Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Fujifilm X-Pro1

kynes
2012-11-26 09:58:19+01
Mate niekto v Ziline a blizkom okoli, Liptovskom Mikulasi ci Poprade Fujifilm X-Pro1?
 
tomas.hlavco
2012-11-26 10:14:45+01
na čo konkrétne?
 
kynes
2012-11-26 10:44:01+01
Zaujimaju ma nazory vlastnikov na pracu s tymto aparatom a rad by som to prediskutoval aj osobne.
 
Mito24
2012-11-26 10:53:07+01
Ja zase plánujem kúpu X100 a nikde nemožem nájsť či tá zmena clony je mechanická alebo sa riadi elektronicky, resp. či pri dlhšej uzávierke možem meniť clonu počas toho ako sa fotka "fotí"
 
blasi
2012-11-26 11:14:21+01
príspevok od: Mito24
Ja zase plánujem kúpu X100 a nikde nemožem nájsť či tá zmena clony je mechanická alebo sa riadi elektronicky, resp. či pri dlhšej uzávierke možem meniť clonu počas toho ako sa fotka "fotí"
zmena clony je mechanicka, ale je ta moznost aj automatickej clony, vtedy ju riadi automatika.

na druhu otazku neviem odpovedat, ci fotak foti aj pocas dlhsieho casu a zmeny clony. AKoze logiku to nedava vobec, preco by treba lo menit clonu pocas expozicie, ale co uz.
 
Mito24
2012-11-26 11:48:20+01
príspevok od: blasi
zmena clony je mechanicka, ale je ta moznost aj automatickej clony, vtedy ju riadi automatika.

na druhu otazku neviem odpovedat, ci fotak foti aj pocas dlhsieho casu a zmeny clony. AKoze logiku to nedava vobec, preco by treba lo menit clonu pocas expozicie, ale co uz.
Je jedna technika pri astro fotkách kde sa zaostruje na nekonečno a len kúsok pred koncom expozície sa zaostrí na niečo a zmení sa clona aby ten objekt bol ostrý. Tým pádom je ostrá aj obloha a aj ten objekt čo chcem fotiť
 
blasi
2012-11-26 12:11:53+01
príspevok od: Mito24
Je jedna technika pri astro fotkách kde sa zaostruje na nekonečno a len kúsok pred koncom expozície sa zaostrí na niečo a zmení sa clona aby ten objekt bol ostrý. Tým pádom je ostrá aj obloha a aj ten objekt čo chcem fotiť
aha. vdaka za objasnenie. nieco nove som sa naucil. Toto so mvobec nevedel kedze astrofoto vobec nefotim. vdaka
X100ka k tomu asi nebude velmi vhodna podla mna
 
Mito24
2012-11-26 13:15:09+01
príspevok od: blasi
aha. vdaka za objasnenie. nieco nove som sa naucil. Toto so mvobec nevedel kedze astrofoto vobec nefotim. vdaka
X100ka k tomu asi nebude velmi vhodna podla mna
Viem, práveže ma to len zaujímalo či to dokáže. Inak nie je na tom najhoršie, celkom zaujímavé výsledky:
http://www.rangefinderforum.com/forums/showthread.php?t=121689
http://www.fujixseries.com/discussion/288/x100-does-night-night-sky-at-long-exposure/p1

Samozrejme na Tokinu 11-16mm + novší senzor to nemá
 
seifi
2012-11-26 13:17:29+01
príspevok od: Mito24
Ja zase plánujem kúpu X100 a nikde nemožem nájsť či tá zmena clony je mechanická alebo sa riadi elektronicky, resp. či pri dlhšej uzávierke možem meniť clonu počas toho ako sa fotka "fotí"
X100 je fajn, ale je to pomalé, počítaj s tým
 
kynes
2012-11-26 13:49:18+01
Pani fajn diskusia, ale trosku sa do odklana od povodneho zameru ziskat uzivatelske skusenosti s X-Pro1.
 
seifi
2012-11-26 14:28:25+01
daj si inzerát, že kúpiš z ruky X-Pro1, hneď zistíš, kto ich má (alebo nezistíš )
 
blasi
2012-11-26 15:53:20+01
príspevok od: kynes
Pani fajn diskusia, ale trosku sa do odklana od povodneho zameru ziskat uzivatelske skusenosti s X-Pro1.
mas pravdu
 
jan21
2014-09-19 12:31:39+02
Trochu staršie tema vytiahnem ale zaujala ma vladova fotka:
www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/469607/sabine/
Clona: 1.4
Expozícia: 1/4,000.00 sec
ISO: 200
Fotoaparát: Fujifilm X-Pro1
Ohnisko: 35 mm

A teraz vyjadrite sa majitelia a skúsenejší: Ako je to s pozadím pri tejto clone? Aj keby boli tie pútače stánkov 2m ako vladko píše.

...alebo skôr do fotoškoly?
Ď.
 
JohnNewton
2014-09-19 12:48:36+02
príspevok od: jan21
Trochu staršie tema vytiahnem ale zaujala ma vladova fotka:
www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/469607/sabine/
Clona: 1.4
Expozícia: 1/4,000.00 sec
ISO: 200
Fotoaparát: Fujifilm X-Pro1
Ohnisko: 35 mm

A teraz vyjadrite sa majitelia a skúsenejší: Ako je to s pozadím pri tejto clone? Aj keby boli tie pútače stánkov 2m ako vladko píše.

...alebo skôr do fotoškoly?
Ď.
Nezdá sa mi to byť nereálne
 
jan21
2014-09-19 13:21:13+02
príspevok od: JohnNewton
Nezdá sa mi to byť nereálne
no ale na tu dieru, clonu 1.4 by pozadie už malo byť rozmazané, možno nie úplne homogenne ale trochu viac rozplyznuté, nie?
 
jan21
2014-09-19 18:15:37+02
príspevok od: JohnNewton
Nezdá sa mi to byť nereálne
Už som sa zľakol, ze ta pevná 35 má takú malu veľkú dieru že hlbka ostrosti bude ako u kompaktov. Precital som si...a nasiel i pekné fotky
www.ephoto.sk/galeria/k-clanku/300/?index=72
www.ephoto.sk/galeria/k-clanku/300/?index=73

pozadie je sice ďalej ale tak nejak si to predstavujem pri tej clone na pevnej 35!
 
Jastojan
2016-02-16 17:47:10+01
Ahojte,

nechce sa mi zakladať ďalšie vlákno, chcem sa opýtať, či má niekto skúsenosti s touto mašinou a starými M42 závitovými objektívmi? Rozmýšľam kúpiť buďto túto X-Pro1 alebo X-e1 fujinu, teraz sú za super ceny. Nemáte niekto skúsenosti so starými sklami na týchto telách? Prípadne do ktorého z nich by ste šli? Ešte som uvažoval o Nex-och, no výstup z fuji ma viac zaujal. (PS uvažoval som aj o starom canone 5D na také "bláznenie" s tými starými objektívmi, ale zistil som, že niektoré sa zasúvajú hlbšie do tela a bol by problém, že by drhli o zrkadlo v tele a teraz tie ceny týchto tiel od fuji...)

Díky za tipy.
 
PeCh
2016-02-16 22:54:35+01
príspevok od: Jastojan
Ahojte,

nechce sa mi zakladať ďalšie vlákno, chcem sa opýtať, či má niekto skúsenosti s touto mašinou a starými M42 závitovými objektívmi? Rozmýšľam kúpiť buďto túto X-Pro1 alebo X-e1 fujinu, teraz sú za super ceny. Nemáte niekto skúsenosti so starými sklami na týchto telách? Prípadne do ktorého z nich by ste šli? Ešte som uvažoval o Nex-och, no výstup z fuji ma viac zaujal. (PS uvažoval som aj o starom canone 5D na také "bláznenie" s tými starými objektívmi, ale zistil som, že niektoré sa zasúvajú hlbšie do tela a bol by problém, že by drhli o zrkadlo v tele a teraz tie ceny týchto tiel od fuji...)

Díky za tipy.
Fuji aj Nex je úplne v pohode na hranie sa so starými manuálnymi sklami. Fuji má lepšie ovládanie, Nex sa lepšie drží (k Fujine preferujem dodatočný grip). Nex mi však viacej ako na seriózne fotenie vyhovuje na fotenie s automatikou na výlete. Manuálne sa mi lepšie ostrí s Fuji. Obraz z oboch ide skvelý a je len o tvojich preferenciách, ktorý sa ti viacej páči. V každom prípade by som viacej bral X-E2 kvôli tomu, že konečne má elektronickú uzávierku do 1/32000. Predsa len 1/4000 sa na dennom svetle s f/1.4 objektívmi stáva limitujúcim prvkom (aj keď nie je vždy potrebné mať plne otvorenú dieru).
 
blahoslav J B Art
2016-02-16 23:42:59+01
príspevok od: Jastojan
Ahojte,

nechce sa mi zakladať ďalšie vlákno, chcem sa opýtať, či má niekto skúsenosti s touto mašinou a starými M42 závitovými objektívmi? Rozmýšľam kúpiť buďto túto X-Pro1 alebo X-e1 fujinu, teraz sú za super ceny. Nemáte niekto skúsenosti so starými sklami na týchto telách? Prípadne do ktorého z nich by ste šli? Ešte som uvažoval o Nex-och, no výstup z fuji ma viac zaujal. (PS uvažoval som aj o starom canone 5D na také "bláznenie" s tými starými objektívmi, ale zistil som, že niektoré sa zasúvajú hlbšie do tela a bol by problém, že by drhli o zrkadlo v tele a teraz tie ceny týchto tiel od fuji...)

Díky za tipy.
ja som pred 4 mesiacmi kupil X-E1 a zamyslal som prave tuto kombinaciu so starymi sklami M42 na nejake portrety ... ale celkom vyhodne som ju kupil aj s objektivom XF 18-55
redukciu M42/X som objednal z Ciny, ale poslali mi omylom na Olympus ... ale uz ma caka pripravena ina a zaciatkom marca ju otestujem s mojim sovietskym Jupiterom 135/3.5, pripadne Heliosom 58/2
pri foteni nejakych kvetiniek by sa hodil vyklopny displej, co vyuzivam na Olympuse M10 s tymito manualnymi sklami
 
Jastojan
2016-02-17 09:23:16+01
Ďakujem za odpovede. O X-e2 som neuvažoval vôbec, kvôli cene x-e1 a x-pro1, aj keď taký krátky čas by som určite párkrát využil. Keby neboli teraz ceny x-pro1 okolo 400 e tak by som o fuji neuvažoval, ale bral by som bazárový canon 5D za 350 e. Keďže ale šli ceny takto dole, tak nie je o čom. Radšej by som vzal novú mašinu ako mačku vo vreci v podobe toho canonu, lebo počet cyklov uzávierky u používanej 5D-čky sa ťažko zisťuje. Síce ide o FF vs. APS-c, ale na druhej strane nové vs. staré a ešte u 5D by mi škrtali o zrkadlo tie moje "klenoty" (ako Primoplan či 14 lamelový tessar alebo 8 lamelový Pancolar s thoriovým sklom už ani nehovorím, ten sa vsúva do tela najviac, nedali by sa plnohodnotne používať v plnom rozsahu a moholby som ich akurát tak predať). Díky za odpovede, zrejme je voľba jasná
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()