Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Portret - Amatersky atelier

sankiakis
ocenenie redakciou 2008-10-07 21:02:01+02
Chcel by som urobit par portretov pre priatelku na oznamko. Poradite mi par trikov ako by som sa toho mal chytit aby som sa aspon v niecom a kusok priblizil k k pro aletierovemu foteniu. Ci fotit len pri svetle okna alebo nejka umele svetlo...a podobne. nemam ziadne vybavenie, a teda, da sa urobit pekny portret aj bez neho? Ak ano ako?:) Dakujem za vsetky typy.
 
feroklobuk
2008-10-07 21:08:45+02
Aj mna by to velmi zaujimalo ako sa foti portret.
 
2008-10-07 21:40:21+02
http://prophotolife.com/ tu manik vysvetluje zaklady portretovej fotografie.
pripadne pozri na http://youtube.com/ a daj hladat studio lightning ;)

bez vybavenia to ale asi nepojde. chce to minimalne 1 externy blesk, idealne 2-3 zableskove svetla + odrazky a pozadie ;)
 
feroklobuk
2008-10-07 21:53:13+02
co je to odrazka co su to 2-3 zableskove svetla (ako vyzeraju a kolko stoja), co je to 1 externy blesk ako vyzera a kolko stoji?Mozes mi poradit?Dakujem velmi pekne a tesim sa na tvoju odpoved.
 
2008-10-07 22:08:06+02
ferko, nechaj to radsej s tym oznamkom na profika a studuj ;)
www.fotoroman.cz a www.prophotolife.com ti vela vysvetlia, ale rychlokurz dobrej fotky necakaj.
 
quintes
2008-10-07 22:44:41+02
no,čo sa týka vybavenia, poradím ti. Ak máš zváračku,železo,a si troška zručný, tak si urob 4 stavity. Ďalej potrebuješ asi tak 16 bielych žiariviek, min 100w, ktoré dáš do jednej dosky, čiže 4 po 4. K tomu vypínače, dva na jednu dosku = 1 svetlo. Potom potrebuješ asi tak 6m bielej bavlnenej látky, na 4x 1,5m štvorce, čiernu látku, šijací stroj, zručnosť v elektrine,potom bielu látku na pozadie, miestnosť,ale to všetko dokážem asi len ja :-) to máš len polovicu z toho čo potrebuješ. Zvyšná polovica je umenie to nafotiť,s tým ti ťažko pomôžem, ani workshop ti nehelfne :-) pripravujem malý článok na domáce štúdiové vybavenie. Najprv musím ale zrátať náklady :-)
 
quintes
2008-10-07 22:51:54+02
tým som ti len chcel naznačiť, že fotka = svetlo. A výsledný efekt záleží len od tvojej šikovnosti, ako zvládneš svetlo. Nič viac. A predsa tak veľa. Nikto ti nekáže kupovať drahé štúdiové vybavenie, ak si šikovný, tak to zvládneš. A hlavne, nenechaj sa odrádzať. A nemaj veľké oči :-) lebo ak si po sebe prečítaš akú tému si založil, tak to tak vyzerá. Bez urážky. Držím ti palce.hlavne sa nevzdávaj, a potom sa pochváľ.
 
feroklobuk
2008-10-07 23:30:10+02
príspevok od: quintes
tým som ti len chcel naznačiť, že fotka = svetlo. A výsledný efekt záleží len od tvojej šikovnosti, ako zvládneš svetlo. Nič viac. A predsa tak veľa. Nikto ti nekáže kupovať drahé štúdiové vybavenie, ak si šikovný, tak to zvládneš. A hlavne, nenechaj sa odrádzať. A nemaj veľké oči :-) lebo ak si po sebe prečítaš akú tému si založil, tak to tak vyzerá. Bez urážky. Držím ti palce.hlavne sa nevzdávaj, a potom sa pochváľ.
Ja som chcel len preskusat, ci viete o com hovorite.Takze moja zostava pre studiovy portret je:1xBeuatyflash pre makke nasvietenie tvare, 2x backlight-pre nasvietenie pozadia, 1x umbrellaflash.Pozadie pokial mozno neutralne z papierovej role.Takze ziarovky a pod su uz dost osuchana a hlbok a minulost.
 
bear
- moderator
2008-10-08 08:09:46+02
Riesit svetlo ziarovkami je slepa ulicka. Ani 500W halogenovy reflektor neda za 1/100s tolko svetla ako interny blesk. Kup 1-2 biele dazdniky a 3 starsie blesky v bazare (cca 1000SK/kus) najlepsie take co vedia byt aj slave (usetris za opticke odpalovace) a da sa im regulovat sila zablesku. Na portret staci ako pozadie aj biela postelna plachta, ale musi byt osvetlena vlastnymi bleskami a mala by byt dostatocne daleko za modelom.

P.S. - Odporucam absolvovat aspon workshop so zakladmi fotografovania v studiu, vyskusas si ako funguje velka technika pomoze Ti to pri stavbe vlastneho domaceho studia.
 
dmedia
2008-10-08 16:12:14+02
Cvakni ju pri dennom svetle, teleobjektivom v makkom svetle, napr. pod mrakom, alebo v nejakom interieri so silnym makkym dennym svetlom, plus pouzi na vykrytie tienov v tvari odraznu dosku-staci biely karton 1,2 ks a mas to bez investicie. Trocha retuse v PC a prevod do CB a mas to super ked sa posnazis. Samozrejme treba nejake dobre pozadie, staci i stena, biela, svetla farba a pod. v dostatocnej vzdialenosti za nou, aby sa ti rozbila struktura steny, na to aj ten tele, okrem ineho.
 
slavmiro
2008-10-08 16:36:44+02
chlapci a dievcata, dnes davam, zadara hodinovu prednasku na temu Portretova fotografia. Zaciatok o 19:00 hod v Dome Matice Slovenskej, Bratislava cesta, Galanta. Kto chce, moze sa dovalit..
 
Kompi
2008-10-08 17:18:25+02
Ked sa to tu tak pekne rozbehlo, chcem sa opytat tych, co uz daky ten portret odfotili, kde zohnat nejake to potrebne vybavenie v normalnej cene..
1. Softboxy , hlavne tie vacsie....
2. reflexny dazdnik....
3. nejaky lacny stativ, co to podrzi v primeranej vyske
4. co davate ako pozadie....
4. Nejaky radiovy odpalovac v normalnej cene do 3 tisic, resp ci to vobec riesite takto aresp. mate viacere blesky master / Slave...

Mam na mysli domace riesenia stylu :
http://translate.google.com/translate?hl=en&sl=de&u=http://www.dforum.de/Technik/softbox/softbox.htm&prev=/search%3Fq%3Dhttp://www.dforum.de/Technik/softbox/softbox.htm%26hl%3Den%26lr%3D%26client%3Dsafari%26rls%3Den

Vopred sa ospravedlnujem, ze to pridavam do tejto temy, ale myslim toto je to, co tu chyba zodpovedane na otazku hore...
 
2008-10-08 18:05:25+02
biele dazdniky ti mozem predat aj ja nejake, sa mi ich vdaka nakupom roznych veci nazbieralo viac, nez je potrebne, inak EBAY!!!
na ebayi je vsetko a je to relativne lacne aj ked to musi dojst z ciny.

set som vsak kupoval od http://blacklight.sk/ a super spokojnost.
 
Ultra TXF
2008-10-08 20:10:17+02
http://www.fotovideoshop.sk/shop/action/productdetail/oc/1812.xhtml
 
radoo
2008-10-08 22:50:04+02
Tiez som teraz fotil na oznamka, takze je to dobra skola ako sa ucit portret.
Kedze fotka bude taka mala ze tam moc detailov nerozoznas, nebude vidiet nedostatky.
Zober ju do parku a ak mas dake dlhsie sklo tak krasne rozmaznes pozadie.
Mierne zamracena obloha je super, nemas ziadne tiene pod nosom.
Na vstavany blesk mozes navliect prerezany priesvitny obal z kinofilmu, budes to mat ako difuzer. Dosiahnes makke svetlo a iskru v ociach. Pripadne skus korekciu blesku, ale pozor lebo blesk to urobi take ploche!
A potom len skusaj a skusaj! S bleskom bez blesku...
Vela stastia!
 
martin.haburaj
2008-10-15 11:39:00+02
Fotiť sa dá i bez vybavenia, ale s ním je to omnoho jednoduchšie a človek je menej obmedzovaný
 
sankiakis
ocenenie redakciou 2008-10-16 08:18:47+02
príspevok od: radoo
Tiez som teraz fotil na oznamka, takze je to dobra skola ako sa ucit portret.
Kedze fotka bude taka mala ze tam moc detailov nerozoznas, nebude vidiet nedostatky.
Zober ju do parku a ak mas dake dlhsie sklo tak krasne rozmaznes pozadie.
Mierne zamracena obloha je super, nemas ziadne tiene pod nosom.
Na vstavany blesk mozes navliect prerezany priesvitny obal z kinofilmu, budes to mat ako difuzer. Dosiahnes makke svetlo a iskru v ociach. Pripadne skus korekciu blesku, ale pozor lebo blesk to urobi take ploche!
A potom len skusaj a skusaj! S bleskom bez blesku...
Vela stastia!
Je, super rada dikes.. Len to s tym difuzerom som nepochopil:) AKy obal z kinofilmu? A da sa to aj niecim inym nahradit?
 
2008-10-16 10:48:10+02
bez fotaku nic neodfotis tak vybavu treba
 
martin.haburaj
2008-10-16 11:55:38+02
príspevok od:
bez fotaku nic neodfotis tak vybavu treba
Všetci hádam chápeme ako som to myslel tak sa neťahajme za slovíčka
 
2008-10-16 14:11:50+02
sranda musi byt :)
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()