eur, tak pri sklách Pentaxu veľký problém nevidím. Skôr by to chcelo svetelnejšie pevné sklá, najmä tú 35ku alebo ešte lepšie 28ku ako univerzálne objektívy. Takžiež pancaky 21 mm, 40 mm a 70 mm sú super tenké (hlavne nová 40ka nemá konkurenciu), ale svetelnosťou nič moc a cena je tiež dosť vysoká.
ved toto... clovek co si kupi pentax tak ma k nemu setak, mozno este tu lacnu 35ku a ostatne skla zhana aj tak inde u tamronu/sigmy a nakupuje kopec manualnych skiel za babku, ktore su na pentaxe skvelo pouzitelne....16-50 ani 50-135 od pentaxu by som si v zivote nekupil, tie limitovane su zase drahe, proste nemaju ziadne dobre sklo okrem 35/2.4 pre "beznych" ludi s cenou kolo 300eur....keby mali aspon 85/1.8 za 3 stovky tak by som znovu do pentaxu siel... v canone aj nikone 85,50,aj 35 lacne maju, je sice pravda ze canon 35 a 50 su tiez "bzz bzz" ale aspon existuju...

sam som pentax mal, este lowend K-x, ovladanie bolo na lowend celkom fayn, avsak nemoznost dokupit co i len neoriginalny grip zaklincovalo celu moju doveru ku pentaxu (k C a N mas i k najnizsim modeom neoriginalne gripy), taktiez poloprazdne bazary, v ktory sa skla na pentax vyskytovali len sporadicky...rovnako cely rad lacnych externych bleskov (s TTLkom) od tretich vyrobcov (nemyslim metz a sigma) sa vyraba iba pre nikon / canon (yongnuo, meike, nissin...)

Proste pentax som kupoval z toho dovodu ze za malo penazi ponukol vtedy najviac funkcii a naj kvalitu. Po roku som ho predal, ked som sa rozhodol na upgrade, pretoze mi trpol z K-xka malicek nesrandujem, hovorim vazne...

K tym pancake-om: suhlasim, tie robia pentax tak originalnym preto si ich nechaju aj zaplatit.

Telá proste majú vzdy lepsie ako konkurencia, a ak nie su lepsie tak su lacnejsie...avsak zabijaju to sklami a svojim nulovym marketingom
 
Rastislav
2012-05-18 13:45:33+02
príspevok od: denySK
ved toto... clovek co si kupi pentax tak ma k nemu setak, mozno este tu lacnu 35ku a ostatne skla zhana aj tak inde u tamronu/sigmy a nakupuje kopec manualnych skiel za babku, ktore su na pentaxe skvelo pouzitelne....16-50 ani 50-135 od pentaxu by som si v zivote nekupil, tie limitovane su zase drahe, proste nemaju ziadne dobre sklo okrem 35/2.4 pre "beznych" ludi s cenou kolo 300eur....keby mali aspon 85/1.8 za 3 stovky tak by som znovu do pentaxu siel... v canone aj nikone 85,50,aj 35 lacne maju, je sice pravda ze canon 35 a 50 su tiez "bzz bzz" ale aspon existuju...

sam som pentax mal, este lowend K-x, ovladanie bolo na lowend celkom fayn, avsak nemoznost dokupit co i len neoriginalny grip zaklincovalo celu moju doveru ku pentaxu (k C a N mas i k najnizsim modeom neoriginalne gripy), taktiez poloprazdne bazary, v ktory sa skla na pentax vyskytovali len sporadicky...rovnako cely rad lacnych externych bleskov (s TTLkom) od tretich vyrobcov (nemyslim metz a sigma) sa vyraba iba pre nikon / canon (yongnuo, meike, nissin...)

Proste pentax som kupoval z toho dovodu ze za malo penazi ponukol vtedy najviac funkcii a naj kvalitu. Po roku som ho predal, ked som sa rozhodol na upgrade, pretoze mi trpol z K-xka malicek nesrandujem, hovorim vazne...

K tym pancake-om: suhlasim, tie robia pentax tak originalnym preto si ich nechaju aj zaplatit.

Telá proste majú vzdy lepsie ako konkurencia, a ak nie su lepsie tak su lacnejsie...avsak zabijaju to sklami a svojim nulovym marketingom
Koľko vydržia tie plastové objektívy do 300€? Stoja naozaj za to? Koľko vydržia Pentax DA Limited, ktoré stoja 400-700€? Je dôležitá aj váha objektívov? Koľko stoja porovnateľné objektívy iných značiek? Sme takí bohatí, aby sme si mohli kupovať lacné veci? Každý si musí odpovedať sám.
 
aesace
2012-05-18 13:48:18+02
príspevok od: denySK
ved toto... clovek co si kupi pentax tak ma k nemu setak, mozno este tu lacnu 35ku a ostatne skla zhana aj tak inde u tamronu/sigmy a nakupuje kopec manualnych skiel za babku, ktore su na pentaxe skvelo pouzitelne....16-50 ani 50-135 od pentaxu by som si v zivote nekupil, tie limitovane su zase drahe, proste nemaju ziadne dobre sklo okrem 35/2.4 pre "beznych" ludi s cenou kolo 300eur....keby mali aspon 85/1.8 za 3 stovky tak by som znovu do pentaxu siel... v canone aj nikone 85,50,aj 35 lacne maju, je sice pravda ze canon 35 a 50 su tiez "bzz bzz" ale aspon existuju...

sam som pentax mal, este lowend K-x, ovladanie bolo na lowend celkom fayn, avsak nemoznost dokupit co i len neoriginalny grip zaklincovalo celu moju doveru ku pentaxu (k C a N mas i k najnizsim modeom neoriginalne gripy), taktiez poloprazdne bazary, v ktory sa skla na pentax vyskytovali len sporadicky...rovnako cely rad lacnych externych bleskov (s TTLkom) od tretich vyrobcov (nemyslim metz a sigma) sa vyraba iba pre nikon / canon (yongnuo, meike, nissin...)

Proste pentax som kupoval z toho dovodu ze za malo penazi ponukol vtedy najviac funkcii a naj kvalitu. Po roku som ho predal, ked som sa rozhodol na upgrade, pretoze mi trpol z K-xka malicek nesrandujem, hovorim vazne...

K tym pancake-om: suhlasim, tie robia pentax tak originalnym preto si ich nechaju aj zaplatit.

Telá proste majú vzdy lepsie ako konkurencia, a ak nie su lepsie tak su lacnejsie...avsak zabijaju to sklami a svojim nulovym marketingom
Jojo, ked to porovnam s konkurenciou C/N , tak Pentax ponuka lepsie tela, ale nema k nim objektivy pre smrtelnikov. Ten zvuk AF by som tiez radsej vymenil za tiche ostrenie, ale zase rychlost tych malych PX objektivov je o poznanie lepsia, nez u konkurencie, aj ked s hromadou rachotu
Skoda, ze sa nedokazu s Tamronom a Sigmou nejako dohodnut na serioznej spolupraci, kedze ani ti pre PX nevyrabaju vsetky skla, ktore vyjdu nove na C/N.
Mizerny marketing je asi to, na co PX doplaca najviac. Pri kvalite tiel by kludne mohol strielat vyssie..Ved ked sa bezzrkadlove Samsungy dokazu presadit a vsade ich predavaju, a pritom maju dokopy 3 skla na tento system, tak je absurdne, ze PX nedokaze vytazit z bezkonkurencnej kompatibility skiel,zabudovanej stabilizacie obrazu, obrazovej kvality pri vysokom ISO, pokrocilych funkcii, ergonomie ovladania a pod.
Urcite by sa tym firme rozsirili moznosti pre vyvoj dalsieho prislusenstva.
Po tom, co som vlastnil PX K-10D, chcel som vyskusat, ako to chodi u renomovanejsej znacky a veru zasadny nevidim. Skor naopak, detske chyby sa opakuju aj u najvacsich hracov na trhu, kvalita zavisi od jednotliveho kusu, ktory clovek dostane do ruky, niektore vylepsenia su kompenzovane nepochopitelne nelogickym ovladanim a pod..
 
DropDead
2012-05-18 14:42:30+02
príspevok od: Rastislav
Koľko vydržia tie plastové objektívy do 300€? Stoja naozaj za to? Koľko vydržia Pentax DA Limited, ktoré stoja 400-700€? Je dôležitá aj váha objektívov? Koľko stoja porovnateľné objektívy iných značiek? Sme takí bohatí, aby sme si mohli kupovať lacné veci? Každý si musí odpovedať sám.
ide aj o cenu...áno pevné 35,50,85 od nikonu sú plast...ale predsa nejdem zatĺkať klince s nimi a na techniku si dávam pozor...a čisto len kvôli tomu nebudem dávať 2-2,5x viac peňazí hlavne v dnešnej dobe...

sám fandím veľmi pentaxu, no kolega hore má pravdu, marketing....no povedzme, že je to zlé, aj keď mám tušáka, že sa to zmení a zlepší, napríklad K30,...stačí, že prídu objektívy nové napr. práve tie pevné "plasťáky" 35,50,80/1.8 napríklad s cenou cca 200,250,350€ + 70-200 (čo je spolu s 24-70 snáď najobľúbenejšie ohnisko) buď f/4 alebo f/2.8 a spomínanú 24-70 - čo by bola to drahšie sklo...áno aj keď pentax má 17-70/4...

a znovu...kolega presne ako píše, človek si pri výbere objektívov pentax veľmi nevyberie pokiaľ má obmedzený rozpočet, takže v tom prípade chuť na pentax opadne a dotyčný človek prejde k nikonu (o canone nechcem hovoriť, ten tiež nemá pre začiatočníkov/obyčajných ľudí sortiment lacnejších no kvalitných objektívov)
 
VeraHanko
2012-05-18 14:44:35+02
príspevok od: aesace
Jojo, ked to porovnam s konkurenciou C/N , tak Pentax ponuka lepsie tela, ale nema k nim objektivy pre smrtelnikov. Ten zvuk AF by som tiez radsej vymenil za tiche ostrenie, ale zase rychlost tych malych PX objektivov je o poznanie lepsia, nez u konkurencie, aj ked s hromadou rachotu
Skoda, ze sa nedokazu s Tamronom a Sigmou nejako dohodnut na serioznej spolupraci, kedze ani ti pre PX nevyrabaju vsetky skla, ktore vyjdu nove na C/N.
Mizerny marketing je asi to, na co PX doplaca najviac. Pri kvalite tiel by kludne mohol strielat vyssie..Ved ked sa bezzrkadlove Samsungy dokazu presadit a vsade ich predavaju, a pritom maju dokopy 3 skla na tento system, tak je absurdne, ze PX nedokaze vytazit z bezkonkurencnej kompatibility skiel,zabudovanej stabilizacie obrazu, obrazovej kvality pri vysokom ISO, pokrocilych funkcii, ergonomie ovladania a pod.
Urcite by sa tym firme rozsirili moznosti pre vyvoj dalsieho prislusenstva.
Po tom, co som vlastnil PX K-10D, chcel som vyskusat, ako to chodi u renomovanejsej znacky a veru zasadny nevidim. Skor naopak, detske chyby sa opakuju aj u najvacsich hracov na trhu, kvalita zavisi od jednotliveho kusu, ktory clovek dostane do ruky, niektore vylepsenia su kompenzovane nepochopitelne nelogickym ovladanim a pod..
Pentax patri medzi tri najilnejsie znacky na trhu prave vdaka kvalite, o ktorej pises. Na co potom budu davat miliardy na marketing ako Canon a Nikon? Podla mna skor investuju do vedy a vyskumu. Mozno sa myslim, ale to je moj nazor. Vybrali si inu cestu propagacie ako vacsina a nemyslim, ze by na to doplacali.
Co sa tyka objektivov, na Pentax sa daju kupit skvele objektivy aj za slusnu cenu, len treba hladat, hladat, hladat... Nemozem sa na K5 stazovat a aj K200 foti stale krasne, ked su dobre podmienky.
 
denySK
2012-05-18 15:18:31+02
... Nejde o to, kolko stoja porovnatelne objektivy inych znaciek, ide o to, ci petnax vobec nieco ponuka aj pre menej majetnych, resp. pre tych, ktori nie su ochotni na hobby fotenie vrazit do techniky tisicke eur za skla...Fayn chcem napr. pevnu 35, 85, a tele cca 70-200.

Canon 85/1.8 USM ... 360€
Pentax 77/1.8* ....779€ (viem, canon je nestabilizovany, ale ma USMko...vyhoda pentaxu IS, nevyhoda v dvojnasobnej cene)

Canon 35/f2 - 250€
Pentax 35/f2 - 639€ (opät 2x cena, stabilizacia pri kratkom ohnisku mi je na dve veci, oba BZZ BZZ)

Pentax 60-250/f4 ... 1144€
canon 70-200/f4 IS ... 1088€ .. takze skore +- rovnake (pentax SDM je udajne dost kazove, neviem, len som cital)...

+ setak na prilezitostne krajinky .....takze pri pentax variante by som prerobil cca 850€ na sklach...

Jasne, najde sa rypal, kup si pentax 35/2.4 namiesto 35/f2 a naviac ho mas stabilizovany.. ide ale o to, co chcem ja ako zakaznik a pentax ako firma mi to neponukne. Takze by som nakoniec nakupoval u sigmy/tamronu, kde by sa mi pentax oplatil (vzhladom na nizsiu cenu ich tiel)
 
denySK
2012-05-18 15:22:06+02
a samozrejme, zabudol som dodat, nikon je v tomto ohlade este lepsi, nove skla 35/1.8, 50/1.8 za par šušní a 85/1.8 +- ako canonacka....
 
DropDead
2012-05-18 16:39:06+02
príspevok od: denySK
a samozrejme, zabudol som dodat, nikon je v tomto ohlade este lepsi, nove skla 35/1.8, 50/1.8 za par šušní a 85/1.8 +- ako canonacka....
súhlasím...no nikoňácka s canoňáckou nemajú veľa spoločného, 85 od canonu by som použil na zatĺkanie klincov, nikoňácku na serióznu prácu
 
2012-05-18 16:56:09+02
príspevok od: VeraHanko
Pentax patri medzi tri najilnejsie znacky na trhu prave vdaka kvalite, o ktorej pises. Na co potom budu davat miliardy na marketing ako Canon a Nikon? Podla mna skor investuju do vedy a vyskumu. Mozno sa myslim, ale to je moj nazor. Vybrali si inu cestu propagacie ako vacsina a nemyslim, ze by na to doplacali.
Co sa tyka objektivov, na Pentax sa daju kupit skvele objektivy aj za slusnu cenu, len treba hladat, hladat, hladat... Nemozem sa na K5 stazovat a aj K200 foti stale krasne, ked su dobre podmienky.
Moj telefon foti tiez krasne ked su dobre podmienky Canon a nikon urcite davaju viac do reklami ako ktokolvek iny. Ale to bude tym ze sa im to oplati, zarobia a daju na vyskum. Pentax a ine znacky tolko nepredaju preto si nemozu dovolit dat tolko do vyskumu a reklami.
 
denySK
2012-05-18 17:44:50+02
príspevok od: DropDead
súhlasím...no nikoňácka s canoňáckou nemajú veľa spoločného, 85 od canonu by som použil na zatĺkanie klincov, nikoňácku na serióznu prácu
lol a to uz preco? canonacku 85ku mam, na f2 v pohode pouzitelna, isiel som napisat ze sice aberuje ale ako pozeram porovnania s nikonackou tak nikon aberuje este viac
http://www.the-digital-picture.com/Reviews/ISO-12233-Sample-Crops.aspx?Lens=106&Camera=453&Sample=0&FLI=0&API=0&LensComp=642&CameraComp=0&FLIComp=0&APIComp=0
 
DropDead
2012-05-18 19:34:22+02
príspevok od: denySK
lol a to uz preco? canonacku 85ku mam, na f2 v pohode pouzitelna, isiel som napisat ze sice aberuje ale ako pozeram porovnania s nikonackou tak nikon aberuje este viac
http://www.the-digital-picture.com/Reviews/ISO-12233-Sample-Crops.aspx?Lens=106&Camera=453&Sample=0&FLI=0&API=0&LensComp=642&CameraComp=0&FLIComp=0&APIComp=0
hovoril som o 85ťke Gčku
 
denySK
2012-05-19 08:01:05+02
príspevok od: DropDead
hovoril som o 85ťke Gčku
to je jedno, aj ta aberuje viac ako canon :
http://www.the-digital-picture.com/Reviews/ISO-12233-Sample-Crops.aspx?Lens=106&Camera=453&Sample=0&FLI=0&API=0&LensComp=791&CameraComp=0&FLIComp=0&APIComp=0
mam pocit ze ja by som klince zatlkal radsej nikonackou...
 
DropDead
2012-05-19 08:53:52+02
príspevok od: denySK
to je jedno, aj ta aberuje viac ako canon :
http://www.the-digital-picture.com/Reviews/ISO-12233-Sample-Crops.aspx?Lens=106&Camera=453&Sample=0&FLI=0&API=0&LensComp=791&CameraComp=0&FLIComp=0&APIComp=0
mam pocit ze ja by som klince zatlkal radsej nikonackou...
mne sa skôr páči, že okoľko je vykresľuje detaily lepšie, aberácia je niečo, čo ma veľmi netrápi, kedže pri fotení do RAW + korekcia aberácie v editore to môžme s ľahkosťou vykompenzovať

a ja tie terčíkové testy ignorujem, chcem vidieť niečo reálnejšie, napr. ako testovacia koláž, ktorú používajú dpreview...

ale nejde o to, toto je už nepodstatný "flame" v téme pre pentax
uzatvorme to tak, že canoňácka 85 aberuje menej, takže kašlime na ostatné parametre a poďme si kúpiť ho, lebo aberuje oveľa menej, pre mňa sú dôležité reálne fakty, to, že poznám nejedného človeka, ktorý túto 85/1.8 predával lebo s ňou nebol príliš spokojný
 
denySK
2012-05-19 11:22:24+02
príspevok od: DropDead
mne sa skôr páči, že okoľko je vykresľuje detaily lepšie, aberácia je niečo, čo ma veľmi netrápi, kedže pri fotení do RAW + korekcia aberácie v editore to môžme s ľahkosťou vykompenzovať

a ja tie terčíkové testy ignorujem, chcem vidieť niečo reálnejšie, napr. ako testovacia koláž, ktorú používajú dpreview...

ale nejde o to, toto je už nepodstatný "flame" v téme pre pentax
uzatvorme to tak, že canoňácka 85 aberuje menej, takže kašlime na ostatné parametre a poďme si kúpiť ho, lebo aberuje oveľa menej, pre mňa sú dôležité reálne fakty, to, že poznám nejedného človeka, ktorý túto 85/1.8 predával lebo s ňou nebol príliš spokojný
v poho....ty neznasas terce, ja neznasam dojmy typu "jedna baba povedala"....
 
bonifacko
2012-06-16 08:38:39+02
Vraj bude FF
http://photorumors.com/2012/06/15/more-pentax-full-frame-dslr-rumors/
 
marcus_labeo
2012-06-16 09:29:05+02
príspevok od: bonifacko
Vraj bude FF
http://photorumors.com/2012/06/15/more-pentax-full-frame-dslr-rumors/
Neviem, ja som skôr skeptický ohľadom full frame. Nič tomu doteraz nenasvedčovalo, nie sú žiadne nové FF objektívy, ani v road map do budúcna. Ja by som to skôr videl na špičkový APS-C ako nástupca K-5, senzor Sony 24 MPix je tiež reálny, ale APS-C z NEX-7. Ale možno Ricoh prekvapí, bude to FF a všetci padnú na zadok.
 
bonifacko
2012-06-16 10:32:55+02
príspevok od: marcus_labeo
Neviem, ja som skôr skeptický ohľadom full frame. Nič tomu doteraz nenasvedčovalo, nie sú žiadne nové FF objektívy, ani v road map do budúcna. Ja by som to skôr videl na špičkový APS-C ako nástupca K-5, senzor Sony 24 MPix je tiež reálny, ale APS-C z NEX-7. Ale možno Ricoh prekvapí, bude to FF a všetci padnú na zadok.
Ja tomu levelu tiež nefandím. Jednak su tu overení vyrobcovi a jednak preto, lebo to ma byť telo za 1500€. Ved tolko stoja špičkove tela APS-C. Takže to FF od pentax bude nejake ošidene.
 
bonifacko
2012-09-10 13:12:10+02
http://www.pentaxforums.com/forums/pentax-news-rumors/198160-pentax-k-5-ii-s-rumor-update-w-images-19.html#ixzz263ygCHDz

Features and Specifications K-5 II / K-5 of IIs

- APS-C CMOS sensor 16.28 million effective pixel sensor (1.5x)
- AF module employs a newly developed SAFOX X
- Supports up to ~ +18 EV-3EV is AF. High accuracy corresponding to the luminous flux of F2.8
- Expansion function select area to continue tracking even if the subject deviates from the selected AF point
- LCD monitor air gapless with no air layer between the 3.0-inch 921 000 dot LCD, and glass
- PRIME II image processing engine
- ISO range is ISO80-51200 100-12800 information, extension
- Stainless alloy, magnesium alloy body exterior, chassis drip-proof dustproof
- 30-1/8000 seconds shutter durability 100 000 times
- 100% field of view, 0.92 times magnification pentaprism viewfinder
- 7 seconds up to 30 frames /, in JPEG, continuous shooting up to 20 sheets at RAW
Video - Full HD (1920x1080, 25fps), HD (1280x720, 30/25fps)
- Video file format Motion JPEG (AVI)
- Image stabilization in the body that has the effect of three stages of conversion, automatic horizontal correction, tweak composition
- Custom image nine
- Multi-segment metering 77
- Electronic Level
- With DR II dust removal function
- The media SD, SDHC, SDXC
- Size: 131mm x 97mm x 72.5mm
- Weight (body only), 760 g (battery, included media) 680g
- In the low-pass filter-less (only K-5 IIs), to maximize the performance of the sensor
 
Strana 3 z 19
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()