Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Hasselblad Lunar nový mirrorless

termitix
2012-09-20 09:07:31+02
Neviem či ste to niekto zachytili, ale už aj Hasselblad sa dal na kategóriu mirrorless fotoaparátov. Pridal sa tam svojim novým modelom Hasselblad Lunar. Vyzerá ako zo sci-fi filmu má bajonet Sony NEX a bude pravdepodobne stáť asi milión no veď potešte sa ak na to máte.

http://www.hasselblad-lunar.com/index.php/home/
 
lubomirzvolensky
2012-09-20 09:25:07+02
Sony sa nejako rozbehlo... snimace dava Nikonu, Pentaxu, Panasonicu, tusim aj v Olympuse kupili za nejaku miliardu podiel takze aj tam budu hned v dalsich fotakoch, teraz dokonca dotlacili Hajzelblad do mountu - snimace som neriesil ake tam budu...

no parada.

flamewar pre vikinga81 : takze uz zostava len toten Canon so svojimi zaostavajucimi cipmi ktore nedosahuju take parametre ci uz hlbka farieb alebo dynamicky rozsah ako maju cipy od Sony
 
Marcel Rebro
2012-09-20 09:35:44+02
http://www.dpreview.com/news/2012/09/19/hasselblad-lunar-mirrorless-camera
 
marcus_labeo
2012-09-20 09:42:27+02
A Hassy zožal za tento bazmek takú vlnu kritiky, že musel na ňu oficiálne reagovať. Holt aj majster tesár sa utne.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-09-20 09:48:33+02
Ten, kto robil design, bol asi student prveho rocnika. Ale teraz neviem, ci na strednej, alebo na vyske. Podla nakresov som si myslel, ze to bude len take teoretizovanie, futuristicky koncept. Ale oni maju normalne hotove modely a tavria sa, ze to tak bude vyzerat.
To, ze Hasselblad predava pod svojou znackou vlastne cudzi produkt, nie je ziadna novinka. Vid napr. X-Pan od FujiFilm.
 
tomatito
ocenenie redakciou 2012-09-20 09:58:02+02
epic fail
 
viking81
2012-09-20 10:00:15+02
príspevok od: lubomirzvolensky
Sony sa nejako rozbehlo... snimace dava Nikonu, Pentaxu, Panasonicu, tusim aj v Olympuse kupili za nejaku miliardu podiel takze aj tam budu hned v dalsich fotakoch, teraz dokonca dotlacili Hajzelblad do mountu - snimace som neriesil ake tam budu...

no parada.

flamewar pre vikinga81 : takze uz zostava len toten Canon so svojimi zaostavajucimi cipmi ktore nedosahuju take parametre ci uz hlbka farieb alebo dynamicky rozsah ako maju cipy od Sony
na toto je skoda reagovat...ale musim...volam sa Peter a fotim Canonom...tak a je to vonku...nehanbim sa za to....dokonca som celkom hrdy a rad ze ho mam....i ked nemam DR 14 EV a zacina sumiet uz na ISO 1600....ale predstav si ja som spokojny....ba co viac...nedokazem vyuzit naplno ani ten potencial ktory moj fotak ponuka...a vyzera to ze nie som sam co som spokojny...staci sa pozriet kolko ludi foti canonmi...bud sme vsetci taki sprosti, alebo sme si vybrali canon proste preto ze nam vyhovuje...btw....smiem sa spytat cim fotis ty ? mas D800...D800E alebo nebodaj uz novu D600 ? a tiez by som rad videl tvoje fotky, ze ci dokazes vuzit naplno tych 14.2 EV ci kolko mu to namerali...a tiez by som rad videl ci vobec vies fotit....alebo si len dlasi techniko a tabulkofil zo zltej stajne ktory musi pre svoje nizke ego a pravdepodobne malu cikulu neustale vrtat do canonakov....zopakujem to este raz....DR nie je vsetko
 
haplo602
2012-09-20 10:14:34+02
citujem z:

http://www.luminous-landscape.com/essays/photokina_2012.shtml

"Take a Sony NEX body and add a reticulated ostrich testical leather covering, and a Genuine Imitation Carpathian Burled Elm grip. Oh yes, and with a gold shutter release button."
 
wlad
2012-09-20 10:20:48+02
príspevok od: haplo602
citujem z:

http://www.luminous-landscape.com/essays/photokina_2012.shtml

"Take a Sony NEX body and add a reticulated ostrich testical leather covering, and a Genuine Imitation Carpathian Burled Elm grip. Oh yes, and with a gold shutter release button."
to tak zhruba sedi.
Fakt by som chcel vidiet toho vola co takuto hovadinu kupi.
 
viking81
2012-09-20 10:29:10+02
príspevok od: wlad
to tak zhruba sedi.
Fakt by som chcel vidiet toho vola co takuto hovadinu kupi.
vzdy sa najde niekto kto si to kupi tak isto ako si niekto kupi obrovske platno s jednou modrou machulou za nekrestanske peniaze ani trochu nevravim ze to bude best saller....ale par blbcov sa najde
 
Paulie
2012-09-20 10:37:09+02
príspevok od: viking81
na toto je skoda reagovat...ale musim...volam sa Peter a fotim Canonom...tak a je to vonku...nehanbim sa za to....dokonca som celkom hrdy a rad ze ho mam....i ked nemam DR 14 EV a zacina sumiet uz na ISO 1600....ale predstav si ja som spokojny....ba co viac...nedokazem vyuzit naplno ani ten potencial ktory moj fotak ponuka...a vyzera to ze nie som sam co som spokojny...staci sa pozriet kolko ludi foti canonmi...bud sme vsetci taki sprosti, alebo sme si vybrali canon proste preto ze nam vyhovuje...btw....smiem sa spytat cim fotis ty ? mas D800...D800E alebo nebodaj uz novu D600 ? a tiez by som rad videl tvoje fotky, ze ci dokazes vuzit naplno tych 14.2 EV ci kolko mu to namerali...a tiez by som rad videl ci vobec vies fotit....alebo si len dlasi techniko a tabulkofil zo zltej stajne ktory musi pre svoje nizke ego a pravdepodobne malu cikulu neustale vrtat do canonakov....zopakujem to este raz....DR nie je vsetko
Tejk it ízy, ja fotím Olympuškou a mám na háku

Mimochodom OM-D už má snímač od Sonyho.
 
marcus_labeo
2012-09-20 10:37:24+02
príspevok od: wlad
to tak zhruba sedi.
Fakt by som chcel vidiet toho vola co takuto hovadinu kupi.
Rytmus, 50 Cent, Abdalláh ibn Abd al-Azíz, Marylin Manson... zopár sa ich nájde.
 
Martin Školiak
2012-09-20 10:51:08+02
Veď je to len taký prefuturizovaný Nex prezlečený do iného kabáta.
 
panpriatel
2012-09-20 11:10:20+02
celkom by ma pobavilo keby sa tu neskorsie objavila tema s nazvom "aky 18-200 objektiv na hasselblat, tamron ci sony?"
 
branislavbuzek
ocenenie redakciou 2012-09-20 11:33:07+02
nechcem sa Hassu zastávať, ale kto z vás ho držal v ruke, aby vedel posúdiť ergonómiu, či dizajn z vlastnej skúsenosti? A kto z vás mal tú česť s ním pracovať a posúdiť jeho výstupy? Zamyslite sa skôr, než položíte prsty na klávesnicu a zaradíte sa do stáda...
 
qwak
2012-09-20 11:37:14+02
neviem ci to bude dobry fotak aj na fotenie a nielen ako drahy imidzovy privesok na krk ale ten dizajn sa mi velmi paci - ako zo scificka z 50-60 rokov...fakt parada
 
zelovoc
2012-09-20 11:57:52+02
príspevok od: branislavbuzek
nechcem sa Hassu zastávať, ale kto z vás ho držal v ruke, aby vedel posúdiť ergonómiu, či dizajn z vlastnej skúsenosti? A kto z vás mal tú česť s ním pracovať a posúdiť jeho výstupy? Zamyslite sa skôr, než položíte prsty na klávesnicu a zaradíte sa do stáda...
aj ked som nepouzival ziaden hasselblad, nazor na to, povedat mozem. a ano vyzera to skor ako hajzelblad, prezlecene nex7 za hasselblad penaze. kto chce nech si to kupi, ale nevidim tam ziadnu invenciu, iba nejake drevene gripy za 5000$.
 
wlad
2012-09-20 12:27:45+02
príspevok od: branislavbuzek
nechcem sa Hassu zastávať, ale kto z vás ho držal v ruke, aby vedel posúdiť ergonómiu, či dizajn z vlastnej skúsenosti? A kto z vás mal tú česť s ním pracovať a posúdiť jeho výstupy? Zamyslite sa skôr, než položíte prsty na klávesnicu a zaradíte sa do stáda...
hovno posypane zlatym praskom ostane stale hovnom. Nepotrebujem ho chytat do ruky.
 
haplo602
2012-09-20 12:39:58+02
príspevok od: branislavbuzek
nechcem sa Hassu zastávať, ale kto z vás ho držal v ruke, aby vedel posúdiť ergonómiu, či dizajn z vlastnej skúsenosti? A kto z vás mal tú česť s ním pracovať a posúdiť jeho výstupy? Zamyslite sa skôr, než položíte prsty na klávesnicu a zaradíte sa do stáda...
je to Nex-7 zabaleny do pozlatka. z hasselbladu to ma len logo.

pozri su luminous-landscape ... to su pani co fotia s hasselbladmi a podobnymi pristrojmi desatrocia. myslim ze vedia posudit co a ako .... len negativne ohlasy.
 
branislavbuzek
ocenenie redakciou 2012-09-20 12:46:01+02
príspevok od: haplo602
je to Nex-7 zabaleny do pozlatka. z hasselbladu to ma len logo.

pozri su luminous-landscape ... to su pani co fotia s hasselbladmi a podobnymi pristrojmi desatrocia. myslim ze vedia posudit co a ako .... len negativne ohlasy.
presne o tomto hovorím...potrebuješ si prečítať názor niekoho iného, aby si si utvoril vlastný...
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()