Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

šedé počasie

NightFish
2012-11-16 20:23:17+01
doteraz som fotila lacným nikonom. prešla som na radu canon. lenze je sychrave pocasie a nemam co fotit. ked fotim vonku, vsetko je take fadne, sede,nudne. mate aj vy tento problem v tomto obdobi?? popripade ak si myslite ze nie pridajte odkazy na vase fotky kde dokazete opak.
p.s pri nikone som to nikdy nepocitila. nemoze ty byt canonom ze nema taku skalu farieb? aj ked citam kopu clankov, knih vsetci ospevuju len nikony a vsetky fotky co ma zaujmu su vacsinou fotene nikonom. ale hadam to nie je znackou prosim poradte,
 
sachmo
2012-11-16 20:26:48+01
Pohraj sa so supatkami vo photoshope a hned to bude veselsie, mozno az velmi vesele. Alebo fot listy nalepene na okne www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/pribeh-fotografie/jesenna-mozaika/
 
NightFish
2012-11-16 20:34:35+01
takze sa s tym nic neda len ps?..a ked chcem napr nafotit portretnu fotografiu v tomto pocasi- tiez to vyriesi len postporces???
 
sachmo
2012-11-16 20:36:57+01
Fotis snad do raw, teda vzdy na to aplikujes nejake upravy, ked sa ti nepacia tie defaultne, tak si nastav ine, na to to predsa je. A zase jedna vec je hrat sa s pc a druha je pockat si na lepsie svetlo.
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2012-11-16 20:38:09+01
príspevok od: NightFish
takze sa s tym nic neda len ps?..a ked chcem napr nafotit portretnu fotografiu v tomto pocasi- tiez to vyriesi len postporces???
skús prestaviť režim na fotoaparáte a pridať v ňom saturáciu farieb
 
sachmo
2012-11-16 20:41:39+01
príspevok od: Martin Brojo
skús prestaviť režim na fotoaparáte a pridať v ňom saturáciu farieb
Co ti to pomoze, ked fotis do raw, okrem krajsieho prezerania na displeji?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-11-16 20:47:45+01
Niekedy je najtasie pochopit, ze nie kazde pocasie a nie kazde svetlo je na fotenie vhodne. Mas potom niekolko moznsti, ale postprocesing medzi ne nepocitam:
1. Nefotit a pockat na lepsie svetlo/pocasie
2. Urobit si lepsie svetlo, napr. bleskom v style strobist
3. Najst si zaner fotografie, ktory nie je zavisly na terajsom pochmurnom pocasi (domace makro, zatisie, portret v interieri....)
4. Urobit zo sedi svojho spojenca a prisposobit tomu fotenie

Bez skusenosti a fantazie ti ale asi ani jedna rada nepomoze, snad az na tu prvu. Ale za pokus nic nedas. Bud sa to podari alebo nie.

 
belows
2012-11-16 20:49:53+01
príspevok od: Karol Srnec
Niekedy je najtasie pochopit, ze nie kazde pocasie a nie kazde svetlo je na fotenie vhodne. Mas potom niekolko moznsti, ale postprocesing medzi ne nepocitam:
1. Nefotit a pockat na lepsie svetlo/pocasie
2. Urobit si lepsie svetlo, napr. bleskom v style strobist
3. Najst si zaner fotografie, ktory nie je zavisly na terajsom pochmurnom pocasi (domace makro, zatisie, portret v interieri....)
4. Urobit zo sedi svojho spojenca a prisposobit tomu fotenie

Bez skusenosti a fantazie ti ale asi ani jedna rada nepomoze, snad az na tu prvu. Ale za pokus nic nedas. Bud sa to podari alebo nie.

5. postavit fotku na kompozicii, nie na vyraznych farbach
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-11-16 20:51:11+01
príspevok od: belows
5. postavit fotku na kompozicii, nie na vyraznych farbach
6. Fotografovat ciernobielo
 
sachmo
2012-11-16 20:51:38+01
príspevok od: Karol Srnec
Niekedy je najtasie pochopit, ze nie kazde pocasie a nie kazde svetlo je na fotenie vhodne. Mas potom niekolko moznsti, ale postprocesing medzi ne nepocitam:
1. Nefotit a pockat na lepsie svetlo/pocasie
2. Urobit si lepsie svetlo, napr. bleskom v style strobist
3. Najst si zaner fotografie, ktory nie je zavisly na terajsom pochmurnom pocasi (domace makro, zatisie, portret v interieri....)
4. Urobit zo sedi svojho spojenca a prisposobit tomu fotenie

Bez skusenosti a fantazie ti ale asi ani jedna rada nepomoze, snad az na tu prvu. Ale za pokus nic nedas. Bud sa to podari alebo nie.

BW sa pocita medzi PP?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-11-16 20:52:44+01
príspevok od: sachmo
BW sa pocita medzi PP?
Samozrejme! Ked nefotis priamo do JPG Monochrome. Ale tym nech sa trapia len antiposprocesingovi puritani.
 
NightFish
2012-11-16 20:53:39+01
no teraz mam dost zaujemcov na fotky. len oni nechapu ze ja nebudem fotit o stvrtej poobede po praci kvoli svetlu, alebo ze je zle pocasie na take fotky ako si zelaju. studiove nasvietenie nemam. na blesk len setrim...takze asi ich poslat za niekym inym a pockat si na lepsiu vybavu / schopnosti s ps, ktore zatial chybaju..vdaka za rady
 
seifi
2012-11-16 20:53:58+01
bez takéhoto počasia by sme boli ochudobnení a celú radu skvelých fotografii; skvelé rady číslo 4 a 5
 
NightFish
2012-11-16 21:04:14+01
ja len neuznavam moc postproces, najradsej som ked je fotka dobra uz vo fotaku a uprav mam co najmenej (kontrast) . nepatrim medzi tych co 3 hodiny presedia za pc upravou. ja rada fotim, na upravu vsak nemam nervy,
a uznavam ze da sa to vyuzit na pochmurne fotky, pripadne vyuzit linie, tvary,..ale portret co ma posobit zivo, farebne...no neviem ako na to..
 
total empty
2012-11-16 21:44:55+01
Pozri si moje posledné päť pridané fotky,,sú fotené za pochmúrneho počasia a hmly.
Atmosféra pochmúrneho počasia je výhoda ktorú treba využiť,nie handicap.
A nauč sa softiť,občas to nieje na škodu,lebo čip foťaku nieje ľudské oko.
 
total empty
2012-11-16 21:47:56+01
príspevok od: Karol Srnec
6. Fotografovat ciernobielo
Ak fotí čb do raw+jpeg, tak iba nahľad na displeji je čb, raw fotka bude v softe normálne farebná.
Ale odporúčam fotiť na default nastavení foťaku,lepšie sa potom pracuje z datamy.
 
Napster050
2012-11-16 22:05:03+01
manuálne blesky zas toľko nestoja... za cenu automatu možeš mať 4 manuály. Na strobist aj tak využiješ len manuál...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-11-16 22:07:27+01
Jedna hlavna rad pre NightFish. Je zrejme, ze neovladas mnoho zakladnych veci. Cas to vyriesi, tak ako u kazdeho z nas. Cas straveny viac studiom a praktickym fotenim, nez tvojimy pevnymi nazormi, ktore ale nie su podlozene skusenostami.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-11-16 22:08:20+01
príspevok od: total empty
Ak fotí čb do raw+jpeg, tak iba nahľad na displeji je čb, raw fotka bude v softe normálne farebná.
Ale odporúčam fotiť na default nastavení foťaku,lepšie sa potom pracuje z datamy.
To vzdy pisem ja! Asi si to necham patentovat.
 
inkubbus
2012-11-16 22:54:00+01
Najlepsie obdobie na fotenie s ciernobielym filmom
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()