Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Aký mirrorless fotoaparát - Pana GF3, Nikon J1 alebo Nex C3?

smilos
2012-06-12 13:14:12+02
Pekny den prajem odbornikom.Som uplny zaciatocnik a nadsenec k peknej fotke-uvazujem o kupe pristroja a rozhodol som sa zakupit s vymenitelnym objektivom-uvazoval som aj o zrkadlovke nikon d 3100 ale je to predsa velky pristroj ked sa pohybujeme v prirode alebo niekde na turistike a podobne.Poprosim odbornikov -vybral som si znacky a to- Nikon 1 J1--SONY NEX-C3--Panasonic Lumix DMC-GF3--ktory by ste odporucili.Moc dakujem.
 
bobo222
2012-06-12 13:20:19+02
S každou urobíš dobré foto. Ak sa Ti nechce babrať s RAW-mi, tak dobrou eventualitou je aj Olympus EP-M1. Aj cenovo. V každom prípade ber so seťákom, potom sa uvidí.
So zrkadlovkou je to o inom, ale chápem, ak sa Ti to nechce vláčiť. V každom prípade ale s menšou brašničkou rátaj aj u týchto foťáčikov, ak teda nezoberieš iba nejakú verziu s pancake, čo asi nebude pre Teba v začiatku ideálna voľba.
 
bobo222
2012-06-12 13:21:14+02
P.S, Samozrejme aj ten Olympus má RAW, išlo skôr o to, že z neho padajú veľmo podarené konečné jepegy...
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2012-06-12 13:27:18+02
príspevok od: smilos
Pekny den prajem odbornikom.Som uplny zaciatocnik a nadsenec k peknej fotke-uvazujem o kupe pristroja a rozhodol som sa zakupit s vymenitelnym objektivom-uvazoval som aj o zrkadlovke nikon d 3100 ale je to predsa velky pristroj ked sa pohybujeme v prirode alebo niekde na turistike a podobne.Poprosim odbornikov -vybral som si znacky a to- Nikon 1 J1--SONY NEX-C3--Panasonic Lumix DMC-GF3--ktory by ste odporucili.Moc dakujem.
rozhodol by som sa len podla ceny, su to moc vyrovnané aparáty. Veľmi príjemné sú Olympusy na ovládanie.

za seba by som odporučil Olympus E-PM1 - príjemné ovládanie, rýchly af a sane na externý blesk.
 
staleusmiaty
2012-06-12 13:35:28+02
Tiež zalobujem za Olympus, má vynikajúci jpeg engine, takže z neho lezú rovno pozerateľné fotky bez extra práce.
 
Marcel Rebro
2012-06-12 13:46:04+02
Malicky, lacny a dobry - Olympus E-PM1
Maly, drahsi ale vyborny - Olympus OM-D E-M5

J1 - pidisnimac a nema kuker. Ked uz Nikon tak V1. Ale pozor! Zatial su dostupne len skla 1 Nikon
GF3 - inzinieri z Panasoniku postupne od GF1 v kazdom dalsom modeli okresavaju ovladanie
Sony - nemam skusenosti
 
wayne
2012-06-12 15:02:19+02
tiez davam hlas E-PM1
 
smilos
2012-06-12 17:38:02+02
Tak naozaj perfekt poradene a moc dakujem pani.Nielen ze ste profici vo svojom- comu sa venujete a to je profi fotografia ale aj ze ste mi poradili ako amaterovi nadsencovi.Venujem sa sportu a to je rychlokorculovanie a sem tam si odfotit aj kolegov a potesit sa. Vasa odpoved a rada bola expresne rychla a zasluzite si velku vdaku ze takto poradite tym co sa tomu nevenuju.Dakujem
 
Marcel Rebro
2012-06-12 17:52:29+02
príspevok od: smilos
Tak naozaj perfekt poradene a moc dakujem pani.Nielen ze ste profici vo svojom- comu sa venujete a to je profi fotografia ale aj ze ste mi poradili ako amaterovi nadsencovi.Venujem sa sportu a to je rychlokorculovanie a sem tam si odfotit aj kolegov a potesit sa. Vasa odpoved a rada bola expresne rychla a zasluzite si velku vdaku ze takto poradite tym co sa tomu nevenuju.Dakujem
Ajaaaj - rychlokorculovanie vravis ... ziaden z mirroless fotakov nie je prilis vhodny na akciu / sport ... ich kontrastny AF skratka nestiha. Najlepsie je na tom asi OM-D, ale aj to by kolegovia museli prevadzkovat take pomalsie rychlokorculovanie

PS : skoda ze som Ti hned na uvod neporadil namiesto fotaka moje oblubene korcule ...
 
wlad
2012-06-12 18:53:49+02
príspevok od: Marcel Rebro
Ajaaaj - rychlokorculovanie vravis ... ziaden z mirroless fotakov nie je prilis vhodny na akciu / sport ... ich kontrastny AF skratka nestiha. Najlepsie je na tom asi OM-D, ale aj to by kolegovia museli prevadzkovat take pomalsie rychlokorculovanie

PS : skoda ze som Ti hned na uvod neporadil namiesto fotaka moje oblubene korcule ...
...hmm, keby tak existoval mirrorless fotak s phase-detect AF

 
Marcel Rebro
2012-06-12 18:59:08+02
príspevok od: wlad
...hmm, keby tak existoval mirrorless fotak s phase-detect AF

... tento obrazok ukazuje M. Jurak pri demonstracii rychlosti zapisu
 
zolooo
2012-06-12 18:59:31+02
NEX + LA-EA2 a máš vymalované ...(akurát jedna "hrča" za objektívom navyše)
 
wlad
2012-06-12 19:04:57+02
príspevok od: zolooo
NEX + LA-EA2 a máš vymalované ...(akurát jedna "hrča" za objektívom navyše)
toto je naozaj nieco male do prirody

 
smilos
2012-06-12 19:20:57+02
príspevok od: Marcel Rebro
Ajaaaj - rychlokorculovanie vravis ... ziaden z mirroless fotakov nie je prilis vhodny na akciu / sport ... ich kontrastny AF skratka nestiha. Najlepsie je na tom asi OM-D, ale aj to by kolegovia museli prevadzkovat take pomalsie rychlokorculovanie

PS : skoda ze som Ti hned na uvod neporadil namiesto fotaka moje oblubene korcule ...
Dakujem za tvoju ponuku korculiek ja jazdim na takychto to je to moje hobby aj v mojom veku.Ten fotacik to urcite nebudem pouzivat ako Vy profici-lebo naozaj ked jazdime je to pekna rychlost.ja som urcite nechcel kompaktik na ktorom zmacknec a hotovo ale sa aj pohrat s fotacikom a upravit si to podla seba.Dakujem Vam pani proficia to uprimne.
 
smilos
2012-06-12 19:58:13+02
Poprosim este o radu -poradili ste mi Olympus E-PM1 -pozeral som aj na -Olympus PEN E-PL3- -Olympus E-PM1 EZ----poprosim aky je medzi nimi rozdiel a ktory z nich zobrat.Dakujem moc
 
bobo222
2012-06-13 07:04:36+02
E-PM1 je lacnejšia verzia, nemá kruhový volič, nemá výklopný display, ale má interný blesk , čo epl1 nemá. (ale nejakú externú prskavku k tomu tuším balia).
Nemal som možnosť porovnania, ale obrazovo by to malo byť totál rovnaké a asi aj rýchlosť AF.
EPM je o trošinku menšia, ak u teba hrajú rolu rozmery.
Inak na prudký nečakaný pohyb je najlepší foťák, čo zvláda C-AF a tracking. Ale to je aj tak spravidla až u strednej triedy zrkadloviek. Pre fotenie pre radosť sa dá aj s PEN-om alebo iným mirorless foťákom, len sa treba prispôsobiť technike a akceptovať jej obmedzenia. Ale dá sa!
 
Markusquo
2012-06-13 12:08:05+02
Mam olympus epl3 (L v nazve znamena lite, M mini). Moja "okresana" verzia oproti Peckovej3ke nedisponuje dotykovym AF (vec ktoru vacsina normalnych ludi vypne po 2hom foteni), zato ma vyklopny displej a o dost mensiu cenu a prijemne ovladanie s pomerne velkou moznostou volby vlastnych nastaveni. Vyssie bola spomenuta verzia epl1, ktora nema vstavany blesk (!? epl1 ho ma), bola myslena asi epl3, ta ma tu externu prskavku. Moznost dokupit silneksiu "prskavku" tu je. Skor ma u tychto fotakov trapi absencia hladacika, ale aj ten sa da dokupit.

Dobre, teraz k veci. Rozdiel medzi tymi aparatmi co sa na ne pytas je skor kozmeticky ako funkcny. Mal som moznost porovnat EPL1 a 3. Jediny rozdiel, ktory sa da postrehnut je rychlost. 3ka je samozrejme rychlejsia. Skusal som ich iba so setakmi 14-42 a podanie obrazu je skoro identicke, ako laik nepostrehnes ziadny rozdiel. Ono v konecnom dosledku kvalita fotografii bude z vacsej casti zavisiet prave na zvolem obektive a to je uz len otazka sikovnosti alebo penazi (zalezi na tom coho mas viac ). Ja napr. teraz cakam na Zuiko OM 50mm f1,8 je to manual (takze iba A, M rezimy) takze ziadna akcna fotka a bleskove AF je nepotrebne.

Result: kupoval som ho ako zaciatocnik (po skusenostiach s kompaktom a ultrazoomom) z rovnakych dovodov ako ty. Teda velkost aparatu a kvalita vystupu. Obe splnil a pridal aj cosi navyse.
 
bobo222
2012-06-13 12:18:32+02
áno, omyl, myslel som epl3
 
Markusquo
2012-06-13 12:20:55+02
este malickost. Epl3 kasle na retrodesign ako aj Em1. znamena to v praxi asi tolko, ze nemaju grip na prednej strane tela. takze drzanie nie je az tak "sicher" ako OM-D, ci EP3 alebo EPL1.
 
bobo222
2012-06-13 12:31:33+02
grip sa dá dokúpiť cez ebay.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()