Hore
Fórum » Fotografujeme na film
 

Zenit 11

janfns
2011-12-01 15:56:03+01
ahojte. nasiel som doma fotoaparat Zenit 11. je plne funkcny v ratane blesku.
ked pozeram fotky na nete ktore boli robene tymto fotakom tak som z toho dost hotovy preto sa na to chcem dat aj ja ale v podstate neviem nic ohladom fotenia na film.
potreboval by som vediet (asi jednoduchu vec) ... aky film zvolit. napr. chcem "retro" fotky...existuje na to konkretny film?
da sa na tento fotak hodit aj iny objektiv resp. kupit novy??
mam zalusk hl. na fish eye.

dakujem za secky odpovede.
 
Marcel Rebro
2011-12-01 17:13:41+01
príspevok od: janfns
ahojte. nasiel som doma fotoaparat Zenit 11. je plne funkcny v ratane blesku.
ked pozeram fotky na nete ktore boli robene tymto fotakom tak som z toho dost hotovy preto sa na to chcem dat aj ja ale v podstate neviem nic ohladom fotenia na film.
potreboval by som vediet (asi jednoduchu vec) ... aky film zvolit. napr. chcem "retro" fotky...existuje na to konkretny film?
da sa na tento fotak hodit aj iny objektiv resp. kupit novy??
mam zalusk hl. na fish eye.

dakujem za secky odpovede.
ak chces "retro" fotky odporucam jednoznacne film "Kodak BW Retro Scrtached 1600". je to predskrabany film a v kazetke su nasypane necistoty.

fotil som s nim napr totok :
www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/109721/sunset-landing/
 
Marcel Rebro
2011-12-01 17:16:36+01
jo ... a "hodit" sa na tento fotak da aj hocikajy iny objektiv aj medicimbal aj ocelova gula.
bager ani lokomotiva ani parny valec sa nan hodit neda
 
Dodo PO
2011-12-01 19:14:33+01
príspevok od: Marcel Rebro
ak chces "retro" fotky odporucam jednoznacne film "Kodak BW Retro Scrtached 1600". je to predskrabany film a v kazetke su nasypane necistoty.

fotil som s nim napr totok :
www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/109721/sunset-landing/
... som myslel, že ostriaci filter je TOP.
 
Iygor
2011-12-01 19:42:14+01
Objektívy hladaj so závitom M42. Fisheye je napr Zenitar 16mm.
 
janfns
2011-12-01 20:10:20+01
dakujem za odpovede.
kde by som nasiel nejaky prehlad filmov...resp. ktory film mi aky "efekt urobi".
 
inkubbus
2011-12-01 20:27:21+01
príspevok od: janfns
dakujem za odpovede.
kde by som nasiel nejaky prehlad filmov...resp. ktory film mi aky "efekt urobi".
ciernobiely film robi taky ciernobiely efekt a farebny film robi farebny efekt. potom zalezi na tebe ako to v tmavej komore cele dojebabres.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-12-01 21:43:40+01
Zenit je normaly fotak, nenormalne nizkej kvality. ALe kedze fotka zalezi len na kvalite filmu a ibjektivu, je prakticky jedo aky to rusky srot je. Noa a fotografuje uplne noermale. AJ ked je stary, foti ako fotak fotit ma. Ziadne retro. Vlozis don film (farebny, ciernobiely, diak) a bude normalne fotit.

CO je to pre teba retro? POskrabany fotka s vinetaciou zabarbena do sepie? AK caks toto, nedockas sa. Opakujem, je to normalny fotak. Ak tym myslis nico na sposob Lomography (pouzi vyhladavanie). Tak to je skor osposobe fotografovania, nez o technike. AJ ked LOmografisti radi pouzivaju fotaky z nekvalitnou optikou a presle filmy, ci nespravne vyvolane.

Skor nez skusat zo Zenitu robit Lomofotak, je lepsie pouzit nejaky plugin, ci specialny program, ktory vytvara fotky z retro efektom. Vyborne su aplikacie pre iPhone ci Android telefony. Z "normalnych fotakov" je na tom super kazdy model Olympusu PEN, ktore maju zabudovane Art filtre (pozri moju recenziu).
 
panpriatel
2011-12-01 22:53:38+01
Hod sem tie fotky z tohoto fotaku z ktorych si taky hotovy....
To by ma vazdne zaujimalo...
A tiez by nebolo odveci dat ukazku co si predstavujes pod pojmom retro fotky...
Stare presle filmy budu mozu mat vyblednute farby... farebne negativi od lomography maju velmi zive saturovane farby (agfa, ferrania???), foma 400 ma podla mna dost retro look...
 
seifi
2011-12-01 23:18:10+01
počítaj základy, skús pofotiť na čb alebo farebný film, daj vyvolať, daj si to zoskenovať a uvidíš časom; fotenie je rovnaké ako na digitálnom foťáku, len tam máš snímač tu máš film; Zenit je foťák zo staršej doby, 11-tka myslím z konca 70-tých rokov; fotili sme naň, fungovalo to; no a nazývať fotoechniku šrotom, to som také vyjadrenie na foťák v živote nepočul, pofotíš s tým, neboj
 
Svarog
2020-05-20 10:06:00+02
Dobrý deň ja som nový v tejto komunite. A chcel by som sa naučiť fotiť z fotoaparátom ZENIT11,
vedeli by ste mi odporučiť aký film je najvhodnejší a nejaké typy a rady?
 
Paulie
2020-05-20 12:02:09+02
príspevok od: Svarog
Dobrý deň ja som nový v tejto komunite. A chcel by som sa naučiť fotiť z fotoaparátom ZENIT11,
vedeli by ste mi odporučiť aký film je najvhodnejší a nejaké typy a rady?
Čau. Na Zenit sa vykašli. Selénový expozimeter už bude dávno po smrti. Existujú aj kvalitnejšie aparáty s CdS merákom, ktoré sa dajú zohnať za zlomok pôvodnej ceny.
Skôr by som začal tu: www.temnakomora.cz a najprv použi vyhladávanie, je tam vela vecí pre začínajúcich už prebraných.
 
jozef84
2020-05-20 12:21:01+02
príspevok od: Karol Srnec
Zenit je normaly fotak, nenormalne nizkej kvality. ALe kedze fotka zalezi len na kvalite filmu a ibjektivu, je prakticky jedo aky to rusky srot je. Noa a fotografuje uplne noermale. AJ ked je stary, foti ako fotak fotit ma. Ziadne retro. Vlozis don film (farebny, ciernobiely, diak) a bude normalne fotit.

CO je to pre teba retro? POskrabany fotka s vinetaciou zabarbena do sepie? AK caks toto, nedockas sa. Opakujem, je to normalny fotak. Ak tym myslis nico na sposob Lomography (pouzi vyhladavanie). Tak to je skor osposobe fotografovania, nez o technike. AJ ked LOmografisti radi pouzivaju fotaky z nekvalitnou optikou a presle filmy, ci nespravne vyvolane.

Skor nez skusat zo Zenitu robit Lomofotak, je lepsie pouzit nejaky plugin, ci specialny program, ktory vytvara fotky z retro efektom. Vyborne su aplikacie pre iPhone ci Android telefony. Z "normalnych fotakov" je na tom super kazdy model Olympusu PEN, ktore maju zabudovane Art filtre (pozri moju recenziu).
Náhodou Zenit E nefotil až tak tragicky. Diáky z neho mám doteraz. Len objektív bol na plnú dieru fakt mäkký(aj keď sa to dalo v niektorých žánroch využiť). Bolo treba viac cloniť, aj kôli zaostreniu na správne miesto. A ešte čo si pamätám, tak expozimeter si žil vlastným životom.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-05-20 13:20:50+02
príspevok od: Svarog
Dobrý deň ja som nový v tejto komunite. A chcel by som sa naučiť fotiť z fotoaparátom ZENIT11,
vedeli by ste mi odporučiť aký film je najvhodnejší a nejaké typy a rady?
Začni farebným negatívnym filmom, ktorý ešte stále bez problémov spracujú v minilabe. Je to jednoduchý prístroj, takže nastaviš citlivosť filmu. 100ASA=21DIN. A ďalej sa riadiš expozimetrom. Klasický expozičný trojuhoľník, rovnako ako u digitálu. Zaostrovanie samozrejme manuálne, pomocou klínu.
 
bobo222
2020-05-21 08:45:10+02
Cvakni to čímkoľvek aj mobilom a potom to dokatuj v NIK software - plugin silver efect pro.

Ale teraz vážne. Ak chceš niečo viac o fotení na kinofilm, skoč na stránku temnakomora.cz. Je tam pár chlapov, čo vedia poradiť. A časom zistíš, že zenit je viac menej na prd, a spravidla ani presne nemeria, lebo selenový článok má obmedzenú životnosť.
 
photox
2020-05-21 13:58:16+02
príspevok od: bobo222
Cvakni to čímkoľvek aj mobilom a potom to dokatuj v NIK software - plugin silver efect pro.

Ale teraz vážne. Ak chceš niečo viac o fotení na kinofilm, skoč na stránku temnakomora.cz. Je tam pár chlapov, čo vedia poradiť. A časom zistíš, že zenit je viac menej na prd, a spravidla ani presne nemeria, lebo selenový článok má obmedzenú životnosť.
Lenze s tym nik soft. treba vediet narabat, inac sa ti podari spravit katastrofu ako si sem dal.
 
bobo222
2020-05-21 15:13:01+02
príspevok od: photox
Lenze s tym nik soft. treba vediet narabat, inac sa ti podari spravit katastrofu ako si sem dal.
Súhlas, ale to bolo schválne prehnané do nenormálna...
 
photox
2020-05-21 15:21:03+02
príspevok od: bobo222
Súhlas, ale to bolo schválne prehnané do nenormálna...
A to si sem dal ako priklad.
 
bobo222
2020-05-21 15:31:13+02
príspevok od: photox
A to si sem dal ako priklad.
No, možno zle, svojho času som to dal na Facebooku k jednému článku z druhej svetovej, Inak silver efect nepoužívam, tak mi napadlo že toto tam visí.
No, nevadí, však pýtajúci si to môže odskúšať zadarmo. A viac menej o to mi išlo, ak sa nechce samozrejme zapojiť do fotenia na film.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()