Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Podpis na fotku

Peto15
Peto15 2013-07-31 18:12:46+02
Ahojte ,chcem sa vás opýtať ako vložiť podpis /logo do fotky ? Logo som si spravil na rýchlo,uložil som ho do bmp len tak na skúšku vložil som ho do vrstvy ale neviem stade dať to biele pozadie preč . Tak mi poradte prosím vás že ako si to mám spraviť prípadne celý postup od znovu v prílohe prikladám vložené logo do fotky .
 
Napster050
2013-08-01 09:05:14+02
Podpis je dobrý hlavne na FB, keď ľudia zdieľajú fotky... S podpisom aspoň vedia o koho ide a dajú sa tak získať potencionálny zákazníci. Bez podpisu nikto nevie koho to fotka je, pretože sa prezdieľa medzi veľa ľudmi.
 
ikus
2013-08-02 00:47:50+02
príspevok od: Napster050
Podpis je dobrý hlavne na FB, keď ľudia zdieľajú fotky... S podpisom aspoň vedia o koho ide a dajú sa tak získať potencionálny zákazníci. Bez podpisu nikto nevie koho to fotka je, pretože sa prezdieľa medzi veľa ľudmi.
si zabil
 
LukiK
2013-08-02 08:25:56+02
príspevok od: Peto15
Ahojte ,chcem sa vás opýtať ako vložiť podpis /logo do fotky ? Logo som si spravil na rýchlo,uložil som ho do bmp len tak na skúšku vložil som ho do vrstvy ale neviem stade dať to biele pozadie preč . Tak mi poradte prosím vás že ako si to mám spraviť prípadne celý postup od znovu v prílohe prikladám vložené logo do fotky .
neviem v com to logo robis. Ale v Photoshope si si mal na zaciatku zvolit priehladne pozadie.
File / New / Background contents - tu zvolis TRANSPARENT.
Teraz mozes vytvarat logo s tym, ze pozadie budes mat priehladne. A bud si ho potom ulozis ako .psd, alebo ako .bmp, .gif. Ostatne formaty ako napr .jpeg ti automaticky vlozia biele pozadie. Inak povedane, nebudes ho mat priehladne.
PS: ak si chces dat na fotku logo, tak povenuj tomu viacej casu. Pogoogli (ked das do googla slova ako: logo photographer, tak hned ti vyhodi 463 000 000 vysledkov fantsticke) a pozri sa ako to robia profesionali - aky typ pisma zvolili, zarovnanie, velkost... nech to vyzera k svetu. Lebo to ta bude reprezentovat. To co si si teraz vytvoril... uprimne dost slabe.
 
Peto15
2013-08-02 11:37:33+02
príspevok od: LukiK
neviem v com to logo robis. Ale v Photoshope si si mal na zaciatku zvolit priehladne pozadie.
File / New / Background contents - tu zvolis TRANSPARENT.
Teraz mozes vytvarat logo s tym, ze pozadie budes mat priehladne. A bud si ho potom ulozis ako .psd, alebo ako .bmp, .gif. Ostatne formaty ako napr .jpeg ti automaticky vlozia biele pozadie. Inak povedane, nebudes ho mat priehladne.
PS: ak si chces dat na fotku logo, tak povenuj tomu viacej casu. Pogoogli (ked das do googla slova ako: logo photographer, tak hned ti vyhodi 463 000 000 vysledkov fantsticke) a pozri sa ako to robia profesionali - aky typ pisma zvolili, zarovnanie, velkost... nech to vyzera k svetu. Lebo to ta bude reprezentovat. To co si si teraz vytvoril... uprimne dost slabe.
už som to tak urobil ved uz som dal aj fotku stim logom na prvej strane je
 
Napster050
2013-08-02 17:23:43+02
príspevok od: ikus
si zabil
to som nezabil, to je pravda...
 
Peto15
2013-08-05 14:48:26+02
príspevok od: total empty
Ak chceš vytvoriť super podpis vo vysokej kvalite použi nejaký vektorový program - Photoimpact je taký všestraný a v pohode zvláda aj 3D grafiku.
Ulož si to ako PSD vo vrstvách,alebo biele pozadia vygumuj jedným klikom čarovnej gumy a tak ulož ako PSD .
Ak to potrebuješ do videa tak ako PNG.
Tu máš milion fontou, len si prečítaj ako a kdeich inštalovať, aby ti fungovali.
http://www.dafont.com/fr/theme.php?cat=111
neviete ako spravím takéto čiary nad názov a pod názov ? vo photoshope ?
tu je príklad
 
Peto15
2013-08-05 14:50:10+02
tu je príklad
 
misskon
2013-08-05 16:20:09+02
v rychlosti das stetec (brush) navolis si px ake budes chciet hrube ciary stuknes pero (pen tool rychle tlacitko P) spravis ciaru aku chces kliknes pravim na mysi a das stroke path (tretie od spodu) vyberies brush (stetec) a mas vymalovane
 
total empty
2013-08-05 17:45:04+02
príspevok od: Peto15
neviete ako spravím takéto čiary nad názov a pod názov ? vo photoshope ?
tu je príklad
Je nato kopa spôsobou,ale napr na tej lište z nástrojamy by si mal mať aj nástro na kreslenie čiar,kruhov,štvorčekov-stačí ten nástroj rozkliknuť, po natiahnutí čiari-vo vrstve je možnosť jej úpravy-veľkosť v pix,farba,tieň.... ale potom ju treba rastrovať.
V podstate chceš jednoduché veci ale popísanie a presná formulácia by bola na celu stranu,lepšie je nasť nejaký video tutorial.
 
viking81
 
viking81
2013-08-05 18:06:01+02
vidim ze peto postupil na vyssi level...fotak sa uz ovladat naucil, teraz tu otravuje s kazdou kravinou v photoshope...
 
Peto15
2013-08-05 18:57:39+02
príspevok od: total empty
Je nato kopa spôsobou,ale napr na tej lište z nástrojamy by si mal mať aj nástro na kreslenie čiar,kruhov,štvorčekov-stačí ten nástroj rozkliknuť, po natiahnutí čiari-vo vrstve je možnosť jej úpravy-veľkosť v pix,farba,tieň.... ale potom ju treba rastrovať.
V podstate chceš jednoduché veci ale popísanie a presná formulácia by bola na celu stranu,lepšie je nasť nejaký video tutorial.
už to mam ja som to spravil tak že som si dal štvorec vyfarbil som ho ctr-t a urpavil rozmery a bolo
 
Peto15
2013-08-05 22:12:16+02
príspevok od: viking81
vidim ze peto postupil na vyssi level...fotak sa uz ovladat naucil, teraz tu otravuje s kazdou kravinou v photoshope...
ved nato je tu forum nie ? aj tak to tu mega vymrelo po spoplatnení
 
viking81
2013-08-06 06:45:49+02
príspevok od: Peto15
ved nato je tu forum nie ? aj tak to tu mega vymrelo po spoplatnení
vymret vymrelo...ale netreba sem chodit s kazdou kravinou...a na taketo veci ake sa pytas je lepsi googel alebo joutube pripadne nejaka literatura...
 
Peto15
2013-08-06 08:06:39+02
príspevok od: viking81
vymret vymrelo...ale netreba sem chodit s kazdou kravinou...a na taketo veci ake sa pytas je lepsi googel alebo joutube pripadne nejaka literatura...
na youtube som to nenasiel hladal som ako prve
 
tomique
2013-08-06 08:50:06+02
príspevok od: Peto15
na youtube som to nenasiel hladal som ako prve
tak sa treba trochu zdokonalit v hladani informacii na internete haldu videi som nasiel po zadani troch zazracnych slovicok... photoshop draw line
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-08-06 08:57:01+02
príspevok od: Peto15
na youtube som to nenasiel hladal som ako prve
Peto, mas nainstalovany profesionalny editor. Co takto sa s nim naucit robit? Kupit si knihu a prejst ju kapitolu po kapitole. Stravit za kompom desiatky hodin. Potom sa nebudes musiet pytat na veci, ktore su dobre popisane aj v helpe, priamo v PS.
 
om1ci
2013-08-06 13:50:06+02
snad nebude kupovat drahu knihu za 12 EU ked soft ma zadara....
 
viking81
2013-08-06 14:11:29+02
príspevok od: om1ci
snad nebude kupovat drahu knihu za 12 EU ked soft ma zadara....
respektive tych 12 EUR co by ho vysla kniha, tak investoval do konta classic, aby mohol temy zakladat a prispievat
 
phototomas
2013-08-06 23:35:03+02
páni, viem že niektoré príspevky sú otravné ale týmto prístupom odoženiete aj posledných prispievateľov. Dosť že tu v poslednej dobe skapal pes ešte aj takéto odpisy. Teda česť radiacim samozrejme.

Keď sa Vám zdá byť príspevok o ničom, tak sa proste nevyjadrite bo to tu umre úplne. Tuším tu ostali už len samí profíci a nemajú komu radiť tak si robia kozy.
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()