Hore
Fórum » Panasonic fórum
 

Panasonic GH2

Busho
2011-07-28 16:09:58+02
Vítam medzi vami.....
Po dlhých úvahách, hľadaniach a zisťovaniach, čo by pre zvečňovanie momentov z mojich aktivít bolo najvhodnejšie, padla voľba na m4/3 Panasonic GH2.
Ak by sa v tejto komunite našiel - alebo dokonca našli majitelia týchto aparátov, celkom by som bol rád, keby bola chuť si tu v téme prehodiť zopár skúseností v používaní tohoto aparátu ( alebo podobných).
 
Busho
2011-07-31 22:28:16+02
..... no s nejakým návalom som nerátal, ale s takýmto poriedkom tiež nie.
No čo už.... keď na niečo zaujímavé s aparátom prídem, tak si tu o tom len tak pre seba popíšem..... alebo si kúpim zrkadlovku, aby som si tu mohol s niekým pokecať
 
Busho
2011-12-19 18:04:43+01
No tak sa tu opäť vítam po nejakej dobe a prichádzam sa rozlúčiť. Okolnosti ma dokopali k zmene značky, potreboval som nárazo-mrazu-vodeodolnejší aparát. A chcem tu tiež zanechať nejakú navádzaciu stopu,keď som to tu už raz začal, pre tých, ktorí sa pre GH2 rozhodujú.
S aparátom som bol veľmi spokojný, ako začiatočníka vo fotografovaní s lepšou technikou ma veľmi vaľa naučil.
Rozmery, hmotnosť, ovládanie, výborné video a veľmi dobré foto -ak sa fotí do raw, i jeho zvláštna charizma vo mne zanechali len príjemné spomienky.
 
focus3ccd
2011-12-26 09:49:29+01
A aky si teraz kupil?
 
Busho
2011-12-27 14:17:47+01
Prešiel som k Pentaxu. K 5.
 
Mrjonkie
2012-02-11 17:11:27+01
Zdravím
Mam deň deň tento fotoaparát ešte sa k nemu nebudem vijadrovať to urobim neskor.
Teraz sa chcem opýtať či mi niekto neviem poradiť ako by sa dal pripojiť gh2-ka na pc alebo monitor aby som mal na monitore živý náhľad. Ďakujem za radi.
 
Bpali
2012-02-11 18:00:13+01
príspevok od: Mrjonkie
Zdravím
Mam deň deň tento fotoaparát ešte sa k nemu nebudem vijadrovať to urobim neskor.
Teraz sa chcem opýtať či mi niekto neviem poradiť ako by sa dal pripojiť gh2-ka na pc alebo monitor aby som mal na monitore živý náhľad. Ďakujem za radi.
ak ho mas den,mal by si najprv precitat navod a najst nejake kable a software na pripojenie...ja mam predchodcu G1 a v zivote ma nenapadlo ho prepajat s PC... na co dobre ti to bude?
 
Martin P
2012-02-11 19:16:06+01
príspevok od: Mrjonkie
Zdravím
Mam deň deň tento fotoaparát ešte sa k nemu nebudem vijadrovať to urobim neskor.
Teraz sa chcem opýtať či mi niekto neviem poradiť ako by sa dal pripojiť gh2-ka na pc alebo monitor aby som mal na monitore živý náhľad. Ďakujem za radi.
zivy nahlad dosiahnes ked zapojis av kabel od fotaku do televizora alebo do monitora ktory ma tv tuner
 
Mrjonkie
2012-02-11 20:44:51+01
co som spojazdnil pozeranie videi a fotiek cez tv led monitor s tv tunerom zas taky laik nesom len si neviem dat radi s zivim náhľadom na tie kable sa pozriem ale uz som skusil hadam vsetky nejde
 
Mrjonkie
2012-02-11 20:48:59+01
od fotaka mam dva kable jeden s usb a druhy s bielo žlto červenou koncoukou tou som to napojil na monitor ale dokazal s si pozriet len fotky spustenie živeho náhľadu je mi záhadou.
 
Mrjonkie
2012-02-11 20:51:53+01
zivi nahlad by som mal dosiahnuť av kablom ale ako ho spustim ked po pripojeni nabehne prezeranie fotiek
 
Mrjonkie
2012-02-11 20:53:54+01
manual mam prejdeny tam to nie je rozoberane
 
Martin P
2012-02-11 21:07:43+01
príspevok od: Mrjonkie
manual mam prejdeny tam to nie je rozoberane
mne to na canone aj nikone funguje tak ze si zapojim tiez ten av kabel zlto cerveny a najdem si kanal na prezeranie fotiek a potom len zapnem live view na fotaku a to automaticky nabehne na monitore tv lebo ked je zapojeny kabel vo fotaku tak sa vypne monitor na fotaku toto plati pri canone
pri nikone idu obidva monitory pri zapojenom av kabli
len treba zapnut live view na fotaku a mas zivy nahlad na tv monitore
mne to funguje a fungovalo mi to aj ked som mal panasonic gf1
 
total empty
2012-02-11 22:24:26+01
príspevok od: Martin P
mne to na canone aj nikone funguje tak ze si zapojim tiez ten av kabel zlto cerveny a najdem si kanal na prezeranie fotiek a potom len zapnem live view na fotaku a to automaticky nabehne na monitore tv lebo ked je zapojeny kabel vo fotaku tak sa vypne monitor na fotaku toto plati pri canone
pri nikone idu obidva monitory pri zapojenom av kabli
len treba zapnut live view na fotaku a mas zivy nahlad na tv monitore
mne to funguje a fungovalo mi to aj ked som mal panasonic gf1
Panasonic tam montuje aj mini HDMI koncovku,treba kúpiť taký špecialný kábel miniHDMI na HDMI do monitora,ten ti zadarmo nedajú. Ale inak by to malo fungovať aj cez iné káble na liveview.Otázne je aký monitor použiješ,či akceptuje-rozozná vstupný signál.Na samsungu s tým napr.neni problém.
 
Martin P
2012-02-11 22:56:31+01
príspevok od: total empty
Panasonic tam montuje aj mini HDMI koncovku,treba kúpiť taký špecialný kábel miniHDMI na HDMI do monitora,ten ti zadarmo nedajú. Ale inak by to malo fungovať aj cez iné káble na liveview.Otázne je aký monitor použiješ,či akceptuje-rozozná vstupný signál.Na samsungu s tým napr.neni problém.
ved ja s tym problem nemam
mne to ide vsetko ok a islo aj na starych crt tv sony a inych znackach
hdmi tiez mam ale tuto cestu nepouzivam ponevac netreba na fotak
mini hdmi pouzivam na prepojenie z imacu ked potrebujem mat obraz velky na 42'' tv
na av pripojeni ide aj zvuk a na monitore na kontrolu pri foteni alebo videu v terene mi to staci
lcd led LG pouzivam na prehravanie hotovych veci alebo ako druhy kontrolny monitor
a panasonic gf1 uz aj tak nemam tak tuto cestu nemusim riesit
 
Mrjonkie
2012-02-12 10:51:33+01
no dobre ale ked ho pripojim av kablom tak mi to zobrazi prehravanie karty ale ja chcem docieliť zobrazenie živeho náhľadu. Chcete tým povedať že ak si kupim hdmi kabel tak nabehne živi náhľad?
 
Martin P
2012-02-12 11:27:23+01
príspevok od: Mrjonkie
no dobre ale ked ho pripojim av kablom tak mi to zobrazi prehravanie karty ale ja chcem docieliť zobrazenie živeho náhľadu. Chcete tým povedať že ak si kupim hdmi kabel tak nabehne živi náhľad?
este raz
zapoj si av kabel do tv a do fotaku zvol si kanal na tv aby si mal komuniakciu obrazovu medzi tv a fotakom zapni si na fotaku live view a musi to zobrazit na tv to co si predtym mal na fotaku ked sisi pozeral zivy nahlad

co je na totmto nepochopitelne?

 
Martin P
2012-02-12 11:31:12+01
príspevok od: Mrjonkie
no dobre ale ked ho pripojim av kablom tak mi to zobrazi prehravanie karty ale ja chcem docieliť zobrazenie živeho náhľadu. Chcete tým povedať že ak si kupim hdmi kabel tak nabehne živi náhľad?
tv ti bude zobrazovat cez av kabel to co si zapnes na fotaku

 
Mrjonkie
2012-02-12 11:47:49+01
takto prepojim to kablom a zobrazi mi vsetko fotky menu fotaku a tak ale ako náhle prepnem na fotenie zobrazi sa mi živi náhlad iba na fotaku na tv mi vtom momente vypise non signal
 
Mrjonkie
2012-02-12 12:02:59+01
bud sa nerozumieme co chcem alebo som debbil
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()