Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Otázky k olympus OM-D E-M 10 mark ii

martin.k1
2017-12-20 14:39:48+01
Dobrý deň. Rád by som kúpil tento fotoaparát, nemal som žiadny od kompaktu canon powershot IS3 z roku 2006. Veľa vecí som si naštudoval, pozrel videá, prečítal články, ale stále mi je trochu nejasné toto:

1.) Koľko trvá prenos cez WIFI do PC pri fotografovaní v najvyššej kvalite: a) *.jpg, b) *.jpg + raw
2.) Dá sa ovládať tento fotoaparát cez počítač, a hlavne - dá sa pri ňom cez počítač manuálne zaostrovať cez počítač?
3.) Koľko trvá približne nabitie batérie?
4.) Je k nemu niečo ako nabíjačka-káblik, ktorá - keď je k nemu pripojená tak sa na ňom dá pracovať aj keď nie je vložená baterka? Dá sa dokúpiť?
5.) Pri manuálnom približovaní a zaostrovaní objektívu - prebieha zaostrovanie a približovanie/oddaľovanie cez objektív ako pri zrkadlovke?
6.) Pri objektíve olympus zuiko 12-50 3,5-6,3 EZ sa píše že ide o dobrý portŕetny + makroobjektív. Keď sa prepnem s ním do MAKRO, je možné manuálne ostrenie?
7.) Rozmýšľam o kombinácii M.ZUIKO DIGITAL ED II 14-150mm f/4.0-5.6 + olympus zuiko digital 12-50 3,5-6,3 EZ. Mám záujem hlavne o fotenie portrétov, niektorých detailov na ľuďoch ako náušnice, prívesky a makro, pričom chcem väčšiu hĺbku ostrosti. Je to dobrá voľba? Hlavné plusy pri fotoaparáte sú pre mňa stabilizácia obrazu, cenovo dostupné objektívy, focus bracketing.

Ďakujem za odpovede a prajem pekný deň.
 
blahoslav J B Art
2017-12-20 15:27:52+01
príspevok od: martin.k1
Dobrý deň. Rád by som kúpil tento fotoaparát, nemal som žiadny od kompaktu canon powershot IS3 z roku 2006. Veľa vecí som si naštudoval, pozrel videá, prečítal články, ale stále mi je trochu nejasné toto:

1.) Koľko trvá prenos cez WIFI do PC pri fotografovaní v najvyššej kvalite: a) *.jpg, b) *.jpg + raw
2.) Dá sa ovládať tento fotoaparát cez počítač, a hlavne - dá sa pri ňom cez počítač manuálne zaostrovať cez počítač?
3.) Koľko trvá približne nabitie batérie?
4.) Je k nemu niečo ako nabíjačka-káblik, ktorá - keď je k nemu pripojená tak sa na ňom dá pracovať aj keď nie je vložená baterka? Dá sa dokúpiť?
5.) Pri manuálnom približovaní a zaostrovaní objektívu - prebieha zaostrovanie a približovanie/oddaľovanie cez objektív ako pri zrkadlovke?
6.) Pri objektíve olympus zuiko 12-50 3,5-6,3 EZ sa píše že ide o dobrý portŕetny + makroobjektív. Keď sa prepnem s ním do MAKRO, je možné manuálne ostrenie?
7.) Rozmýšľam o kombinácii M.ZUIKO DIGITAL ED II 14-150mm f/4.0-5.6 + olympus zuiko digital 12-50 3,5-6,3 EZ. Mám záujem hlavne o fotenie portrétov, niektorých detailov na ľuďoch ako náušnice, prívesky a makro, pričom chcem väčšiu hĺbku ostrosti. Je to dobrá voľba? Hlavné plusy pri fotoaparáte sú pre mňa stabilizácia obrazu, cenovo dostupné objektívy, focus bracketing.

Ďakujem za odpovede a prajem pekný deň.
kup si k telu M10 MkII makro objektiv Oly 60mm ... bude vhodny aj na makro, aj detaily aj portrety

www.ephoto.sk/fototechnika/recenzie/objektivy/olympus-mzuiko-digital-ed-6028-macro/
ohladom otazok je dobre pozriet si navod
https://www.camerauserguide.net/olympus-om-d-e-m10-mark-ii-camera-user-manual-instruction-manual-user-guide-pdf/28477
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2017-12-20 15:29:43+01
E-M10 je zakladny model a vacsinu toho, co ches neponuka. Je to super masinka ale cisto amaterska.
1. Cez vstavanu WiFi sa s PC nepripoji ziaden Olympus. Nie je to standar ani u inych znaciek.
2. Tento model sa neda ovladat z PC, ani cez kabel.
3. Nabijanie trva okolo 3 hodin
4. Nie, nema moznost pripojit externy zdroj
5. Zaostrovanie prebieha rovnako ako u zrkadlovky, akurat mas k dispoziciilupu, cize lepsie vidis kam ostris
6. 12-50 je vcelku kvalitou priemery objektiv, univerzalne pouzitelny so slusnym makrom. Portretakom by som ho zrovna nenazval. Mozes u neho pouzit aj manualne zaostrovanie.
7. Na makro si kup vyborny a cenovo dostupny M.Zuiko 30/3,5 Macro, na portrety M.Zuiko 45/1,8 MSC.
 
martin.k1
2017-12-20 17:35:00+01
Ďakujem za odpovede. Prikladám ešte jednu otázku, či je toto reálne s týmto fotoaparátom. Zaujímal by ma každý názor:

Ako som povedal, som laik a učím sa. Fotoapárat budem mať príležitosť využiť aj na podobné fotky ako prikladám v prílohe v rozmere okolo 1000x1000px (je to na FB a stránku jedného malého online shopu so šperkami pre ktorý pracujem). Fotiť ich plánujem takmer výhradne v dobrých svetelných podmienkach, ale nie vždy so statívom. Celkom laicky som si to vysvetlil tak, že pri správnom zvládnutí expozície by som mal aj s týmto fotoaparátom dosiahnuť uspokojivé výsledky vzhľadom na to že ide o malé fotografie.

V podstate potrebujem od fotaparátu aby (okrem iného) zvládol:

- uviesť laika do "sveta" fotografie (naučiť ho základom práce so svetlom a pod)
- odfotiť torzo ženy so šperkom pričom potrebujem mať ostré celé torzo
- Odfotiť v detaile určitú kompozíciu napríklad krabičiek a šperkov, napríklad vo výklade.. na to by som možno využil focus bracketing
- odfotiť v detaile šperk vo fotografickom stane (opäť musí byť ostrý celý.. tu by som uvítal prepojenie na počítač - kde sa dá manuálne zaostrovať, približovať, a fotiť, hlavne pre detail ako na tretej fotografii.. tu ale rozmýšľam nad samostatným fotoaparátom, neviem, či toto zvládne a6000 - toto som stále nepochopil, kde to hľadať, málokto sa tejto téme venuje alebo ja som neschopný to nájsť .
- obmedzuje ma rozpočet, cca okolo 1000€ (telo+objektív/y) . uvažujem ešte nad nikon d5xxx alebo canon a6000.. ale e-m10 chcem brať aj so sebou na cesty

Ďakujem.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()