Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Mirrorless vs FF ?

Levočan
Levočan 2019-01-14 10:53:32+01
Zdravím všetkých. V poslednom čase sa veľmi často stretávam s fotoaparátmi z radov ( mirrorless ). Zvyčajne som na nich počul, len samú chválu a mnoho ľudí prešlo z FF na mirrorless. Ja som Canoňák telom aj dušou ( objektívy mám všetky pripravené na FF) a v blízkej budúcnosti by som si chcel teda zaobstarať FF zrkadlovku a opäť posunúť tú kvalitu fotografií o niečo vyššie. A však rád by som vedel či by práve nebola lepšia cesta isť tiež na mirrorless. Na úvod by som trošku asi oboznámil aj tých čo veľmi nevedia o takom type fotoaparátov na čom sú založené a čo sú to tie Bezzrkadlovky (tiež systémový kompaktný fotoaparát, systémový kompakt, anglicky Mirrorless interchangeable-lens camera, Milco) je typ digitálneho fotoaparátu, ktorý v sebe kombinuje vlastnosti digitálnych zrkadloviek a kompaktov. Rovnako ako digitálne zrkadlovky, aj bezzrkadlovky majú výmenné objektívy a veľké snímače, vďaka ktorým ponúkajú porovnateľnú kvalitu fotografií. Postrádajú však zrkadlo a optický hľadáčik. Namiesto nich zobrazujú obraz zachytávaný hlavne snímačom na displeji alebo v elektronickom hľadáčiku, rovnako ako kompaktné digitálne fotoaparáty. A tu sa naskytuje moja otázka či je celková kvalita lepšia ako pri FF (kedže pri mirrorless chýba zrkadlo a tým môže byť objektív bližšie pri snímači čo by malo poskytovať vyššiu kvalitu obrazu) alebo zrovnateľná a či neprestanú mať FF zrkadlovky využitie ked je tu takýto systém. Čo si myslíte vy a má niekto skúsenosti s prechodom z FF na mirrorless. Zaujímajú ma predovšetkým vaše praktické skúsenosti, výhody, nevýhody ale samozrejme aj názory prečo ísť po prípade neísť do tohto systému. Snád si aj táto téma nájde uplatnenie a pomôže pri rozhodovaní a objasnení tejto problematiky.
 
kamikzi
2019-01-15 08:34:12+01
príspevok od: roka222
https://www.e-infin.com/eu/item/3555/sony_alpha_a7_iii_mirrorless_digital_camera_(body_only)
mám ti tu poslať link koľko stojí na e-infi d500 alebo si to pozrieš sám? a písal som cenu spolu s objektívmi (hlavne telezoom)
 
jan21
2019-01-15 08:47:18+01
príspevok od: Levočan
ako môj samotný pocit je presne takýto, že FF DSLR pôjde asi do úzadia a to čo sa bude predávať bude teraz mirrorles FF a bude to naj .... a však nemusí to byť tak .... len ma trošku bude mrzieť to že predsa niesom milionár všetko som si postupom času kupoval a nakoniec by to skončilo takto ...
A ešte jedna cesta, ked chceš mirrorless Canon - chod do EOS M 50/5!!
Mirrorless EOS R..je prvý, je sice FF (a aj mne voči zrkadlovkam niektore prvky chýbajú) a asi bude lepšie počkať na daľšie mirrorles-y FF alebo APS-C od nich do ktorých zapracujú odozvu fotografov a novšie technológie.
Objektívy máš, redukcie sú a totenie cez zrkadlo aj bez neho bude a podľa pocitu a skúsenosti môžeš počkať resp. sa rozhodnúť či prejdeš tam alebo tam.
Ono sa inak fotí cez zrkadlo - realny pohľad a inak cez elektronický displej (a je jedno či je veľký vzadu alebo ten malý v hľadáčiku)!!!

On ten prechod veľkých potrvá generáciu možno aj dve vývoja techniky.
 
scientific
2019-01-15 20:40:49+01
príspevok od: jan21
A ešte jedna cesta, ked chceš mirrorless Canon - chod do EOS M 50/5!!
Mirrorless EOS R..je prvý, je sice FF (a aj mne voči zrkadlovkam niektore prvky chýbajú) a asi bude lepšie počkať na daľšie mirrorles-y FF alebo APS-C od nich do ktorých zapracujú odozvu fotografov a novšie technológie.
Objektívy máš, redukcie sú a totenie cez zrkadlo aj bez neho bude a podľa pocitu a skúsenosti môžeš počkať resp. sa rozhodnúť či prejdeš tam alebo tam.
Ono sa inak fotí cez zrkadlo - realny pohľad a inak cez elektronický displej (a je jedno či je veľký vzadu alebo ten malý v hľadáčiku)!!!

On ten prechod veľkých potrvá generáciu možno aj dve vývoja techniky.
Nie je to jedno, ten malý displej vzadu je veľmi malý ale to kino čo ponúka EOS R cez hľadáčik je perfektné, je dostatočne rýchle. Vidno v ňom skoro v úplnej tme všetko, nemýlte si hľadáčiky z rôznych kompaktov a týchto FF bezzrkadloviek.. ISO12800 je dobré. Mal som ho len hodinu ale rýchlo sa naň zvyká. Na čo som za tú hodinu nezvládal boli rôzne nastavenia čo som nestihol ale stačí čítať príručku, má skoro 700 strán
 
close
2019-01-15 21:54:38+01
Pred par hodinami predstavil Sony novy A6400 čo je prvý fotoaparát s animal eye-detection...ďalší dôkaz stale rozširujúcich možností CSC fotakov...preto si kup mirrorless ked pre nič iné tak minimalne pre tu zábavu z fotenia ktorú oproti DSLR prinášajú
 
jan21
2019-01-17 13:49:36+01
príspevok od: scientific
Nie je to jedno, ten malý displej vzadu je veľmi malý ale to kino čo ponúka EOS R cez hľadáčik je perfektné, je dostatočne rýchle. Vidno v ňom skoro v úplnej tme všetko, nemýlte si hľadáčiky z rôznych kompaktov a týchto FF bezzrkadloviek.. ISO12800 je dobré. Mal som ho len hodinu ale rýchlo sa naň zvyká. Na čo som za tú hodinu nezvládal boli rôzne nastavenia čo som nestihol ale stačí čítať príručku, má skoro 700 strán
Suhlasim s tebou, fotil som s ním tiež a okrem toho šúchača namiesto jojstyku mu asi nemám čo vytknúť. Fotil som s batery gripom a aj velkými objektívami ..a super padne do ruky.

Čo mi ale vadilo bol ten hľadáčik, zvyknem viac fotiť cez hľadáčik (a druhým okom pokukovať po okolí) a nejak mi to oko na hľadáčiku bolo viac unavené, také podráždenejšie. Skúšal som aj druhým okom ale ked máš dlhoročný návyk prikladať k jednému oku...strácaš čas a sústredenie.

Možno cez jasný deň to nebadať ale v podvečer, v hale, je dosť svetla z hľadáčika. A manuál som neštudoval a najsť rýchlo v menu svietivosť hľadáčika...nevyšlo.
PS a mohli urobiť podsvetlené tlačítka.
 
fatality
2019-01-17 15:13:00+01
príspevok od: jan21
Suhlasim s tebou, fotil som s ním tiež a okrem toho šúchača namiesto jojstyku mu asi nemám čo vytknúť. Fotil som s batery gripom a aj velkými objektívami ..a super padne do ruky.

Čo mi ale vadilo bol ten hľadáčik, zvyknem viac fotiť cez hľadáčik (a druhým okom pokukovať po okolí) a nejak mi to oko na hľadáčiku bolo viac unavené, také podráždenejšie. Skúšal som aj druhým okom ale ked máš dlhoročný návyk prikladať k jednému oku...strácaš čas a sústredenie.

Možno cez jasný deň to nebadať ale v podvečer, v hale, je dosť svetla z hľadáčika. A manuál som neštudoval a najsť rýchlo v menu svietivosť hľadáčika...nevyšlo.
PS a mohli urobiť podsvetlené tlačítka.
tak..bolest oka pri dlhsom foteni s csc bude v buducnosti asi ich najvacsou
slabinou..a najma profesionali budu asi este dlho odolavat..
 
JohnNewton
2019-01-17 17:04:42+01
príspevok od: jan21
Suhlasim s tebou, fotil som s ním tiež a okrem toho šúchača namiesto jojstyku mu asi nemám čo vytknúť. Fotil som s batery gripom a aj velkými objektívami ..a super padne do ruky.

Čo mi ale vadilo bol ten hľadáčik, zvyknem viac fotiť cez hľadáčik (a druhým okom pokukovať po okolí) a nejak mi to oko na hľadáčiku bolo viac unavené, také podráždenejšie. Skúšal som aj druhým okom ale ked máš dlhoročný návyk prikladať k jednému oku...strácaš čas a sústredenie.

Možno cez jasný deň to nebadať ale v podvečer, v hale, je dosť svetla z hľadáčika. A manuál som neštudoval a najsť rýchlo v menu svietivosť hľadáčika...nevyšlo.
PS a mohli urobiť podsvetlené tlačítka.
Ono to je aj problém napr.pri zasneženej slnkom zaliatej krajine, vysoký svetelný tok sa strieda s voči tomu tmavým hľadáčikom. Oko ako angorák, a ešte aj zaslzené. Zatiaľ to nie je na celodennú prácu trebárs športového fotografa.
 
Roman Point
2019-01-19 08:39:09+01
príspevok od: jan21
Suhlasim s tebou, fotil som s ním tiež a okrem toho šúchača namiesto jojstyku mu asi nemám čo vytknúť. Fotil som s batery gripom a aj velkými objektívami ..a super padne do ruky.

Čo mi ale vadilo bol ten hľadáčik, zvyknem viac fotiť cez hľadáčik (a druhým okom pokukovať po okolí) a nejak mi to oko na hľadáčiku bolo viac unavené, také podráždenejšie. Skúšal som aj druhým okom ale ked máš dlhoročný návyk prikladať k jednému oku...strácaš čas a sústredenie.

Možno cez jasný deň to nebadať ale v podvečer, v hale, je dosť svetla z hľadáčika. A manuál som neštudoval a najsť rýchlo v menu svietivosť hľadáčika...nevyšlo.
PS a mohli urobiť podsvetlené tlačítka.
Ten šúchač je podľa mňa perfektná vec.. Nastavil som zamykanie aby som nechtiac nezmenil nastavenia to je základ.. Na pravý koniec som nastavail eye af on/of, na ľavý koniec som dal zmenu AF bodu na veľký/malý a posuvanim mením skupiny AF.. Podľa mňa je to dobrý nápad..
Joyistick mi nechýba lebo prstom na displeji nastavim AF bod 200x rýchlejšie..
Jediné čo mi vadí je tlačidlo AF ON je veľmi blízko gripu kde mám palec a stane sa mi že držaní nosením fotaku v ruke omylom prepnem nastavený parameter ktorý mám na tom tlačidle..
 
mortunx
2019-01-21 13:41:12+01
Možno by som upresnil názov témy o aký prechod konkrétne ide. Mirrorless možu byť aj full frame aj APSC a takisto zrkadlovka môže byť full frame aj APSC čiže tu ide o prechod zo zrkadlovky full frame na mirrorless full frame? Niekto kto sa nevyzná sa môže stratiť.
 
marianr
2019-01-21 16:50:25+01
Trepeš nezmysly, otázka je zle formulovaná a téma mala byť hneď uzamknutá. Neriešili by sa tu potom blbosti.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()