Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Adapter alebo radsej RF objektiv- Canon Eos R

ludmila72
2021-11-13 15:33:43+01
Ahojte, chcem sa poradit a vopred dakujem za pre mna cenne rady. Planujem kupu Canon Eos R, da sa dokupit aj adapter RF. No ja zvazujem kupit RF obj. 35 f1.8 macro a 85 f2 macro. Alebo kupit adapter a dostupnejsie objektivy napr. 50 f1.4. No ako pozeram ta 50tka ma uvedenie na trh pr takmer 30 rokmi. Naviac tie starsie objektivy nemaju stabilizaciu. Ale citala som, ze adaprer presvetluje objektiv EF o cca 0.71. Teda vystup by mal byt lepsi. Neviem teraz s cim su lepsie vysledky. Fotit chcem hlavne moje deti, vylety …
 
gytheio
2021-11-13 16:00:50+01
príspevok od: ludmila72
Ahojte, chcem sa poradit a vopred dakujem za pre mna cenne rady. Planujem kupu Canon Eos R, da sa dokupit aj adapter RF. No ja zvazujem kupit RF obj. 35 f1.8 macro a 85 f2 macro. Alebo kupit adapter a dostupnejsie objektivy napr. 50 f1.4. No ako pozeram ta 50tka ma uvedenie na trh pr takmer 30 rokmi. Naviac tie starsie objektivy nemaju stabilizaciu. Ale citala som, ze adaprer presvetluje objektiv EF o cca 0.71. Teda vystup by mal byt lepsi. Neviem teraz s cim su lepsie vysledky. Fotit chcem hlavne moje deti, vylety …
Ja som mal adapter v baleni spolu s Canon R. Mam aj Canon 6D a objektivy aj EF aj RF, na R funguju rovnako ako na 6D a to presvetlovanie pocujem prvy krat, nikdy som si nic take nevsimol.
 
ludmila72
2021-11-13 16:04:45+01
UPEVŇOVACÍ ADAPTÉR EF-EOS R 0.71x je upevňovací adaptér na prechod z objektívu EF na RF, ktorý pri použití na kamere EOS C70 zachováva pôvodný zorný uhol plnoformátového objektívu EF. Okrem toho zvyšuje prenos svetla, takže ponúka o stupeň jasnejší obraz.
 
ludmila72
2021-11-13 16:06:19+01
príspevok od: gytheio
Ja som mal adapter v baleni spolu s Canon R. Mam aj Canon 6D a objektivy aj EF aj RF, na R funguju rovnako ako na 6D a to presvetlovanie pocujem prvy krat, nikdy som si nic take nevsimol.
Dakujem za odpoved, takze je asi lepsie kupovat uz RF objektivy, novsia technologia sklo, stabilizacia. Ako ste spokojny s eos R?
 
gytheio
2021-11-13 16:33:08+01
príspevok od: ludmila72
Dakujem za odpoved, takze je asi lepsie kupovat uz RF objektivy, novsia technologia sklo, stabilizacia. Ako ste spokojny s eos R?
Po 6D som chcel novy fotoaparat a aj novy objektiv RF 70-200 f2,8. R som kupil iba pre ten vyklopny displej, keby mal Canon 5D m4 vyklopny displej tak si urcite kupim ten, kedze som si presiel zrkadlovkami aj mam teraz Rko tak stale zrkadlo je lepsie.
Stabilizaciu nepouzivam o tu mi vobec nejde, viem to nastavit aj podrzat v ruke tak aby fotografia bola prijatelna. Vzdy som tvrdil, ze je lepsie naucit sa fotit ako spoliehat sa na stabilizaciu.
RF objektivy su iba drahsie ako EF objektivy, aspom ja tam ziadny iny rozdiel nevidim.
Rko je urcite fotoaparat ktory je daleko za nasimi moznostami, ale zrkadlo je zatial TOP
 
gytheio
2021-11-13 16:37:28+01
príspevok od: ludmila72
UPEVŇOVACÍ ADAPTÉR EF-EOS R 0.71x je upevňovací adaptér na prechod z objektívu EF na RF, ktorý pri použití na kamere EOS C70 zachováva pôvodný zorný uhol plnoformátového objektívu EF. Okrem toho zvyšuje prenos svetla, takže ponúka o stupeň jasnejší obraz.
EOS C70 je cinema kamera, je to uplne ina kamera.
 
ludmila72
2021-11-13 16:37:53+01
príspevok od: gytheio
Po 6D som chcel novy fotoaparat a aj novy objektiv RF 70-200 f2,8. R som kupil iba pre ten vyklopny displej, keby mal Canon 5D m4 vyklopny displej tak si urcite kupim ten, kedze som si presiel zrkadlovkami aj mam teraz Rko tak stale zrkadlo je lepsie.
Stabilizaciu nepouzivam o tu mi vobec nejde, viem to nastavit aj podrzat v ruke tak aby fotografia bola prijatelna. Vzdy som tvrdil, ze je lepsie naucit sa fotit ako spoliehat sa na stabilizaciu.
RF objektivy su iba drahsie ako EF objektivy, aspom ja tam ziadny iny rozdiel nevidim.
Rko je urcite fotoaparat ktory je daleko za nasimi moznostami, ale zrkadlo je zatial TOP
Vsade citam, ze uz ist radsej do bezzrkadla. V com Vam viac vyhovuje zrkadlovka?
 
gytheio
2021-11-13 17:30:58+01
príspevok od: ludmila72
Vsade citam, ze uz ist radsej do bezzrkadla. V com Vam viac vyhovuje zrkadlovka?
To, ze na internete vela pisu o tom, ze treba ist do bezzrkadla ma velmi vela variant. Jednou z nich je vaha, ze su lahsie mensie, co je niekedy pravda a niekedy nie, vaha aspom u mna nic nehovori. Dalej to, ze je zbytocne investovat do zrkadla ked tu mame bezzrkadlo ktore pomaly ale isto vytlaca zrkadlo, to tiezmoc nezavazi lebo zrkadlo tu bude este 5 rokov na tej istej urovni ako bezzrkadlo. Dalsia varianta, velke firmy si pripravovali trh na predaj zrkadloviek tak viedli masivnu kampan za bezzrkadlo a vela ludi to teraz opakuje po nich...
Jedno je iste, ze posledna nedavna olympiada bola nafotena zrkadlom a to hovori za vsetko.
Mne na R velmi vadi ostriaci bod ktory sa neda zafixovat, prestavite ho prstom kde ho potrebujete a ked cvaknete nikdy si nemozete byt ista, ze ten ostriaci bod bol tam kde sta ho nastavili lebo kazdy nahodny dotyk s displejom ho prehodi.
Zrkadlo tak za 3 roky R je fantasticky fotak a treba si nanho zvyknut ale nikdy si nemozete byt ista, ze vas nesklame.
 
martinmlm
2021-11-13 17:41:55+01
príspevok od: ludmila72
Ahojte, chcem sa poradit a vopred dakujem za pre mna cenne rady. Planujem kupu Canon Eos R, da sa dokupit aj adapter RF. No ja zvazujem kupit RF obj. 35 f1.8 macro a 85 f2 macro. Alebo kupit adapter a dostupnejsie objektivy napr. 50 f1.4. No ako pozeram ta 50tka ma uvedenie na trh pr takmer 30 rokmi. Naviac tie starsie objektivy nemaju stabilizaciu. Ale citala som, ze adaprer presvetluje objektiv EF o cca 0.71. Teda vystup by mal byt lepsi. Neviem teraz s cim su lepsie vysledky. Fotit chcem hlavne moje deti, vylety …
canon RP je o 0,5KG ľahší a tiež menší. Teraz ti to nepríde dôležité, ale časom nad tým začneš rozmýšlať
 
gytheio
2021-11-13 17:52:44+01
príspevok od: martinmlm
canon RP je o 0,5KG ľahší a tiež menší. Teraz ti to nepríde dôležité, ale časom nad tým začneš rozmýšlať
Ale rec je o Canon R.
 
ludmila72
2021-11-13 19:07:25+01
príspevok od: gytheio
Ale rec je o Canon R.
Napr. Zdkadlovka Canon EOS 5DS 0,845kg a canon eos rp 0,485
 
tonyfric
2021-11-13 19:12:56+01
Adaptery z EF na RF su tri. Jeden najobycajnejsi, iba kus plastu umoznujuci pouzivat EF skla na RF telach, dalsi s kruzkom, ktory je super ak casto menite nejaku expozicnu hodnotu ako ISO, cas, clonu, ci korekciu a treti s moznostou pouzivania roznych filtrov ako ND ci polarizak. Vsetky EF objetivy vyrobene od roku 1987 funguju na RF telach na 100 percent. Ten adapter, ktore ste spominali s aspektom zvascenia o 0,71 je urceny na specializovanu kameru C70, ktora je mimo dosahu vacsiny ludi a je urcena viac ci menej pre propfikov - kameramanov.
Ja mam styri nativne RF skla - 16, 35, 50 a 85mm a niekolko EF skiel, ku ktorym aktualne neexistuje alternativa. Mam tri adapery - vsetky ktore som spomenul v uvode. Ak nechcete kupovat privela objktivov, co je pri amaterskom pouzivani zbytocne, odporucam siahnut po RF sklach. stabilizovanej 35-ke, ktora je vyborna na reportaz a fotenie enviromentalnych portretov deti a 50-ke, ktora je lacna a je super na portrety. S tym nafotite vsetko. Tie skla dokopy obe stoja asi 700 eur, co nie je az tak vela a vystupy su vynikajuce.
Telo odporucam RP. Je male, skladne. Cim mensie telo tym viac s nim budete fotit. Cim vacsie, tym menej fotite lebo sa vam to nechce vlacit. Ja mam svoju R6-ku s 35-kou vzdy po ruke v kuchyni a mam kopec fotiek nasich deti. Sem tam nasadim 50-ku a urobim par portretov. ALe 35-ka hra prim.
 
ludmila72
2021-11-13 19:35:21+01
príspevok od: tonyfric
Adaptery z EF na RF su tri. Jeden najobycajnejsi, iba kus plastu umoznujuci pouzivat EF skla na RF telach, dalsi s kruzkom, ktory je super ak casto menite nejaku expozicnu hodnotu ako ISO, cas, clonu, ci korekciu a treti s moznostou pouzivania roznych filtrov ako ND ci polarizak. Vsetky EF objetivy vyrobene od roku 1987 funguju na RF telach na 100 percent. Ten adapter, ktore ste spominali s aspektom zvascenia o 0,71 je urceny na specializovanu kameru C70, ktora je mimo dosahu vacsiny ludi a je urcena viac ci menej pre propfikov - kameramanov.
Ja mam styri nativne RF skla - 16, 35, 50 a 85mm a niekolko EF skiel, ku ktorym aktualne neexistuje alternativa. Mam tri adapery - vsetky ktore som spomenul v uvode. Ak nechcete kupovat privela objktivov, co je pri amaterskom pouzivani zbytocne, odporucam siahnut po RF sklach. stabilizovanej 35-ke, ktora je vyborna na reportaz a fotenie enviromentalnych portretov deti a 50-ke, ktora je lacna a je super na portrety. S tym nafotite vsetko. Tie skla dokopy obe stoja asi 700 eur, co nie je az tak vela a vystupy su vynikajuce.
Telo odporucam RP. Je male, skladne. Cim mensie telo tym viac s nim budete fotit. Cim vacsie, tym menej fotite lebo sa vam to nechce vlacit. Ja mam svoju R6-ku s 35-kou vzdy po ruke v kuchyni a mam kopec fotiek nasich deti. Sem tam nasadim 50-ku a urobim par portretov. ALe 35-ka hra prim.
Prosim Vas ten rf 85 f2 nie je lepsi na portrety ako rf 50 ? Co sa tyka tela RP vs R. Nebudu lepsie/ostrejsie fotografie vo vyvolane vacsom formate pretozema rozlisenie 30,5?
 
martinmlm
2021-11-13 19:51:18+01
príspevok od: ludmila72
Napr. Zdkadlovka Canon EOS 5DS 0,845kg a canon eos rp 0,485
predpokladám že canon R je konštruovaný viac pre profíkov, ktorí používajú aj večšie a ťažšie objektývy a lepšie sa im to drží s väčším telom. Canon RP je navrhnutý pre amatérov(v tomto kontexte amatér neznamená, že nič nevie) aby bol lahký na nosenie a zabral ti menej miesta v kabelke. To pochopíš, keď si oba naraz dáš na fotostránke do "porovnať" a naljepšie keď ochytáš na predajni....

 
blahoslav J B Art
2021-11-13 21:39:11+01
príspevok od: ludmila72
Prosim Vas ten rf 85 f2 nie je lepsi na portrety ako rf 50 ? Co sa tyka tela RP vs R. Nebudu lepsie/ostrejsie fotografie vo vyvolane vacsom formate pretozema rozlisenie 30,5?
podla tohto profi fotografa, fotiaceho s Canonom, je to uplne jedno a fotak s aspon 12 Mpx uplne staci aj na bilbordy, aj na profi zakazky
https://www.youtube.com/watch?v=zmgw-AfBBaA
 
gytheio
2021-11-14 07:29:47+01
Pokial clovek neovlada Ps alebo Lr je mu uplne zbytocny akykolvek iny fotoaparat ako kompakt. Uz to tu bolo omielane nie raz, ze amater bez PP si vobec neporadi s tym drahym fotoaparatom. Ten kompakt robi lepsi jpeg ako drahy fotoaparat. Okrem ineho kompakt je neporovnatelne lahsi a mensi.
Ked uz niekto nasilu chce zrkadlovku alebo bezzrkadlovku uplne staci jeden poriadny objektiv ako napr 24-70 alebo ked ho ma iba na fotografovanie deti tak uplne staci 35mm 1,4.
Drahy fotoaparat nerobi lepsie fotografie, skor je to naopak, zainvestoval by som do kompaktu za 1000 eur, to uz je da sa povedat profi trieda a este by som kazdemu doporucil kupit zableskove svetla, pozor nie trvale ale normalne blesky. Da sa kupit mala sada 2 dazdniky s bleskamy aj s ovladacom za 200 eur. je to male spratne a robi to spolu s tym kompaktom spickove fotografie.
Je chore mat doma 10 objektivov ked je clovek amater, teda pokial nie je zberatel haraburdia.
Nech mi tu niekto napise jedinu vyhodu draheho fotoaparatu oproti kompaktu v domacnosti amatera.
 
MagickVamp
2021-11-14 08:34:15+01
príspevok od: ludmila72
Ahojte, chcem sa poradit a vopred dakujem za pre mna cenne rady. Planujem kupu Canon Eos R, da sa dokupit aj adapter RF. No ja zvazujem kupit RF obj. 35 f1.8 macro a 85 f2 macro. Alebo kupit adapter a dostupnejsie objektivy napr. 50 f1.4. No ako pozeram ta 50tka ma uvedenie na trh pr takmer 30 rokmi. Naviac tie starsie objektivy nemaju stabilizaciu. Ale citala som, ze adaprer presvetluje objektiv EF o cca 0.71. Teda vystup by mal byt lepsi. Neviem teraz s cim su lepsie vysledky. Fotit chcem hlavne moje deti, vylety …
Z mojho pohladu jednoznacne by som siel do RF skiel. Aj to robim a postupne vsetko obmienam. Uvediem aj dovody.

1.- mam ef a aj rf skla, to sibrinkovanie s adapterom nie je vzdy velmi komfortne.
2.- niektore skla su ovela kvalitnejsie v RF verzii, kym 35ka a 50tka je kvalitou velmi podobna ef verziam, tak 85kaF2 je ovela lepsia ako asi vsetky EF verzie.
3.-Pri modeloch R6 a vyssie, je lepsia sucinnost stabilizacie objektivu a tela.
4.-ak mas rf objektivy, mas to kompaktnejsie, lebo vynechavas adapter.
5.-do buducna lepsia investicia, teraz planujes R ale casom to mozno bude novsi model, ktory bude mat dalsie technologie, ktore mozu lepsie fungovat s novymi sklami.

Vsetko su to take dovody, ze ak nie su financie krasne sa da zit aj so starymi sklami cez adapter, ale ak sa daju naskrabat, naskrabal by som ich.

Co sa tyka bezzrkadlo vs zrkladlo...zavisi co fotis, dnes sa da takmer so vsetkym nafotit takmer vsetko. Skor by som sa bavil o komforte fotenia. Pri modeloch R6 a R5 a R3 su uz jednoznacne takmer vsetky vyhody na ich strane. Pri modeloch R, Rp je to na zvazenie, ak fotis portret ci krajinku, nemusis vahat. Ak fotis wildlife ci sport tak vacsi komfort ti da zrkadlo ako R-ko, nie ze by boli zle, len ked fotit vies, tak vacsi komfort ti da zrkadlo, hlavne kvoli menej vahavemu bodovemu ostreniu pri rniektorych kontrastnych scenach. A aby si chapala, nie je to problem nizsich modelov Canonu, je to problem vsetkych bezzrkadiel vo vsetkych znackach, nevynimajuc ani Sony A9 ci nikon Z7 a aj takme vsetky bezzrkadla v inych znackach. Ale to je zas len debata o komforte a kto chce tak nafoti dnes vsetko vsetkym na co si ukaze. A na fotenie deti a vyletov R uplne postacuje.
 
francesco
2021-11-14 10:22:47+01
príspevok od: blahoslav J B Art
podla tohto profi fotografa, fotiaceho s Canonom, je to uplne jedno a fotak s aspon 12 Mpx uplne staci aj na bilbordy, aj na profi zakazky
https://www.youtube.com/watch?v=zmgw-AfBBaA
A veru ma uplnu pravdu. Ale ako aj v inych sferach marketing a konzum nas pohanaju.
 
MagickVamp
2021-11-14 11:55:29+01
príspevok od: ludmila72
Prosim Vas ten rf 85 f2 nie je lepsi na portrety ako rf 50 ? Co sa tyka tela RP vs R. Nebudu lepsie/ostrejsie fotografie vo vyvolane vacsom formate pretozema rozlisenie 30,5?
Rf 85 je na portrety samozrejme lepsi ako rf 50....ale je to uz dlhsie sklo, to znamena ze ak nim chces fotit, musis mat dost priestoru, odstup. Kdezto 50tka ci dokonca 35ka je v tomto smere ovela praktickejsia/univerzalnejsia.
 
ludmila72
2021-11-14 12:58:05+01
príspevok od: MagickVamp
Rf 85 je na portrety samozrejme lepsi ako rf 50....ale je to uz dlhsie sklo, to znamena ze ak nim chces fotit, musis mat dost priestoru, odstup. Kdezto 50tka ci dokonca 35ka je v tomto smere ovela praktickejsia/univerzalnejsia.
To na com mne najviac zakezi pro fotografovani portretov, vystihnut ten moment emocie s tym aby boka fotografia tak ostra, ze vidiet kazdu jednu mihalnicu, vsetko ostatne sa mi zda rozmazane… fotenie krajiniek a architektury mam tiez rada, ale najviac ma fascinuje portret maximalne ostry
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()