Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Kurz fotografie

djpali
2009-01-16 02:26:16+01
Cafte, existuje niekde v BA alebo niekde v okoli nejaky kvalitny kurz fotografie aj s pripadnym certifikatom ? Chcel by som nieco absolvovat, najlepsie reklamna fotografia, fotografia priestorov. Btw. nechcem sa ucit o zastaralych aparatoch a vyvolavat filmy v atelieri, atd... Chcel by som nieco aktualne - modernu fotografiu s dig.zrkadlovkou atd... (NIC PROTI STARYM APARATOM A METODAM)...
 
maciakba
2009-01-16 07:01:56+01
heh, napadla ma vysoka skola jedine tusim tento obor je v prahe?
 
whistler1010
2009-01-16 13:09:49+01
tiez som to zhanal.zijem v UK a tu to stoji okolo 30000-50000.po skonceni kurzu musis prejst testom a potom dostanes certifikat a plus tie firmy zaplatia do lokalnych novin,kde zijes inzerat,v ktorom oznamia ze v danej lokalite je novy fotograf a k hladate tieto sluzby zavolajte mu...taka mala reklama.chcem sa vratit mozno do 3 rokov na slovensko takze som sa o nieco take zaujimal,ale nenasiel som nic.neviem kde presne byvas ,ale tieto firmy maju pobocky v cechach.aspom to mi tu povedali,cize ak mas moznost skus cechy...neviem ci to je na slovensku.ak ano urcite to vyuzijem aj ja.
 
bear
- moderator
2009-01-16 14:04:05+01
Kurzy a workshopy su aj na slovensku a naucia Ta 80-90% toho co si schopny sa naucit samostudiom. Len nerozumiem tej poziadavke na certifikat. Predsa ak si objednavam nejaku sluzbu ako je fotografovanie, kde maju rozny fotografy rozne styly nevyberiem si podla certifikatu, ale podla toho, ci sa mi pacia vysledne fotky daneho fotografa. To, ze niekto dokaze spravit nejaky test neznamena, ze vie odpovede v teste aj prakticky pouzit.
 
whistler1010
2009-01-16 15:40:55+01
príspevok od: bear
Kurzy a workshopy su aj na slovensku a naucia Ta 80-90% toho co si schopny sa naucit samostudiom. Len nerozumiem tej poziadavke na certifikat. Predsa ak si objednavam nejaku sluzbu ako je fotografovanie, kde maju rozny fotografy rozne styly nevyberiem si podla certifikatu, ale podla toho, ci sa mi pacia vysledne fotky daneho fotografa. To, ze niekto dokaze spravit nejaky test neznamena, ze vie odpovede v teste aj prakticky pouzit.
ak je to na slovensku tak ako v uk tak ho chapem.ak chces v uk zarabat na fotkach potrebujes nejaky certifikat z komory fotografov ci co...mozno to plati aj u nas.ale to si osobne nemyslim.poznam moc dobrych fotografov co sa tym zivia a nemaju ziadne certifikaty.
 
bear
- moderator
2009-01-16 15:50:52+01
mozno by bolo fajn, ak by fotograf musel spravit aspon nejake minimalne skusky ak chce svoju pracu predavat, ale na slovensku som o tom este nepocul. Bola by to aspon minimalna ochrana spotrebitela pred ´svadobnymi fotografmi´, ktory si kupia prvu zrkaldovku a uz si myslia, ze to staci na zaciatok podnikania. Na druhu stranu by si myslim, ze na slovensku je uz byrokracie pri zriadovani podnikania viac nez dost a pridavat a hadzat dalsie poleno pod nohy naozaj netreba.
 
Ultra TXF
2009-01-16 15:54:29+01
Myskím,že na IDIF-e sa dá ukončiť školenie certifikátom .
Tu je link,kde sa o tom píše.
http://www.idif.cz/cs/institut.php
 
2009-01-16 16:01:59+01
príspevok od: bear
mozno by bolo fajn, ak by fotograf musel spravit aspon nejake minimalne skusky ak chce svoju pracu predavat, ale na slovensku som o tom este nepocul. Bola by to aspon minimalna ochrana spotrebitela pred ´svadobnymi fotografmi´, ktory si kupia prvu zrkaldovku a uz si myslia, ze to staci na zaciatok podnikania. Na druhu stranu by si myslim, ze na slovensku je uz byrokracie pri zriadovani podnikania viac nez dost a pridavat a hadzat dalsie poleno pod nohy naozaj netreba.
Urcite by to nemalo byt povinne ten certifikat je snad len o tom ze ma fotograf nejake skolenie , workshop za sebov. proste ze sa niecoho zucastnil.
 
duroslav
2009-01-16 16:07:47+01
príspevok od: bear
mozno by bolo fajn, ak by fotograf musel spravit aspon nejake minimalne skusky ak chce svoju pracu predavat, ale na slovensku som o tom este nepocul. Bola by to aspon minimalna ochrana spotrebitela pred ´svadobnymi fotografmi´, ktory si kupia prvu zrkaldovku a uz si myslia, ze to staci na zaciatok podnikania. Na druhu stranu by si myslim, ze na slovensku je uz byrokracie pri zriadovani podnikania viac nez dost a pridavat a hadzat dalsie poleno pod nohy naozaj netreba.
S certifikátmi je to také pochybné. Existujú vo viacerých odboroch, nie len vo fotografii. Niekto ich ignoruje, niekto uznáva. Čo je však prvoradé pre kvalitu fotiek, to nie je certifikát, ale prax. To že urobíš nejaké skúšky, neznamená že budeš robiť dobré fotky. Na to, že máš prax, na to certifikát nedostaneš.
Chcelo by to niečo serióznejšie, napr. atestácie ktoré majú lekári.
 
bear
- moderator
2009-01-16 16:17:32+01
s fotografmi to je pre zakaznika este relativne jednoduche, ak ma fotograf web stranku, alebo si pred podpisom zmluvy moze pozriet tvorbu. Horsie je to v zaciatkoch pre fotografa tam treba zobrat asi zopar zakaziek za cenu nakladov, alebo uplne zadarmo, by ziskal nejake portfolio na prezentaciu a referencie. Samozrejme ak nechce robit pod cenu cely zivot zakaznici by mali byt informovany, ze len zacina a nemusi to dopadnut na 100% (preto ta nizka cena).
 
viator
2009-01-16 16:32:40+01
Fotografické práce spadajú na SK pod tzv. voľné živnosti - netreba odb. vzdelanie, ani certifikát. V ostatnom súhlasím s bear-om.
 
PePe
2009-01-16 16:34:21+01
http://www.sedf.sk/default.aspx?c=22
My sme certifikat dostali, ale nic ti to nepomoze.
Bol som na trojmesacnom kurze a na rovinu: ak uz vies zaklady ephoto a samovyucba ti pomoze viac.Ak nie tak je to dobre.
 
PePe
2009-01-16 16:35:59+01
Skor sa opytam ci niekto z vas nedoucuje dejiny umenia a fotografie?
Na prijimacky na VS.
 
2009-01-16 19:47:12+01
Áno, český IDIF má všetky kurzy ukončené s certifikátom, sama som jeden takýto kurz absolvovala a na ďalšie dva sa chystám, moje skúsenosti sú u nich zatiaľ veľmi dobré, ale na čo mi bude taký certifikát, naozaj netuším:-)
 
djpali
2009-01-17 14:34:07+01
príspevok od: bear
Kurzy a workshopy su aj na slovensku a naucia Ta 80-90% toho co si schopny sa naucit samostudiom. Len nerozumiem tej poziadavke na certifikat. Predsa ak si objednavam nejaku sluzbu ako je fotografovanie, kde maju rozny fotografy rozne styly nevyberiem si podla certifikatu, ale podla toho, ci sa mi pacia vysledne fotky daneho fotografa. To, ze niekto dokaze spravit nejaky test neznamena, ze vie odpovede v teste aj prakticky pouzit.
Jasne, je to len imidzova vec, fotim uz 5 rokov, z toho rok radoby poloprofesionalne, mam kvalitne vybavenie a odfotenych radovo 13 hotelov aj s modelkami. Kazdopadne ako som postupne zistil kazdy sa spytal ci mam nejaky kurz, nejaky certifikat, a sere ma ze ho nemam ked to je pre ´nich´ dolezite. Bavime sa hlavne o majitelkoch roznych kapacit a inych firiem kde fotim, ktory su stale stara generacia a nieco to pre nich znamena.
 
djpali
2009-01-17 14:36:04+01
príspevok od:
Urcite by to nemalo byt povinne ten certifikat je snad len o tom ze ma fotograf nejake skolenie , workshop za sebov. proste ze sa niecoho zucastnil.
spravne si to pochopil rebro, proste ze som niekde bol, aj ked ma to tam nelaka. Kazdopadne jedno skolenie som nasiel, ale polovica vyuky je vyvolavanie fotiek, a v cene su chemicke latky, skolenie stoji 8 litrov, certifikat ministerstva 2 litre po skuskach. Cize 90 % skolenia je pre mna zbytocnych, ovela uzitocnejsie by bolo keby ma nejaky znamejsi fotograf ucil ako fotit reklamnu fotografiu a nabural to co si o tom myslim doteraz z mojich doterajsich skusenosti.
 
djpali
2009-01-17 14:37:02+01
príspevok od: viator
Fotografické práce spadajú na SK pod tzv. voľné živnosti - netreba odb. vzdelanie, ani certifikát. V ostatnom súhlasím s bear-om.
neviem ci s tebou suhlasim, pozri tento kurz jediny normalny na slovensku, s tym ze je tam polka veci zbytocnych pre mna http://www.kailas.sk/index.php?id_clanok=8 na zaver je pisane o certifikate ze ti umozni mat zivnost ako fotograf... o co mi ale nejde
 
djpali
2009-01-17 14:38:25+01
ja sa nechcem ucit fotit, ako samouk fotim 5 rok a mal som 6 roznych aparatov, teraz mam svoj styl a svoje nazory a tak mi to vyhovuje. Niekedy prave vdaka stylu ktory si vytvoris sam si v tejto oblasti zaujimavy pre okolie, ale to je kazdeho osobny nazor, mne slo len o to ze som ´niekde bol´ u niekoho to vytvara dojem ze si fakt profesional, nechapem ludi a hlavne staru generaciu
 
djpali
2009-01-17 14:39:32+01
príspevok od:
Áno, český IDIF má všetky kurzy ukončené s certifikátom, sama som jeden takýto kurz absolvovala a na ďalšie dva sa chystám, moje skúsenosti sú u nich zatiaľ veľmi dobré, ale na čo mi bude taký certifikát, naozaj netuším:-)
hej, v cechach je toho dost... a idif je atraktivny, ale dochadzat tam cojaviem... na cene az tak nezalezi, cas je problem vzhladom na to preco ten papier chcem, len pre imidz u klientov, stoji to za to ?
 
djpali
2009-01-17 14:40:07+01
este pre vsetkych, tu je nejaky kurz s papierom http://www.kailas.sk/index.php?id_clanok=8
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()