Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Adobe photoshop nie je urceny na upravu fotiek

turiecfoto
2009-03-10 15:18:58+01
Dnes som sa stretol s tymto nazorom? autor popiera nasledujuce: "Photoshop (často označovaný ako PS) je rastrový program vyrobený spoločnosťou Adobe určený na tvorbu a úpravu 2d grafiky. Z názvu je jasné, že vznikol pôvodne ako nástroj na úpravu vtedy ešte skenovaných fotografií, ale jeho možnosti a pokročilé nástroje z neho rýchlo spravili univerzuálny nástroj pre prácu s 2d grafikou" "Photoshop možno použiť takmer na všetko. Je neoceniteľným nástrojom pre všetkých fotografov (najmä digitálnych), no jeho potenciál nieje iba v editovaní obrazov." 19 rocny mladik toto popiera.. co si o tom myslite? podla neho je fotosop urceny len na retusovanie a pod veci, ale na upravu kontrastu, farieb je 'shit'..
 
slavmiro
2009-03-10 15:28:24+01
kazdy ma svoj uhol pohladu, kazdy mate svoju pravdu. PS je velmi dobry, v 16 bitovom mode sice obmedzeny, ale vyborny. Elementarne upravy co mlady autor myslel je zvycajne lepsie robit este priamo nad RAWom. V JPEGu v PS uz je neskoro. Skusal som RAW plugin v PS, ale nepresvedcil ma, ze je lepsi ako editory specializovane na upravu RAWu. Mal som dojem, ze to je len konvertor ale do RAW editora mu toho dost chybalo. Pracovat nad 12/14bitovym RAWom je efektivnejsie ako nad pripadnym 16bitovym TIFFom. 8 bitovy JPEG tazko porovnavat s 12/14bitovym RAWom.

P.S. Som 37 rocny mladik.. ;)
 
turiecfoto
2009-03-10 15:37:01+01
pial konkretne, ze ´photoshop je GRAFICKY EDITOR.´
 
slavmiro
2009-03-10 15:50:56+01
grafika existuje vektorova a bitmapova. To je tahanie sa za slovicka. Fotografie su bitmapy a aj bitmapy su grafika. Na vektorovu grafiku je urceny skor Adobe Ilustrator, Corel Draw. Vacsina nastrojov v PS je pre pracu bitmapami, na vektory je tam nastrojov menej.
 
Misak007
2009-03-10 15:54:39+01
aky lepsi program na upravu fotografii poznate?
 
turiecfoto
2009-03-10 16:03:06+01
ano, ale ten clovek tvrdi, ze fotosop nie je urceny na upravu fotografii, ze tie adobe keci okolo toho su len marketingovy tah.. ze nie je dobre upravovat kontrast, zivost farieb, vyvazenie bielej, atd, atd, pretoze na to fotosop nie je.
 
wayne
2009-03-10 16:08:34+01
príspevok od: turiecfoto
ano, ale ten clovek tvrdi, ze fotosop nie je urceny na upravu fotografii, ze tie adobe keci okolo toho su len marketingovy tah.. ze nie je dobre upravovat kontrast, zivost farieb, vyvazenie bielej, atd, atd, pretoze na to fotosop nie je.
ked vie ze PS nie je na upravu fotografii, zrejme vie o lepsej alternative. nech sa o nu s nami podeli. nechcem byt hruby ale pripada mi to ze chlapik je ´attention whore´ a celkom sa mu dari :)
 
turiecfoto
2009-03-10 16:14:04+01
ano, aj ja nad tym rozmyslam.. nedokazem prist na to, ako to moze tvrdit.. ano, presadzuje iny editor, ale poukazuje pritom na to, ze fotosop nie je na upravu fotiek.. max na retusovanie, ze je to cele zlo, ze vysledne fotky su grc a pod.. nerozumiem:)
attention whore..
 
Ferdo
2009-03-10 17:07:06+01
Ja som si na upravu fotografii (RAW) velmi oblubil Adobe Lightroom, da sa v nom pracovat aj s JPEG. V Phtoshope uz len retusujem, pridavam ramiky, atd.. resp. ho vyuzivam na pracu s webovou grafikou.
 
dodo_bb
2009-03-10 17:11:16+01
Tak ho to nechaj tvrdiť a kašli na neho. Počul som od ľudí aj oveľa väčšie bludy a nejak to na mne nenechalo stopy :-)))) A okrem toho 19 roční mladíci veľa krát popierajú všeobecné pravdy. Je to skvelý spôsob ako zaujať - vidíš, že to funguje to aj na Tebe :-)))
 
Ferdo
2009-03-10 17:12:11+01
Inac, odporucam vyskusat aj Zoner Photo Studio, praca v nom je jednoducha a rychla, vysledok je vyborny. Ten sa da pouzit na orez, upravu farieb, vyvazenia bielej, kontrastu, kriviek, zmensovanie fotiek na web pri sucasnom nastaveni doostrenia, atd... je tam toho vela.

Photoshop mi na podobne upravy pripada dost tazkopadny..
 
beholder
2009-03-10 17:39:43+01
...19 ročný mladík má isto bohaté a mnohoročné skúsenosti s prácou s grafickými editormi....................veď,skúsme mu uveriť:)..


 
cambo
2009-03-10 17:54:52+01
ja som si tiez oblubil Adobe Lightroom. dlho som mu nevedel priet na chut
a to hlavne kvoli angline /kedze neviem po anglicky ani ceknut/
ale potom som nasiel cestinu do tohto programu a odvtedy je to radost
v nom robit a ked sa tomu clovek rozumie /myslim cesky jazyk/ vobec nie je
zlozity.
 
quintes
2009-03-10 18:29:51+01
ja som si oblubil seba, hlavne ked sedim za pocitacom, ktory mi kazdu minutu sam od seba zomiera..
vtedy fakt premyslam, ktori 19rocny mladik montoval tento blby PC zdroj kdesi vo vietname alebo v cine...
 
cambo
2009-03-10 18:34:48+01
no neviem ci mal 19. mozno tak o 10 menej mozno.
 
pe3k
2009-03-10 18:45:46+01
OK ak niekto tvrdi ze photoshop nie je na upravu fotiek.... ja tvrdim ze auto nie je na vozenie..... je to hluupost...
photoshop bitmapovy editor.. asi kazdy robi s photoshopom profi fotografi robia s photoshopom kazdy kto foti sa stretol s photoshopom... takze urcite nie je na upravu fotiek...
 
mago
2009-03-10 20:16:09+01
asi by som drzal jazyk za zubami.
toto (http://www.mickm.com/home) je 21 rocny mladik a pracoval pre take firmy o akych bude vacsina z nas len snivat. Jeho grafika je naozaj uzasna a ked mam pravdu povedat, je problem najst grafika starsieho 30rokov. To je snad pochopitelne, kedze boom grafiky nebol az tak daleko do minulosti.

K teme, ano, niektori ludia si myslia, ze PS nie je urceny na upravu fotografie, ale to je len vysledok vacsaj komplikovanosti PS oproti specialnym programom na to urcenych a mozno nutnosti pridat iste plug-iny
 
pe3k
2009-03-10 21:38:49+01
pravu povedat mne sa ta jeho grafika moc nepaci kazdy ma svoj styl a kazdy ma ten svoj rukopis.. ten jeho je vidiet na kazdej jednej jeho webke :)

grafika poznam aj 40-tnika a toho 21-rocneho chlpaca by strcil do vrecka :)

a medzi ludmi asi najznamejsi grafik/fotograf/spisovatel v jednej osobe http://www.scottkelby.com/ pozri jeho web... a on si mysli ze photoshop je na upravu fotiek :))))
 
Kveto
2009-03-11 01:31:05+01
mám len otázočku: prečo by mal nikto vo Photoshope robiť v JPEGu ?
dobre ešte jednu : ktorý Photoshop si skúšal s RAWom ?
 
Kveto
2009-03-11 01:31:37+01
sorry - ´niekto´
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()